Hanımefendi Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hanımefendi Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkese merhabalar :)

Bu bencemde size hanımefendi gibi görünebilmek, daha kibar ve zarif olabilmek için kendi hayatınızda dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını anlatacağım. Bunların birçoğu kendimin de formal yaşamda uyguladığım şeylerdir. Önemli davetler, kutlamalar, iş yaşamı gibi daha ciddi ortamlarda uygulayabileceğiniz püf noktalarıdır. Gündelik hayatta böyle davranmamıza gerek yoktur.

Asla sizleri bir zorlama içinde değilim, kimseyi yargılama niyetinde ya da buradakiler kesinlikle doğdurur yargısında bulunmuyorum. Uygulayıp uygulamamak da tamamen size kalmıştır.

Keyifli okumalar dilerim :)

1) Temizlik ve Bakım

-Bir hanımefendi bakımını asla ihmal etmemelidir. Saçınızın dip boyası gelmişse bu bakımsız bir görüntü oluşturur. Saçlarınız sağlıklı ve güzelce şekillendirilmiş olmalıdır.

-Ağır makyajlardan kaçınmalısınız. Yaşınıza uygun olmayan sizi çok daha genç veya çok daha yaşlı gösteren makyaj uygulamalarından kaçının. Takma kirpikler çok abartılı olmadığı sürece iyidir çünkü bakışlarınıza makyaj olmadan da derinlik ve anlam kazandırır.

-Mutlaka teninize uygun bir parfüm kullanmalısınız. Kokunuz imzanızdır unutmayın.

-Dişleriniz gülümsemenize engel olmamalı, temiz olmalıdır. Yılda bir kez diş beyazlatma yaptırabilirsiniz. Veya önemli anlarda nefesinizin kokmaması için yanınızda yedek diş macunu ve fırçası bulundurabilirsiniz. Dişlerde eğrilik varsa protez yapılmasını ya da yaşınız erken ise diş teli kullanımını öneririm.

-Özel bölge ve koltuk altı gibi yerlerimiz kışın dahi olsa epilasyon yapılmalı çünkü bu tüyler uzadıkça koku yapma ihtimali de artıyor malesef. Kaş bıyık ve diğer bölgeler konusunda da özensiz olmayacağınızı umuyorum.

-Tırnaklar asla yenmiş veya pis bakımsız olamaz. Manikür (ve hatta pedikürünüzü) zamanında yapmalısınız. Çok uzun tırnaklardan kaçının, temiz olsa dahi karşı taraf için pis olduğu hissi uyandırabilir.

-Dışarıda sosyal bir ortamda biriyle tanışırken ilk önce elimizi uzattığımızı unutmamalıyız. Elleriniz biriyle tanışırken terli olmamalıdır buna da dikkat etmenizi, gerekirse elinizi kuru bir peçete ile silmenizi veya yıkamanızı öneririm.

-Nerede olursanız olun yanınızda mutlaka peçete(lütfen tuvaletten alıp katladığınız peçete olmasın) , bir miktar para, o gün kullandığınız rujunuz sizinle olsun. Bu üçünü acil yardım kiti gibi de düşünebilirsiniz.

2) Giyim Kuşam

Ciddiye alınmak istiyorsanız fazla dekolteli ve kısa şeyler giymemeniz gerekir ancak bazen iddialı olmak da size güçlü bir görünüm katar. Bu yüzden seçim size kalmış. Ancak giyim olarak şunlara dikkat edebilirsiniz:

-Yürümekte zorluk çekeceğiniz topuklu ayakkabılar kullanmayın, aşırı kısa etekler veya elbiseler sizi zor durumda bırakabilir ve ağırbaşlı görüntünüzü bozabilir bunları kullanmayabilirsiniz.

-Ayakkabılar her daim temiz olmalıdır. Tabanında etiket yapıştırılmış olmasın lütfen yeni almışsanız buna da dikkat edin. Araba kullanıyorsanız pedallara basarken ayakkabının topuk kısmı her zaman için kirlenir bunu göz önünde tutup temizlemeli veya yedek ayakkabı giyerek aracı sürmelisiniz.

-Uzun etek kullanıyorsanız bacak açma mesafeniz kısalacaktır bu da merdiven çıkmanızı zorlaştırır bunu aklınızda tutmanızda yarar vardır.

