Bekar Olmanın Avantajları

Selam millet, gene ben :) :) :)

...vee gene EVLİLİK konusu :D :D :D

Taktım ben de bu konuya yaw :D :D Ama eğlenceli olacak, inanın bana... :) :)

Hadi başlayalım...

Her genç kızın hayallerini süslese de ''gelinlik'' ve ''beyaz atlı prens'';

Her genç erkeğin düşüncesinde olsa da ''hayallerinin kızına KADINIM diyebilmek'';

Kimi insanlar aykırıdır, aykırı olurlar bu düzene, bu hiyerarşiye.

Çünkü ''Bekarlık sultanlıktır.'' derler.

Şahsen ben de onlardan biriyim.

Neden mi?

İşte bu nedenlerden dolayı:

Bekar Olmanın Avantajları

1- Kendinizi Keşfetmek İçin Yeteri Kadar Özgürlüğe Sahip Olursunuz.

Evli bir kadının kendisinden önce düşünmesi gereken, BUNA MECBUR OLDUĞU durumlar vardır.

Çocuklarını büyütmek, ev işleri, hasta kocasına çorba yapmak...vb. gibi.

Ama bekarlar öyle mi... özgürlüğü dibine kadar yaşarlar...

Kendilerini, saatler süren kitap okuma seanslarıyla, gittikleri kurslarla, katıldıkları derin sohbetlerle daha da iyi keşfedebilirler. Deneme - yanılma yolu ile, neleri sevdiğini - neleri sevmediğini, nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını ağız tadıyla keşfederler. Ayrıca düşünmeleri gereken, yukarıdaki yazdıklarıma benzer sorumlulukları da yoktur...

Bekarlık demek, bir bakıma KİMSE İÇİN FEDAKARLIK YAPMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ demek. Sadece tek bir kişi vardır sorumlu olduğunuz, o da ''Siz'' den başkası değildir...

2- Fedakarlık yapmak zorunda olduğunuz kimse yoktur.

Eğer bekarsanız, yalnızca kendi hayatınızı idame ettirmek için kendinize karşı sorumluluklarınız vardır; kendinizi kötü niyetli insanlara karşı korumak, dengeli ve sağlıklı beslenmek, ilaç kullanıyorsanız bunları düzenli olarak kullanmak gibi.

Bunlar da yalnızlığın tuzu biberidir açıkçası.

Yoksa ''Olgun bir insan olduğunuzu'' nasıl anlayacaksınız?

ERGİN bir birey iseniz, artık kendi hayatınızın iplerini kendinizin elinize alması gerektiği anlamına da gelir bu.

Ayrıca, kimse için fedakarlık yapmak zorunda olmayışınız, size bazı sınırlar dahilinde istediğinizi yapabilme imkanı da verir. Mesela, kalkıp da yeni bir dil kursuna yazılmak için kimseye sormanızın gereği yoktur, sokakta gördüğünüz yavru kediyi sırf evdeki eşinizin alerjisi var diye almama durumunda değilsinizdir, dilediğiniz kadar müddet besleyebilirsiniz; isterseniz akşam saat 20.00 deki tekvando kursuna da yazılabilirsiniz!

Ayrıca evli olmayışınız, geride bırakacağınız hiçbir şeyin olmadığı manasına da gelir. İsterseniz yeni bir ev, yeni bir iş de seçebilir, hatta yepyeni bir ülkeyi bile ziyaret edebilirsiniz!

3- Daha sağlıklı bir sosyal hayat, daha sağlam ve vakit ayırılmış dostluklar, daha iyi bir aile bağı...

Kimse için ve hiçbir şey için, eski yaşantınızdan hiç kimseyi ihmal etmek zorunda kalmazsınız.

Sırf yeni bir aileniz ve çocuğunuz var diye sizi senelerce büyüten ve yetiştiren ailenizi unutmak durumunda kalmazsınız. Ailenize daha çok vakit ayırabilirsiniz, yalnızsınızdır zaten, ayırmamanız için tek neden İŞİNİZ olabilir, onun haricinde ekstradan nedenler ile ailenizi ihmal etmenizi gerektiren ekstra durumlar olmaz...

