Biz Kadınlar Bıktık!

Merhaba; 'Erkek Olmanın Zorlukları' adında bir 'bence' yazmıştım. Bugünde Türkiye'de kadın olmanın zorluklarını ele alacağım. Ama sizinle bir konuda anlaşalım. Ben kız tarafı ya da erkek tarafı değilim. Burası sosyal paylaşım sitesi düğün salonu değil :D Objektif bir insanım. İki cinsiyette de gördüğüm olumlu ve olumsuz özellikleri belirtiyorum. Bu böyle biline.

Aşağıda bahsedeceğim tüm konular coğrafyamızda kadın olmanın zorluklarını anlatmaktadır. Zorlukları yaratan, Türk erkeklerine sesleneceğim. Anlatacağım tavırlarda bulunmayan Türk erkekleri bu 'bencenin' dışında kalmaktadır. Şimdiden lüzumsuz alınganlık yapmayacaklarına eminim.

Kadınların giyim tarzına karışamazsınız!

Biz Kadınlar Bıktık!

Kadınların nasıl giyinmesi gerektiğine siz karar veremezsiniz. Bu ülkede kadınları, giydiği kıyafete göre sınıflandıran erkeklerden bıktık! ! Dekolteli giyinen kadınları fahişe diye nitelendirip sarkıntılık yapmanızdan sıkıldık. Hiç bir Türk kadını, elbisesi nedeniyle istemediği erkeğin cinsel açlığını gidermek zorunda değil. Tecavüz ve taciz eden erkeği değilde, tecavüz edilen kadını suçlu bulup, kıyafetine göre yargılayan erkeklerden nefret ediyoruz.

Bir kadın dekolteli kıyafetler giyiyor diye sizinle yatmak mecburiyetinde değildir. Hadsiz isteklerinizden ve bel altı ilkel yaftalamanızdan bunaldık. Nasıl giyineceğimize, nasıl makyaj yapacağımıza siz karar veremezsiniz. Bu ülkedeki kadınlar kamu malı değildir. Siz de otorite değilsiniz.

Kompleksli kişiliğinizi çekmek zorunda değiliz!

Halen babasının parasıyla yaşamını sürdüren, poposunu kaldırıp bir işte çalışmayan, okumayan Türk erkekleri, Türk kadının tercih edeceği erkeği eleştirecek hakka sahip değildir. Herkes isteklerinde özgürdür ve sizin cebinizde paranız yoksa, bazı kadınlardan ret yediyseniz tüm Türk kızlarını paragöz diye damgalayamazsınız . Başarısızlığınızın hırsını bizden çıkaramazsınız. Sizi pohpohlamak ve övmek zorunda değiliz. Aşağılık kompleksli erkeklerin kadınları mutlu edemeyip, ayrılmak yerine fiziki ve psikolojik şiddet uyguladığı aşikar. Türkiye'de kadına şiddet her geçen gün artmakta. Bu durumdan utanmanız gerekirken Türk kadını şöyle böyle deyip, sözlü şiddetle gürültü kirliliği yapmaktasınız.

Namussuz bazı erkeklerin namus edebiyatından bıktık!

Modern devletlerde bireylerin özgürlükleri vardır. Bekar ve reşit kadınların istediği gibi cinselliği yaşama hakkıda vardır. Kadın et parçası değildir. Bir zar uğruna yaşam hakkı elinden alınan milyonlarca kadın var. Bakire olan, olmayan, dul, genç ya da olgun kadınların namusuna laf edemezsiniz.

Türk erkekleri berbat sevişiyor

Türk erkekleri kadın ruhundan anlamıyor. Kadınları evlilik hayatında da mutlu edemiyor. Sürekli Türk kadınlarının cinsel performansını eleştiren Türk erkeklerinin cinsellikte ki başarısızlığını bütün dünya biliyor. En kötü sevişen erkekler listesinde bulunuyorlar. Yok ben çok .... yemedim. Bilimsel araştırmalara göre konuşuyorum. Türk erkekleri erken boşalıyor ve temiz değiller. Sevişme sırasında çok terliyorlar ve buna önlem bile almıyorlar.

Türkiye' de erkeklerin %70'i erken boşalıyor. En uzun süre ise 2 dakika bile etmiyor.

https://www.cised.org.tr/sayfa132.html

https://www.hurriyet.com.tr/en-iyi-ve-en-kotu-sevisen-erkekler-hangi-ulkelerde-27006111

Bazı Rus erkeklerinin beğenmediği bazı Rus kadınlarla parayla yatan Türk erkeklerinin egosu tavan yapıyor Türk erkekleri bilimsel çalışmaları bile takip etmiyor. Ve Türk kadının kültürsüzlüğünü, cinsel performansını pornodan öğrendikleriyle eleştirmeye kalkıyor...

Kadını ne yatakta ne de aşk hayatında mutlu edemeyen Türk erkekleri, kadınların çektiği regli sıkıntısını bile anlayamıyor... 1 dakikalık performans sonucu Türk kadını mutsuz, sinirli ve huzursuz hale bürünüyor.

