Kullandığınız Kelimeleri Özenle Seçin!

Kalp kırmak! Ağzımızdan bir çırpıda çıkıveren iki kelimenin sebebiyet verdiği bir durumdur.

Kalp kırmak; vücudun merkezini,duygu ve hislerin toplanma karargâhını insafsız bir bombardımana tabi tutmakla aynı anlamı taşımaktadır. Eğer gerçekten bireyde etkisi buna neden olmuşsa , iş işten çoktan geçmiştir.

Karşılıklı diyaloglarda öyle bir an geliyor ki çoğu kişi kendini tutamıyor ve ağzından istemsiz de olsa ağır cümleler dökülebiliyor.

İşte bunlardan biri "Sanane" kelimesidir.

Bir gün gerçekten yanında iyi hissettiğiniz biriyle tanışırsınız. Beraberken çoğu zaman mutlu olduğunuz kişiyi sadece tek bir cümle yıkabilir. Tüm güzel hatıraların üzerine son sözü söyleyen kelimedir "Sanane".

Bu kelimeyi sadece çok gerekli yerlerde kullanın diye yazıyorum. Sevdiklerinize karşı bu kelimeyi kullandıysanız onu gerçekten çok yıpratmışsınızdır. Ve bu söz onu , sizinle olan ilişkisini gözden geçirmeye kadar itebilir.

Kullandığınız Kelimeleri Özenle Seçin !

"Yav he he " kelimesini kullanmayın

Bu kelime daha çok karşıdakini kaale almadığınızı gösteriyor. Tartışma halinde çok değer verdiğiniz birisi size bu kelimeyi kullandığında oturup bir düşünürsünüz.

-Acaba gerçekten umursamıyor mu?

-Değerim olsaydı böyle demezdi?

Karşınızdakini geçiştirmek için kullanıyor olsanız bile oldukça kırıcı ve sinir bozucu. Resmen "sen konuş konuş dur, seni önemsemiyorum" anlamı taşıyan bir kelime.

Sizde kullanıyorsanız , kullanmamak için gayret edin.

"Zamanım yok" demeyin

Bir insanın 24 saat içerisinde hiç mi zamanı olamaz ? Bırakın ALLAH Aşkına.. Siz buna kısaca niyetim yok desenize. Siz siz olun sevdiklerinize asla bahane üretmeyin.

Kalp kırıklığı, kırılan hiçbir şeye benzemez.İşte bu nedenle dilimizden çıkan kelimelerin keskin bir kılıç gibi karşınızdakinin kalbini paramparça edebileceğini düşünerek daha dikkatli olmanızı öneriyorum.

Saygılarımla.


0|1
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

  • Bu konuda çok hassas biriyim. Karşımdakinin eğitim seviyesini kişiliğini ve iletişim becerisini analiz ederken sürekli dikkat ederim seçtiği kelimelere kurduğu cümlelere.
    Ve vasat altında biriyse çok muhatap olmamayı yeğlerim.

    1|0
    0|0
    • Olması gereken bu tabiki..

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;