O Kadın Türkiye

O Kadın Türkiye

@Yeşilbaşlıördek söz verdi. "Sohbet ettik yukarıda seninle dostum bu biraz yeter bana. Kahve için teşekkürler. Bir dahakine söz benden kahveler" demişti. Bu akşam kahveler O'ndan. Haydi kızlar toplaşın. "O Kadın" aslında kimmiş gösterelim cümle aleme. Özellikle de Türk kadınlarına türlü türlü eleştiri getiren şu erkeklere hadlerini bildirelim. Hadsizlik etmeden.

İş için yurtdışına seyahatlerim olur zaman zaman. Öyle kocaman şirket sahibi falan sanmayın sakın. Çalıştığımız firmalar bol sıfırlı çekler alabilmek için götürüyorlar bizleri. Nedense hep erkek erkeğe ve her nedense Rusya, Belarus, Ukrayna, Moldova, Tayland, Hollanda gibi, sözüm ona kadınları için bizim oğlanların, "avratları daş gibi" benzetmeleriyle dillerinden düşüremedikleri ülkeler bunlar. Ailece gidelim desek, "Yakışmaz abi" demelerinden, kültür turuna çıkmayacağınızı anlamıyorsunuz başlarda. Disko ve barlarda, cebindeki dolar ve euro yüküne göre keşfediyorsun kültür ve zamparalık turu olduğunu nedense sonra sonra. Kültürün seks, turun da zamparalık olduğunu anladığında beş kuruşsuz dönüyorsun ülkene. (Gözleme dayalı bir tespit, ben sadece tarihi yerlerini gezdim her seferinde. Yeminle.)

Bu sayfalardan yazıyorlar ya, "Onlar şöyle güzel, bunlar böyle güzel. Bizimkiler de kadın mı be" diye. Bakın anlatayım size.

Boylar 1.75 - 1.85 tamam. Ayaklarında 10 cm topuk, oldu mu sana 1.90

İyide bizim oğlanların çoğu 1.80 ve altı. O yüzden alttan çalışıyorlar. Kedi uzanamadığı ciğere "kaç para" diye soruyor. Ciğerin türkçeye, kedinin yabancı dile ihtiyacı bile yok. "1 saat 50 Dolar" herkesin bildiği tek ortak dil. "Okey" diyor bizim ciğerci, süper ingilizcesiyle. Yanındakilere yüksek sesle "Türklerin gücünü bir gösterelim bakalım" derken, "ulan hatuna rezil olmayalım" diyerek içinden, önceden aldığı o bildiğiniz hapları kontrol ediyor cebinde mi diye.

Irk güzel, ırk kadını güzel de. Bir de "de" si var.

O güzelliğe harcadıkları paraya inanamazsınız hanımlar. Giyiniyoruz sandıkları 30 cm eteğe, iki karış tişörte dünya para sayıyorlar. Ama haklılar tek gelir kaynakları bu. Ne denli güzel sergilenirse, o denli alıcı bulacaklar. Çok alıcı, çok para. Kullandıkları kozmetik ürünlerin abartısı, her gün ama gerçekten her gün kuaförlere verdikleri paralar, güzellik salonlarına harcananlar. İnanın bizim bir aylık kazancımız. Fakat o güzelliğin ömrü en fazla 5 yıl. Yapay yani. Türk kadını candır. 35 sene erkeğinin her türlü isteğini yerine getirir. Sevgisi uğruna ömrünü bitirir. 45 inde bile o sade güzelliğinden hiçbir şey kaybetmez. Yaşı ilerledikçe daha bir güzelleşir bizim kadınımız.

Aradığın şey, ağzının suyu akarak seks yapmaksa, bizim gece klüplerinde de var.

Kaldı ki, o sözüne ettikleri kadınlar için, bu yaptıkları hem iş, hem eğlence. Öyle bizim gibi ayıp, günah, yasak değil. Rahatlıkları da bu yüzden. İnanın devlet, kasasına döviz girsin diye, fuhuş yerine teşfik diyor bu işe. Bir de, siz inanmayın "bütün" çatısı altında topladıklarına falan. Sokakta gezen normal kadınların, eksiği var fazlası ypk bizim kadınlarımızdan. Dedim ya beklenti ile doğru orantılı. Ancak, gece klüplerinde rastlıyorsunuz o baş döndürenlerine. Bir de ünlüler var. Eee, bizim ünlülerimizin neyi eksik.

