İyi Arkadaş Olma Kılavuzu

Hepimizin hayatında "dost" diyebileceği birileri olmuştur. İyi günde kötü günde,hastalıkta sağlıkta... Güzel anılar biriktirmişsinizdir. Dönüp baktığınızda "ne günlerdi be!" diyebilirsiniz. Peki gerçekten siz iyi bir dost musunuz? İşte iyi bir dost olmanın en önemli noktaları. :)

1- Onu anlamaya çalışın.İyi Arkadaş Olma Kılavuzu

Canı sıkkın olduğunda,morali bozuk olduğunda ya da sinirli olduğunda bunu sorgulamak yerine kendinizi onun yerine koyun.

2- Yanlışlarını yüzüne vurmak ve O'nu değiştirmek yerine olduğu gibi kabul edin.

Hata yaptığını düşündüğünüz noktalarda bunu yüzüne vurmak yerine , bazı şeyleri olduğu gibi kabullenin. Hayatta herkes düşe kalka doğruları öğrenir. O'nu değiştirmeye çalışmayın ve olduğu gibi kabullenin. Unutmayın ki siz, birbirinizin eksiklerini tamamlayabilmek için varsınız.

3- Anın tadını çıkarın.

Beraber zaman geçirdiğinizde, kusur aramak yerine anın tadını çıkarın. Çünkü en güzel anılar,dostlarınızla geçirdiklerinizden oluşur.

4- Sevgiliniz ve dostunuz arasında gidip gelmeyin.

Günlük hayatta sıkça karşılaşırız bu olayla aslında. Baş kahramanımız, en yakın arkadaşı ve sevgilisi arasında kalır. Bu ikileme düşmeyin, herkese yerinin ayrı olduğunu hissettirin ve O'nu boşlamayın.

5- Zorla ağzından laf almaya çalışmayın. Bırakın O size güvensin.

Israrcı olmayın bu konuda. Birbirinizi iyi tanıdıkça,zaten açılıyorsunuz. Zamanla alışacak ve birbirinize güveneceksiniz. O yüzden bir olay yaşandığında O'nu zorlamayın. Bırakın kendi söylesin. Doğru zamanda ve doğru yerde.

6- Kendini özel hissetmesini sağlayın.

Belki de herkesin belli miktarda ilgiye ve sevgiye ihtiyacı var. O yüzden O'na "iyi ki dostumsun!" dedirtmeyi başarın. Beraber geçirdiğini zamanın kıymetini bilin. Özel anılar biriktirin.

Şimdi geriye bir tek sizi koşulsuz sevecek bir dostu kocaman kucaklamak kalıyor. Gerçek dostu olanlarların dostluklarının hiç bitmemesi,hala olmayanlarınsa doğru dostu en kısa zamanda bulmaları dileğiyle. Sevgiyle ve dostlukla kalın...


1|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

 • 2. Maddeye katılmıyorum. Nedeni de bence gerçek dost olduğu gibi kabul etmenin yanında yanlışlarını da söylemelidir. Atasözü bile var" Dost acı söyler. "
  Eğer gerçekleri ona onun göremediği bir doğru pencereden söylemeye çalışırsak onun yararına olur diye düşünüyorum.

  1|0
  0|0
  • Böyle düşünebilirsin. Fakat ben "hataları yüzüne vurmak" yazmışım. Yüzüne vurmak daha ağır bir terim.

  • Emeğine sağlık yine de :D

Yükleniyor...