"AMA" O Kapalı Bunları Yapmamalı!

"Ama" o kapalı düşüncesi !
Ben de kapalı bir kızım. Ve bu "ama" lardan ciddi olarak sıkılmış durumdayım. Toplumumuzda neden böyle bir algı var bilmiyorum. Şimdi size bu amalardan birkaç tanesinden bahsedeceğim.

1- AMA o kapalı topuklu ayakkabı giymemeli!

Mesela bu düşüncenin sebebini hâlâ anlayabilmiş değilim. Herkes istediğini giymekte özgür ama kapalı bir bayan topuklu ayakkabı giyince olay oluyor. Bu düşünceye sahip bir insana sorsanız " Başını kapatmis ama yolda tak tuk topuk sesiyle yürüyor " derler. Diyorlar da.

2- AMA o kapalı yolda gülmesin sakız çiğnemesin!

Bu düşünceye katılıyorum. Yolda kahkahalar ile gülen insanlar gerçekten çok dikkat çekiyor ve kötü bir görüntü sergiliyor. Veya sakız çiğnemek pek hoş durmuyor. Ama neden konu kapalı kişiler olunca kurallar daha katı oluyor anlayamıyorum.

3- AMA o kapalı sevgilisi olamaz!

Ben kişisel prensip olarak zaten bu sevgili olaylarına karışmıyorum hiç. Ama herkes rahatça yaşayabiliyor iken konu kapalı bir bayan olunca neden kurallar daha katı oluyor anlayamıyorum. Yani benim fikrim bu kişinin kendi karar verebileceği bir konudur. Dış görünüş ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

4- AMA o kapalı niye spor yapsın ki?

Bu soru beni en çok delirten sorulardan bir tanesi. Yani dış görünüş ile spor yapmanın arasında nasıl bir bağlantı olabilir? Ben spor yapmayı çok seviyorum. Bir ortamda bunu belirttiğim zaman bu düşünceye sahip olan kişiler "amaan zaten kapalisin neden spor yapıyorsun ki?" Diye sorunca ciddi anlamda patlama yaşamamak için ciddi bir çaba gösteriyorum. Yani benim yaptığım sporun dışarıdaki görünüşüm ile hiçbir ilgisinin olmadığını anlayamıyorlar.

Bu listeyi uzatsam daha çok madde yazabilirim. Örtünüm bize getirdiği bazı yükümlülükler var onu elbette kabul ediyorum ama en normal şeylerin bile garipsenmesinin sebebini bulamıyorum. Biraz uzun oldu ama düşüncelerimi belirtmek istedim. Teşekkürler.


4|5
8670
Uykuculardanbiri KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Kapalı spor yapmasın, sakız ciğnemesin diye bir söz hayatımda duymadım ben.

  Ayrıca tesettür ne demektir? Bunun anlamını öğrenmeden kapanmamak gerekir bence. Baş örtüyü takıp, vücut hatlarını belli eden kıyafetler giyilecek ise giyilmesin daha iyi. Saçlardan pek tahrik olmaz erkekler ama füze gibi memelerden tahrik olurlar.

  21|5
  0|0
  • Saçlardan erkekler tahrik olmuyo mu? Kel bir kadın düşün bide lepiska saçlı bir kadın düşün, hangisinden etkilenirsin? Erkek saçtan tahrik olmuyosa kadın neden saçını başörtüyle kapatsın güzel kardeşim , valla bende anlamsal çelişkiler yarattın

  • Hepsini Göster
  • @Azra_92 İşin ucunu erkeklere değirmesen? Biz burda kapalı kadının yapmaması gerekenler hakkında fikirlerimizi söylüyoruz. Dindar erkeklerin sorumlulukları ile ilgili başlık aç yorum yapalım. Arkadaşın dediğine de katılıyorum, saç görmek beni tahrik etmez ama bir çift meme eder.

  • @Kediseverkedicik tamam öyle olsun. Bu da iyiymis.

En İyi Kız Görüşü

 • Çünkü dikkat çekmemek için kapanılır ve topuklu sesleri en dikkat çekmeyecek insanı bile odak noktası yapar. Kapalı bir kadın boyu kısa ve topuklu giymesi gerekiyorsa bile dolgu topuk naif bir ayakkabı tercih etmeli.
  Gülmek, yüksek sesle konuşmak ise Bülent Arıç tarafından hepimize yasaklandı zaten.
  Kapalı bir kadın elbette spor yapabilir bu sağlık için veya hobi olabilir ama kadınlar için olan salonlara gitmesi gerektiğini düşünüyorum karma spor salonları ile bağdaştıramıyorum çünkü spor yaparken rahat şeyler giymek gerekir.
  Sevgili konusuna gelince dinin emrini başlarının üzerinde taşıdıkları için örnek gösterilecek düzeyde olmalarını bekliyor herkes. Bunun için toplumu yadırgayamazsınız çünkü başı kapalı bir kadın bana "senin saçın şiirlere konu olsun, benim baş örtüm Kur"anda ayet.." diye hava basıyorsa o ayetin hakkını verecek.