Türk Kadını daha güzel değilse, bu yakışıklı yabancı damatların işi ne ülkemizde.

Türkçeyi bu kadar güzel konuşmalarından vazgeçtim. Adamlara dünyanın en zor dilini öğretmiş eşleri. Biliyorsunuz hepsinin eşi TÜRK. Hem de deyimlerimizle, atasözlerimizle, mecazlarımızla, şakalarımızla. Ey kudretine diz çöktüğüm Türk kadını. Yabancıları dize getirdin de, bizim adamlara bir türlü yaranamıyorsun. Gözleri aç bizimkilerin gözleri. Üzülme sen.

Onların Adriana Lima' sı varsa, Bizim Tuba' mız var.

Hangi birinin gözleri bu denli güzel bakabiliyor. Bu denli duygulu. Bu denli sıcak. Erkeklerimizin çoğunun renkli göz takıntısına aldırmayın sakın. GGK, yani gez göz arpacık. Pardon karıştırdım. Göz göğüs kalça üçlemesinden en son olanıdır bakışlar. O kadın yabancı ise GK olur sadece. Açıklamaya gerek yok. Siz çözdünüz nasılsa. Göz ve arpacık değil elbette.

Tutturmuşlar bir Irina Shayk. Dünyanın en güzel kadınıymış. Yesinler. Giydirin bana da şu resmindeki gibi bir bikini. Sarı bir peruk takın başıma, şöyle en şaşalısından bir de makyaj yapın yüzüme. Podyumlara çıkıp birinciliğe oynamazsam neyim. Tamam, Ronaldo yüzüme bile bakmaz ama. Çok canlar yakarım kesin. Yok elbette öyle bir hünerim :)

Biliyorsunuz İrina'nın makyajsız hali magazinde olay oldu. Kim ne derse desin. Dünyanın en güzel kadını varsın Irina Shayk olsun. Bergüzar Korel' in tırnağı olamaz bana göre. O'nun bırakın gülmeyi, bir tebessümünü bile, "benim" diyen rus kadının, en şuh bakışına değişmem.

Bizim gençler bayılıyor şu Rihanna' ya.

Elbette yaptığı müziğe de fiziğine de bir diyeceğimiz yok. Geçen sene Shakira ile çektiği erotik klip olay olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam bir çok ülkede sansür yemişti. Bir de müziksiz izlemeye var mısınız onları. Bana göre, her erotik sitede bulabileceğiniz o filmlerden pek farkı kalmamış. :)

Var ya hanımlar. Bu iki kıza da, gerek kültürüyle, gerek hanımefendiğiyle, gerek sesiyle, gerek sanatıyla taş çıkaracak bir kadın tanıyorum ki, nerden baksanız 15 yaş fark vardır aralarında. Türk Kadını Ebru Hanım' a ne desek az. Ebru Gündeş' in kliplerinin hiçbir ülkede yasaklanmadığını, birçok avrupa, balkan ve arap ülkelerinde ilgi gördüğünü biliyorsunuz.

Bizim erkekler geçer televizyonun başına. "Hanım çay getir, hanım meyve soy, hanım gömleğim hazır mı, hanım çocuk ağlıyor, hanım suyu ısıt." Yiyorsa desinler bakalım bütün bunları, o dillerinden düşüremedikleri hatunlara. Koklatıyorlar mı popolarını.

Şaka bir yana, her toplum, kendi gelenek ve görenekleriyle, kendi inanç ve hürriyetleriyle, kendi kültür ve anlayışlarıyla bir bütündür. İnsana saygı duyup, insanca yaşamayı, insanca yaşatmayı benimsemiş her birey, kadın erkek ayrımı yapmadan, birbirlerine saygı duymak zorundadır. Yaşamı çekilmez hale getirmek değildir hüner. Yaşamı her şeyiyle paylaşabilmektir. Güzelliğine çirkinliğine aldırmadan, hayata değer katabilmektir sevgiyle.