Türk erkeklerinin göbeğinden dolayı hareket edememesi ve yatakta her şeyi kadından beklemesi Türk erkeğinin aktif olamadığını gösteriyor.

Şimdi biri çıkıp 'Ben erken boşalmıyorum sahte deodarantla mis gibiyim' diyorsa :D üstünüze alınmayın beyfendi. Yarası olan gocunur.

Türk erkekleri bilime bile karşı geliyor. Eğer bir Türk erkeği 'Gel sana nasıl sevişilir göstereyim' diyorsa kaçın, o erkek sadece diliyle övünüyor . :)

Türk erkekleri görgü kurallarını bilmiyor

Türkiye'de kadın olmak gerçekten zor. Yerlere tüküren, balgam atan, Türk erkeklerinin, kadınlar tanışmak için elini sıkamıyor. Türk kadını otobüste taciz edilme korkusu yaşıyor. Bir Türk erkeğinin gömleğinden fışkıran ter kokusunu duymamak için yanına bile oturamıyor.. Araba kullanan kadınları korna çalarak rahatsız etmeleri kahredici.

Türk erkeğinin kelime haznesinin %80'ini de küfür oluşturuyor. Bu nedenle bu ülkede kadınlar hep savunma halinde yaşıyor.

Türk erkeği ‘bekâret’ kadını ise zekâ istiyor

https://www.milliyet.com.tr/turk-erkegi-bekaret-kadini-ise-zeka-istiyor/gundem/gundemdetay/08.09.2012/1593023/default.htm

Bu yüzden tekrarlıyorum. Her Türk erkeği üstüne alınmasın. Bu sözlerim bu davranışları gösteren Türk erkeklerine.

Hoşçakalın.:)


68|16
5080
dobrakadınn KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Eğer bir erkeksen kimse sana yolda yürürken laf atmaz, insanların içinde dondurma yiyebilirsin çünkü kimse onu bırak da gel benimkini yala demez, kimse giydiğin kıyafetle ilgilenmez, gece otobüse binebilirsin ve tedirgin olmazsın çünkü tecavüze uğrama ihtimalin yoktur, seksi sevdiğini söylediğinde bunu kimse yadırgamaz çünkü sen erkeksin, cüzdanında prezervatif taşımak istiyorsan taşırsın bunun için toplum seni dışlamaz, gece istediğin saatte eve gelebilirsin bu yüzden babandan dayak yemezsin, kimse sana kadınların tek derdinin seks olduğuyla ilgili şeyler söylemez ve kimse bedenini koruman gerektiğinden bahsetmez, erkek olduğun için ev temizliğiyle ilgilenmek yemek yapmayı öğrenmek gibi sorumluluklar sana yüklenmez, trafikte bir sorun çıkardığında kimse “erkek sürücü işte” diye seni aşağılamaz küçüklüğünden beri kendini gelecekteki karına saklaman gerektiği hakkında tavsiyeler almazsın, kimse sana karını memnun etmen gerektiğini söylemez, kimse işinde terfi ettiğinde patronunla yattığını düşünmez, eğer bir gün tecavüze uğrarsan sana normal bir mağdur gözüyle bakarlar giydiğin kıyafetler yüzünden suçlu durumuna düşmezsin, sokağın ortasında tek başına bira içersen yanına seninle yatmaya çalışacak kızlar gelmez, seçme ve seçilme hakkı için hiçbir zaman hakkını savunmadın bu sana doğuştan verilen bir şeydi ve senin bedenini tarih boyunca kimse bir utanç kaynağı gibi çarşaflara sarmadı, bir kızla yattığında babana bunu gülerek anlatabilirsin çünkü sen erkeksin. Ama ben bir kızım, sanırım bu yüzden rezilim.
  Devamını okumak istersen eğer:
  www.kizlarsoruyor.com/.../a45588-kadin-olmak-zordur-aslinda

  32|4
  0|0
  • Keşke ülkemizde ki erkekler sizin gibi olgun ve soğukkanlı olabilse. Yorumunuz o kadar güzel ki.
   Erkeklerle empati yapan ben, kadınları anlayan erkekleri görünce mutlu oluyorum. Üstelik kendine güvenen, alınganlık yapmayıp yapıcı olan insanları daima örnek alırım. Teşekkürler desteğiniz için :)

  • bunu düşünceler bir erkeğemi ait? Hayal etmek bile bu kadar güzelse, aşağalanmamak ne kadar güzeldir... Keşke herkes senin gibi olsa, malesef yok.. seks dememiz bile fahişe olmamız içi yeter... bir kadın olarak teşekkürederim