  5|2
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 69

 • Kapan, kafana neon ışık taktır.

  6|1
  1|0
 • Kapanma o zaman. Kapanmanın temel amacı karşı cinsin ilgisini en aza indirmeye çalışmak değil mi? Giy topuklu ayakkabıları, squat çalış çıkar popoyu ve giy daracık pantolonu. Aaa pardon kalçanın bir bölümünü üstüne giydiğin tunik kapatıyordu doğru. Sonra tak koluna sevgilini dolaş gez öpüş yiyiş ohhh miss. Sonra en harika müslüman benim diye dolaş. Merak etme bunları yapanlara kötü gözle bakan biri değilim ama bir düşünceyi bir inancı aşağılar şekilde davrananları her zaman kınarım ve kınayacağım. Kapanma kardeşim usulüne göre yapamayacaksan. Başı açık olunca insan Müslüman olmuyor mu yani?
  Bu yaptıkların örtünün gereklerini yerine getirmediğini zaten gösterir. Spora falan laf söyleyende yoktur zaten. Sana önerim yapmak istediklerini yap ama inancına zarar verme.

  7|1
  0|0
 • En başından başlamak gerekir ise
  1. Topuklu = bayanların amacı bunu giyerken biraz uzun olayım veya şık olsun felan bu kişiden kişiye değişir.
  2. SAKIZ VE GÜLMEK = ortalık yerde bayan veya erkek hiç fark etmez sakız çiğneyen biri her dikkat çeker TEBESSUM etmek tamam neyse ama kahkaha atan da aynı şekilde
  3. Sevgili konusuna gelince = dinimizde sevgili diye bir şey yok değil sevgili bir bayanın nikah düşen birisi ile huşu veren ve tatlı ses tonu ile konuşması caiz değildir bu yüzden düğünden önce nişanlılık dönemi var.
  4 SPOR = bir bayan sadece bayanlara özel olarak ayrılan bir salon da elbette ki spor yapabilir ama bir parkta yürüyüş ve bu parklarda bulunan spor aletlerini kullanmamalı sonucta sağlıklı olması lazım güzel ve Seksi görünmesi gereken bir eşi var

  Bunların hepsinin sonucuna bakar iseniz hepsi dikkat çeken şeyler EVET DİN DE ZORLAMA YOKTUR AMA DİNİ MÜSLÜMANLIK DİNİNİ SECERKEN ZORLAMA YOKTUR MÜSLÜMANLIK DİNİNİ SEÇMİŞ İSEN BÜTÜN HERŞEYİ KAYITSIZ ŞARTSIZ KABUL ETMİŞSİNDİR

  KAPANMA İLE OLAN AYETTE ^KADINLARINIZA SÖYLEYİN BAŞLARINDAN OMUZLARINA SARKAN ÖRTÜLER ÖRTÜNSÜNLER VE DİKKAT ÇEKEN GİYİM VE HAREKLERDEN KACINSINLAR ^ BUYURMUŞTUR ALLAH (C. E. C)

  4|0
  0|0
 • Tesettür dikkat çekmemek değil mi? Ben öyle biliyorum yanlışsam düzelt. Bu yazdıklarının hepsi dikkat çeken şeyler ve kapanan kişi dikkat çekmek istemediği için kapanıyo. Eğer bunları yaparsa kendiyle çelişir. Bende kendiyle çelişen insana karşı katı oluyorum. "Sen dikkat çekmek istemiyosan o makyaj ne?" gibi.

  6|1
  0|0
  • Gardasim bunlar ve aileleri cahil. kara cahil hemde. Din icin kapanmiyor ki dikkat cekmek icin yapiyor. Daracik tayt ustune de basini kapat hadi bakalim saci kapali ya kimse bakmaz onlara. Sonr aparkta bahcede sevisirler. Gorenler de basi kapali olan arkadaslar icin ayni seyicdusunur halbuki sadece basi degil tum cuvudunu gizliyem b kiyafet giyen. Dininiň gerektirdigi sekilde kapaňan kizlari da lekeler bu ve bunun gibileri

  • @melekksolmazz Adam sana demiş ki sadece kafa kapatıp da etek giymek tesettür olmaz. Sen diyosun ki bana nasıl karışırsın? Söylenenleri anlamayı denesen diyorum? Bence de sadece başı örtmekle olmaz tesettür. Kapalıyım diyosa bir insan bunun gereklerini yerine getirmeli. Dikkat çekmesin, makyaj yapmasın, erkeklerin çok olduğu ortamda haram şeyler yapmasın, sevgilisi olmasın, topuklu giymesin, vücut hatları belli olmasın. Çünkü tesettür bu değil mi? Bu arada tutucu falan da sanmayın deistim ben. Sadece kendiyle çelişen insanları sevmem..

