Ya Sev Ya Terk Et!

Üzülerek söylüyorum ama bu ülkenin vatandaşısınız malesef bu beğenmemezlik nedir? Yok bağnaz yok sığ. Yok efendim bizimkiler sanatçı mı? Bizimkiler siyasetçi mi? Bizimkiler sporcu mu? Bizim ülkedekiler dizi mi? Bizimkiler müzik mi? Bizimkiler eğitim mi? Bizimkiler üniversite mi? Yok efendim laik sistem istemiyoruz....Noluyoo yaaaa hayırdırrr?

Tamam dört dörtlük değiliz olmadık, belki olamayızda ülkecek ama nedir bu müşkülpesentlik? Beğenmiyorsanız gidebilirsiniz kimse zorla tutulmuyor burada.

Ya Sev Ya Terk et!

Uzun zamandır yazmak istiyorum bu benceyi etrafımdaki insanlarla aramda geçen diyologlar beni çok şaşırtıyor resmen beğenmiyorlar adamın ruhu yurtdışı bedenini zorla burda turuyoruz(!)

Harbiden ya nedir bu yabancı ülke özentiliği?

Ya sizin ülkeniz Yemen olsaydı da kadın sünneti yapılıyor olsaydı?

Ya Sev Ya Terk et!

Ya sizin ülkenizde Suriye olsaydı da vatansız kalsaydınız iç savaşta çoluğunuz çocuğunuz değer verdiğiniz insanlar ölseydi?

Ya sizin ülkeniz Malezya olsaydı da bira içtiğiniz için kırbaçlansaydınız?

Ya sizin ülkeniz Afrika olsaydı da açlıktan geberseydiniz?

Ya sizin ülkeniz Angola olsaydı da islam dini yasak olsaydı dininizi yaşayamasaydınız?

Ülkemin güzelliklerini, şanını bilen bilir bilmeyen de böyle kulp bulur. Bencemde ilk olarak ülkemizin iyi olan taraflarını yazacaktım ama ona layık değiller!

Görüşmek üzere :*


4|4
810
KumralHatunnn KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Tek soru sorucam bir ülkenin görevi nedir sence?
  Bence vatandaşına elinden geldiğince iyi bir ortam sunmaktır. Ben bir türk vatandaşıyım ve ülkemde 2. sınıf insan muamelesi görüyorum. Benim bundan memnun olmam için hiçbir neden yok, ülkemi sevmek zorunda değilim.
  Ülkemle afrikayı kıyaslamışsın bu benim problemim değil, atatürk bu ülkeyi bıraktığında avrupa kadar ileriydik. Afrika ile türkiyenin kıyaslanması, arap ülkeleri ile iskandinav ülkelerini kıyaslamak gibi.
  Bunun dışında ülkemiz yakın zamanda istediğiniz ülkeler gibi olacak buna emin olabilirsiniz. Söylediklerinizin nihat hatipoğlunun asgari ücrete bile şükret demesinden farkı yok.
  Benim ülkemi sevmeme sebebim toprak parçam veya kültürüm değil, ilerlemeye yönelik politikamız olmamasındandır.
  Avrupa seneler önce dini konuları kapattı tonla yenilik yarattı bizse hala dini konuları konuşuyoruz. Biz bunların olmasını istiyorsak bu ülkeden beni kovacak mısın?
  Ülkemde konuşma özgürlüğüm yok, devletin paraları nereye harcadığını soramıyorum, asgari ücretim açlık sınırının altında, milletim resmen şeriat yönetimine girmiş durumda.
  Bunlar olurken sen bana ülkemi sev diyorsun.
  Olduda ben ülkemi sevdim ülkem bana bu ortamı sağladıktan sonra beni seviyormu sence?
  Bu toplum psikolojik baskı ile yönetiliyor bu ne anlama geliyor biliyor musun?
  Arkadaşım o patlamanın 100mt ötesindeydi o anı hala unutamadı çocuk kabuslarına girdiği oluyor. Psikolojik baskı çok tehlikelidir çocuk dışarı çıkarken korkuyor artık.
  Protesto bir hak devletimiz bizi döverek bu hakkımızı elimizden alıyor. Ben hakkımı ararken demir joblarla dövüldükten sonra ülkemi sevmek zorundamıyım?
  İzmirde yaşıyorsunuz sizi 1-2 hafta doğu bölgesine götürelim gerçeklerle yüzleşince ne dediğimizi anlayacaksınız. Orada insanlar 800 lira maaşla geçinmeye çalışıyorlar düşün 800 lira.700 liraya suriyeli çalıştırıyorlar ankarada, sen hala ülkemi sevmekten bahsediyorsun bana.
  Yaptığının engelli bireye acıyım haline şükretmekten farkı yok.