-Giysinizin yırtılma ihtimaline karşı önemli anlarda yanınızda iğne ve elbiseye uygun iplik bulundurmanızı öneririm.

-Çorap giyiyorsanız yırtık bir çorapla asla günü tamamlayamazsınız. En kısa sürede yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Yanınızda veya aracınızda yedeğini bulundurabilirsiniz. Parlak kadınsı çoraplar benim tercihim değil bu size kalmış ancak mat olanlar daha iyi görünüyor bana göre. Hatta bazı markaların şampanya rengi diye çıkattığı çorabı oluyor, onun tenim üzerindeki görünümünü daha çok beğeniyorum normal ten çoraptan. Bu şekilde ince detaylara önem verebilirsiniz.

-Giyimde sade ama şık şeyler tercih etmelisiniz. Bakıldığında giydikleriniz pahada ucuz şeyler olsa dahi üzerinizde adeta dünyanın en pahalı ve kaliteli giysisi gibi görünmelidir. Üzeri çok pullu ya da çiçekli desenli şeyleri daha farklı ortamlarda giyebilirsiniz.

-Takılar sizin tercihinize kalmış ancak gereğinden fazla takıp takıştırmamalısınız. Takım olan takılar sanki pahalıymış izlenimi yaratır, üstelik zevkli parçalar seçerseniz sizi daha da ağır gösteren bir görüntü elde edebilirsiniz.

3) Davranışlar

Bu bölüm için anahtar kelimelerimiz ağırbaşlı olmak ve sakince hareket etmektir aklınızda bulunsun.

-Şımarık çocuksu bir yanınız varsa veya çok asık suratlı iseniz bunu evde bırakmanızı öneririm.

-Karşınızdaki insan üzerinde iyi izlenimler bırakabilmek için güler yüzlü olmayı deneyin, hafif bir gülümseme ve o ortamda olmaktan mutluluk duyduğunuzu belirten bir ifade takının.

-Ani hareketler değil de daha çok sakinlik içinde hareket etmelisiniz. Oturup kalkarken yavaş olmalısınız.

-Kambur durmak sizi ve hatta giysinizi hoş göstermez, dik bir duruş ise sizi daha zarif ve kendinden emin gösterir.

-Sesli gülmek uygun olmaz, gülüşleriniz daha usturuplu olmalıdır.

-Yemek masasında iseniz ağız şapırdatmak kesinlikle hoş olmaz, sulu yemekler veya içecekler ses çıkartılarak içilmez. Yemek yerken aynı anda konuşmak hoş değildir. Lokmayı yanağınızın kenarına itip konuşunca kibar olduğunuzu düşünmeyin.

-Yemekleri tek ve büyük lokmalar halinde yememelisiniz. Her bir lokmayı küçük parçalara bölerek yemelisiniz. Isırılan bir parçanın geri kalanının çatal üzerinde tabağa koyulması uygun olmaz. Yani bir ısırık aldım tabağa koyayım ağzımdaki bitsin yine yerim diyemezsiniz.

-Tabakta sona kalmış lokmaları çatala alabilmek için bıçak yardımı alın. Tabağı sıyırmak gibi hareketler hoş olmayacaktır.

-Çatalı sol elle bıçağı sağ elle kullanmaya alışmalısınız. Özel davetlerde çatal bıçak kullanım sırasını bilmelisiniz. Bu görseli inceleyebilirsiniz ayrıca;

-Peçete ile ağız silerken kibar olun böylece rujunuz da dağılmamış olur. Ağzınızı sildiğiniz peçeteyi kirli yüzü görünmeyecek şekilde kenara iliştirmelisiniz.

-İçki bardaklarının nasıl kullanıldığı hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Örneğin şarap bardağı ince kısmından tutuluyormuş, bunun sebebi de şarabın ısınmaması içinmiş ben de yeni öğrendim. Bu gibi detaylara dikkat etmeniz sizi daha kültürlü de gösterecektir aynı zamanda.

-İçkili bir ortamda iseniz bir bardak içmekle yetinin. Fazla içmek sizi etkilemeyebilir ancak işinizi garantiye almalısınız. Herşeyi dozunda yapmanız sizin için iyi olur.

-Pipetle bişey içiyorsanız dibine gelmeden içmekten vazgeçin ki hüpürdetme sesi duyulmasın.