  • haklısın evet tesettur dıkkat cekmemektır. ben elımden geldıgınce tesetturlu olmaya calısıyorum zaten ama demek ıstedıgımı anlamıyosunuz sanırım, bırakın o kapalıyım dıyenlerı onları tesetture bız sokamayız zaten bende topuklu gıyıyorum ama etegın altında gıyerım pantolonla gıymem. bunun bı sakıncası oldugunu dusunmuyorum topuklu ayakkabılarım da ses cıkarmıyor zaten yumusak topuklu gıyıyorm. bunun da topuk sesının gunah oldugunu soyluyorlar bılmıyorm dogrumu ben oyuzden dıkkatlı kapanmaya calısıyorum sıze de demek ıstedıgım şu ki her kapalıyı bir tutuyorsunuz o açıkla kapalı arasında tek fark basörtü olan kızlar var yanı sadece basına esarp takıp gerı kalan heryerı bellı edıp ortaya cıkaran kızlar var bunları savunmuyorm ben zaten sadece karışmaya hakkımz yok kımsenın hakkı yok demek ıstıyorm onlar zaten gunahını cekecek kapalı dıye gunah yazılmıyor mu sankı

 • Bu yazdıkların ya çok bilinçsiz olduğunu ya da macera peşinde olduğunu düşündürdü bana. Açık kadına karışan yok kapalıya neden karışıyorlar demeye getiriyorsun sen toplum onu kaldıracak düzeyde değil Şu an en azından dışından bizden olduğunu düşündüğümüz insanlara anlatmaya çalışıyoruz iç okuyamadığımıza göre. Bu sorduğun soruların fıkhi cevaplarını da açıp bir ilmihalden ya da en basiti googleye sorarak rahatça öğrenebilirsin. İstiyorsan ben de hepsi için geçerli hadis ve ayetleri buraya yazabilirim ama zaten bildiğini düşünüyorum.

  6|0
  0|0
  • Fikhi kuralları elbette ki biliyorum. Demek istediklerim ile dediklerim farklı olmuş sanırım.

 • sanki bir tek kapalılar müslüman diğerleri değil gibi İslamın bütün kuralları kapalıların yapması bekleniyor açık olanlar rahatça yaşayabilir bu zihniyettekilere göre sonra haklı olarak kapalılar kendilerini dindar olarak yani dini yaşayan olarak adlandırdıklarında ise hemen açık hanımefendiler önemli olan kalp temizliği kimin dindar olduğunu nereden bileceksiniz gibi bahaneler arkasına sarılmaktalar işin doğrusu ise şudur ki kapalı da olsan açık da olsan müslümansın ve İslamın sorumluluğu açığa da aynı kapalıya da aynı açık sadece bir adım geride eğer diğer bütün yaptıkları eşitse

  4|2
  0|0
  • Çok doğru yanlız hiç kimse geride falan degil. Müslüman kadınların hepsi sorumlu.

  • eğer diğer yaptıkları eşitse açık olduğundan dolayı geride diye yazmıştım

 • Tesettür sadece başörtüsü takmak değil tamamen bir yaşam biçimidir. Hepsinin genel sebebi bu. Ayrıntıya gelirsel 1- AMA o kapalı topuklu ayakkabı giymemeli!: Topuklu ayakkabı erkeklerde cinsel çağrışım yapar (Bilimsel olarak kanıtlanmıştır.) Başörtülü bir kadın da topuklu giyerek bir erkekte göz zinasına sebep olur. Yapmaması tesettür yaşam biçimini seçmiş olanlar için uygundur. 2- AMA o kapalı yolda gülmesin sakız çiğnemesin! Bunun cevabını zaten kendin vermişsin. Başörtülü ya da örtüsüz kimseye yakışmıyor aşırı tavırlar. 3- AMA o kapalı sevgilisi olamaz! Evlenmeden bir erkek ile duygusal vb. herhangi bir ilişki içinde İslamiyette yasaklanmıştır. Tesettür altındaysan yapmayacaksın gayet basit. 4- AMA o kapalı niye spor yapsın ki? Spor yapmalısın tabiiki. Ama spor yaparken giydiğin kıyafetlere dikkat etmek koşuluyla. Gelelim sonuca. Tesettür altında bulunmak özgür bir seçimdir. Ve bu seçimi yaptıysan gereklerini de yerine getirmek zorundasın. Yerine getirmiyorsan da insanların bu kişileri yadırgamalarına ses çıkaramazsın. Sana baktığımda da İslamiyete uygun tesettür yaşam biçimi sahibi biri değil, sadece başörtüsü takmış bir kadın görüyorum.

  1|2
  0|0
 • Kapalı kadın demek İslam dinini iyi bile islam dinine göre harekat eden ve yaşayan demektir.

  İslam dininde sevgili olmak haramdır
  Vücut hatlarının belli olması günahtır sakıncalıdır.
  Toplum için de uygunsuz hal ve hareketlerden kaçması lazım.

