Umumi Lavaboları Neden Kötü Kullanıyoruz?

Ülkemizdeki ibadathane ve ya toplu kullanım yerlerındekı lavaboları neden bu kadar kötü kullanıyoruz? Öncellikle yanlış anlaşılmasın bu bencem temizlik anlayışını benimseyemenlere.

Ne zaman bi toplu kullanım yerlerindeki lavobolara girsem avmler hariç pisliğin geçilmiyor özelikle camiler anlamıyorum sonuçta dinimiz temiz olmayı öngörmüşken neden bu kadar pis bir toplum var. Sanki girdikten sonra oraya bi daha insan girmeyecekmiş gibi davranıyor insanlarımız pisliği ile bırakıyor .Ülkemizdeki ibadathane ve ya toplu kullanım yerlerındekı lavaboları neden bu kadar kötü kullanıyoruz ?
Şahsen ben her girdiğimin caminin lavabosunu şu şekilde görsem içim ferahlar bir çok insanda buna katılacaktır eminim.

Ama her seferinde karşılaştığımız manzara tuvalet kapılarına yazılmış yazılar pis kokular pis zemin .

Siz hangisinde el yüz yıkamayı isterdiniz sizcede toplum olarak birşeyler yapmanın zamanı gelmedi mi? Şimdi diyeceksiniz bunami kafayı taktın evet taktım ben sıkıldım artık kötü kokuyor diye aman boş ver elimi yüzümü yıkamasamda olur evde yıkarım demekten.

İnsanlarımızı uyaralım buralar hepimizin birimizin değil. Geçen bi camii tuvaletini temizleyen amcaya rastladım o kadar pis yeri temizliyorduki içimden lanet ettim bu yerleri pis kullananlara.

Son sözüm Görmek istediğin gibi ,bırak . Umarım birşeyleri ifade edebilmişimdir :)

Sağlıcakla


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

  • Güzel bir bence Güzel bir Paylaşım olmuş. Teşekkürler.
    Daha duyarlı olmak gerekli...

    0|1
    0|0
Yükleniyor...