-Konuşmanız ve ses tonunuz düzgün ayarlanmış olmalı, küfürler asla bir hanımefendinin ağzına yakışmayacaktır. Ne çok kısık ne de çok bağıracak şekilde konuşmamalısınız.

-Alkışlarken daha zarif olmak için örneğin sol el üstte ve sağ elin parmakları da sol elin avuç içine gelecek şekilde alkışlayın. Bir el yukarıda bir el aşağıda olacak şekilde. Bu sizi daha zarif gösterecektir.

-Bir gösteri izliyorsanız sonuna gelmeden kalkıp gitmeye yeltenmeyin. Ayrıca her gösteride her duraksamada alkış yapılmaz. Örneğin klasik müzik konserine gitmişseniz bölüm aralarında alkışlama yapılmaması, sadece sonuna gelindiğinde alkışlanması gerekmektedir.

-Arabaya binerken asla önce tek ayağınızı içeri atıp sonra diğer ayağı da yanına koymayın. Bu frikik vermenize sebep olur. Bunun yerine koltuğa önce yan şekilde oturun ve sonra dizlerinizi toplayarak aracın içine koymayı deneyin.

-Sakız çiğniyor iseniz (gündelik hayatınızda) ağzınız kapalı çiğnemeyi deneyin, baloncuk yapıp patlatmak ayıp olur. Karşınızdaki kişi ciddi biriyse veya ciddi bir konu konuşulacaksa ağızda sakız dahil herhangi bişey olması doğru olmaz. Bu sizin karşınızdaki kişiye verdiğiniz değeri simgeler.

-Birkaç kişi ile grupça ayak üzeri konuşuyorsanız, gruba yeni bir kişinin dahil olması durumunda onu da daireye alacak şekilde yana kaymalısınız. Size doğru gelen ve size konuşan bir kişiyi dairenin dışında bırakmak ayıp bir davranış olur.

-El sıkarken karşınızdakinin elini ne gevşek tutmayın ne de çok fazla sıkmayın. Kararında bir kuvvet ve süre ile elini sıkıp bırakmalısınız. Size uzatılan bir eli geri çevirmek de kabalık olur.

-Son olarak zekanızla insanları etkileyebilmek için genel kültürünüzün iyi olması gerekiyor. Boş konularda konuşmak yerine önemli sohbetlerin parçası olabilmek için bilginiz ve kendinize ait çalıntı olmayan fikirleriniz olmalı.

Sanırım söyleyeceklerim bu kadar, uzun bile yazdım biliyorum idare edin :)

Eksiklerim olmuş ise siz de yorum yazarak ekleyebilir veya düzeltmeler yapabilirsiniz. Bir başka bencede görüşmek dileğiyle :)

#hanımefendi #zarif #kibar #hanımefendiolmak #davetler #davranışlar #nezaketkuralları


22|3
3427

En İyi Erkek Görüşü

 • Nedense kibar bayan dediklerimiz de sinsi çıkıyorlar. Ayrıca hiçbir zaman zenginden bayandan başka hiçbir bayanda hanımefendi görünmüyorlar bakkala gider gibi diyarışa çıkıyorlar. hanımefendi para ile alakalı olmaması gerek. Bizim bayanlar bunu yanlış anlamaktadır. İş hayatı dışında dandun konuşmaya alımış bayanlar hala ülkemizde yaşamaktadır. Küfür etmiyorum demek saygılı insan olduğunu ve kaba olmadığını düşünen bayan arkadaşlarımız var. Bana saygılı ve nazik konuşan ve dürüst sinsi olmayan bayan çıksın evlenmeyen ölsün

  2|1
  0|0
  • haklısın ev halinde olmaya o kadar alışmışlar ki bazıları bunu dışarıda da yapıyorlar ve küfür etmiyorum deyince de kibar olduklarını sanıyorlar doğru diyorsun. biraz dikkat edilmesi gerek. hatta kendine sanki dışarıdan bakıyormuş gibi eleştirel bakabilmen gerek. yorumunuz güzeldi paylaştığınız için ben teşekkür ederim :)

  • Hepsini Göster
  • öyle malesef ama yapacak bişey yok, kurunun yanında yaş da yanıyor malesef.