  2|0
  0|0
  • Dediklerinizin hepsine katılıyorum aynı düşüncedeyim. Sadece nihat hatipoğlunu değil dini maddiyata dönüştürmüş herkese en az sizin kadar düşmanım sizin veryansın etmeniz akp iktidarının ... yanlış anlaşılmasın buradaki noktalarküfür değil edecek lafım onları betimleyecek sıfat olmadığı için. Benim derdim sizinle değil sizin gibi düşünen insanlarla değil benim eleştirdiğim nokta ülkemizden daha düşkün daha kötü durumda olan başka yerlerin olmasına dikkat çekmek ve ülkedeki değerlere sahip çıkılmasını istemek tarih ve sanata mesela. Eleştirilebilir bunlar tabiki ama hakretle değil. Bu liste uzar giderr. Ben geçen sene istediğim üniversitede isteiğim bölüme giremedim ve araya birilerini sokarak kimlerin girdiğini öğrendiğimde 39 öğrenci kontenjanının 12 öğrencisi imam hatipli ben yerleşemedim meslek lisesi mezunu olduğum halde imam hatipli olan kişilerden daha fazla şey bildiğim halde meslek hakkında. Laik sistem istemiyoruz diye anıranlarada laf attım bencemde

  • Hepsini Göster
  • Durum şuki artık ortada bir ülke yok, sorun ülkenin halkının bölünmüş olması. Ülke birliktir birlik oluşmazsa o ülkede yoktur. Türkiye bir cumhuriyet yönetimine sahip ortadoğu ülkesidir atatürkün yaptığı şey fransadaki ile aynı. Fransa halkı ihtilali değerlendirdi ders aldı ve şimdiki haline geldi. Fransız ihtilali sonraki hakların hepsi atatürkün bize verdikleri ile benzer yapıda yani atatürk 2. fransayı kurdu. Bu zamana kadar ülkede ortadoğudaki gibi isyan çıkmama sebebi atatürkün kurduğu düzendir. Ancak bu düzen asla doğuya gitmedi işte sorun burada kaynaklandı, doğu bu ülkeden bir toprak parçası olarak düşünülmedi. Ben ülkeme karşı nefret güddüğümü söylemedim ben ülkemi sevmediğimi söyledim. Atatürkün kurduğu kurallar neticesinde ilerleseydik ülkemi severdim. Japonların atatürkü sevme sebepleri onun kurallarını örnek almalarıdır, japonyanın bu durumda olmasını sağlayan düşünce biçimi atatürktede vardır.

  • Ülke için savaşabilirsin bu taktire sayan bir harekettir ancak bu savaşın sonuçsuz olması senin boşuna canını vermendir. Persepolis isimli bir animasyon filmi var onu izlemeni öneririm tıpkı senin ve benim gibi birisini anlatıyor. Ben bunun paylaşımını buraya yapmak istedim bence biçiminde ancak kabul görmedi. Filmdeki pek çok şeyin türkiyede olmayacağını söylediler ancak hepsi oldu zamanla bizde ortadoğu ülkesine döneceğiz. İzle inan bana demek istediklerimi daha iyi anlayacaksın, benim sana söylediklerim şu an anlamsız veya vicdansızca geliyor olabilir ama filmi izledikten sonra hepsi yerine oturacak.

En İyi Kız Görüşü

 • Dediklerin cok dogru, kendi insanima edilmedik laf duymadim! Muslumanlara dahi "hirsiz, tecavuzcu, dinsiz, pisliker!" Bu ne lan? Muslumanlikta senin o dedigini elestirmek bile bize gunah, sen neyin derdindesin? Islamdan baska hosgoru dini mi var? Sirf hristiyanlari elestiren iki uc bebe icin tum İslamî sen nasil boyle nitelendirirsin. Ya da dininden dahi bir haber oldugumuz o suclular icin nasil kotu dersin?
  Bu nasil bir pislikliktir? Sevmiyorsan kalk git. Para yokmus gidemiyorlarmis. O zaman susucan kardesim. Ulkenin insanini bana kotuluyor ya, sen nesin? Kendisini kendisini kotuluyor ilk once bu konusmayi yaparak.
  Cidden akil erdiremiyorum. Neyse tebrik ederim, emegine saglik. Cok guzel bir bence olmus ama dikkat et yiginla sana saldirmasinlar ulkenin degerini bu bence'de goren vatan dusmanlari!

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 9

 • Emeğine, diline, eline sağlık...
  Çok daha fazla yazacakların olduğundan eminim.
  Binlerce sayfa da yazsan öyle vatandaşımız var ki, nankörlük yapan...
  İnşallah yanılırım.
  Ülkemizin güzelliğini düşünmeyip hala siyasetçilere sataşıp ülkesini kötülemeye devam ediyorlar.
  Oysa Cennet vatanımızın kıymetini bilemiyorlar.
  Terörden şikayet ediyorlar gayet normal olarak.
  O mücadeleyi hükümet veriyor o yüzden bu kadar çok terör olayları oluyor.
  Amaç, güzel ülkemizi bencendeki durumlara düşürmeye çalışan güçlerin istekleri.
  Biz, vatandaş olarak vatanımıza sahip çıkmalıyız. Eğer beğenmediğimiz siyasetçi var ise, onun hesabını sandıkta veririz.