Sırf yeni sorumlulukların altına girdiniz diye size senelerce destek çıkan arkadaşlarınızı unutmak, ihmal etmek zorunda kalmazsınız.

Ve sırf hayatınızda yeni bir ERKEK var diye, eski erkek arkadaşlarınızla iletişiminizi kesmek durumunda olmazsınız.

4- Para konusu hakkında endişeleriniz olmaz...

Evlilik demek, para konusunda kısıtlama olacağı, ortak harcamaların yapılacağı, ve hatta biraz da buna tezat olarak ''ekstradan masrafların çıkması'' demek.

Neleri mi kastediyorum? Evlenirken yapacağınız ev düzme, söz, nişan, düğün... masrafları, her sene yapacağınız yıl dönümü, doğumgünü, (eğer kutlamak isterseniz ve çocuk olduktan sonra) anne ve babalar günü... vb. özel günlerde yapacağınız / yapmak durumunda olacağınız masraflar olabilir mi?

Ve bazen paranız olmayacak. Günümüzde çoğu insan evlilik kredisi....vb. alıyor bankalardan. Ve bu da ekstradan borcun altına girmek ve biraz daha dar boğazda yaşamak demek.

Ama bekar insanların böyle dertleri yoktur. Bekar insanın en büyük masrafları, genelde 400 TL tutarındaki ayakkabı, yeni aldıkları son model teknolojik cihaz ve benzeri şeyler olabilir.

Ayrıca, evlilik demek, biraz da yaptığınız borçlar ve aldığınız pahalı ürünler için eşinize hesap vermek zorunluluğunda olmak demek.

Ama bekarken, mali konularda son söz SİZE AİTTİR. Bu da mali konularda stres olmanızı önler...

5- Başka birinde mutluluğu aramak yerine kendi kendinize mutlu olmayı öğrenmek için prova yaparsınız.

Bekar insanların sadece kendine karşı sorumlulukları vardır, ve bu sayede (fazla sorumluluk ile heba olmayacaklarından dolayı) kendilerini tanımak için daha fazla faaliyete girebilirler.

Bekar insanlar , dediğim gibi kendilerinin en çok neyi mutlu edeceğini deneme - yanılma yoluyla ararlar ve bulurlar. Ve bu mutlu oldukları aktivite, kimi zaman evde besledikleri kuşu ile konuşmak olur , kimi zaman alışverişe çıkmak, kimi zaman ise günlüğüne içlerini dökmek...

Bu insanlara göre sırf mutlu olmak adına ''bilinmez bir muamma''yı hayatınıza sokmak zorunda değilsinizdir, hayatınızdaki en iyi tanıdığınız kişi ile, yani KENDİNİZ ile de mutlu olabilirsiniz.

6- Çok yönlü, donanımlı ve özgür olursunuz.

Evlenmemek ve kendi başınıza bir hayat sürmek, sizi sandığınızdan daha da erken bir zamanda olgunlaştırır ve hayata daha çabuk hazırlar. Kendi başınıza yaşamaya başladığınız andan itibaren kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı öğrenirsiniz. Ve bu olgunluk da ileriki aşk ilişkilerinizde dahi sizi daha inceleyici, daha seçici kılar, doğru insanı daha kolay ve rahat seçersiniz ve bu da ilerideki ilişkilerinizi olumlu yönde etkiler.

Ve dahası diğer insan ilişkilerinizde de bu olgunluğun size yararı dokunur; iş hayatınızda en küçük şeyi problem etmez, en küçük şeyden hiddetlenmez veyahut benzeri durumlarda kendinizi bulmazsınız.

7- Evde sizin haricinizde sinirinizi bozan hareketler yapan kimse yoktur.