  • o zaman kuru olan ben oluyorum

En İyi Kız Görüşü

 • Vallahi helal. Herkes tek tip olsun. Her kadın hanımefendi olmak zorunda. Detaylara bakar misin hahahah, bir de oturup bunları düşünmüssün. Herkes olduğu gibi olmalı, hanımefendi olacağız illa diye bir şey yok. Şu bencen başlı başına kadınlara hakarettir. bir düşün bunu.

  4|0
  0|0
  • düşünmedim aslında kendi yaptıklarımı yazdım. ve yazının başını okumamışsın anlaşılan :) yine de cevap için teşekkürler.

  • Hepsini Göster
  • Hanımefendi olmak için bunlar şart mıdır? Bu kadın ırkına aykırıdır. En başta zorlamiyorum vs demissin ama akabinde yazdığın yazıyla çelişmişsin. "Toplumsal nezaket kuralları"na uymayıp nazik olamaz mıyız?

  • :D neyse :) kendi doğrularını yap ve yaşa öyleyse, sana kalmış ne yapmak istediğin :)

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 26

 • Nezaket ve görgü kurallarından bilhassa kadınların dikkat etmesi gereken hususları detaylandırarak ele almışsınız.

  İnsanlar giyimleri ile karşılanır, kelâmıyla uğurlanır derler. Gerçekten de iş ve sosyal hayatımızda kendimizi farkettirmek, kabul ettirmek ve olumlu imaj bırakabilmek için bu kurallar hayati önem taşıyor.

  Giyim-kuşam, tanışma, selamlaşma, telefon, sofra ve yemek adabı gibi nezaket ve görgü kurallarını herkesin az veya çok bilmesi gerekiyor. Çünkü günlük hayatımızda bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu konularda gösterilecek bir zaafiyet bizi ve yanımızdakileri zor durumda bırakabiliyor.

  Bu konuda çok şey eklenebilir. Ancak geniş bir konu olduğundan kadınlar için önerilen bu kuralları yeterince doyurucu buldum.

  Gözlemlerini kendi cümlelerini kullanarak özgün bir bence hazırlamışsın. Güzel olmuş, emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
  • çok geniş bir konu evet, daha yazmadığım birçok önemli şey vardır. ancak bazen de böyle okumakla değil de yetiştirilme tarzıyla alakalı olduğunu düşünüyorum bazı şeylerin. sizin de dediğiniz gibi zor durumda kalmamak başkalarını da o zor duruma koymamak adına nezaket kurallarına yerine göre giyimimize ve oturup kalkmamıza konuşmamıza dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum :) yorumunuz için de çok teşekkür ederim :)

  • Hepsini Göster
  • anlıyorum haklısınız evet :) ekleme için de teşekkür ederim :)

  • Rica ederim :)

 • Gazi güzel olmuş çok iyi , ama tek kurala takildim. yemek sol elle yenmez günah. bana hanim efendi olucam diye uydurulmuş din dışı sol elle yemek yerse belli etmem ama masaya bir daha o kişiyle oturmam

  2|1
  0|0
  • bunu ilk defa duyuyorum da solaklar ne yapsın onları da allah yarattı o zaman? Şu an gerçelten saçma bişey söyledin ama neyse.. bildiğin gibi yaşa ne diyeyim güzel yorum yapmışsın gene de sağol..

  • Hepsini Göster
  • "Çatalı sol elle bıçağı sağ elle kullanmaya alışmalısınız. Özel davetlerde çatal bıçak kullanım sırasını bilmelisiniz" kısmından bahsediyorsunuz sanırım. Evet bu nezaket kuralıdır ama bunu yemeğinizi dilimlerken (eti, balığı vs..) uygulamak yeterlidir. Evet dinimize göre sağ elle yemek yenir. Ben kendim de iki kurala da uyuyorum, yemeğimi dilimlerken nezaket kuralı gereği çatalı sol elimle tutuyor, sağ elimdeki bıçakla da bölme işlemini yapıyorum. Bunu bitirdiğimde de çatalı dini inancıma göre tekrar sağ elime alıp yemeğimi yiyorum :) Sol elle yemek zorunda değilsiniz.

