Biraz da Erkek Olmaktan Bahsedelim!

Evet hepiniz kadın benceleri görmekten sıkıldınız. Kadına şiddet, kadına tecavüz, kadının yapması gerekenler vs.. Benimde aklıma erkek olmak ile ilgili bence yazmak geldi ve şimdi elimden geldiğince yazacağım bakalım sizler neler düşüneceksiniz.

Evet erkek olmak da zor. Yani öyleymiş ben hiç olmadığim için bilmiyorum ama çoğu kişi öyle diyor. Mesela erkekler ne yapıyorda zorlanıyor bir bakalım ?

 • Regl oluyorlar ve sancı çekiyorlar.
 • Şiddet görüyorlar.
 • Ev işleriyle ve dağınıklar ile uğraşıyorlar.
 • Çocuk doğuruyorlar ve büyütüyorlar.
 • Aldatılıyorlar.
 • Namus kavramı sadece onlara aşılanıyor.
 • Taciz ve tecavüze onlar maruz kalıyor.

Yani erkekler gerçekten sizlerin durumu çok zor. Bunların çoğunu yaşamadığınız halde hale erkek olmak da zordur nasıl diyorsunuz anlamıyorum!

Diyorsunuz biz çalışıyoruz yoruluyoruz ama onu artık kadınlar da yapıyor yani çoğu kadının sizin paranıza ihtiyacı yok. Ben mesela bugün babası tarafından öldürülen bir kızın haberini izledim. Hem de işkenceler içerisinde. Sebebi ise nişanlısına kaçması ve soranlara namusunu temizledim demesi ve işin berbat boyutu ''O adam inşallah hemen kurtulur o kız o eve gitmişse kesin namussuz olmuştur iyi olmuş.'' yorumunu görmem beni bitirdi. Bunlar gibi bir sürü yorum ve düşünce okuyup duydum ben. Şimdi söyleyin siz kimsiniz de gücünüzü bir kadında kullanma hakkına sahip oluyorsunuz hadi onu geçtim siz kimsiniz de kendi namusluklarınızı ört pas edip milletin ölümüne iyi olmuş diyorsunuz?

Erkekler sizin bu namus kavramlarınızı bir ateist bile ezberledi bence artık bu kadın benceleri değil de siz ve yobazlaşmış düşünceleriniz baydı. Bence artık kadınları ön planda tutmaktan vazgeçin ve kendi pisliklerinize bakın. Sizin her haltı yediğiniz de bir kadın. Yani o namussuzsa siz daha namussuzsunuz. Sokak ortasında ikinizin babası görse yüzde yüz eminim orada öldürülen o kız olur ve sonra ne oldu ''namus'' temizlendi ve bitti. Acaba namus mu temizlendi yoksa sizin sözde erkeklik seviyeniz mi yükseldi?

Şimdi çoğu kişi çıkıp benim namusuma laf atacak merak etmeyin ben bugüne kadar kimseyle öpüşmedim bile yani her haltı yiyen namus bekçileri sussun ve artık milletin namusuna laf etmeyi kessin ben bugüne kadar benliğimi sakladıysam emin olun sizin gibi erkekler yüzünden değil ben sadece bana aşılanmış namus kavramını kadınlığım için kendime olan saygımdan taşıdım ama bir erkek için taşımadım. Çünkü biliyorum ve...

BİRAZDA ERKEK OLMAKTAN BAHSEDELİM.

Etrafıma bakıyorum da çoğu erkek hiçbir şeye değmiyorsunuz!

Ve çoğu kadının tek bir isteği var. Belki çok zor ama imkansız değil!


0|0
1333

En İyi Erkek Görüşü

 • b*k içinde çalışan da erkekler, ve emin ol ev işlerini tercih ederiz !

  Regl olmuyoruz ama çalışırken her gün doğduğumuza pişman oluyoruz !

  Ev işleri ile de uğraşıyoruz ayrıca, boya badana tesisatları siz yapmıyorsunuz !

  Bir çocuk baba olmadan düzgün büyümez, babanın varlığı bile yeter ki daha fazlasını yapıyoruz !