  Ve unutmayın ki bir işi eğer tam yapamıyor iseniz hiç yapmayın daha iyi. İyi yapanların adını da kirletiyor olabilirsiniz ://

  3|2
  0|0
 • Bayanlarda erkeklerde dinin ve tesettürün getirilerini hem "bedenen" hemde "ruhen" tam manasıyla yaşamalı. Bu konu erkekler içinde bayanlar içinde geçerlidir öncelikle bunu belirtmek isterim. Tesettürde; dikkat çekmemek, vücut hatlarını belli etmemek, karşı cinsin nefsini kabartmamak, hal ve hareketlerde aşırıya kaçmamak gibi şeyler esastır. Kurallar belli. Kimin ne kadar uyguladığını nasıl uyguladığını boşboğazlık yaparak eleştirmek yersiz. Öteki tarafta herkes ektiğini biçecek nasıl olsa

  1|0
  0|0
 • İnsan önce kendine sormalı neden kapandim diye. Tesettür moda için kullanılan bir şey değildir. Tesettür haram bakışlara karşı kullanılan bir kalkandir. Aynı zamanda insanı cehennem azabından korur. Ayrıca adabina uygun bir şekilde, Allah emretti diye kapanan tesettürlü bir hatun haramı helali de bilir. Zinanın her turlusunden uzak durur. Sevgili olaylarına girmez. Oturur edebiyle helalinin karşısına çıkacağı günü bekler. Başınızı kapatiyorsaniz yüreğinizi ve ruhunuzu da harama kapatın. Son olarak ister başımı kapatır kicimi açarım, ister daracık ve rengarenk elbiseler giyerim kime ne diyenler de olacak. Bu kişiler insanların Islam'dan sogumalarina ve Islam'a önyargılı bakmalarina neden oluyor. Sadece bilin istedim.

  1|0
  0|0
  • Bazı insanlarda tam tersi düsünüyo ona bakarsanız. Neden kapalı dar pantolan giyemez deyip ıslama kötü bakıyorlar tamam buda ℅1yanlis ama nefis iste

  • Hepsini Göster
  • @mutsuzAdam61 biz tarz için kapanmıyoruz canım bak ben burda coğu kisiye yorum yazdım hepsinde kapalıların da hayatı yaşayabilecegini anlatmaya calıstım kimsenin gunahı kımseyı ılgılendırmez abi sürekli diyosunuz ki erkekler kapalı kızlardan daha iyi anladı olayı. kızım ozaman sız nıye açıksınız? ? madem açıklığın gunah oldugunu bılıyosunuz? ozaman biz dar giyinmeyelim siz de açık giyinmeyin he ne dersiniz? sanane diyenler olacak dimi? aynı şeyi biz de size söylüyoruz. Kız birsey paylastı saçma sapan yorumlar gönderdiniz.

 • ama o kapalı üstü minare altı genel ev tarzıda gezebilir...

  https://i.hizliresim.com/5MX7aq.jpg

  6|1
  0|0
 • Kapalı olmayı bayağı yanlış anlamışsın sen.
  Tesettür Allah'ın emri. Sen bu emri yerine getirip başını kapatırsan ama diğerlerine uymazsan, birçok kişi İslam'ı yanlış tanır ve gerçekten tesettürlü olanlara saygı duymaz ve bunu Allah rızası için yapmadıklarını düşünmeye başlar.

  Kısacası şu ki; Burada bir yükümlülüğün altına kendi rızanla giripte bu yükümlülüğün getirdiği sorumluluklardan şikayet edemezsin!

  3|1
  0|0
 • 3 numarayı ele alırsak şurdan başlayım kapalı bir kızın bunu yapmasına bende karşıyım allah için din için kapandığını her ortamda bağıra bağıra dile getirip kapanmayanları resmen bacım yerine koyanlar için özellikle sözüm islam dini sevgiliyide haram kılıyor dedikoduyuda haram kılıyor bunun gibi bir çok şey varken içinden işine gelenleri seçip çıkaranlar bir numaralaı hedefimdir bir çoğuda yaptıklarını gizlemek için kapanıyo zaten saçını bağlayıp tangasını teşhir edenleride gördük daracık tayt giyip neyi var neyi yok belli edenide

  2|0
  0|0
 • Bizim milletimiz ön yargili.
  Kapalı ne yapsa suç, göze batar!

  Umurdamamak lazım.

  3|0
  0|0
 • Aslında çok daha uzun bir liste çıkabilir ama bunlar da en azından ana yemek gibi konuyu gayet güzel açıklamış
  Yorum ve görüşler çok fazla okuyamadım hepsini kesin vardır içlerinde saçma sapan düşüncelerde takılma sen
  Yazı ve bence güzel eline sağlık her kelimesine katılıyorum

  1|0
  0|0
 • Okumadan yorum yaptığım sayılı konulardan biri. Beyni yormaya dahi gerek yok. Yanlış bir bence.

  7|1
  0|0
 • Güzel bir paylaşım olmuş

  2|0
  0|0
 • Kur'an da bile yazıyor kadin dikkat cekmemeli diye topuklu giyersen dikkat cekersiz sakız cignersen dikkat cekersin sirf sile istedi yads güzel olayım diye kapanmayin tesettürun hakkini veremiyorsun.