  • Öncelikle bir şeyin günah olması için Kur'an'da yasaklanmış olması gerekir. Eğer peygamberimizin davranışlarıysa bu sünnettir. Ki böyle bir sünnet olduğundan da haberim yok. Eğer bunu sıklıkla belirtilen sol el taharet elidir mantığıyla söylüyorsanız sol elinizi sadece sofrada değil tuvalet dışında hiç bir yerde kullanmamanız gerekir. Birisi sırf sizinle aynı düşüncede olmadığı için ateist demeniz de ayrıca endişe verici, sırf bu sözünüz bile çok büyük ayıptır.

 • Yazdıkların güzel olmuş katılıyorum fakat o kadar da detaya gerek yok gibi. Bence asıl olan davranışlardır. O davranışlar da da o kadar detaya gerek yok, usturuplu davransın, kime nasıl davrancağını bilsin, yürüyüşü usturuplu olsun, heyecansız sakin davransın, giyim kuşam olarak ta günlük doğal bir giyiniş de yapsa, gayet bakımlı da olsa, hareketleriyle, rahatlığıyla zaten hanımefendi olur, bu erkekler için de geçerli. tabi rahat derken başkalarının etkisi altına girmeden, doğal hareket etmek. Bide hanımefendi olmak isteyen insan ne düşündüğünü iyi bilecek, öyle herşeye aniden atlamıcak. Çok ta boş konuşmucak, bu erkekler için de geçerlidir. İnsanlar kıyafetiyle karşılanır, hareketleriyle uğurlanır. Bence için teşekkürler.

  2|0
  0|0
  • yorum için ben teşekkür ederim. evet asgari düzeyde temel şeylere dikkat etmek de yeterli olabilir. ancak detaylara dikkat edince de ne kadar ince düşünceli bir insan olduğunuz fark edilecektir diye düşünüyorum :) yine de keşke herkes temel düzeyde nezaket kurallarına davranışlarına oturup kalkmasına dikkat etse. çok daha iyi olurdu tabi :)

  • Aynen yorumuna katılıyorum, teşekkürler :)

 • İyi Kız Dediklerimizin Çoğu Sinsi Çıkmasııı. :) :)

  4|0
  0|0
 • İncelik sanatını hanımlara öğretmişsiniz resmen :)

  1|1
  0|0
  • çok teşekkür ederim, çok ustası olduğumdan değil ama ailemden öğrendiklerimi paylaşmak istedim :)

  • Rica ederim. Bence çok güzel ve dolu dolu öğrenmişsiniz :)

 • cengiz han milletine seslendiğinde eşi yanındayken
  ben sizin hanınızım
  bu da benim hanım demiştir

  saydığın nitelikler hanımlıktan öte taklitçi ve özünde olmayan davranışlardan ibaret
  hanım nedir bilmiyorsun

  4|0
  0|0
  • bu sözü biliyorum. lakin hanımefendi beyefendi sözcükleri bu gün ülke genelinde ne anlamda kullanılıyorsa onun üzerinden yola çıkarak yazdım benceyi. taklitçi davranışlar değil bana göre. özünde ses tonunu ayarlayarak konuşmak yoksa sürekli bağırarak mı konuşacaksın mesela? veya yemeği yerken çok açsın diye arsız gibi acele acele mi yiyeceksin? aile içinde yapılabilir belki ama dışarıda bunu yapamazsın. kendin taklit olarak gördüğün bu birçok davranışa aslında kendi hayatın içinde fark etmeden uyuyorsun bana göre. yine de yorum için teşekkür ederim herkes aynı fikirde olmak zorunda değil elbet.

  • Hepsini Göster
  • birden boşa dil döküyorum diye düşündüm, profiline bakılırsa türkiyede bile yaşamıyorsun ve gelip burada yazılanlar batılılar için diyorsun. bu tutarsızlığın üzerine size daha cevap yazmak istemiyorum.

  • tipik kadın özgürdür diyip her haltı ve edepsizliği yapma ahmaklığına düşen bir kadın modeli canlandı gözlerimde dilerim böyle değildir

   araplardan falan ulan onlar yamyam görgü nedir bilmez beni böyle biri algılama lakin

   müslüman bir türk olarak sen bu iki değerin hiçbir özelliğini gözetmeksizin bir bence yazıyor ve bana ironi den bahsediyorsun

   biz tüm dünya değiliz rusya coğrafyasında ki türk ve müslümandan eser yok niye biliyor musun zamanında annellerinin senin gibi düşündüğünden
   hiçbir türk kültürü kalmamış yemekleri bile değişmiş

   şimdi özüne dönmekle araplara dönmek farklı şeyler sağa sola çekme hiç kıvranma neyin ne olduğunu anlıyorsun

   ve müslümanlığa gelirsek ben günahkar bir kulum herkes gibi hataları olan
   lakin doğruya doğru eğriye eğridir

   zina ediyorsam buna kılıf uydurup aşk demiyorum
   şerefsizlik yaptığımı dile getirecek dürüstlüğüm var

   sana tavsiyem dürüst ol doğruları kendine göre yontma doğruya doğru eğriye eğri desin dilin müslüman türk.