  • kardes cok iyi yalamissin 29 kizda vercek sana😂😂😂😂

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 79

 • İyi başlamış ama konu çok bocalamış ve anlatılmak istenen konudan tamamen uzaklaşılmış. Kadın olmanın zorlukları konusunda ne kadar çok erkek kelimesi geçiyor böyle. Benceyi okuduğumda kadın olmanın zorlukları ile ilgili iki tane madde var. Giyim tarzına karışılması ve cinsellik konusunda baskı yapılması. Geri kalan her şey erkekler ile ilgili. Baskıdan şikayet eden birinin bu kadar baskıcı bir yazı yazmasına şaşırdım açıkçası. Türk erkekleri iyi sevişemiyor, terliyor, küfür ediyor vs demişsin ancak sende bireyi burada baskı altına sokmaya çalışıyorsun. Birey istediği gibi davranır, görünür, yaşar bu zaten özgürlüktür. senin özgürlüğünü kısıtlamadığı sürece karışamazsın. Mesela şimdi ben mağara adamı gibi yaşayacağım desem. Bitkiler ile kendime elbise yapsam saçımı sakalımı uzatsam. buna karışmaya kimin hakkı var? Kimsenin yok çünkü özgürlük zaten bu demektir. kişinin istediği gibi yaşama hakkı bunu gerektirir. kişinin cinsel performansını, yaşam biçimini, konuşmasını, davranışlarını vs vs anlatarak bize bu konuda baskı yapılıyor biz bu konuda zulüm görüyoruz diyemezsin. çünkü buna hakkın yok. ama sana sözlü ya da fiziksel taciz yapıyor ise haklısın. o konu ayrı. orada da o senin özgürlüğünü kısıtlıyor.

  Ne yazık ki Türkiye'deki çoğu kadı bu hataya düşüyor. Kendi baskılarından şikayet ederken karşı cinse baskı uygulamaya çalışıyor. Ben terlerim, küfür ederim, tükürürüm, istersem 1 saniye de boşalırım bu kimseyi bağlamaz. Bunların hepsi kişiseldir. Bu davranışları beğenmezsin bu da senin kişisel görüşündür. ama bu insanlar niye böyle diye eleştirmeye başladığında benim özgürlüğümü kısıtlamaya başlarsın.

  Bunlara cevap vermek için bir insanın üzerine alınmasına gerek yok. Ben her türlü özgürlüğün kısıtlanmasına karşıyım. Kadınların da özgürlüğünün kısıtlanmasına karşıyım. Ama kadınların özgürlüğünü savunurken de başka insanların özgürlüğünü baskı altına almamam gerektiğinin farkındayım. Eğer başkası yaparsa da bu sefer onlara karşı öteki grubu savunurum.

  0|2
  0|0
  • Ben bazı Türk erkekleri diye başladım ve onlara hitap ettim.
   Bazı Türk erkekleri; Türk kadınları yatakta belini kıvıramaz, sadece put gibi yatar diyorsa, kadınların cinsel hayatını eleştiriyorsa ben de erkeklerin cinsel başarısızlığını hatırlatırım. Kişisel değil yapılan araştırmaları gösteriyorum. Türk kızlarının kolundaki tüy erkekleri rahatsız ediyorsa kadınları da kaba saba hareketler, küfür, ve ter kokusu rahatsız ediyor.
   Ben kimsenin özgürlüğünü kısıtllamadım ve genelleme yapmadım. Yorum için teşekkürler.

  • Hepsini Göster
  • benim gibi düşün demiyorum. yalnızca başka insanlara baskı yapma diyorum. bunu kızlara baskı yapanlara da yapıyorum. eşcinsellere baskı yapanlara da yapıyorum. bir başkasına baskı yapmaya çalışan olursa yine yapacağım. elimde olan bir şey değil. en azından bu yapıldığında baskı yapan kişi aynı baskıyı hissediyor.

  • Baskı yaptığımı düşünmüyorum. Farklı düşünüyoruz, yorum için tekrar sağolun :)

 • Çok güzel bir yazı olmuş. Harfiyen katılıyorum. Birileri artık kral çıplak demeli ki belki ufakta olsa bir düzelme olur.
  Aynı şeyler kadınlarımız için de geçerli malesef. Çok umutluydum halbuki ben :/

  5|2
  0|0
 • Kadın olmanın zorluklarından çok Türk erkeklerine giydirmişsin. Biri dışında Türk erkeklerine söylediklerini kabul etmiyorum.

  0|12
  0|0
  • Kadınlara yapılan taciz ve tecavüzden, psikolojik ve fiziksel şiddetten, kadın cinayetlerinden , giyim ve cinsel yaşam özgürlüğünden, kadınların kız diye ayrılmaması gerektiğinden ve reglinin hafife alınmaması gerektiğinden bahsettim. Benim açımdan kadın olmanın zorlukları bunlar. Katılmayabilirsiniz. Sebep Türk erkekleri.

  • Hepsini Göster
  • @bayanbilmissssss bence anlatmaya ya da anlaşılmaya çalışmaya gerek yok. Zihniyet belli... önemli olan uzak durmak ve toplumdan uzak tutmak bu zihniyet sahiplerini. Yaptığımın ya da yapılacağın iki sonucu var ya ben ya da karşı taraf da yer ya da yaralanır. Ama mağdur kadın bir şekilde olaydan kurtulur.

  • ben kadinlari dovun demiyorumki.. ama ortada bir kavga varsa buna benim ailem ve nisanlimin ailesinden baska hic kimse mudehale edemez abi.. varsa buyursun gelsin mudehale edebiliyormu..