  3|0
  0|0
 • Son kısım haric yazdıkların gibi düşünüyorum. Tesettürü sadece kafayı bağlamak sanan zihniyete karşiyim. Tesettüre giren hakkını verecek. Tesetture giren bayanın maksadi adi ustunde orunmek ve kendini erkekten gizlemektir.. Senin eger topuklu ayakabinin sesi 10metre oteden duyulup erkegin dikkatini ustune cekiyorsan eger sen kendini kandiriyorsun benn tesetturluyum diye. Zaten kiyametin kucuk alametlerinde bahsediyor bu tiplerden

  2|0
  0|0
 • Ben de kapalı olup da vücudunu belli eden kadınlara sinirleniyorum. Çünkü yüzüne bakınca tam bir müslüman diye seviniyorum fakat vücudunda tesettüre uymadığını görünce sinirleniyorum. Açık kadınlarda sevinip de aniden sinirlenme söz konusu olmadığı için açık olmasına sinirlenmiyorum. Çünkü onlara zaten alıştık.

  3|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  49

Kızlar Ne Diyor 85

 • Bir tesettürlü olarak düşüncenize katılmıyorum. İlk üç yargılanan şeyler zaten olmamalı. Topuklu ayakkabılar sesinden dolayı ve yürürken bazı bölgelerimizi daha çekici kıldığı için giyilmemeli. ve en önemlisi boyu olduğundan uzun gösteriyor ki, bu da yalan fikir oluşturuyor.
  Bir tesettürlü kadının sevgilisi olamaz! evleneceği erkek olur ki, o da yanındakı bayanla sokakta sarmaş-dolaş yürümez, o kadına değer verir.
  Tesettürün amacını idrak ederek kapanan biri yargı olmasa bile bu söylediklerinizi yapmamalı.
  Sadece spor kısmına katılmıyorum ve bugüne kadar ilk defa duyduğum birşey. Her insan spor yapabilir, ama tesettürlü kadınlar bence sadece kadınlara özel bir spor salonunda spor yapmalılar, erkeklerle karışık ortamlarda değil.

  3|3
  0|0
 • 1.2.3. Numaralar için ;
  Kapanmış olmak zaten dini vecibelerin en zorlarından bir tanesi. Dinini üstüne giymen gibi bişe. Dolayısyla cinsellik çağrıştıran seksi gösteren topuklu ayakkabılat dar kıyafetler, sevgililik gibi şeyleri çoktan aşmış olduğun dininde işinde gücünde mutaassıp bir insan olduğun havası veriyor. Kapalı bir kadın ayağında topuklu ayakkabı dar giysiler ağzında sakız sevgilisiyle kol kola güle oynaya pek tabi yürüyebilir bir yolda. Ama bu durumda karşısındaki insana ben dindar değilim esasen başka sebepden örttüm başımı mesajı verir. Dini kurallar bu eylemlere izin vermez ya da uygunsuz bulur çünkğ.

  4 numara alakasız. Tabikide sağlık için sporunu yapacaksın. Ama sadece kadınların gittiği bir salonda ve kadınlar arasında bile usturuplu kıyafetlerle. Kadınlardan bile sakınman gerektiği ile ilgi bir hadis vardı. Ama hadise gerek yok Şu an. Spor salonundaysak. Popon güzelse baya cinsel niyetlerle bakarım ben.

  2|0
  0|0
 • Bak güzelim yanlışların var. Bende kapalıyım az çok katılıyorum sana. Herşey örtüsüz bayanlarda normal karşılanırken bizde sanki insan degilmisiz gibi tepki gosteriyorlar. Basta suna geleyim TOPUKLU ayakkabı ; bu dinimizce haram "Mü'min kadınlara söyle ; gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar " dinimizce uygun olmadığı ayetle sabit. Nur suresi zaten genel olarak örtünmeyi anlatıyo bir tefsir kitabını açıp bakabilirsin. Sevgilinin olması helal bir iliski olmadıgından dolayı zinaya giriyor zaten o yuzden oda haram bunuda elalem icin degil kendin icin yapmamalısın. Sakız cignemek? Bu zaten dini bosver hadi onu katmıyorum edep- adap kurallarına girer yapmaman lazım. Asıl mesele ne biliyomusun biz neyi yapıp yapmayacagımızı biliyoruz ama o gunahları hepsini isleyipde gelip bizim en ufak hatamızı elestirmeleri agırımıza gidiyo cunku haksızlık yaptıklarını dusunuyoruz elalem neler yaparken bizim bir topuklu ayakkabı giymemiz milletin gozunde devlet meselesine donuyo. Ha ayrıca ben sahsen (makyaj yapmıyorum , topuklu ayakkabıda giymiyorum , sevgilimde yok , sakız cignemeyi sevmem yanımda birininde cignemesinden rahatsız olurum , insanların beni uyaracagı bir durum yok dimi? ) ama hala konusuyolar illa ki soyleyecek sokacak bir laf buluyolar , eee musluman "Onlarında şerrinden Allah'a sıgınırım !."

  2|2
  0|0
 • Saç tahrik etmiyor...

  Kapanmak demiyorum ben tesettür un amacını bir anlayın ona göre zaten kendiniz hareket edeceksiniz. ..

  Ilk amaç şudur.

