İnsanlar Nasıl Manipüle Edilir?

Sabah 06.02 uyumadım birşeyler yazasım geldi,insanlar basit tekniklerle nasıl manipüle edilir anlatıyım o zaman önce kelime anlamına bakalım;

"İnsanları kendi bilgileri dışında veya istemedikleri hâlde etkileme veya yönlendirme"

1-Soru sorİnsanlar Nasıl Manipüle Edilir?

Genellikle yeni tanıştığınız bir insanda çok daha etkilidir,ona soru sorun,üniversiteyi bitirince ne yapmayı düşünüyorsun,bir sporla ilgileniyorsa atıyorum nasıl eğlenceli mi,bu seviyeye nasıl geldin, hayatın adil olduğunu düşünüyor musun gibi gibi sorular.

Gelelim niye soruyoruz, insan psikolojisinde kendini anlatmak önemlidir,siz karşınızdakine soru sorarsınız 1 saat boyunca kendini anlatır,konuşur siz toplasanız 10 dk konuşmuşsunuzdur ama sohbet bittiğinde sizin çok cana yakın, muhabbeti iyi olan birisi olduğunu söyleyecektir oysa siz 10 dk konuştunuz.

2-Öv

Bir insanı içten bir şekilde överseniz ki içten olmazsa bu anlaşılır tabi ki profesyonel değilseniz, karşınızdaki kişinin egosunu biraz okşadıktan sonra çoğu şeyi yaptırmanız mümkün.Yazıyı okuduktan sonra deneyin isterseniz ama püf noktayı söylüyüm övdükten sonra hemen söylemeyin, biraz zaman geçsin unutur diye merak etmeyin beyninde "iyi insan" imajını verdiniz bile.

3-Zayıf noktalar

Bir insanın zayıf noktalarını kullanmayı iyi bilirseniz yaptıramayacağınız şey çok az, peki zayıf noktaları nasıl bulcaz, en çok sevdiği şeyleri bulun onlar o kişinin zayıf noktalarıdır. Atıyorum bir arkadaşınız kazanmayı çok seviyordur onu kullanabilirsiniz,birisi ortamaları, gece hayatını çok seviyordur bu kullanılabilir bu benceyi yazarken "kadınları manipüle etmeyi anlatcaktım ama kötü niyetli insanlar kullanır zarar gören insanlar olabilir diye vazgeçtim en doğrusu bu sanırım."

Umarım kötüye kullanmazsınız bu arada bunları anlattıkça aklınıza kötü şeyler anlatıyorum diye düşünen olabilir ama ben, bir kız arkadaşım pizza yemeğe gitmek istediğinde oraya değil normal bir lokantaya gitmek için de kullanıyorum sanırım o kadar kötü değil.

Aslında çok taktik detay var hepsi birleşince çok iyi bir şekilde "manipüle" edebiliyorsunuz,karşınızdaki kişinin beynini okuyorsunuz tabi bu yaşanmışlıklarla da çok alakalı. Taktik çok ama buraya yazmaya kalksam parmaklarım ağrır. Bunlar genel,oldukça etkili taktiklerdir.

Kendinize iyi bakın.


0|0
20

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

  • Güzel bir bence olmuş :)

    0|0
    0|0
  • Çok güzel bir makale, ellerine sağlık.

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;