 • Evet görüşlerinde çok haklısın ama bencede geçen birtakım genellemelere katılmadım açıkçası, yani sonuçta bahsettiğin şeyler %99'luk bir kitleye hitap etse de kendine dikkat eden, modern, beyefendi, kültürlü ve kendini geliştirmiş %1 bile olsa erkek kesimi var. Ayrıca bazı kadınların da sırf kaba, görgüsüz ve kendini üzen erkeklerden hoşlandığı gerçeği de var. İyi insanlar çoğunlukla kaybediyor maalesef. Erkeğin kendisine karşı saf duygular beslediğini anlayan kadın, ya onu parmağında oynatıyor ya da yüzüstü bırakıp gidiyor. Ama sonunda hep kendisi pişman oluyor.

  Namus kavramında, giyim kuşamda, kadınlara yönelik şiddette (taciz, tecavüz vs. gibi) çok haklısın. Ayrıca ben Türk erkeklerinin çok kötü seviştiğine de inanıyorum. Bunun en önemli sebebi, erkeğin kadını mutlu etmek için değil, kendi cinsel duygularını tatmin etmek için sevişmesi. Türk erkekleri yatakta bencil davranıyor, daha klitoris orgazm g noktası nedir bilmeyen erkekler var. Bir kadının orgazm olması cinsel ilişki performansının %60'ını etkiliyor. Ama ne yazıkki çoğu erkek böyle düşünemiyor. Kullanıp sümüklü mendil gibi atıyorlar. Sonra da kendi karısına kızına gelince namus şövalyesi kesiliyorlar. Zaten insanlar bu kafada olsalardı böyle taciz tecavüz vb. olmazdı.. Elin adamı Mars'a gidiyor, bizimkiler etek boyu tartışıyor, "ben karıma bikini giydirmem" diyor. Şimdi bu insan bikininin masum bir deniz kıyafeti olduğunu bilmiyor, adama gel de anlat. Sözün özü; daha gelişmemiz için en az 500 sene lazım hocam, ondan aşağısı kurtarmaz bizi.

  1|0
  0|0
  • Her erkeğin aynı olmadığını biliyorum. Bu yüzden 'bazı' diyerek genelleme yapmadığımı belirtmeye çalıştım. Her kadında aynı değil. İnsanlar çeşit çeşit.
   Gerçekten yorumunuz çok güzel.
   Ben bir erkek arkadaşıma ders çalışmaya giderdim. Hepde harbiden ders çalışırdık. Bir gün azıcık sohbet edelim dedik. Aşk meşk konularından.
   Çocuk bir övünüyor, 22 yaşında. Kadınları çok mutlu ediyrmuş, kadınlar yatakta çıldırıyormuş vs
   Ciddi ciddi sordum. Ne yapıyorsun bu kadar dedim.
   Kadınların ne klitoristen zevk aldığını biliyor ne ön sevişmenin 15-20 dakika en azından olması gerektiğini. Kuru sıkı sallıyor yani.
   Ben de anlattım ona. Kadınlar şunu sever bunu sever. O gün aramızda cinsel ilişki olmadı.
   Bunu neden yazıyorum, çünkü mahçup oldu. Çünkü kendini yarım hissetti sanki iktisat dersi alıyor. Yahu aç internetten makale oku.
   Neyse bu kadar şeyin üstüne sordum.
   - Veysel nasıl kadınla evleneceksin?
   -Kanka ben bakire isterim. Tecrübeli kızı tatmin edemem. O bir halttan anlamaz dedi.

  • Ben anladım , bazı Türk erkeklerin egosu çok yüksek. Kendi eksiğini kapatmak için kadının tecrübesizliğinden yararlanıyorlar.
   Aldatırken de bunu bahane sunuyorlar.
   Kadınla evlenip kadına bağlanırken de. Kendi sorun ettikleri şeyi kabullenmeleri büyük sorun.

 • Once guzel baslamistin, savunacagim seyler yaziyor demistim ama sonra konunun disina cikip sadece erkeklere sovmussun. Konu basligi ve icerik birbirini tutmuyor. Elbette issiz gucsuz adamla birlikte olunmaz fakat kompleks basligi altinda surekli paraya deginmissin. Kadin da isini gucunu, maddi ozgurlugunu eline almali bana gore. Cok parali erkege gidip evinin hanimi olma hayali kuran kadinlar tamamen koca parasiyla rahat hayatin sefasini surmek isteyenlerdir. Bazi istisnalar disinda amac tamamen luks ve rahat yasamdir. Evinin hanimi, cocuklarinin anasi hayali kurduklarindan degildir. Ayrica tam tersine Rus kizlari hep sari sari kaymak gibi erkeklerden sıkıldığı icin Turk erkeklerine gidiyor yani durum tam tersi. Onlarin yaptigi da yanlis ve sacma tabii orasi ayri ama. Yok erken bosaliyorlar, yok p*rnolardan ogrendikleri, yok gorgu kurallari bilmiyorlar falan. Kelime haznesinin %80'i kufurden olusuyor demissin ama ben erkeklerden iyi kufur eden kadinlar goruyorum. İcraat yok ama laf tavan. Gercekten kadinlarin zorluklari olarak yazdiklarina tamamen katiliyorum ama, hepsinde haklisin ve iki taraf da birbirine karsi maximum anlayisi gosterse sorun yasamak icin hicbir sebep yok aslinda. Birbirimizle alip veremedigimiz nedir anlamiyorum. Biraz egitimsizlik, biraz aile ici yetistirilme sekli falan diyebiliriz ama insanlar kendilerini gelistirebilirler. Kadinlarin korkarak, bizden nefret ederek yasamalarinin sebebi bizsek oturup biraz dusunmemiz gerek. Hicbir ustunlugumuz olmadigini bilmemiz gerek. Bu yazdiklarimda da sana yonelik bir saldirim asla yok. Tekrar soyluyorum zorlukla ilgili yazdigin her seye katiliyorum ve en azindan kendi nezdimde elimden geldigince maximum anlayisi gostermeye calisiyorum. Emegine saglik bu ve diger bencelerin icin.

