İnsanlık Nedir? İnsanlığınız Kimleredir, Nelerle Sınırlıdır?

Sosyal alemde hep karşılaştığım özellikle de son zamanlardaki bir durumdan bahsedeceğim.

Hemen hemen güzel bir hayat yaşamış batılının kanserden ölmesine üzülen (ki üzülünür bana göre batısı doğusu farketmez) ama Ortadoğuda, Afrikada ölenler için

Ne yapalım hayat adil değil!

denmesi. İnsanlık adı altında sosyal medyada yapılan yorumlar, tartışmalara bakarken görüyorum ki olay birden dine giriyor, din ve insanlık birbirine çatışan iki unsur oluyor. Dibimizde ölen insanlara merhamet edenlere Arap yalakası ünvanı veriliyor hoop ardından kendi insanınıza üzülün naraları. Sonra inançlı kesim diyor Batı yalakası.

İnsanlık nedir? İnsanlığınız kimleredir, nelerle sınırlıdır?

Ortada apaçık bir şey var ki o da islam ve müslümanlara, onları ilgilendiren her şeye karşı bir nefret var. Evet o önce insan diye hönküren kişiliklerin insanlığı sadece kendi gibi düşünenlere. Evet ben müslümanlardan nefret ediyorum evet ben islamdan nefret ediyorum diye de kimse itiraf etmiyor. Bunun yerine sadece çocuklara üzülüyorum diye vicdan rahatlatmayı, alkış almayı seçerler veya en popüleri tarihte gördük araplar bizi arkamızdan vurdu derler.

Ben birine üzülürken batısına doğusuna bakmam, sadece o insana insan mı gerçekten diye bakarım. Ateistine de eşcinseline de transına da dindarına da, görüşlerine de onaylamasam da saygımı da korurum insanlığımı da yaparım. Ama insan olamayı becerememiş müsveddelere değer vermem.

Burada da varsa sormak istediğim bir soru var o insancıl kişilere, arkadaşlar insanlığınız kime? Yoksa insanlık yaparken adam mı seçiyorsunuz? Dış görünüşüne göre? Ülkesine göre? Diline, rengine göre? Dinine göre? Hangisi?


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

  • Gerçekten güzel olmuş, emeğinize sağlık

    0|0
    0|0
  • İnsanlığın canı cehenneme.

    0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...