Baba Olmak Basit Değildir!

Baba olmak sadece biyolojik bir şey değildir. Baba olmak cesaret ve güven isteyen bir şeydir. Çocuğunuza her zaman sahip çıkabilmektir, babalık...

İki dakikalık bir zevk ugruna çocuk yapmak babalık değil, cahilliktir. Böyle bir şeyin sonunda doğan çocuklar hep kendinelerini sahipsiz hissetmiştir. Tam babalık duygularını yaşatamamışlardır çocuklarına ve çocuklarida babaları olmasına rağmen baba yoksunu olarak büyümüşlerdir. Kimse kimsenin hayatıyla oynayamaz bu sizin çocugunuz bile olsa...

Baba Olmak Basit Değildir!

Eğer çocuk sahibiyseniz onu koruyup kollayacaksın, güven vereceksin kızına oğluna ne kadar güvensende, eve geç kaldıklarında arayacaksin soracaksın ki çocukta sahip çıktığınızı anlasın ama abartmayın tabi ki..

Çocukları eve geciktiği için arkadaşları yanında rencide etmek olmaz. İşte ortasını bulmaktır babalık.

Bir baba dediğin;

● Çocuğuyla bir gece yarısı sabaha doğru balığa gitmektir. Ona balık tutmayı öğretmektir.

● Trafiğe kapalı alanda otomobil kullanmayı öğretmektir. Tabi sonunda ne kadar sinirlensenizde ona kızma yok 😊

● Dövüş taktikleri vermektir. Kimsenin kavga etmesini kimse istemez ama lazım olur ya dünya hali öğretmek ve öğrenmek gerekir.

● Aranızda gizli saklı bir şeyin olmamasıdır. Ben eskiden sevgililerimi bile saklardım. Öğrenmesin ne gerek var ki? Derdim. Ama şu an her seyi biliyor ve bir sıkıntım olduğu zaman sevgili hakkında taktik bile alıyorum ve işe yarıyor.

● Çocuğunuza sınırsız ve geri ödemesiz kredi verebilmektir. Milyarlarca demedim. Ama ben sevgilimle buluşmaya gittiğimde, param ne kadar olursa olsun babamın bana ayırdığı mutlaka bir miktar parası vardır.

● Her ne olursa olsun çocuğunuzun arkasında durabilmektir. Haklı ya da haksız olsa bile sapasaglam durmaktır. Sonra onunla konuşup durumu izah edersiniz o ayrı birşeydir.

● Okul hayatında eksiklikleri tamamlayıp her türlü destek olmaktır. Aklınıza hemen maddi şeyler gelmesin. Manevi destek daha önemlidir.

● İş hayatında yine arkanızda olduğunu bilmesidir.

● Hatta evlenirken bile babam arkamda dedirtmelisiniz ona.

● Kızınızın erkek arkadaşıyla tanışıp, onunla iyi anlaşmaktır. Tamam biraz zor olabilir ama kızının mutluluğu söz konusu ise bunu başarabilirsiniz.

Babanızın değerini bilin. O size belki maddi destek veremeyebilir. Hatta manevi destekte veremeyebilir. Bu yazdıklarımı her babadan bekleyemeyemeyiz. Çünkü bazı babalar sadece biyolojiktir.

Ama emin olun babanızın bazen ismi ve en önemlisi gölgesi yeter. Çünkü baba "can"dır!

Umarım bencemi beğenmişsinizdir. Başka bir bencemde görüşmek üzere kendinize hoş bakın.

#BabaCandır


0|0
20

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

  • Mesela benim babam :D

    0|0
    0|0
  • Hep eksikliğini hissettigim şey baba sevgisi cidden dısariya karşı ne kadar güçlü görünsem de çoğu gece ağlayarak uyurum.. baban varken yaşıyorken babasız olmak zor bir sey

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...