 • okurken çok güldüm. hayatı bir klavuza göre yaşamak başkasının hayatını yaşamak gibi bence. aklı çalışan biri zaten yolunu yordamını bilir.

  5|0
  0|0
  • ben birini zorlamadım bunları ille yapın demedim ki :D önemli ortamlarda bunlara dikkat ediliyor sadece, bu ufak detaylara dikkat etmeyenler de o ortama uygun kişiler olarak görülmüyor. köyden indim şehre hesabı, girdiğin ortama uyum sağlaman için dikkat edilmesi gerekenler sadece :)

 • her şeyden önce mantık.

  https://i.hizliresim.com/Vpljoq.jpg

  1|0
  0|0
 • Kadın ve aileden sorumlu bakanlık bu paylaşımı broşür olarak dağıtmalı
  Birde orta okul ve lisede kızlara seçmeli ders olarak nezaket edep ve dans dersleri konulmalıdır
  Beden dersinde uzun eşek, voleybol yerine yürümeden tut yemek içmek adabı konuşma üslubu ile ilgili bu seçmeli derslerde yetiştirilmeli Yurdumun kadınları böylece gelecekte ki, kibar beyefendilerin anneleri ve bizlere Zerafet timsali eş adayları yetistirildigi gibi, ataerkil toplumda reformdan yenileme sürecinden geçmiş olur

  2|0
  0|0
  • o kadar güzel söylediniz ki eig seçmek mümkün olsa bu cevabı seçerdim. kadın değişti mi bir toplum baştan sona değişir o yüzden iyi davranışların nesilden nesile aktarılmasında kadının rolünü önemli buluyorum ben de dediğiniz gibi. cevap için cok teşekkür ederim.. :)

 • Emek vermişsin bla bla bla, beğenmedim.

  1|0
  0|0
 • erkeklere karı hanımefendilik yakışıklılıktan geçer dimi? erkek yakışıklıysa kibar ol ilgi göster çirkin kısa boylu olunca tersle aşağıla ez. sizin hanımefendilik anlayışınız bu işte

  1|0
  0|0
  • ben öyle bişey yazmadım bunu nereden çıkardınız? :(

  • yazsan ne farkeder bu kanınızda var. yakışıklı uzun boylu olunca değer verin ilgi gösterin kısa boylu çirkin olunca tekmeyi basın tersleyin hanımefendilik budur sizin için.

 • Birilerinin böyle şeylere kafa yorduğunu görmek güzel, umarım yazdıklarınız bazıları için ilham kaynağı olur :)

  1|0
  0|0
 • okumadım ama çok güzelmiş

  1|0
  0|0
 • Emeğinize sağlik :)

  1|0
  0|0
 • Emeğine sağlık...

  1|0
  0|0
 • boşver uğraşmayın böyle şeylerle :D :D fdf

  1|0
  0|0
 • elinize sağlıkk

  1|0
  0|0
 • güzel paylaşım emeğine sağlık

  1|0
  0|0
  • teşekkür ederim :)

  • Hepsini Göster
  • eminim faydalanacak kişiler olacaktır güzel yazı hazırlamışsın

  • tekrardan teşekkürler :)

 • hanfendi olmak için uyacambu kurallara

  1|0
  0|0
 • Güzel paylaşım ben istiyorum :)

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  6

Kızlar Ne Diyor 33

 • Hanımefendi olmaz doğulur derler genelde ne kadar doğru bilmiyorum ama davranışların %99 aileden ve kişinin kendi yapısından kaynaklandığını düşünüyorum. ve bir insanın hanımefendi beyefendi vs... Gibi tabirlere uyması için en önemli hatta tek neden davranışlarıdır karakteridir bence. yoksa on senelik kıyafet giymek sıfır makyajla gezmek vs.. Bunlar en fazla dış görünüşü etkiler insanın karakteriyle bir alakası yoktur diye düşünüyorum. yinede emek vermişsin eline sağlık kendi adıma doğru yerlerde var yanlış yerlerde

  2|0
  0|0
  • Çok doğru.