  Dikkat çekmemek. .;)

  6|0
  0|0
 • Kapalılığın amacı dikkat çekmemektir. Ama topuklu ayakkabı gayet dikkat çekici bir şey. Hatta en seksi şeyler arasında yer alan bir araç. Sakız çiğnemek falan açığa da kapalıya da yakışmıyo zaten.

  5|2
  0|0
 • "Mümin kadınlara da bakışlarını kısmalarını ve edep yerlerini günahtan korumalarını söyle!"

  "Yine söyle ki mecburen görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler."

  "Zinet takılan yerlerini kocaları, babaları, kocalarının babaları, oğulları, üvey oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, mümin kadınlar, ellerinin altında bulunanlar (köleler), erkeklikten kesilip kadınlara ihtiyaç duymayan hizmetçileri veya henüz kadınların mahrem yerlerini anlamayan çocukları dışında kimseye göstermesinler."

  "Saklı zinetlerine dikkat çekmek için, ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz toptan Allah’a tövbe ediniz ki felaha eresiniz."(Nur, 24/31) tesettür nur suresine göre olur. Bu topuklu konusunda insanlar değil sana ayet söylüyor. Tesettürü tesettürden çıkarttılar böyle düşüne düşüne. tesettürlünün kafasında taşıdığı şey ayettir. ama onlar başka şeyin kafasını yaşıyor RAbbim ıslah etsin.

  1|2
  0|0
 • Topuklu sevgili ve cakcak sakız.
  Ziynetleri belli olsun diye ses cıkarıuoelar.
  Bence sen tesettür ne demek anlayamamılsın.
  Tüm müslüman hanımlar beyler dikkat etse ne güzel olur.

  3|1
  0|0
 • Topuklu ayakkabı giymek caiz değildir. Günahtır.

  Ayet-i kerimede ifade edildiği üzere kadınların ayakkabı giymesindeki ölçü, ayaklarını yere vurduklarında ses çıkarmamalarıdır. Çünkü bu durum, kadının kadınlığını öne çıkaran bir husus olup erkeklerin dikkatini çekme ve onların hislerini uyarmada oldukça etkilidir. Yani nasıl ki elbise giyilirken gösteriş ve şatafat niyetinin bulunması mahzurludur, aynı şekilde bir kadının kendini insanlara daha iyi gösterebilmek ve dikkat çekmek için topuklu ayakkabı giymesi de mahzurludur.
  Konuyla ilgili ayet-i kerimede Cenab-ı Hak şöyle buyuruyor: “Mümin kadınlara da bakışlarını kısmalarını ve edep yerlerini açmaktan ve günahtan korumalarını söyle. Yine söyle ki, mecburen görünün kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesindler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler... Saklı zinetlerine dikkat çekmek için, ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz toptan Allah’a tövbe ediniz ki felaha eresiniz.” (Nur Suresi, 24/31)

  1|0
  0|0
 • ne alakası var. böyle düşünmüyoruz. sevgilisi olabilir ama hem Allah için kapanıp hemde çimenlerde yuvarlanmalarına gerek yok. biz böylelere karşıyız. kapalı olup askılı giyenlere. kapalı olup küfür edip seslice kahkaha atanlara. kapalı olup erkeklerle aynı evde kalanlara. sadece kapalı için değil açıklar içinde aynı seyler gecerlidir. iyice kendinizi dıslanmıs göstermek icin göze batırmaya calısıosunuz. sokakta acık oldugum halde bende sakız cignemiyorum mesela. üstelik cogu acık insan düz ayakkabı veya paçoz halde gezerken kapalılar fosforlu kıyafetler süslü püslü 1 ton makyaj ve topuklu ayakkabyla geziyolar. hiç bir zamanda aaaa terbiyesz topuklu giymiş demiyoruz ama şuna bak boya küpü gibi kapansa nolcak diyoruz. bil istedim.

  1|1
  0|0
  • acık olan bir kadından ilk defa bu konuda suistimalsiz samimi bir yorum okuyorum bu konuda genelde açıklar kapalılar için art nıyetlı onlara saldırmak ıcın yorum yapar çünkü bir emır vardır ve bunu yapmayan kendısını suçlu hıssetmesıne rağmen uste cıkmaya çalışır yavuz hırsız misali.. vel hasıl kelam güzel ifade etmişsin karşındakını aşağılamaya çalışmadan tebrikler

  • @servo__ asagilamaya gerek yok ya ben kapalilarida seviyorum aciklarida ve hicbirine namussuz gozuyle bakmiyorum. Acik olup mini etek derin dekolteyle carsida gezenle kapali olup fosforlu bir ton makyajla vucut hatlari belli carsida gezen birdir benim icin. Acik oldugum halde 1 kez minili 1kez dekolteli gezmedim yani basortusu degil karakter onemli. Sagol kardes yorumun icin

  • bu topluma senın gibi insanlar lazım çoğunluk böyle olsaydı bugun bu kadar boş tartışmalara böylesine bol vakıtler ayırmazdık