Klozetin kapağını indirmemek, tıraş takımlarını lavaboda bırakmak, banyoyu pis bırakmak, çoraplarını ve kirli çamaşırları oraya buraya fırlatmak gibi bazı kadınların sinirini tepesine çıkaran hareketler yüzünden evlerde az uz kavgalar çıkmamaktadır.

Ama bekarlar evlerini pisletseler dahi bu görüntüden ancak ve ancak kendileri rahatsız olurlar. Ve sırf kendileri rahatsız olduğu için evlerini düzenli olarak temizlerler. Ama evli bir insanın bunu başarması için eşi ile ciddi bir konuşma yapması veya karakteristik olarak eşini değiştirmesi gerekmektedir. Bu da ''Erkeğin yaptığı mübahtır.'' , ''Erkek adam ev işi yapmaz, karısına yardım etmez.'' diyen bir toplumda açıkçası biraz zordur...

8- Ev işlerini yapmak size bağlıdır, dıştan oluşan nedenlerden ötürü ''zorla'' ev işi yapmış olmazsınız.

Sırf evi 5 gündür süpürmüyorsunuz diye, eşiniz bir kerecik bulaşıkları dağ gibi gördü diye annesine dert yanıyorsa, evli olmanın bir dezavantajı ile daha tanışmışsınızdır demektir.

Ama bekarken, o görüntü sadece ama sadece sizi rahatsız eder. Ve sadece kendi göz rahatınız için o işi yaparsınız. Kalkıp da kimsenin zoru ile iş yapmamış olursunuz...

9- Daha ince ve formda olursunuz.

Evli kadınların evlendiği zamanki kilosu ile 10 sene sonraki kilosu arasında dağlar kadar fark olduğuna hepimiz şahit olmuşuzdur. Bu şahitliğe kimi zaman komşu Ayşe teyze, kimi zaman akrabamız olan Fatma yenge tarafından ulaşmışızdır ama muhakkak ulaşmışızdır.

Çünkü uzum süreli ilişkilerde kadın kendini salmaya başlar, artık birliktelikleri kağıt üzerinde ve resmi olarak tescillenmiştir çünkü, ve bu yüzden gitgide kilo almaya, yüzleri kırışmaya...vb. başlar. Günümüz Türkiye'sinde evlendiği yaştaki gibi kalan kadın sayısı üzülerek söylüyorum ki çok, ama çok azdır.

Bekar kadınlar ise gerekse sorumluluk açısından özgür olmalarından, gerekse de kendilerine bakmak için sebepleri olduklarından dolayı, kendilerine bakmak için daha kolay vakit ayırabilirler. Bu kadınlarımız, her gün evden çıkmadan önce duş alabilir, akşamları spora gidebilir, saçlarını düzleştirmek için 30 dk - 1 sa ayırabilir.

Bu da bekar olmanın başka bir avantajıdır ;) ;)

10- İstediğiniz işe girmek için daha çok şansa sahip olursunuz.

Günümüzde ne yazı ki acı bir gerçek var.

Bu da ''bekar insanların hayallerindeki işe daha kolay alındığı'' gerçeğidir.

Neden mi? Çünkü bekarken işinize daha çok fedakarlık gösterebilirsiniz, bu da daha uzun mesai saatleri anlamına gelir. Halbuki evli - hele de çocuklu bir insanın - öncelikle düşünmesi gereken bir evi ve ailesi vardır. Bu da açıkçası bir işverenin işine gelmez. Çünkü onun da düşünmesi gereken öncelikli durumlar vardır - işyerinin verimliliği gibi...

11- İşinizde ilerlemek için daha çok fırsatınız vardır.

Bekar insanların evinde bekleyen bir eşi, yaramazlık yapan bir çocuğu olmadığı için, işlerine daha çok vakit ayırabilir, gerekirse geç saatlere kadar kalabilir ve ''hayallerindeki terfi imkanına daha kolay ulaşabilir.'' Bekarların ne yazık ki işlerinde nasıl terfi alabileceklerine dair kafa yormak için daha çok imkanları vardır, ve bu da onları işlerinde daha verimli yapar.