  • anlıyorum teşekkürler. hak veriyorum evet aile nasıl yetiştirmişse ya da kendinde olan davranışlar ne kadar iyiyse o kadar hanımefendi beyefendisindir. yoksa bunlar sadece göz boyama olur dışa karşı

  • Rica ederim sonuçta Herkesin yapısı farklıdır. yeri gelir hakkınızı savunmak için hakaret edersiniz. yeri gelir klasınızı bozmazsınız. önemli. olan yerine çizgiyi bozmadan göre davranmak

 • Çok yararlı bir paylaşım okudum. Derlemenize sağlık diyorum.
  Alkış stili çok zarif.
  Arabaya biniş tarzını da beğendim. Bacaklarimiz açıldığında biraz ABA bir gorunum oluşuyor biz hanımlar için.
  Çatalın ol bıçağın sağ elle kullanılması gerektiğini biliyorum ama sadece sağ elimle yiyip ictigim için tersini yapıyorum.

  1|0
  0|0
  • teşekkür ederim kendi bildiklerimi, okuyup ailemden de öğrendiklerimi birleştirerek yazdım. aslında yazacak çok şey vardı bana göre ama bunlara yer verebildim sadece. çatal konusunda sol elle yemekte ben de zorlanıyorum ama zorlanıyorsak zaten en iyisi sağ elle yemek. zorlanıp kendimizi komik duruma düşürmeye gerek yok :) ayrıca beğenmenize çok sevindim yorum için de teşekkür ederim :)

  • Hepsini Göster
  • Takibinizdeyim😇

  • teşekkür ederim :)

 • Hanım efendi değilim olmayı reddediyorum ! Lanet olsun dostum bu akıma 😄

  5|1
  0|0
 • Hanım efendi olmak için derli toplu olan yediğiniz içtiğiniz kapları giydiğiniz kıyafetleri sağa sola atıp bırakmayın içtiğiniz sigara izmaritlerini bardaklara doldurup ortalığa koymayın leş gibi ter kokmayın, dizi izlerken yayım yayım yayılıp kendinizi salmayın bütün gün inanın yeterli olur. yukarıda bahsedilenler bir erkeğin gönlüne girene kadar gözünü boyamak. girdikten sonra evini paylaşmaya başladığınız da dediklerim işinize yarıyacak yoksa 2 günde biter o birliktelik.

  1|0
  0|0
  • :D :D dediklerinde haklısın ama yukarıdakilerin de tümden gereksiz olduğunu düşünmüyorum. bardağa izmariti atmak gerçekten çok pis bişey bu arada hiç yapılmaması çok güzel olur. ve tabi derli toplu ve temiz olmak da çok önemli dediğin gibi. yorumun için teşekkür ediyorum :)

  • ;) Ben de emeğine saygı duyuyorum güzel olmuş eline sağlık

 • Genel olarak güzel bir bence. Elinize sağlık.

  1|0
  0|0
 • Güzel olmuş. 😊 ama ben hiç makyaj yapmıyorum. Yani sevmiyorum çok itici geliyor. kendimi makyaj olmadan da iyi buluyorum. Doğallıkdan sadelikden yanayım. ve tırnaklarımı da hiç uzatmam. Daima temiz tutar sık sık uzadıkca kısaltırım. Oje de sürmem.
  Şimdi oje sürmemek ve makyaj yapmamak yanlışmı sizce? Yani kız dediğin oje sürer ruj falan kullanır. Bunu mutlaka yapmalı diyen kişiler var etrafımda. Bu ne kadar doğru?

