Aşk ve Sevgi ile Bir Evliliği Yürütmek Mümkün mü?

Bu bencemi evliliğe karar verecek olan genç kız ve erkeklere bir klavuz olarak hazırlamaya çalıştım umarım beğenirsiniz...

Ülkemizde çok büyük bir kesim tarafından belli bir yaşa gelen gençlere kızım, oğlum sizde evlenseniz artık bir yuva kursanız, bizde elimize torunlarımızı alsak, bak yaşımızda geçiyor ne olacağımız belli değil artık gibilerden sürekli genç kız ve erkeğe bir aile baskısı uygulanıyor...Aşk ve Sevgi İle Bir Evliliği Yürütmek Mümkün mü?

Bu doğru bir şey midir? Tabii ki değildir. Düşünsenize daha çocuğun kendine ait bir evi yok, en önemlisi bir mesleği yok ya da düzenli bir işi yok ve evlenmesi isteniyor...

Bu şekilde inanın o kadar çok evlilik yapılıyor ki , evi yok çocuk anne babasının yanına alıyor kızı mecburen yuva üstüne yuva kuruluyor yani, ilk zamanlar mutlu bir aile tablosu ile geçmeye başlıyor ama zaman geçtikçe sıkıntılar bir bir ortaya çıkıyor.

Kız artık kendini bir yabancı gibi hissetmeye başlıyor o evde. Çocuk sabah işine gidiyor akşam dönüyor.Kaynana bu ağzı boş durur mu başlıyor söylenmeye illa ki bir kulp buluyor.Sadece kaynana ile sınırlı kalsa bunlar diğer aile fertleri de kıza karışmaya başlıyorlar. Kız ne yapsın derdini ya kocasına ya annesine anlatacak. Kocası biraz oyalama taktiği uyguluyor sonuçta kız o aileye gelen bir yabancı onu kimse dinlemiyor. Kız o evde iyice yalnız kalıyor ve mutsuzluklar başlıyor. Artık içini bir tek annesine dökmeye başlıyor tabii ki her şeyi annesi ile paylaşıyor, mecbur kalıyor çaresizce....

Sadece aşk ve sevgi ile evlilik yürümez...

Gel zaman git zaman çocukta ayrı bir eve çıkamayınca artık sınırlar zorlanıyor kız düşünüyor "Ya ben ne aptalmışım ya demek ki sadece aşk ile, sevgi ile evlilik yürümüyormuş" aynen öyle maalesef....

Derken artık o evde sinirler iyice geriliyor artık kızı eskisi gibi annesinin evine de yollamamaya başlıyorlar.

Kız iyice içine kapanıyor artık hayat onun için mutsuzluk ve sevgisizlik demek itiraz ettikçe de aile çocuğa yükleniyor ve çocukta eninde sonunda karısına bağırmaya çağırmaya başlıyor ve ilerledikçe bunlar şiddete dönüşüyor.

Benim sizlere anlattığım bir örnek olay aslında sonunun nereye gideceğini hepiniz tahmin edebiliyorsunuz.

Bu tarz evliliklerde genelde boşanma ile sonuçlanır. Bazı olaylarda ki her gün görüyoruz ve yaşıyoruz ki

iş çok ama çok kötü şekilde kadının hayatına bile mal olabiliyor....

Evlenirken dikkat edeceğimiz hususlar

Öncelikle kızlar ben bunu her zaman söylüyorum çok çabuk aşık olup bağlanıyorsunuz.o kadar ki gözünüz hiç bir şey görmüyor ondan başka. İyi bir evliliğin temel şartı karşınızdakini uzun bir flört döneminde çok iyi tanımaktan geçiyor. Aşk ve sevgi bir yere kadar asıl önemli olan evlendikten sonraki yaşam. Birinci öncelik ev durumu çocuğun evi var mı? Yoksa kirada mı oturacak? İkinci önemli konu evliliği yürütebilecek bir maaşı ve işi var mı? Bu zamanda ki en az 4000 TL maaşı olmalı ki siz iyi bir hayat yaşayabilesiniz....

Hiç bir erkek kendini evliliğe hazır etmeden evlenmemeli.

Öncelikle ev sahibi olmak kolay bir şey değil bu nedenle kirada oturacağınızda yüzde yüz bir ihtimalse en azından maaşınızın iyi olması çok önemli. Bu zamanda asgari ücretle ya da 2000 - 2500 TL ile hele ki sigaranız ve diğer alışkanlıklarınız var ise bu rakamlarla asla geçinemezsiniz. En az 4000 TL iki kişilik bir aile için yeterli olabilir birde eşinizinde çalıştığını göz önüne alırsanız rahat bir evlilik yaşayabilirsiniz.

Aileler yeni evlilerin hayatlarına asla karışmamalı

Gelelim her iki tarafında ailelerine kesinlikle aileler yeni evlilerin hayatlarına çok ağır sorunlar olmadığı sürece karışmamalı ne erkek nede kız eşi ile ilgili her sorunu aileleriyle paylaşmamalı aralarında çözmeli. Çünkü bu bir yeni evlilik ve taşların yerine oturması en az beş yıl süre gerektiriyor.

Evliliğinizden emin olmadan çocuk yapmayın.....

Çocuk konusu da çok önemli çoğu çiftler aynı evde yaşamadan birbirlerini iyi tanıyamıyor. Eşinizi çok değişik huylarını ancak evlendikten sonra öğrenebiliyorsunuz ne yazık ki. Bu nedenle birbirinizden ve bu evliliği sorunsuz sürdürebileceğinden eminseniz o zaman çocuk sahibi olmaya karar vermelisiniz.

Eğer ki evlenir evlenmez çocuk sahibi olursanız yarın Allah korusun boşanma eşiğine geldiğinizde maalesef olan o çocuklara olacaktır. Onlar o kadar etkileniyorlar ki bu olaylardan tamamen içlerine kapanıp hayata küsüyorlar. Günahı olmayan çocuklarınızı lütfen mutsuzluğa sürüklemeyin.

Sonuç olarak asıl olan akıllı ve mantıklı bir evlilik yapmanızdır. Uzun ve sağlıklı evlilikler çiftlerin birbirlerini çok iyi anlaması ve idare edebilmelerinden geçiyor.

Hep mutlu kalın, hoşçakalın.


2|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

  • Ellerine sağlık, çok güzel olmuş :)

    0|1
    0|0
  • Yürümez aşk zaten bitiyor sevgide tek başına ayakta tutamaz evliliği

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...