Birkaç Geleneksel Hatamız

Merhaba arkadaşlar bu yazımda belkide yüzyıllarca süregelen hatalarımızdan bahsedip artık bunlara dur diyebilmek adına bir bence paylaşacağım. Umarım beğenir ve aklınızda yer edinmesine izin verirsiniz.

Bu benceyi paylaşmamdaki en büyük sebeplerden birisi ise Tv izliyor iken film arasına sıkıştırılan ve beynimde zonklamalara sebep olan reklamlar. Aslında bunlara yol açan bizim zihniyetimiz ve uygulamalarımızdır.Bizler gençler veya orta yaştakiler olarak bunları bilmeli,bilinçlenmeli ve büyüklerimizede enjekte ederek bilgili bir toplum olma potansiyeline ulaşmalıyız.Gelelim bu hatalı düşüncelere...

Zayıflatan Takviye Ürünleri

Birkaç Geleneksel Hatalarımız

Evet bu reklamları her yerde görmek, işitmek mümkün. Üstelik bu reklamı görüp işitenlerin biraz kilosu var ise, avını görmüş tilkinin kulaklarının dikelmesi gibi dikiliyor kulaklarımız. Bir kere şunu mantıklıca bir düşünün. Yaşamınız boyunca, yıllarca bu tür reklamları gördünüz ve her yeni gelen reklam bir öncekinin etkisiz olup şimdikinin araştırmalarla kanıtlanıp yüksek fayda sağladığını dile getirmiştir. Bununla birlikte spor aletleri reklamlarında da bu böyle , eski reklamlarının üzerine koca bir X işareti koyarak yenisini pazarlamaya çalışırlar. Her neyse lafı dolandırmadan söyleyeyim. Zayıflatmak uğruna kullanacağınız takviyeler İS-RAF-TIR ! Üstelik ölüm riski, kalp çarpıntısı ve daha nicelerinin olduğunu bilip, haberlerde ölenleri bile görüyoruz. Sporcular, yarışmacılar bu takviyelere ihtiyaç duymazlar. Unutmayın en büyük takviyeniz, içinizde saklı olan azminiz ve sabrınızdır. Vücudunuza zarar vermeyen bir dietle birkaç ay sonra mükemmelleşebilirsiniz , bu işin kestirme yolu yok.

Güzelleştiren, Mükemmelleştiren Ürünler

Resimdende göreceğiniz gibi, güzel ablamızı almışlar maskeyi mükemmelmişçesine sunmuşlar.

Yine başta belirttiğim gibi belkide yüzyıllardır bu tür şeylerle karşı karşıyayız. Hatta öyle bir zamana geldik ki önüne gelen, eski kraliçe, prenses her neyse bu maske kürlerini yapıp mükemmelleşiyordu diyor." Hadi be oradan sende " diyebilirsiniz. İsterseniz tarayıcıdan bir tarama yapın, milyonlarca ürün veya maske kürleri önünüze serilecektir. Ee madem birşeyler doğru, neden o zaman milyonlarca kür yapma gereği duyulmuş ? Bunlar balon ürünlerdir, şişirilirde şişirilir. Elbette ki doğa bizlere mükemmel kaynaklar sunmuştur fakat doğa size mükemmelleşeceksiniz dememiştir. Cildiniz, vücudunuz, kas yapınız ve diğer vücudunuzdaki tüm yerler birkaç kaynağa değil yüzlerce kaynağa ihtiyaç duyar ve bunun doğrultusunda şekillenir. Ki öyle olmasaydı sadece ekmek yiyerek karnımızı doyurur bir ömür böyle yaşam sürerdik. Bazı şeyler genetiğinizle ve yaşam boyu yaptıklarınızla sınırlıdır, ne kadar ürün alırsanız alın bu sizi mükemmelleştirmeyecektir, yaradılışınızın ötesine geçirmeyecektir.

Söylentilerle Yaşam

Aslında herşeyin başı bundan ibarettir. Bilgisiz kalmak, araştırmamak, söylentilerle yetinmek. Adını siz koyun, her ne olursa olsun bizi hataya sürükleyen, yanlış yaptıran şeylerin başında gelen bir faktördür bu. Ben ilkokul, ortaokul ve liseyi kitap okumayarak geçirdim ve bundan dolayı oldukça pişmanlık duyuyorum. Ki bu açığı kapatmak için çok uğraştım." Söylentilerle Yaşam " başlığını atmamdaki sebep ise tecrübelerimden, gördüklerimden ortaya çıkmış birşeydir. Ben spor salonlarında çalıştığımdan beridir bunu gözlemliyor, zaman zamanda gülümsüyorum. Hayatın her yerinde bu tür şeylerle karşılaşmak mümkün. Yine tecrübemle alakalı bir örnek vermek istiyorum. Birisi gelir ve şöyle söyler size spor salonundayken " Aslında ağır kilolarla çalışırım ama çok kaslı olmak istemiyorum, hafiften vücudum şekle girsin yeterli." Burada abimiz/ablamız zannediyor ki birkaç ay sonra Hulk olacak. Lütfen lütfen lütfen sözlerime kulak asın ve asla bilgisiz bir insan olmayın. Eğer birşeylerle uğraşıyor ve ilgileniyorsanız o konu hakkında yazılar, makaleler, kitaplar, araştırmalar okuyun. Bilgelik parayla satın alınamayacak kadar değerli ve mutluluk veren birşeydir. Ve eminim ki bir ortama girdiğiniz zaman o köşede oturup susan kişi siz olmak istemezsiniz.

Aslında birçok konuya değinmek isterdim ama bunları sıralı bir şekilde sunmayı düşündüm. Okuduğunuz için teşekkürler :) "ByToRo"


5|0
51
ByToRo KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

  • Of ya bu ilaçlardan medet ummak çok üzücü. Çoğu ölümcül.

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Dikkat etmek lazim yoks ölüp gideriz

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...