Kadın Olmanın Kutsallığı

Bugün yazacağım bence de, kadın olmanın, neden kutsal olduğundan bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere ülkemizde kadın olmak ayrıcalık olmasına rağmen, kıymeti bilinmiyor. Dinimizce'de değerli kılınan kadınlarımız, bir çok zorluklarla başbaşa kalabiliyorlar.

Bu kutsallık neden?

Bunu unutmayın. Sizi doğuranda bir kadın. Allah onları erkeğe oranla daha zayıf ve zarif yaratmış, lakin 9 ay boyunca karnında bir canlı taşıyacak kadar dirayetli, doğuracak kadar güçlü yaratmıştır. O yetmezmiş gibi, doğurdugu can'ı yetişkin olana kadar yanında durması için sabır ve koruma içgüdüsüyle yaratmış.

Yani, erkek elbette bir çok yönden bir kadından üstün olsa da, saygı göstermek zorundadır. Bu üstünlüğün bile bir dengesi vardır.

Peki nasıl davranmak gerekir?Kadın olmanın kutsallığı

Sokakta laf atmayın!

Bunu bir erkek olarak söylüyorum. Bir erkek yoldan geçen herhangi bir bayan'a laf atınca çekici olmuyor. Bu sizi gerçekten kirletiyor. Sizin'de bir anneniz var, sizin'de bir kız kardeşiniz var ise, kendinizi onların yerine koyun, istermisin birisinin kardeşine, annene laf atmasını?

Evde saygılı olun

Anneniz veya ablanız sizden birşey istediğinde, yapabileceğiniz birşey ise, yapın. Ölecek değiliz ya, nolacak ki az yardım etsek?

Annemizin kolları ağrıyacağına, kendi kolumuz ağrısa, n'olacak yani? Annemiz için canımızı feda ederiz biz, öyle değil mi?

Koruyun, kollayın!

Arkadaş'lar, bu aralar biliyorsunuz taciz/tecavüz olayları arttı maalesef. Artık daha temkinli davranmak, dışarıda göz kulak olmamız gerek kadınlarımız için. Bunu sadece kendi yakınlarımız için demiyorum. Yolda herhangi bir sarkıntılık eden olursa, bir kadına kötü davranan olursa, bunu ancak başka bir erkek durdurabilir. Kadınlarımıza sahip çıkalım.

Sırf cinsellik için yakınlaşmayın!

Biliyorum, beyler, bu sizin için. Allah aşkına kendinizi o kızın kardeşi, o kızın babası yerine koyun. Kızınızı hamile bırakıp gitseler naparsınız? Veya kız kardeşinizi.. Sevginin kıymeti, sabredersen anlaşılır. Aşk'ınız ancak o zaman anlamlı olur. Evlenmeden önce cinsellik, bir çok genç kızımızın hayatını mahvetmiştir.

Belki bu konu'da uzun uzun yazabilirim, lakin vaktim çok az. Ancak bu kadar yazabildim. Ilginiz için teşekkür ederim :)


5|0
22

En İyi Kız Görüşü

 • 👏 kadinlarin sesi gurbetci gardaš😊
  Guzel olmus emegine saglik 😊

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

 • Bunların alayı yalan geç bunları kadının gözünde ne kadar dişi yatağa atarsan o kadar erkeksin kardeş türkiyede

  0|0
  0|0
  • Yaptıklarınızı böyle diyerek üste çıkamazsınız.. Sizin dediğiniz kızlardan muhakkak vardır lakin onlar istisnadır, ve kaideyi bozmaz

Yükleniyor...