Şimdi içlerinizden bazıları bana itiraz edebilir: ''Ama evlenip de hem işi, hem evliliği başarı ile yürüten insanlar var!'' diye.

Ben de cevap veririm: ''Ama ne yazık ki her insanda bu kapasite yok'' diye.

Ayrıca ''Her eş adayı karşısındaki karısına / kocasına iş konusunda çokça anlayış göstermez'' diye.

Ne yazık ki toplumdaki her insan, bilhassa HER KADIN, dediğim üzere bu ikisini aynı anda yürütecek kapasiteye sahip değildir. Ve ne acıdır ki ikisini aynı anda yürüten kadınlara destek çıkılması bir yana, bir de köstek olunmakta; ''Neden evde oturmuyorsun? Zaten kocanın maddi durumu iyi.'' denilmektedir. Hatta bunu bilhassa kadının hayat arkadaşı yapmaktadır...

Yazımın daha detaylı ve uzun kısmını okumak, ayrıca blogumu ziyaret etmek, ve yorum / eleştiri atmak isterseniz işte blog adresim :

Bekar Olmanın Avantajları - Ayın Perisi

Evet. Genel olarak bekarlığın neden sultanlık olduğuna değindim. Genel olarak, kadın olduğum için, olayları çoğunlukla kadınlar çerçevesinden değerlendirdim. Arada bir erkeklerinkine de değindim ama.

İçinizden bazıları, bana hak verebilir, bazıları da ''EVLİLİK GİBİ KUTSAL (!) BİR KURUMU NEDEN KARALADIĞIMI'' merak etmek adıyla beni eleştirebilir.

SEVİYELİ olmak kaydı ile, her türlü eleştirinizi kabul edebilirim. Sonuçta görüşüme göre ''Eleştirilmeyen insan gelişemez.''

Ama lütfen, eğer eksik kısımlar varsa, yorum atmaktan çekinmeyin.


4|4
2623

En İyi Erkek Görüşü

 • Yazıyı okumadım bile..

  Bekarlık sultanlık ise evlilik padişahlıktır..

  25 yaşıma kadar rahattım..
  Okul bitti.. Dini değerlerim sebebiyle kimseyle flört dahi etmedim, etmem de..

  Ama artık insan fıtraten koluna takacak, vakit geçirecek, vakit harcayacak insanı istiyor..

  "Bekarın imanı yarımdır." Hadisi sırrınca imanımızın tamamlanmasını da yüce Mevlâ'dan diliyoruz..

  Ne dolmuşum be.. ;)

  #Vesselam

  3|2
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Katılmıyorum. Yaşadığın bu güzellikleri sevdiginle paylaşmadıkça ne anlamı kaldı?
  Fedakarlıklar, evliliğin sorumlulukları zorlukları mutluluğun tuzu biberi.
  bir kere hasta olsan senin için koşacak canından bir can olacak.
  Senin mutluluğun için uğraşan, mutluluğu için uğraştığın biri olacak.
  Her gün evinde yeni tarifler deneyeceksin belki biraz şımartmak belki biraz şımartılmak istediğinden.
  Kendi başına zaten güzel olan çoğu şey yeniden anlam kazanmaya başlayacak. Ve daha güzel olacak.
  Hayattaki her şey daha bir tat verecek bir kere. Sevileceksin. Sana ait bir dünyan olacak. Kimsenin kontrolü altında olmadan, sadece sen ve o'nun hakim oldugu hükümdarlık bu.
  Beraber yeni tohumlar ekeceksiniz o dünyaya. Yeşerecek her şey tekrar ve tekrar. bir çok şey paylaşılacak, silinmeyecek anıların olacak.
  Her sabah cennetin fragmanını izleyerek uyanacaksın asj
  O güldükçe sen güleceksin, gülüşünü bir kere daha görebilmek için güldüreceksin. Belki yapmadığın maymunluk kalmayacak ve onunla beraber bu haline sen de güleceksin.
  Zor anında arkanda olacak birisi olacak her zaman.
  Ağlamak istediğinde o omuz hep hazır olacak. Çünkü o senin için yaratılmış sen de onun için.