  1|0
  0|0
 • İlk başlığa tamamen katılıyorum. İkincisi kısmen yanlış. Biz sizin adetteyken agresif tavırlarınızı ve bitmek bilmeyen inat ve kaprisinizi çekmek zorunda mıyız? Şiddet ve hakaret tamamen yanlış, her iki cins için ama hem kadın hem erkek. Ben kadından şiddet ve hakarete uğrayan bir sürü adam tanıyorum. Şiddet ne olursa olsun yanlış. Üçüncü başlığa da katılıyorum. Dördüncü kişiden kişiye değişir, çoğunluğun kötü olma nedeni tecrübesizlik. Ottuturulan namus kavramı yüzünden çoğu erkek evlenene kadar bir kadınla birlikte olamıyor (fahişe hariç). Kadınların çoğu da son derece kötü cinsellikte emin ol. Yok o olmaz, ıyy, şu bu diye istek falan bırakmıyorlar. Kadın-erkek ilişkileri bağlamında özgür bir ülke olsak bu sorun pek olmaz. 5. başlıkta yine tecrübesizlikle ve genetikle ilgili. Aktif cinsel hayatı olan kişinin erken boşalma problemi az olur. Altıncıya katılıyorum o iğrenç manzaralar beni bile iğrendiriyor. Yedincide yetiştirilme tarzı ve toplumla ilgili. Ne yazıkki bekaret diye saçma sapan bir kavram koymuşlar çoğu adam sevene değil bakire olana bakıyor.

  Genel olarak tüm suçu erkeklerin üzerine atman doğru değil. Kadınların tüm problemlerinden erkekler sorumlu diye bir algı ortaya çıkıyor. Ben suçun bir kısmının annelerde olduğunu düşünüyorum. Çocuğu temel olarak yetiştiren kişi annedir ve eğer anneler erkek çocuklarına kadınlara nasıl davranması gerektiğini, toplum içinde nasıl davranması gerektiğini öğretirse bu sorunların çoğu çözülmüş olur. Aynı şekilde kız çocukları da bu kadar korumacı yetiştirilmek yerine özgür yetiştirilmeli.

  1|0
  0|0
  • Adet döneminde her kadın agresif olmaz. Mesala ben uyurum bol bol, başkasınn tatlı krizi tuttar.
   Bu genellenemez. Erkek olmanın zorluklarını anlattığımda sizin söylediklerinizden bahsettim. Ben bir kadın olarak empati yapıp yazdığımda , erkekler bana teşekkür etmek yerine Türk kızlarına hakaretler etti. Tabi hepsi değil 80 erkekten 50'si falan bunu yapan.
   Erkekler kendi hatalarını da görmeli. Bu bir paradoks. Kadın anne olmadan önce evlenmeden evvel babasının evinde sıkıntılar çekiyor. Ve kocasına karşı tavrıda babasına karşı gösterdiği saygıyla ya da korkuyla eş değer olabiliyor çoğu zaman.
   Çocukların yanlış yetiştirilmesi de bundan kaynaklı. Türk erkeği evin reisi olmaktan vazgeçerse bu düzelebilir bence.

  • Hepsini Göster
  • olumsuz bir tepki bekliyordum. şaşırdım. teşekkürler.

  • @ufuk4581 Rica ederim, düşüncelerim bunlar.

 • Bana bir kadın çok çektirdi ama ne olursa olsun benim görüşüm belli ulan öyle bir hale geldi ki ülke kadınlar tek başına yürürken korkar oldu, ya bir insan özgürce giyinebilmeli en azından etek görünce kuduran bir erkek topluluğu var ve bu durum çok iğrenç , hergün bir taciz haberi var , evliliklere geleyim ne yazıkki hergün bir katil koca haberi görüyoruz ya bir insan bunu eşine nasıl yapar hiç mi vicdanınız yok şeref yoksunları. Yani kısacası Türk kadını bu tip erkeklere ne söylese haklıdır. Haksız oldukları tek nokta herkesi aynı görmeleri.