 • İnsanlar dilediği gibi yaşayabilir öbür tarafta ne sen benim yerime cehenneme gireceksin ne de ben senin yerine cennete gireceğim dinimizin esası niyettir. Niyeti temiz olanlar insanlar dinini aşkla, teslimiyette yaşayan insanlar ödüllendirilir. Allah senin başındaki örtüne 1 kere bakıyorsa kalbindeki niyetine milyon kere bakıp sana inayet, merhamet, lütuf bahşediyordur kanıtı burada;

  “Kim âhiret sevabını isterse, onun sevabını arttırırız. Kim de dünya lezzetlerini İsterse ona da ondan veririz. Onun artık âhiretten hiçbir nasibi yoktur.” (Şura suresi, ayet: 20)

  "Kim çabucak gelip geçen dünyayı dilerse, biz de orada ona dilediğimiz şeyi dilediğimiz kimse için vermekte acele ederiz; sonra da ona cehennemi hazırlarız. Yerilmiş ve kavulmuş olarak oraya girer. Her kim de mü'min olarak âhireti ister ve çalışmasını oraya uygun bir şekilde yaparsa, işte böylelerinin çalışmaları (Allah katında) mükafatlandırmaya değer bulunur." (İsra suresi, ayet: 18-19)

  "Sadaka olarak sarf ettiğiniz her şey, sizin kendiniz içindir. Zaten siz, yalnız Allah'ın rızasını kazanmak için sarf edersiniz Sadaka olarak her ne sarf etmişseniz, haksızlığa uğratılmaksızın aynen size verilecektir." (Bakara suresi, ayet: 272)

  "Bir sadakayı, yahut bir iyiliği, yahutta insanlar arasını düzeltmeyi emredenlerin ki dışında, gizli gizli konuşup fısıldaşmalarının çoğunda hayır yoktur. Her kim bunu sırf Allah'ın rızasını kazanmak maksadıyla yaparsa, ona büyük mükâfat vereceğiz." (Nisa suresi, ayet:114) daha binlerce örnekler verilebilir konuyla ilgili :) Yani kardeşim ellerine sağlık :)

  1|0
  0|0
 • Her şeyden önce kapalı ayrı, tesettürlü ayrı şeydir. Kapanmak sadece başı örtmektir. Tesettür ise Allah'ın emrine uymaktır zaten tesettürün anlamı "bana bakma" demek bana bakmadan geçme demek değil. Buradan da anlaşılacağı üzere tesettürlü kadının her türlü dikkat çekici hareketten ve tavırdan kaçınması gerekir. Tesettürlünün hiçbir hakkı yoktur demiyorum ama Tesettür ve İslam ahlakına uygun olmalı yaptığı şeyler. Allah kadın olup da erkeğe benzeyenleri ve erkek olup da kadına benzeyenleri lanetlemiştir. Topuklu ayakkabı ilk ortaya çıktığında erkekler tarafından giyiliyordu sonraları kadınlar daha erkeksi giyinmek için topuklu ayakkabı giymeye başladılar. Tesettürlü kadınlar için demiyorum sadece bu bütün kadınlar için geçerli bir erkeğin bir kadının sesini zaruret dışında duyması haramdır kaldı ki sevgili olmak! Tesettürlü kadın kendine daha çok dikkat etmeli Tesettürün, İslam'ın onurunu zedeleyecek hareketlerde bulunmamalı.

  1|0
  0|0
 • sözde kapanmış bir insanın sözlerini gördüm, üzgünüm. yanlış durum.

  6|3
  0|0
  • Aynen şekerim sana katlyrm.

  • Hepsini Göster
  • O sizin fikrinizdi. Bana ve yaptıklarıma yönelik bir yorum olmasaydı daha iyi olurdu. Yine de Teşekkürler

 • Yorumlari okuyunca cidden bazilarinin paragrafta anlam bakimindan cok yetersiz oldugunu gordum. Burda kapalilar bunu yapabilir vs. Diye seyler dememis ki zaten. Dedigi sey su; neden bunlari kapalilar yapinca tepki gosteriliyor? Sonucta acigi kapalisi fark etmez. Acik ya da kapali değil musluman olarak ele alinmali. Mesela islamda bir sey emrediliyosa kafinlara yonelik bunu sadece kapalilar degil, tum musluman kafinlara emrediliyo olmasini goze alarak bunlari yapan bir bayan kapaliysa aaaa bir de kapali suna bak diye tepki verilmemeli. Bencenin anafikri bu bana gore.
  emegine saglik ;)

  1|0
  0|0
 • Herkes istediği gibi giyinmekte özgür olduğu olduğu gibi herkes eleştirmekte de özgür. İnsanlar inandığı değerlerin yanlış temsil edilmesinden hoşlanmıyor. Çünkü böyle olunca yeni nesil tesettürlü kadın modelini Kuran'da yazdığı gibi değil de sokakta gördüğü gibi algılıyor. İnsanları bir kenara atıyorum inandığın kitap sevgilinin olmasının, topuklu ayakkabı giymenin, çekici olmaya çalışmanın zinaya girdiğini söylüyor.1 ayeti reddedersen ya da eleştirirsen dinden çıkarsın.