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 22

 • Yazı güzel iyi yerlerini anlatmışsın. Bende biraz terslik yapayım 😏Önce insan neden içinde ikidir? ALLAH "Biz herşeyi Çift yarattık" der. Peki gerçekten biz tek olabilirmiyiz? İnsan neden evlenir? gibi sorular yazını okurken geldi aklıma.
  Doğrudur evlilik özgürlüğü bir yüzük kelepçesine rehin bırakmak gibi görülsede, nadirde olsa birlikte özgür olunabilir. Huzurlu bir hayat, eve girince bir nefes, telefonda"nasılsın baba, anne?" sorusu. Bunlar gençken önemli değil ama yaş geçmeye başlayınca yokluğu her geçen yıl daha acımasızca hissedilir. İnsan kendi içinde bile iki varlıkken kendi dışında tek olması ruhuna yüktür.
  Eşi sevmek güzelde imsan eşten ziyade evladı için evlenmeli. Karının, kocanın beklentisi, karşısındakinin olabileceği kadar olduğunda, insanlar birbirlerini değiştirmeye çalışma cahilliğinde olmadığında yuvalar daha huzurlu olur. Olduğun gibi sevilmek, olduğu gibi sevmek bu işin püf noktalarından en önemlisi. Evlilikten korkmamalı evliliği küçük şeyler bitirir yani teşekkürler, iltifatlar güze bakmak güzelleştirir bir evliliği, bunlar yoka evlilikte yok olur. İnsan bir yabancıya yaptığını ailesinden esirgememeli.
  Çok paran var işin çok iyi ama paylaşacak kendinden kimsen yoksa boş. Biz doğulu bir kültürüz hayatımız, müziğimiz, kelimelerimiz, hayat görüşümüz ovaldir. Buda genlerimize işlemiş. Ancak batı kültürü müziği, siyaseti, yaşam tarzı ile çok köşeli bir toplum onlar için yazılmış kişisel ya da toplumsal gelişim kitapları bize asla olmazken bizim ve daha sonraki nesillerimiz o kitaplarla büyüdü malesef. Onlar gibi 18 yaşında yalnız kalan bireysel topluluklardan oluşan toplumu güzelmiş gibi okuyup bazı bölümlerinide yaşamaya başlamak bizi cezbetti yalnız olmayı kalabalık ailenin hır gürü bize zor gelmeye başladı, çünkü çitlerin ötesindeki ot her zaman daha yeşildir. Bu yalnızlık arzusunun doğululuğumuzun sonlarına yaklaştığımızın bir göstergelerinden birisi olduğunu düşünüyorum.

  0|0
  0|0
 • Evliliğin de bekarlığin da kendine göre avantajları ve dezavantajlari var. O yüzden evlilik daha iyi ya da bekarlik daha iyi diyemeyiz. Bu tamamen kişinin karakterine, hayattan beklentilerine göre değişen bir olgu.

  1|0
  0|0
 • Bence en önemlisi iki kişilik düşünmek zorunda değilsin. Yaptığın her şey yalnızca seni bağlar. İlişki sanki birinin, senin üzerine birini atıp kaçması gibi. Güzel bence.

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim. 😊😊😊
   Aynen haklısın başka birinin yerine de düşünmek zorunda değilsin en önemlisi de, bu da seni daha rahat kılıyor 😄😄😄

 • Güzel bir Bence olmuş. Zaten 27-28 yaş idealdir evlilik için. Ondan sonra bekarlık kötü olur. Elinize sağlık :)

  0|0
  0|0
 • Tuttum bu benceyi adamim genclestirdi beni valla benim ufaklik kadinlara ihtiyac duymasa omur boyu yalniz yasardim ama mecburen birileriyle cikiyorum kader utansin herseye ragmen benimde bir imparatorlugum var :)

  1|0
  0|0
 • Bekarım. Yalnız yaşıyorum. Baya rahatım yani

  1|0
  0|0
 • Eve gelince bir eşin hoşgeldin demesi ile bir annenin hoşgeldin demesi ayrı olsa gerek..