  1|0
  0|0
 • Görgü kuralı eğitimle ilgili iki cinside içine alır bu madde sadece erkeklere yıkman doğru değil.
  Kişisel temizlik olayını eklememişsin.
  Erken boşalma oranı doğru olabilir. Bunu yazmandan çok konuşulmaması problem bence. Sünnetle ilgili olduğu söyleniyor ne kadar doğru bilemeceğim. Bence doğru noktaya parmak basmışsın.
  Evlilik olayında da spor yapmama sorunu var bide. Pek çok evli erkek atletik değil sportif olmak gerekiyor evliliğin yürümesi için.
  Bencen güzel olmuş ellerine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Tüm yazı boyunca erkeklere giydirmişsin. Bunlar işin kolayı. Ben çok iyi bir kadın savunucusu olduğumu düşünüyorum. Lakin bu benceniz birazcık kafanızı kuma gömmek olmuş.

  Türkiye'deki bilimsel veriler demişsiniz. Soruyorum: Cinsel sorunları için ürologa gitmeyen bir erkek neslinden nasıl bir bilimsel çalışma çıkartılmıştır? Türkiye daha bu düzeye henüz gelemedi. Gerçekten cinsel araştırmalar aynen TV reytingleri gibi aldatıcı bence.

  Ben ülkenin kadına şiddet, cinsel saldırılar gibi konularda büyük ilerleme kaydettiği kanısındayım. Zira siz henüz ergen yaşlarda iken maalesef ülkedeki adalet, sosyo-ekonomi ve sağlık sektörleri bu kadar şeffaf değildi. Artık teknoloji sayesinde en ücra köşelerdeki münferit olaylar gündeme taşınabiliyor.

  Eğer ABD'de kadına şiddet, tecavüz vakalarını incelersen ve bunu Türkiye ile kıyaslarsan ne demek istedim daha iyi anlaşılacaktır.

  1|0
  0|0
  • Burada insan hayatının öneminden bahsediyoruz. Ve en çok kadınlar taciz ve tecavüze maruz kalıyor. Bir kadın dahi olsa sorun halledilmeli. Aynısı erkek içinde geçerli.
   Abd ve Türkiye'de ki suçları karşılaştırmak, suç oranlarını kıyaslayıp Türkiye'de azsa bunla tatmin olmak demek.
   Yazdığınız bu anlama geliyor.
   En azından ben bilimsel olduğuna dair bir link sunuyorum. Ama siz Türkiye'de kaç erkeğin üroloğa gidip gitmediği ile ilgili link bile sunamıyorsunuz.
   Gerçekten Türk erkeklerinin büyük kısmı bilime pek önem vermiyor ve işine geldiği gibi yorumluyor.
   Ben kadınları da çok kez eleştirdim bu plartformda. Ama asıl sorunun kaynağı ataerkil düzende Türkiye'deki erkeklerin her geçen gün daha da baskıcı ve ezici tutumunu artırması. Teşekkürler yorum için

  • Bir tartışma başlatmak için yorum yapmamıştım. Aslında bu konuda araştırma sunmak ilk söylediğim sav ile ters düşmek olur. Daha genelevde çalıştırdığı kadının cinsel hastalıklarından ve cinsel yaşamından haberi olmayan devlet ile ilgili istatistik vermek polyanacılık olur. Elbette kadına şiddet olmamalı. Ama bak linkte atacağım araştırmada "artık şiddete başvuran kadınında azımsanamayack derece olduğunu gösteriyor. Tabiki kriter ABD değildir. Ancak bu ülkede erkeği kadına şiddete yönelten sebepler hiç araştırılmıyor. Asıl sorun orda bence. En eğitimli ile en eğitimsizi aynı yola başvuruyor. Bir şeye daha dikkat çekmek istiyorum. Bu erkekleri yetiştiren SİZ ANNELERİMİZ. Bu yüzden bu konuda kapsamlı bir Devlet politikası geliştirip erkek ve kadınlarımız rehabilite edilmelir

   tr.askmen.com/.../iliskide-canilesen-kiz-arkadas

  • Ben zaten erkeğe, kadına, çocuğa yapılan tüm şiddete karşıyım. Aynısı taciz, tecavüz, kişisel özgürlük ve hakların ihlali içinde geçerli.
   Ben hayvanların da aynı şeylere maruz kalmamasını isterim.
   Yani tek suçlu tarafın erkek olduğunu zaten söylemiyorum.
   Doğru gerçekten ülkemizdeki erkek ve kadınların rehabiliteye ihtiyacı var.

 • Aslinda bizi bu kadar gommene Gonlum razi olmazdi ama hakli oldugun gercegi beni yumusatti. Oncelikle her erkek bu anlattiklarin gibi diye savunmama gerek yok. Zira, o erkegi gorene kadar kimsenin inanmasini beklemiyorum. Aslinda tum bu anlattiklarinin temelinde yetistirilme tarzi var. Bir erkegi gerçekten kadin gibi bir kadin yetistirirse bu bahsettiklerinin bir tanesiyle bile karsilasmazsin. Ama ulkemizdeki egitim seviyesi yerlerde bile degil. Magmaya dogru ilerliyor. Bu egitim mevzuna bir care bulunabilirse, tum bu sikintilarin basi olan "abazaliga"da bir care bulunur. Kadinlardan korkmayan bir erkek nesli biraz zor ama umutsuz degilim :)

  3|0
  0|0
 • Gördüğüm en yersiz bence.
  Çünkü genelleme var, çünkü herkesi bir tutma var çünkü çünküler çok..
  Kadınların bazı şeref yoksunları yüzünden çektiği zorluklara kimse itiraz edemez. Ama milyonlarca adam gibi adam varken bir kısım şeref yoksunu hayvan için bu ithamlara maruz kalması hoş değil. Ve yorumlara bakıyorum da kimse itiraz etmemiş.
  Şimdi soruyorum size en sevdiğiniz kişiler o bahsettiiğin %80'lik guruba ya da bahsettiğin %70'lik kısıma giriyor mu ? Mesela babalar, ağabeyler, eşler, kardeşler, ya da çook sevdiğimiz arkadaşlar..

