Dünyanın Gözlerini Yumduğu Kara Kıta: Afrika!

İnsana insan olduğu için önem verebiliyor olmak her bileğin harcı değildir.

Bir insan yaşıyor olduğu için nefes alıp veriyor olduğu için değerlidir, düşünebiliyor yorumluyabiliyordur. İnsanlar yaşarken kendilerine menfaatler elde ederler, yeteneklerini kendi çıkarları için kullanamaya başlarlar bu çok normaldir, hayatın devam edebilmesi için bazı unsurlar gereklidir. İnsanın yaşaması için gerekli olandan fazlasını insanlar elde etmeye çalışmaya başladıklarında ortaya vahim durumlar çıkıyor.

Gördüğünüz üzere bunca zamandır televizyondan da görüp izleyebileceğimiz gibi insanları bu hale getirenler bizleriz. Birbirimize karşı olan çıkarlarımızı kontrol edemeyişimizden insanlar bu hale geliyorlar diye düşünüyorum, insanların bu hale gelmesinde bizlerin de payı var diyorum.

Şimdi bu insanlar bu haldeler diye, tüm afrikalılar mı bu haldeler?İnsanlar İnsan oldukları için Değerlidirler, Doğup Büyüdükleri Yere Göre İnsanları Kategorize Etmemeliyiz

Bence tabi ki de değiller. Africians Talent diye program var intette youtube dan videolarını görüyoruz. Baktığımız zaman Afrika bile afrikalı açlara duyarsız kalmış, bizler buradan oraya yardımlar ulaştırdığımızı düşünerek bir yerlere bağışlar yapmak için çabalıyoruz. Tüm Afrikalılar açlık sınırında değiller, ama bizim içimizde insan sevgisi bizleri bu insanları sahiplenmeye sebep oluyor, onları doyurmak istiyoruz, onlara bağışlar yapılsın istiyoruz, gidip onlara yemekler yapamıyoruz belki ama buralardan maddi imkanlarımızı oraya sevk etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken bile çıkarlarının esiri olan insanlar var ve bu durumda gönderilen maddi desteklerin üzerine yatabilecek duruma kadar düşmüş insanlar bile var. Dünya nereye doğru yönlenmiş durumda bilemiyorum.

Bir Kıtanın bir tarafı aç bir tarafı tokken, insanlara gösterdikleri bir tarafı aç bir tarafı tok dünya.

Böylesine güzel giyinmeyi öğrendikleri için mi böyleler? Yoksa diğer taraf aç kalmayı öğrendiği için mi aç? Bunun eğitim ve öğretimle mi alakası var yoksa dünyayı yöneten güç para ile mi alakası var. Bizleri bile çaresiz hale getiren bir sistemin içerisinde çemberinde dönüp duruyoruz. Aslında bir yolunu bulsak biz bile kazananlar arasına girmek için can atıyoruz. Hırslarımızın peşinden sürüklenmeye devam etmek istiyoruz. Doymuyoruz ve doymayacağız ve hep en iyisinin bu olduğunu en iyisini yapıyor olduğumuzu düşünüyor ve ona göre yaşıyoruz.

Acımasızca saldırır gibi yazmışsın deştin bizi diyebilirsiniz bazı konularda böyle davranmam gerektiğini düşünüyorum ve bu konu sizi üzüyor diye üzülmeyeceğim. Biz insanız değerliyiz, ama konu diğer insanlar ise onlar değerli değiller öyle mi?

Diğer diye niye kategorize edilirler, neden ötekileşirler renklerinden mi? Aç olduklarından mı?

Belki de aç görünen onlar yiyecek bulamadıkları için açtırlar, pekala bizim gözle bile göremediğimiz hırs gibi duygularımızı doyuracak şey bulamadığımız için biz daha aç değil miyiz bu durumda?

Kafamdaki deli deli çelişkiler var, kafamdakiler beni kandırabilir ve yanlışa düşürebilir, ama yaptığım şeyleri vicdanımla tartıyorken kendime bir hata bulamıyorsam vicdanım bana yalan söylemeyecektir. Vicdanınıza kulak verin ve elinizden gelen yardımları bu insanlara ulaştırmak için çabalayın, onlar insandırlar ve değerlidir.


2|0
21

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • Yazınıza harfiyen katılıyorum. Keşke herkes sizin gibi düşünebilse ne güzel olurdu

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 2

 • Eline sağlık. Bence de gereken her şeyi yapmalyıız.

  0|0
  0|0
 • Eline sağlık.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...