  1|0
  0|0
  • yo hayır buna katılmıyorum ben. burada beylerin birçok yorumda da sadelikten yana olduklarını duyuyoruz zaten. makyajı sevmiyorlar hatta. sadece yüzün solgun görünmesin bu dışa yansıttığın enerjiye ket vurur bana göre. daha mutsuz asık suratlı memnuniyetsiz görünürsün veya ninemin bana dediği şekliyle hastalıklı görünürsün :D sadece buna dikkat edilip belki yanaklara hafif pembelik yapılabilir ama doğal olarak da güzelsen ki eminim öylesindir, makyaja gerek olduğunu sanmıyorum :) yorum için de teşekkür ederim :)

 • Pipet olayı işi bozdu benim en sevdiğim şey dibini höpürdetmek :D

  1|0
  0|0
 • Güzel bir bence olmuş ellerine sağlık :)

  1|0
  0|0
 • Biz kadınların çoğu bunlara dikkat ediyoruz da, bence "beyefendi erkek" profiline uymak için erkeklerin dikkat etmesi gerekenleri yazmak lazım. Çünkü çoğu giyimine özen göstermeyen, cntilmenlikten bir haber ve bakımsız.

  2|0
  0|0
  • çok doğru aslında öyle bişey de yazmayı düşünüyorum. kadınların gözünden erkekler neye dikkat etse iyi olur biz onlarda neye bakıyoruz önem veriyoruz ve tabi nezaket kuralları da olacak içinde..

  • kesinlikle :)

 • Çok doğru

  1|0
  0|0
 • Ohoo ben bunları yapamam :D Hanımefendilik doğuştan gelir bence ben aklıma eseni yaparım yahu :D

  1|0
  0|0
 • aynen canım öyle

  1|0
  0|0
 • kurallar bana hep çok sıkıcı gelmiştir :/ yine de eline sağlık

  1|0
  0|0
  • nezaket kuralları aslına bakarsan. zorlama yok ama dikkat edilirse daha hoş olur bana göre :) yine de uyulması gereken kurallar bütünü değil :) cevap için teşekkür ederim :)

 • Bu kadar gerilmeye ne gerek var. Kibar olmak, nerde ne konuşulacağını bilmek, ağırbaşlı olmak yeterli.

  1|0
  0|0
  • gerilin demedim ki efendim yapıp yapmamak da size kalmış zaten :D :)

  • Emeğine sağlık yanlış anlama lütfen. Hep hanımefendiliğimle övüldüm bugüne kadar ama bunların büyük çoğunluğunu zaten alışkanlık haline getirdiğim halde gerildim :)

  • teşekkür ederim biliyorum çoğunu yapmadan da dediğin gibi kibar olup konuşmana dikkat ederek de hanımefendi olabilirsin ama bunları yazarken zorlama içinde olmadım zaten :) ve detaylara dikkat etmek bence farkedilmenize sebep oluyor dışarıdan. bak bu kız böyle yapıyor böyle davranıyor diye takdir edildiğini düşünüyorum. ama alışkanlık haline getirdiysen zaten yapıyorsundur yani gerilmeye de gerek yok :) yorumun için de teşekkür ederim sen de beni yanlış anlama lütfen :)

 • Harika ve çok faydalı bir bence olmuş devamı gelmeli 😊 bence birazda insanın içinde olmalı o zarafet yoksa zorlasanda pek işe yaramaz 😊 bunları yaptın mı prensessin işte 😄

  1|0
  0|0
  • bence de öyle, insanın biraz içinde olmalı. ama dikkat ederek de daha zarif olunabilir bu şekilde :) bazı kişiler kurallara göre hayatımızı yaşayamayız falan dediler ama kural olarak görmüyorum açıkcası. insanı daha zarif ve kibar gösteren detaylar olarak görüyorum bunları ben. bir tanesini bile yapsa insan dışarıdan çok fark edilir ve dikkat çeker bana göre :) cevap için ayrıca teşekkür ederim :)

  • Kesinlikle katılıyorum sözlerine 👏 ne demekk 😊😊

 • Cok hos olmus. Tesekkürler. Bir konuda zorlaniyorum: icim civil civil olsada cok asik suratlisin diyorlar. E gülümseyincede 32 disim görünüyormus gibi hissediyorum :D

  1|0
  0|0
 • Çoğu dikkat ettiğim şeylerdi bir kaç şey de ögrenmiş oldum sayende teşekkürler :) ^-^

  1|0
  0|0
 • Emek vermişsin eline sağlık.

  1|0
  0|0
 • Davete falan gittiğim yok en fazla komşu misafirliği?

  1|0
  0|0
 • solagım bıcagı sag elımle kullanırsam elimi kolumu keserim yemegi dökerim :D

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  13
Yükleniyor...