  2|0
  0|0
 • Kapalı bir kızsın ama kapalı olmanın bilincinde değilsin. 1. si topuklu ayakkabı giyince çıkan ses sonucu errkeklerin dikkatini çekiyorsunuz. Ama kapalı bir bayan dikkat çekmemek için kapanır. 2. si sakız çiğnemek yine dikkat çekici bir şey onada dikkat etmelisin

  2|1
  0|0
  • Tekrar ediyor gibi olacağım ama, dolgu topuk ayakkabı ses çıkarmıyor ama o da aynı tepkiyi alıyor. Ve ben sakız çiğnemek iyidir kötüdür demedim. Zaten yaptığım bir şey değil. Ama neden ekstra tepki geliyor onu anlamıyorum dedim.

  • Hepsini Göster
  • Boy takıntım var biraz ve uzun elbise/ rtek tarzı şeyler giydigim için kaldırması konusunda da yardımcı oluyor. Ayrıca seviyorum da. Bu yüzden giyiyorum.

 • aynen cok haklısın bu yargıların hepsıne bende ugruyorum senın gıbı. Bazen o kadar cok doluyorum ki anlatılacak gıbı degıl. özellıkle topuklu ayakkabı. cok severım gıyerım ama gıydıkten sonra ınsanların yargısı delırtıyor benı. Dar paça pantolon evet gıyıyorum ama ustune tunik giyiyorum vucut hatlarım bellı olmuyor. hala yargı alıyorum anlamıyorm ınsanları doğruları biliyosunuz, makyaj yapmanın, topuklu gıymenın, açık gıyınmenın, dikkat çekci görünmenın günah oldugunu bılerek bızı en kucuk açıklarımızda hatalarımızda uyarıyosunuz. pekı sız nıye yanlıs yapıyosunuz? bizleri düzeltmek size mi kaldı? aptal insanlar dışında kimse bilerek hata yapmaz. Siz yaptıgınız seylerın hata olmadıgını biliyorsanız bizi neden düzeltmeye çalışıyosunuz? Eger yaptıgınızın , yaşama tarzınızın yanlıs oldugunu bılıyosanız neden kendınızı düzeltmiyosunuz kapalıların hatalarını arıyosunuz bilmişlik yapıyosunuz anlamıyorum gerçekten...

  1|0
  0|0
  • Cok sert bir giriş yaptın seni de taslayacaklar 😄

  • Hepsini Göster
  • Ya bu "olmayan kafanı" lafını söyleyerek kendini laf koymuş, haklı çıkartmış gibi mi hissediyorsun sen? Burada ne söylesense ben haklıyım tribine gireceksin, laf anlatmakla, yazmakla uğraşmayacağım. Kendine güvenmeyen insan, eleştiriye açık olmaz, kaldıramaz:) yazık.

  • @sorunluprofil ben burda laf koydum dedım mı? bir yerlerınızden laf cıkarmayı cok sevıyosunuz nedense. ugrasma sana yaz ugras dıyen yok ilgi alanım muhattap olduklarım, insanlar zaten.

 • Çünki siz kapalısınız. Allah'ın emrini yerine getirip kapanıyosunuz ve bunuda hakedildiği gibi yapmanız lazım. Etrafta o kadar kapalı görüyorumki göğüsler patlamaya hazır füze gibi, yüzlerde Bülent Ersoy makyajı. Evet bencede bir kapalı bayan topuklu giymemeli çünki siz bakışları kendinize yüklüyemessiniz. Topuklu, giyince erkekler ister istemez etkilenio. Ben bile kız halimle yolda yürürken arkadan topuklu giyen birinin topuk sesine hayran kalıyorum. Kapalıysanız hakkınızla kapanın. Gösteriş için kapanıyosanız bari açılın da tesettüre laf gelmesin. ( genelleme yapıyorum yorumumda sana yönelik bişi diil)

  1|1
  0|0
 • Bunların kapalı olmakla açık olmakla bir ilgisi yok kapalı da olsak açık da olsak sonuçta hepimiz müslümanız sevgili yapmak günahsa kapalıya da günah açığa da günah. Yolda sakız çiğneyip kahkaha atmak kapalı için de uygun değil açık için de uygun değil bir erkek için de uygun değil. Atatürk'ün ta seneler önce söylediği bir söz"Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklisini severim." Burda önemli olan spor yapıp yapmamak değil. Onu yaparken ahlaklı davranabilmek mesele bu. kapalı olanlar geri kafalı her şeyi yapmaktan aciz insanlar değil, açık olanlar da modern, özgür, her şeyi en iyi düşünen insanlar değil.

  2|0
  0|0
 • İlk ikisi çok dikkat çeken unsurlar..
  Müslüman bir genç kız dikkat çekmemeli..
  Son ikisine bişi diyemem.. Adabınca usturuplu şekilde yapılabilir..

  3|0
  0|0
 • Topuklu ayakkabı sorun değil de cidden tak tuk etmesi dinimizce de sorun.
  Hadis var hakkında.
  Ben topuklu ayakkabılarımın altına lastik taktırıyorum mesela.
  Ses çıkarmadığı sürece sorun değil :))

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  65
Yükleniyor...