İnsanlar Karakterini Başkalarında Arıyor!

Bilmiyorum belki de farklı düşünüyorumdur..

Bence bu insanlar karakterini başkalarında arıyor..

Şimdi yazacağım şeyi size söylesem belki karşı çıkcaksınız belki küfür bile edeceksiniz ama ben size emin olun doğruları söylemiş olucağım. Bunu bir çok insanın davranışları üzerinde gördüm kendimi de hesaba katarsak burdan ders çıkarmak size kalmış.

Öncelikle ben insanların çok karakterliyim havalarına inanırdım başlarda. Mesela twitterda instagramda 1000 2000 takipçisi olanları ya da okulda arkadaş gruplarıyla takılıp egoist şekillerle kendisiyle konusmak isteyen insanı dışlayanları hep karakterli sanırdım burdaki karakter anlayışım sosyal toplumda öne geçen güçlü otoriter kişilikler.

Sonra bunların aslında dıştan güçlü değilde içten zayıf olduklarını keşfetmeye başladım. Dün herkese laf sokan insanın arkadaşlarını kullanarak dalga geçtiğini fark ettim. Bu sadece onda yok hepinizde var. Kimse tenefüslerde yalnız başına gezmeyi vs istemez öyle değil mi? Çünkü yalnız kalkmaktan çok korkarız. Halbuki yalnızlık çok iyi bir şeydir yalnızlığa alışan insan sizin havalı dediğiniz tiplerden üstündür veyahut herkesle dalga geçen şaklaban insanlardan daha üstündür.

Onlar yalnız kaldıklarında bu durum karşısında güçlü oldukları için daha öne geçerler. Ama o arkadaşsız kalamayan illa yanında 1 arkadaşla gezecek olan bir insan tiplemesi ya da bir grupla gezen insan tiplemesi işte bunlar bütün zayıflığını dökerler ortaya. Yalnız kaldıklarında fark etmişsinizdir sınıfta bazen herkes eve gider bir kaç arkadaş kalırsınız ya he işte onların arasında arkadaşı da kaçmış birisi varsa eğer bilin ki o çocuğun konuşmasında da bir şeyler değişmiştir artık samimiyet dökülüyodur dilinden hatta içinizden daha dün dalga geçiodu iki lafından biri dalga geçmekti diyen çocuk şimdi sizinle kanka samimiyetine girmiş. Neden mi çünkü o güçlü sandığınız aslan aslında küçük yavru bir kedicikten ibaret onu yücelten diğer kediler olduğu zaman o aslana dönüşüyor.

Demek istediğim eğer sosyal hayattan dışlandıysanız ya da inadına insanların samimiyetinden uzaksanız bilin ki siz aslında onlardan daha şanslısınız karakterinizi bulmak için elinize fırsat geçmiş artık kendi kendinizeyken düşüncelerinizi daha mantıksal hale getirebilirsiniz bırakın bu arkadaş sefalarını onlar hep yanınızda olmucak tek kalıcağınız zamanlarda ne yapacaksınız?

Size arkadaşlarınızı bırakın demiyorum. Sadece yalnız kalmayı öğrenin. Hep arkadaş kalmak için değil de biraz da yalnız kalmak için uğraşın.

Bırakın dışlasınlar. Bir gün onlar yalnız kaldığında siz kendi kalabalığınızla onların önüne geçiceksiniz. Bunu hayalleriniz gibi düşünün çok arkadaşı olan insanlar az hayal kurar. Ama arkadaşı azalınca insanın bir takım şeyler değişiyor hayatında tabii...


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Ben hep dışlanan taraf oldum zaten.. Bu yuzden yalnizligi benden iyi bilen olmaz sanirim😞

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • Çok güzel yazmışsın kardeşim eline sağlık. :) Üstünlük takvadadır! Kibir insanı bir yere götürmez. Zaten kibir zayıflığın belirtisidir. Allah kibirli insanı sevmez.

    1|0
    0|0
Yükleniyor...