Kadınların İşleri Gerçekten Çok Zor!

Cidden bir kadın olarak işiniz çok zor, size hak vermiyor değilim. Tabi burada erkekleri de kötülemiyorum. Cidden bu sınıflandırmayı kadın, erkek diye ayrımlandırmayın lütfen. Sadece kadınların işleri ağır demek istiyorum. Yoksa erkek şöyle, erkekler daha çok veya az yoruluyor gibisinden değil..

Kadınların İşleri Gerçekten Çok Zor !

1-) Temizlik İşleri, Kadın İşleri

Annemden biliyorum, arkadaş her gün evde temizlik yapılır mı yahu ? Allahtan çalışıyorum. Yoksa tırlatırdım herhalde. Her gün temizlik yapmak zorundasınız. Evler çok çabuk kirleniyor. Özelikle misafirin geleceği gün ummualı bir çalışma hakim ev ortamında. Önce yerler siliniyor, sonra elektrik süpürgesi, sonra toz alma fasılları, sonra cam silme fasılları.. Bu biraz bayram temizliğine de kaçmış olabilir :) Ama cidden her haliyle zor. O kadar yeri temizlemek. Lavaboları, banyoları temizlemek. Ölme eşeğim ölme. Çalışanlar için bu biraz daha zorlaşıyor. Hangi ara gelecekte hangi ara yapacaksın...

2-) Yemek Dediğin, Sucuklu Kuru Fasulye

Yemek. Her erkeğin midesinin kahramanı, eşinizden babanıza kadar... Çalışıyorsanız günün onca yorgunluğu üstüne birde eve gidip yemek telaşı. Ne yapsam, ne etsem çalışanlar bazen kafalarında kurguluyor gün boyu eve gidince ne yapsam diye. Ev hanımları ise gördüğüm kadarıyla çalışanlara göre bir tık fazla yemek yapmak zorunda. Çünkü biz erkekler olarak öyle bekliyoruz. Çalışansın anlıyoruz sen 3 çeşit yemek yap. Ama evdeysen "sen zaten evdesin niye bu kadar az yemek yaptın" imajı hakim bizde. Bu yüzden bir tık fazla yemek. Akşama tatlıda yapınız lütfen.

3-) İşimle mi ilgileneyim, Eşimle mi ?

Gün boyu yorgunluğun ardından eve gel. Temizliğiydi, bulaşığıydı, yemeğiydi yap et. O kadar yorgunluğun üstüne birde o yorgunluğu ikiyle çarp pestilin çıksın. Sonra eve gelen kocanın yemeğini verdiğin gibi birde cinsel anlamda doyur. Başım ağrıyor desen bir dert, ağrımıyorsan dersen bir dert.. Yorgunluğunuzu düşünmüyoruz ki önemli olan cinselliğimizi doyurmak çünkü içimizde aç bir canavar bekliyor. Birde kocanın gönlünü yapmaya çalış. Kocan sırnaşsın. O yorgunlukla ya kocanı tatmin et ya da kocanı katil et..Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal bir çarpı iki daha koy sen o yorgunluğun üstüne.

4-) Hehh, Geliyor Evimizin Miniği

Bir de hamile oldun mu tamamdır. Başlasın hamilelik dönemleri. Sürekli açlık, kilo alma problemleri. İçinizde sizin yediklerinizi kemiren bir minik kurt var. Kocam beni beğenir mi polemikleri, arada miniğimizden ufak ben buradan çıkmak istiyorum darbeleri. Zamansız gelen aşermeler.. Eğilip kalkma problemler, ayakların şişmesi, ilk aylarda çoğu kadında görülen mide bulantıları..Say say bitmez..Hele doğum sancısı..Vücuttaki kemiklerin kırılmasına bedel bir sancıya dayanıyorsunuz, vallaha tebrikler.

5-) Her Erkeğin Eyvahlar Olsun Dediği Dönem "LOHUSALIK"

Eşe karşı bir güvensizlik, huysuzluklar. Aslında istemeden yaptığınız şeyler. Kalçalarda ve göbek de çatlaklıklar, göğüs uçlarında çatlaklıklar. Artık siz siz değilsiniz. Başka biri oldunuz. Birde eski halinize dönmek için çaba sarf etme problemi var. Kıskançlık problemlerinden çıkan, eşle tartışma problemleri.