Bir erkeğin, bir kadına bakışı, ondan ne beklediğiyle doğru orantılıdır. Tıpkı bir kadının, bir erkeğe bakışı gibi. Her seçimi beklentilerimiz belirler. Ne denli çok şey beklersek, o denli beğenmez oluruz. Kadın bizim kadınımız, erkek bizim erkeğimiz. Bizi birbirimizden daha iyi kimse tanıyamaz, kimse anlayamaz. Elbette istisnalar kaideyi de bozmaz.

Bir sonraki toplantımızda kahveler sevgili @_uppps_ dan. Bana ısmarlamıştı bir sohbetimizde. En kallavisinden yapıyor.

Her zaman olduğu gibi #sevgiylekalın

#Blueobsession


2|2
1511
Blueobsession KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Güzel. buna bir bakış açısı katmak istiyorum
  Nisanliyim, bu kişi daha önce kızların çok kötü olduğuna kimsenin onu sevmeyecegine inanan
  Daha bir çok önyargıları bulunan biriydi.
  Ha biz nasıl birlikte olduk? onun on yargılarına karşı sustum, hiç inkar etmedim
  Sadece daha iyi olduğumu gösterdim ve kendi ağzıyla aşkını itiraf etti.
  Halen bu tur düşünceleri yok tabi ki, bence burada biz bayanlara da iş dusuyor. Sadece göstermek gerek. İnsan gordugune değil duyduğuna jnaniyorsa zaten o zaman bireyin aptalligidir. ama bizim erkeklerin izin aptal olduğuna inanmiyorum

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Kısacası kanaat etmeyi bilin, gözünüzün önündeki nimetlerin değerini bilin amaçsız abazanlık etmeyin demiş şair.

  2|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 14

 • çok güzel özetlemişsin , yine gözlerim dolu dolu bir yazı okudukları için gülümsüyor :) İnsanlar nedense kendin de olmayana özenme peşinde ama gözünün önünde ki pırlantayı da göremiyor işte...

  En kallavisinden yaparım tabii ki sevgili dost , sen iste yeter ki... :)

  1|1
  0|0
  • Kaymaklı ekmek kadayıfını hazırlatıyorum :)

  • Hepsini Göster
  • Bu nasıl bir onurdur bilemezsiniz. Saygıyla ve sonsuz bir sevgiyle paylaşıyorum dostluğunuzu.

  • çok teşekkür ederim :) karşılıklı etkileşim hesi bu

 • Okurken hem eğlendim hem hüzünlendim. Mizahınız çok kuvvetli, ama eminim ki bizim Türk erkeklerimiz hâla rus kızı ister.

  Emeğinize sağlık.

  1|1
  0|0
  • O kadar emin olmayın. :)
   İlginize teşekkürler.

  • Hepsini Göster
  • Haklisiniz, ben teşekkür ederim zaman ayırdiğiniz için.

 • Kahvenin lafı mı olur dostum şöyle en lezzetlisinden birer menengiç ısmarlayayım size 😉 😇 Dantel gibi işlemişsin yine ince ince, bize edecek söz bırakmamakla birlikte güzel sanatını konuşturmuşsun yine 😇 Emeğine ve yüreğine sağlık.☺
  Ee haklısın, Türk kadınlarında çok güzel ve çok başarılı kadınlar var.
  Kültürümüz gereği mükemmel yemekler yapan, çok güzel, zeki, taşı sıksa suyunu çıkaran ve koşulsuz seven kadınlar var ama gönül bu nereye konarsa konsun. Hümanist olsun yeter. ☺

  0|1
  0|0
  • Menengiç dedin aklımı aldın. Kışkırtıyorsun benim gölgeyi. :)
   Sizin sözleriniz, benim yazacaklarım bitmez sevgili dostum. Yüreğine sağlık. Teşekkür ederim.

  • Hepsini Göster
  • Düşünceli abime iyi geceler o zaman, mutlu kal. Biraz daha durup kaçacağım ben 😁

  • Şüphesiz. :)
   Dedim ya ben ilan etmiştim zaten.

 • Çok akıcı bir diliniz var. Kelimelerin dansından okuduğumu unuttum, çok güzeldi asd :D

  1|1
  0|0
  • yaşım gereği siz gençlerin dilini çözemedim henüz. şimdi bu "asd" ne anlama geliyor. Hangi mimik. Güzel bir şey kesin de. Ama ne? :)
   İlginize ve çok hoş fikirlerinize teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın.