  Ben sadece bir cinsin yaşadığı zorlukları anlatmak için karşı cinsi yobaz, geri kafalı cahil ve şeref yoksunu gösterilmesine ve resmen itin g. tüne sokulmasına karşıyım.!

  Ben babamın "Namus Kızın Değil Oğlum, Erkeğindir" öğüdüyle büyüdüğüm için ve türk erkeğinin üzerinde ki toplumsal, kültürel zorlukları gören bilen biri olduğum için bu benceni hiç mi hiç sevmedim..

  0|0
  0|0
  • Ve şunuda söylemeden geçemeyeceğim. Türk erkeği kadar eşine ailesine bağlı bir erkek toplumu daha göremezsiniz.. Asla ama asla hiç bir ülkede hiç bir yerde.!

  • Hepsini Göster
  • Türk erkekleri.. demen de bir genelleme.. Sanırım çevrende gerçekten bu portreye uyan erkekler var sadece :)
   Olsun hayırlısı bakalım..

  • Genelleme cümlesinin nasıl kurulduğunu öğrenmelisin.

 • aslında o kadar madde var ki sayfalar sürer ama elinden geldiğince açıklamışsın ve çok güzel olmuş. katılmadığım tek bir nokta var her türk erkeği alınsın mümkünse yoksa hiçbiri üstüne alınmıyor çünkü dünyadan haberleri yok.

  4|0
  1|0
 • Erkekler hakkında yazdığın benceyı okumadım ama burda kadın olmanın zorlukları diyip türk erkekelrının butun olumsuz ozellıklerını paylasmıssın kadınalr hakkında sadece gıyım konusuna degınmıssın fakat erkekler hakkında olan herbırseyıne katılıyorum yuzde 70 böyle fakat kadınlarda da var yuzde 50 si böyle kıllı pis ter kokuyor bı bayan olmaması gerektıgı gıbı davranıyor şimdi diceksin yaran mı var yaram değil senın kadar belkı senden az belkı eşit düşüncem blgim herseyım var en çok surası için yazdım türk erkekleri erken boşalıyor haklısın bende önsevişmem ıyı fakat erken boşalıyorum bu sorun duzenlı seks hayatımız olmadıgından musluman oldugumuzdan bekaret oldugundan turkıye de duznelı seks hayatı olmadıgından erken boşalma sorunumuz var

  1|0
  0|0
 • Katılmadığım noktalar var ama paylaşım için elinize sağlık diyorum :)

  1|0
  0|0
 • Kadın olmanın zorluklarını anlatmaktan ziyade türk erkekleri şöyledir böyledir demissin... birkaçına cevap vermek istedim. Türk erkekleri evde baba parası yemez bu binde birdir çogu çalışır hem de 20li yaşlarda başlar çalışmaya ancak kızlar 30 yaşına kadar bile baba parası yiyebilir bu durum tütk erkeklerinin eksigi degildir kızların eksigidir.

  Topuku ayakkabı mini etek vs... emin ol bu ayrımı en çok kadınlar yapıyor... yani giyime göre yargılanmak kötüdür ama yargılayan daha çok erkekler degil kadınlardır. En cok da tesettürlüler yapıyor bunu.

  Cinsel konulara girerek seviyeyi iyice düşürmüşsün. Kadınlar sekste çok iyi de erkekler mi kötü? Kadınlar olarak bizden zevk almıyorsaniz gidin mesela afgan erkeklerle evlenin değil mi?

  Kusura bakma ama şaşırttın beni. Son derece niteliksiz bir yazı olmuş bu sefer

  0|1
  0|0
  • Kadın olmanın zorluklarından bahsettim zaten.
   Kadına şiddet, namus cinayeti, giyim ve cinsel yaşam özgürlüğü, baskı
   Taciz ve tecavüz. Benim için zorluk bunlar. Cinsellik insanların en temel içgüdüsü Bunca sapıklık bastırılmış duygular yüzünden oluyor. Cinselliği niteliksiz görmek bile Türk erkeğinin bakış açısını yansıtıyor. Yorum için teşekkürler.

  • dediklerimden her zamanki gibi bir şey anlamamışsın. daha doğrusu anlamışsın ama anlamazdan gelmişsin haklı olduğumu sen de biliyorsun. o nednele dediklerime cevap vermek yerine kabalaşmışsın

 • Güzel olmuş, eline sağlık.