  0|0
  0|0
 • Evet tabiki tek yaşamak ayrı bir güzel fakat bence çocuk olmalı diye düşünüyorum...

  1|0
  0|0
 • Bekarlık 4 kere sultanlıktır.

  1|0
  0|0
 • Yok be nesi güzel, seks yok birlikte sarılıp uyumak yok, başını dizine koyduğunda saçlarını okşayacak eş sevgili yok. Etrafta abaza abaza dibin düşmüş şekilde dolaşıyorsun

  1|1
  0|0
  • Siz erkekler için seks - yemek içmek gibi bir ihtiyaç. Ama kızlar için olmasa da olur olabiliyor. Biraz da toplum baskısı yüzünden tabii.
   Amanın ne romantik şeysin sen 😄😄😄 takdir ettim , genelde erkeklerin günübirlik ilişkiler peşinde olduğunu düşünürdüm hep , ama sen ve senin gibiler beni haksız çıkarmaya devam ediyorsunuz 😄😄😄

  • Valla ben hem aşk hem şehvet istiyorum, seks her erkek için önemli ama sevgi pek azı için önemli :D
   Hani sıla gençoğlu diyor ya:
   Aşk yok mu sence?
   Sevişmek herkesle aynı mı sence?
   .
   .
   .
   Sevişmeden uyumayalım
   Anlaşmadan ölmeyelim... :D

 • Bekarlık güzeldir taaki hayalindeki kişiyle karşılasana kadar :)

  0|0
  0|0
 • Bencelerinde daha az yazı daha cok fotograf kullanmayı dene boyle roman okuyo gbi oldu ama yinede emeğine sağlık

  0|0
  0|0
  • Evet farkındayım aslında ben bu benceyi yazarken fotoğraf koymak , onu yolladıktan sonra aklıma geldi , o yüzden biraz yazdıklarımın heyecanina kapılıp fotoğraf koymayı unutmuşum. Kusura kalmayın... 😞😞😞

  • ahaha aklın uçmuş senin ama önemli değil canın sağolsun :D

  • Of aman yaa 😞😞😞

 • 30 yaşını geçtikten sonra hala aynı şekilde düşünecek misiniz acaba?

  1|0
  0|0
  • Ne varsa bu 30 yaşta. Herkes aynı şeyi söylüyor.

   Ben zaten yapı olarak güçlüyüm, manevi olsun başka türlü olsun. Evlenmeye , tipik bir ataerkili hayatıma sokmaya hiç niyetim yok. Kalkıp da aşkın zayıflığına aldanacağıma, giderim isimde ilerler, "En" olurum daha iyi. Evlenmeye ayıracak enerjiyi başka şeyler için harcarım. Böylece daha verimli olurum. Dünyaya daha faydalı olurum...

   Evlenmek kolay geliyor size valla. Herkes için söylüyorum. Eğer kendini hazır hissetmeden edersen evlenmek bir HATADAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR. Gerçekten altından kalkabilecegini düşünüyorsan sadece yapmalısın. Ben de düşünmüyorum. 30 yaşında da aynı düşüncemde kalacağıma eminim. Sonuçta nasıl başlarsan, öyle gider...

  • Hepsini Göster
  • Valla hedeflerime engel teşkil edecek ve edecek olan koca , çocuk. .. vb. hiçbir unsuru BARINDIRMAM, BARINDIRAMAM BEN YANIMDA.
   Haydi ben kaçtım 😉😉😉

  • ✋✋✋

 • Okadar emeğe okadar zahmete yapılan güzel mantıklı bir bence ye bu bu kadar az yorum gelmesi hiç olmamış

  0|0
  0|0
 • yasasin bekarlik...

  0|0
  0|0
 • Bekârlık ne sultanlığı rezillik anca elizabeth anca elizabeth bazen üzülüyor insan 30 yaşına gelmişsın halen seni seviyorum diyen kadın yok.