  • Güldüm öyle, gülünce yanaklarım tombul olan mimik :) yaşınıza hiç dikkat etmemişim kusura bakmayın, yazınızı amacınızı çok beğendim ama daha ziyade Türkçeyi kullanma şeklinize, cümlelerinizin akıcılığına ve kalitesine hayran kaldım. Sevgi sizinle kalsın :)

  • Harikaymış. Bunu da öğrendim şimdi. Şişmiş yanak. Nefis. asd :)
   Zaman zaman, vakit buldukça ve keyfiniz oldukça önceki yazılarıma da bakın o halde. asd leriniz çoğalır belki.

 • Türk kadını cefakar fedakâr ve sadık hemde hiç degmeyecek erkeklere karşı bile yeri gelir sevgili abla anne dost hersey olurlar.

  Fakat taviz verdikçe değerli düşer

  0|1
  0|0
 • Türk erkeğini çok güzel özetlemişsiniz. Hele o klip.. çok güldüm :) Ellerinize sağlık. Yazılarınızın devamını dilerim..

  0|1
  0|0
  • Teşekkür ederim. Profilimden tüm yazılarımı görebilirsiniz. Özellikle bugün yayınlanana göz atabilirsiniz dilerseniz. Sevgiyle kalın.

  • Özür dilerim yorum yapmıştınız. Hatırladım.

  • Rica ederim. Okumuştum az önce sağ olun. Bir mahsuru yoksa takip etmek isterim.

 • o kadar güzel şeyler söylüyorsunuz ki hayran kalmamak elde değil. Sizi hayatında bulunduran insanlar kıymetinizin farkındadır umarım. :)

  1|1
  0|0
 • Üzülme be dostum :D gece oldu bak uyu dinlen sende.

  Emeğine sağlık.

  0|1
  0|0
  • Sabahlar olmasın. Olmasın ki, bitmesin yazmalarım. :)
   Kaç zamandır yorumlamıyordunuz yazdıklarımı. Yeniden hoş geldiniz.

  • Bazen keyfim yerine geliyor yazıyorum böyle :)

 • Helal sana be

  2|1
  0|0
 • ÇOK güzel bir yazı her zaman olduğu gibi... Emeğinize sağlık üzerine denilecek pek bir söz bulamadım doğrusu

  0|1
  0|0
 • Çok beğendim zevkle okudum elinize sağlık 😊

  1|1
  0|0
 • Yanı?

  0|0
  0|0
 • güzel olmuş beğendim

  0|1
  0|0
 • Emeğine sağlık

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 10

 • Vatan aşkı ile yazılmış bir bence. Sonuna kadar katılıyorum vatan aşkı ile bakınca. Bir Türk Kızının saçının telini değişmem gavurun kızına da...

  Birde "da" sı var.

  Bahsettiğin ülkelere Hollanda hariç gittim. Ek olarak İran ve Gana' ya da gittim. Gittiğim her ülkede kendimi Brad Pitt sandım. Türkiye' ye döndüğümde de Mahmut Tuncer. 😊

  Emeğinize sağlık...

  2|0
  0|0
 • Asik sefainin aysem siiri geldi birden aklima.. tirnagina degismem en iyi gavuru.. bir defa tarhana bile yapamaz onlar yahu..

  1|1
  0|0
  • Geberiyorum ülkemin her karış toprağından çıkan rengine. Ayşelerine, Fatmalarına, Hatcalarına. Buram buram kültür kokuyor en çeşnilisinden. Yüreğinize sağlık.

 • Emeğine sağlık , güzel paylaşım olmuş.

  0|1
  0|0
 • Gündeş'li kısma özellikle harfi harfine katılıyorum. Emeğine sağlık. :)

  0|1
  0|0
 • Herkesin tuttuğu kendine. :/

  - Emeğine Sağlık -

  0|0
  0|0
 • Türk kızlarını değişmem hiç bir şeye. Hepsinden güzeller.

  0|1
  0|0
 • Rus kızı, Rus kızı, Rus kızı :D

  0|0
  0|0
 • Güzel olmuş elinize sağlık.

  0|0
  0|0
 • her kadın güzeldir aslında :-)

  0|1
  0|0
 • Çok güzel bir paylaşım olmuş. Sağ ol

  0|1
  0|0
Yükleniyor...