  Alınmadım.
  Çünkü o seviyesizilkte, yetersizlikte,
  anlayışsızlıkta ve yaratıklıkta biri değilim.

  1|1
  0|0
 • "Türk erkeği ‘bekâret’ kadını ise zekâ istiyor" Bu cümle tartışmaya açık bira sanırım. Benceniz de uç örneklerden bahsetmişsiniz daha çok. Ama genele bakarsak da tespitler pek haksız da sayılmaz.

  1|0
  0|0
 • Bol bol gömmüşsün ama çoğunda haklısın bence. Ben hiçbirini üzerime alınmıyorum zira bu özelliklerden hiçbirini taşımıyorum. Güzel bence eline sağlık😄

  1|0
  0|0
 • Burada kadın olmanın zorlukları falan anlatılmamış düpedüz 'Türk erkekleri' diyerek faşistçe bir genelleme ile aşağılama yapılmış
  Beğenmedim böyle emek harcanacaksa hiç uğraşılmasın

  0|2
  0|0
 • Eline sağlıkk

  2|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  59

Kızlar Ne Diyor 49

 • İnsani duyguları nedeniyle karşısında ki erkeği kırmamak ve kötü söz söylememek için sarf edilen nezaketi başka boyutlara taşımalarından da bıktık.
  Çok dobra olmuş, okuduğum en doğru bencelerden biri oldu. Herkes iğneyi kendisine çuvaldızını başkasına batırmalı...
  Emeğinize sağlık.
  Sevdim...

  1|0
  0|0
  • türl erkeklerinin yatakta başarısız olduğunu mu düşünüyorsun erkekliğini hor mu görüyorsun

 • dikkat ediyorum da güzel ve doğru yazan ender kişilerdensin.

  2|1
  0|0
  • sen türk erkeklerinin yatakta kötü olduğunun doğru olduğunu musöylüyorsun yabancı erkekleri daha erkekmi görüyorsun türk erkeklerini beğrnmiyormusun

 • Uufff döktürmüşsünüz resmen ^^

  Keyifle okudum :)
  Mümkün olsa 1000 artı veririm benceye.

  Mükemmel olmuş ✋🙏

  1|0
  0|0
 • Nickinin hakkını vermişsin. Çok güzel bir bence olmuş kadın olmak gerçekten zor.

  2|1
  0|0
 • sizler karısını, kızını, evladını döverek eğiten bir hayvansiniz

  1|0
  0|0
 • Emegine saglik harika olmus

  1|0
  0|0
 • Çok akıcı, kısa ve öz anlatıyorsun. Gereksiz tek birkelime bile kullanmadan düşüncelerini sanki usta bir kalemden çıkmış gibi zorlanmadan anlatıyorsun. Bu bencen de o kadar doğru olmuş ki, okurken icimin yağları eridi resmen.

  3|1
  0|0
  • Teşekkür ederim. :)

  • Hepsini Göster
  • yazıklar olsun demek türk kızları türk erkeklerinin yatakta kötü olup yabancıların daha iyi daha erkek olduğunu düşünüyor

 • 👏👏👏👏 Çok doğru, çok haklı, cok harika yazmışsın eline sağlık. Yine tabiiki kücuk beyinliler verilmek istenen mesaji almayip "giydirmissin, ne yasatti turk erkekleri sana" diyebilmiş. Boyle olmak için ekstra bir çaba sarfediyorlar bence. Boyleyiz, yazilanlar doğru diyeceklerine cok haklilarmis gibi elestirmişler. Gercekten kucuk beyinlileri yakisir, sasirmadim. Bu tarz bencelerinin devamini bekleriz çok basarili buldum şahsen 😊😊

  2|0
  0|0
  • Teşekkür ederim maalesef kendi hatalarını kabul etmedikleri müddetçe cahil ve mutsuz olmaya mahkum kalacaklar.

 • Helal olsun işte ks'de görmek istediğimiz üslupta benceler... çok doğru bir dille eleştirmişsin kutlarım seni

  1|0
  0|0
 • Evet çok doğru yazmısşın

  2|0
  0|0
 • bizi aşağılamaktan, düşünmelerine fırsat kalmıyor.. Belki bir gün aşağılamaları biterde, anlarlar... Hiç zannetmiyorum ya, neyse.. ellerine sağlık...

  2|0
  0|0
 • Vay be çok güzel olmuş eline sağlık 😄

  1|0
  0|0
 • Harika olmuş

  1|0
  0|0
 • Böyle Kültürü , Yapıyı , Düşünceyi S... , Editör seni tebrık edıyorum bu güzel benceden dolayı

  1|0
  0|0
 • vay be çok konuşulacak bir bence yazmışsın ve çoook beğendim :D

  1|0
  0|0
 • Çok iyi yazmışsın kalemine sağlık

  1|0
  0|0
 • Muhtesemmm bravoo👍👍👍👍

  1|0
  0|0
 • gerçekten harika bence olmuş. ellerine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Güzel bence olmuş canım emeğine sağlık:)

  1|0
  0|0
 • türk erkekleri çağa ayak uydurmak yerine mağara adamı olarak yaşamak istiyor özetle bu

  3|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  29
Yükleniyor...