6-) Adet Dönemi, Siper Hattınıza Girmememiz Gereken Dönem

Her ay düzenli olarak gelen bir adet döneminiz var..Sürekli sancılar, ağrılar. Bazen zamansız gelen eğer yanınızda ped yoksa sizi utandıracak kanamalar. Kötü koku, insanı delirtircesine karın ağrıları. Ve özel gün sendromu adı verilen huylarınızdaki istemsiz değişme ve sinirlenmeler. Her ay bu acıları çekmek, sabır çektirir insana. Özellikle biz erkeklerde imtihan oluyoruz. Mümkün olduğunca sizin mayınlı tarlanızdan uzak durmaya çalışıyoruz.

7-) Namusunuz, bir zardan ibaret (!)

Toplum içinde özellike Türkiyede ki yanılgı bu. Eğer zarın yoksa fahişe muamelesi gördüğün yerdir Türkiye. Kime ne ? Kimi bağlar, senin sevdiğin adamla bir şeyler yaşayıp yaşamaman..Ama öyle değil işte. Toplumdaki namus kavramı bacak aranızdaki zarda şekilleniyor. Sevdiğin adama verdin bakireliğini seni terketti. İlerde evleneceğin adam da bakireliğe öenm verirse bu da bir dert. Yine ayrılık problemleri...Yine sıkıntılar. Ha biz erkeklerin ben şunu istemek en doğal hakkıdır diye düşünüyorum, eğer bir erkek bakir ise bakire istemek en doğal hakkıdır. Bir erkek öpüşmekten öteye hiç bir kadınla ileri gitmemişse istemek en doğal hakkıdır. Ama eğer bakir olmayan bir erkek bakire bakire bir kız istiyorsa, yanlış sulardasınız hanımlar. Ne istediğini bilmeyen bir adamla yola çıkılmaz.

8-) Çocuklarım, Eşim, Ailem, İşim..

Türkiyedeki çalışan kadınların %40'ı doğum yaptıktan sonra işi bırakıyor. Çünkü yetişemiyorlar. Haklısınız cidden. Gün boyu çocuklarla mı ilgilen, temizlik mi yap, işe mi git, kocanı mı mutlu et, hele birde zamansız gelen misafirlerle ile akşama yemek telaşı. Çocuk büyümemişse git emzir doyur, büyümüşse ortalığı dağıtsın, oyuncukları topla, ona vakit ayır. Akşam misafirlere hizmet et.

Cidden hepiniz birer meleksiniz. En küçüğünüzden en büyüğünüze kadar. Erkekleri de anlamanızı tavsiye ederim. Şimdi diyeceksiniz, bak ne güzel sıraladın bunca şey içinden erkeklerin bizi anlaması gerekmez mi ? Gerekir, anlamaya da çalışmalıyız. Ama sizde bizi anlayın. Biz gün boyu aynı sizin gibi pestilimiz çıkana kadar çalışıyoruz.

Eve gelincede uzanıp, göğüsümüzü başınıza koyup, çocuklar gibi uyumak, oynamak istiyoruz. Biz sizi anlamaya çalışıyoruz, sizde bizi birazcık anlayın.

Ben şu iki zayıfın hakkını yemeyi size haram kıIıyorum; yetim ve kadın hakkı. (Hz. Muhammed s.a.v.)

Sevgilerimle..

_Delikanli_


0|0
31
_Delikanli_ KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • BİZ KADINLARI ÇOK SEVDİK.
  O kadar çok sevdik ki, bak bak doyamadık...
  Sokakta otobüste iş yerinde internette, gözlerimizi alamadık,
  Onları hep baş tacı yaptık!
  Gazetelerin dergilerin magazin sayfalarında.. Güzel kadınları daha çok sevdik!
  Ayırdık onları, güzel çirkin, şişman zayıf, genç yaşlı diye..
  İşe alırken güzel kadınlara öncelik verdik;Bakanın içi açılsın diye!
  Sonra taciz edip kapının önüne koyduk.
  Sahipsiz kalmasınlar diye, sokakta oynarken alıp evlendirdik, Hatta parayla sattık çocuk yaşta olanları,
  Sesini çıkaranları cezalandırdık dövdük hatta öldürdük!
  En çok da yalnız kadınları sevdik;Korumasız kadınları...
  Daha çok baktık onlara, dokunduk taciz ettik.
  Hayallerini arzularını sormayı unuttuk hep,
  Paylaşmayı unuttuk, değer vermeyi unuttuk,
  Konuşmayı, özür dilemeyi, gönül almayı unuttuk.
  Çünkü hep komşunun tavuğundaydı aklımız...
  Velhasıl, BİZ KADINLARI ÇOK SEVDİK...

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Düşüncelerin ve güzel bence için teşekkürler :)

  0|0
  0|0
 • bir an hayattan sogudum ya

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...