  1|0
  0|0
 • Doğusuyla-batısıyla, kuzeyiyle-güneyiyle bu toprakların her santimi kanımızla ve semada yankılanan şehadet nidaları ile alındı. Bu ülkenin değerini bilmeyenler, sürekli eksik görenler, ataları arasında ayrımcılık yapanlar, kendi çıkarlarına uygun yasalar olmadığı için isyan edenler ve en önemlisi ''Milliyetçilik'' adı altında herkesin, bütün Türklerin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiği bilincini zihninde taşımayan bireyler bu ülkeden defolup gidebilirler.

  1|0
  0|0
 • Sizinle hemfikirim bu konuda. Elinize sağlık, güzel paylaşım :)

  1|0
  0|0
 • öncelikle turkiyeden daha beter yerleri örnek gösterip ya bu olsaydik demek inanilmaz cig bir avuntu, ya olsaydik yerine keske olsaydik diyip örnek gösterebilecegimiz zibilyon yer var. Hayatimin hic bir evrinde haz etmedigim bir davranis, bir seylerin kötu oldugunu bile bile ona tapmak ve onu yuceltmek icin bahane aramak. "Ulkemizde bir cok seyin 4 4luk olmadigini biliyoruz, o haliyle kabul edelim" inanilmaz geri kafali bir yaklasim. Sen o ulkeye vergi veriyorsun, emek veriyorsun, bunun karsiligini istemek en buyuk hakkin, baska yerden iyi diye övunmek sacmaligin daniskasi. Angoladaki insan da kendi ulkesindeki yanlislara boyun egmek yerine karsi cikmalidir. Hayir ulkeden umidi kesersen, kendini oraya ait hissetmezsen gidersin, benim yaptigim gibi. Yani sevmedim, sevemedim terk ettim. Bu kararimda kuzey avrupali bir ebeveynim olmasi katkida bulundu elbet ama sonuc itibariyle, sen de her seye "tamam pasam" dersen bir gun tepene binerler.. tipki simdi bindikleri gibi.

  0|0
  0|0
 • Her kusurda bir yerleri terk edecek olursak kendimizi öldürmek zorunda kalırız. İnsanlar tabi ki de eleştirecekler, ne bekliyorsunuz?

  İslam dini yasak olsaydı, dinimizi yaşayamasaydık... Çoğu ülke tam anlamıyla laik değil zaten.
  Ya kadın sünneti yapılıyor olsaydı... Erkek sünnetine bir şey demeyecek miyiz?

  1|1
  0|0
  • sünnet olmak istemeyen olmaz ama bazı ülkelerde kadın sünneti zorunlu ben hürriyetten bahsediyorum

  • Hepsini Göster
  • tabikide edemeyiz bu konuda haklısınız ama bu sorun ülkenin değil ailelerin sorunu ana-babası yapıyor bunu devletin doktoru doğdu hemen sünnet edelim demiyor diyemezde zaten

  • Evet, bu da zaten kültürel bir sorun. Tüm ülkeyi etkileyen bir sorun olduğu gibi bizim sorumluluğumuzda.

 • Kanaat bitmeyen bir hazinedir insanlarımız nankör olanı kabullenemiyorlar

  1|0
  0|0
 • Haklisin ulkemizin kiymetini bilmemiz gerek cok guzel ulkemiz var

  1|0
  0|0
 • Eline sağlık sizin hakkınızdaki müspet fikrimi perçinlediniz

  0|0
  0|0
 • eline sağlık :)

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 7

 • Bende eleştiririm. Fakat başka ülekde de yapamam..
  Şükretmeli insan haline fakat eleştride önemli.

  1|0
  0|0
 • Guzel

  1|0
  0|0
 • Guzel bir konuya deginmissin :) Yuregine saglik. :)

  1|0
  0|0
 • Harika olmuş ya duygulanmamak elde değil

  Ellerinize sağlık

  1|0
  0|0
 • Ülke benimde ülkem sevmiyorsam düzeltmeye çabalamak varken yoldaşlarımla beraber neden gideyimki

  1|0
  0|0
 • Eleştiriyle şikayet hakaret karıştırılmamalı yapıcı tarafı vardır eleştirinin iyi olsun isteriz yoksa herönüne konanı yiyen hazırcılıktan tembellikten öteye gidemeyiz daha iyi yerlere gelmeliyiz. Sanatta siyasette özellikle Eğitimde...

  0|0
  0|0
 • Çok haklısın... Kendi milletini kötülüyorlar olaya bak

  1|0
  0|0
Yükleniyor...