  0|0
  0|0
 • yaş ilerleyince bunların hepsi anlamsızlaşıyor.
  evlenebilsem isterdim şahsen.

  0|0
  0|0
 • bekarlığı sevmiyorum bacım.

  0|0
  0|0
 • Hoş paylaşım bana kalırsa ideal evliliğin temelleri.

  0|0
  0|0
 • O yüzden mi Allahın emri evlenin ve çoğalın

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  2

Kızlar Ne Diyor 25

 • bekarlık sultanlıktır bu madde bile yeterli

  1|0
  0|0
 • Özgür olmak istersin ailen kısıtlar ev işi yapmak zoeundayım yinede pek bişey farkwtmiyor tek avantajı spora bol vaktim oluyor ve hobilerime gerci evli olupta yinede ruhen yalnız olan kişi çok bekar olmak kimine göre mutluluk sebebi

  2|0
  0|0
 • Kendi krallığınızı kurarsınız.
  Ömrünüz boyunca tek biriyle sevişmek zorunda kalmazsınız.
  Kariyerinizde ilerlerken bebek bezlemekle uğraşmazsınız.
  Yeterince yorgunken bir de koca kaynana dirdiri çekmezsiniz.
  ve en önemlisi kendinizi keşfetmek için uzun bir zamanınız olur.

  1|0
  0|0
 • Şu anki halimden çok memnunum.😄😄 ellerine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Ahahha kesinlikle katılıyorum

  1|0
  0|0
 • Emegine saglik katılıyorum

  1|0
  0|0
 • Katilmadigim nokta şu yaş ilerledikçe kadın kendini salar kilo alır ve kırışıklık çıkar nikahı tescillendi diye bir şey demişsin.
  Iyi de bekar olan yaşlılarda kilo alıyor, kirisiyor.
  Doğal bir süreç yani.

  1|1
  0|0
 • Bekarsan nefes alırsın, evliysen ümüğüne yapışılır :P

  1|0
  0|0
 • aynen katiliyorum bir gün evlenmek nasip olursa zaten bu acele ve erken bir evlilik olmayacak

  1|0
  0|0
 • Ne kadar da sorumluluk gerektirsede evlenmek çok güzel sevdigin adamla aynı evde gözünü onunla açmak çok güzel

  0|2
  0|0
 • elıne saglık

  1|0
  0|0
 • tek şey özgürlüğüme düşkün olmam :D

  1|0
  0|0
 • yav he he bekarsan ve çıkan kankaların varsa hepsi sana sevgilisiyle olan dertlerini anlatırlar tipik dinleyici olursun sonra sana bekarlık sultanlık der sevgilisiyle barışında güzel anları anlatırsın bekarlığın sultanlığı bitmiş olur

  0|0
  0|0
  • Bekarlikla milletin evlilik anılarını, sorunlarini vs. dinlemek kalırsın.
   Ama evliyken KOCANIN DIRDIRINI DİNLEMEK ZORUNDASINDIR.
   Aradaki fark budur.

 • ' İçinizden, kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp; aranızda muhabbet ve rahmet var etmesi, O’nun varlığının belgelerindendir. Bunlarda, düşünen kavim için dersler vardır.' Rum,21

  0|1
  0|0
 • Elinize sağlık. Doğru noktalara değinmişsiniz

  0|0
  0|0
 • gene lafını kullanma :D

  0|0
  0|0
 • Züğürt tesellisi gibi olmuş ama haklısın bencede :)

  0|0
  0|0
 • La yuru git bir avantaji yok yalnizligin saf sata sozleri bunlar :6

  0|1
  0|0
 • Hayat işte...

  0|0
  0|0
 • Sanırım aşka aşık olduğumdan ve ilişkide fedakarlık yapmayı sevdiğimden bekarlık benim için depresyondan baska bişey değil, ayrıca ince ve formda olmayı sadece eşime guzel gozukmek için isterim evli olmadıktan sonra napayım ince vucudu

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  5
Yükleniyor...