Dostluk, Arkadaşlık ve Kendini Tanımak

Bence artık insanlar diğer insanların duygularından çok kendi merak duygusuna daha çok önem veriyor. Neden mi böyle düşünüyorum?

Her insan gibi benim de kendimce zorlandığım içinden çıkamadığım zor dönemlerim oluyor. Bunlar artık bana fazla geldiğinde ve daha fazla içimde tutamadığımda doğal olarak bunları birileriyle paylaşmak ve bunun karşılığında biraz samimiyet ile anlayış bekliyorum. Benim için çözüm üretmeselerde beni dinlediklerini ve benim yanımda olduklarını hissetmek istiyorum.

Bence artık insanlar diğer insanların duygularından çok kendi merak duygusuna daha çok önem veriyor.

Ama ne zaman birine üzgün olduğumu ya da kendimi iyi hissetmediğimi söylesem sırf kendi merak duygularından dolayı ne olduğunu soruyorlar ve ben kendi duygularımı onlara açtıktan sonta basit bir "Ah..Anlıyorum." ile konuyu geçiştiriyorlar. Anlatmak istemediğimde ise bunu hiç saklama gereği bile duymadan "Ama merak ediyorum. Anlatmazsan uyuyamam." tarzı şeyler söylüyorlar.

Belki bunun farkında değiller ama ben onlara bu gibi şeyleri anlatırken zaten iyi olmuyorum. Üzgün ve kırılmaya oldukça müsaitim. Neden bir kerede kendilerini değilde aramızda olan arkadaşlık ilişkimizi önemsemiyorlar ki?

Zorlandıkları zaman ya da çözüme ihtiyaçları oldukları zaman koşa koşa gelip ben sormadan dertlerini anlatmayı biliyorlar. Peki neden hak ettiğim ve verdiğim ilgiyi ben onlardan göremiyorum?

Bu merak duygusu ya da başları sıkıştıkları zaman ki çaresizlik hissiyle aradıkları arkadaşlık.. Bütün bunların artık bencillikten kaynaklandığını düşünüyorum. Artık insanların önemsedikleri tek şey kendileri. Hiçbir zaman gideremeyecekleri, sürekli ama sürekli beslemerleri gereken bencillik hissi ve bu hisle beraber unuttukları 'Dostluk' kavramını sahte ve yapay samimiyet duygusuyla doldurmaya çalışmak.

Ama asıl bilmedikleri ve farkında olmadıkları şey ise hiçbir şeyin yerini o şeyden başkasının tutamayacağıdır. Tek dileğim insanların bu hastalıktan en kısa zamanda kurtulması.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Kendini çok iyi ifade etmişsin. Anlattığın şey, özellikle de şu kısım çok güzeldi:

  '' Hiçbir zaman gideremeyecekleri, sürekli ama sürekli beslemerleri gereken bencillik hissi ve bu hisle beraber unuttukları 'Dostluk' kavramını sahte ve yapay samimiyet duygusuyla doldurmaya çalışmak.

  Ama asıl bilmedikleri ve farkında olmadıkları şey ise hiçbir şeyin yerini o şeyden başkasının tutamayacağıdır. ''

  bir de adım adım yalnızlığa gidiyormuşsun gibi bir izlenim oluştu bende. Umarım gerçek dostların vardır, yoksa da bulman dileğile..

  1|0
  0|0
  • Yanlızlık değilde.. güven problemleri yaşamaya başladım diyebiliriz. Gerçek dostlarım var ama onlardan çok böylelerinin olması beni gerçekten üzüyor. Ayrıca beğenmene çok sevindim. Yazarken oldukça tereddütlüydüm.

  • Evet, üzücü...
   İnsanların her gecen gün biraz daha samimiyetten, karşılıksız sevgiden uzaklaşması insanı tedirgin ediyor. Bir de insan hissediyor karşısındaki insanın ne kadar samimi olduğunu. Etrafında onlarca insan var ama gerçekten samimi ve iyi niyetli olanların sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az... Umarım iyi insanlarla karşılaşırız..

 • cagimizin genel sorunu iletisimsizlik yani bu sadece hic konusmamak degil ayni zamanda karsindakini yeterince anlayabilmeme durumudur dolayisiyla dostluk kavrami da bu yuzden olusamiyor. guzel bir paylasim olmus

  1|0
  0|0
  • Beğenmene sevindim. Bu yazıyı yazarken aşırı dolmuştum ve bunu paylaşmak oldukça iyi geldi

  • iyi yaptin, devamini bekliyorum paylasimlarinin :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...