  Tacize de uğruyoruz uğramadığımız sanılmasın. Açık giyinen bir kadının olduğu ortamda da oldukça rahatsız oluyoruz ve hareketlerimiz kısıtlanıyor, gözümüzü kadının olduğu taraftan kaçırmak zorunda kalıyoruz millet ne der diye.. !

  Saçma bir bence olmuş sanki erkekler zorluk çekmiyor gibi anlatmışsın, ayrım yapmışsın. Beğenmedim.

  1|9
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Kardeşim kadın benceleri okumaktan sıkıldınız biliyorum diyorsun erkek olmak diye bence yazıyorsun işi yine kadın olayına getirmişsin.

  Bende kızım ama yeter bıktım ya abart abart burada sosyal medyada neymiş erkekler regl olup sancı mı çekiyormuş bütün dünya bundan ibaret sanki

  Ona bakarsan biz sünnet mi oluyoruz askerlik mi yapıyoruz amelelik mi yapıyoruz napıyoruz? Bir şeyler yapanlarda dişiliğini kullanıp bir yerlere gelenler sonrada dersiniz kadını cinsel obje olarak görmeyin.

  şu an askeri hastanede staj yapıyorum birinin dikişleri patlamış popo kısmı boydan boya yarık resmen görsen için almaz olar kimin için orda? O kadar askerimiz kimin için şehit oldu?

  Bana diyebilir misin şimdi regl sancısı zırvalığını.

  Evet kötüleri var kadının da var ama iyilerde var şu olayı abartmayın artık.

  0|4
  0|0
  • Tebrik ederim aklı başında nadir bulunan insan 👏 👏

  • @Magico Dediklerine aynen katılıyorum. Ve emin ol, bu benceyi yazan kız senin bu dediklerini anlayabilecek kapasitede değil. Basit olan kızlar erkek olmayı çok kolay sanıp, erkeklere karşı empati yapamayan kızlardır. Çok az kız, erkek olmanın daha zor olduğunu anlayabilecek kadar asildir. Erkek olmanın zorluklarını gören ve erkeklere karşı empati yapabilen kızlara hayranlık duyuyorum.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 32

 • Benceyi okudum... Öncelikle şunu söyleyeyim kadın olmak zor ya da erkek olmak zor saçmalıklarına inanmıyorum. 'İnsan' olmak zor! Cinsiyet ayrımı yapılamaz.

  Yazdığınız şeylerde kesinlikle haklısınız. İnsan şekline bürünmüş mahluklara karşı kendilerini en çok koruması gerekenler hep kadınlar oluyor. Ne yazık ki...

  Ama burada asıl sorun şu, bunun sebebi yalnızca erkekler mi? 'Sen erkeksin yaparsın!' saçmalığına giren annelere ne demeli? 'Kapat kız o bacaklarını, git yemek hazırla, kızsın, sen temizleyeceksin tabi!' gibi cümleleri sarf eden kadınlara ne demeli?

  Şiddet konusunda, etrafında gayet düzgün insanlar varken gidip piskopatlara 'aşık' olan kızlara ne demeli?

  Namusunu temizlemek ya da genel itibariyle namus kavramı bir de... Bunu bir türlü anlayamıyorum. Yani insanların söylediği şekliyle... Namus yalnızca kadına ait bir olgu değildir! Hiçbir zaman olmadı ve olmayacak. Ama bunu anlatamıyoruz ki...

  Sonuç olarak, kadın ya da erkek olmak zordur diyemeyiz. İlla kadın-erkek ayrımı yapacaksanız üçüncü olarak 'adam' kelimesini de eklemeniz gerekiyor.

  Bence güzeldi, sanırım yazarken ki duygularınızı bir nebze anlayabildim, umarım bu sorunları düzeltebiliriz (insanlık).

  0|4
  0|0
 • Ya hadi git. Çoğunlukla hep erkekler kadınların peşinden koşturup elde ediyor. Bazen siz bir mesaj atmak için bile saçmalıktan başka birşey ifade etmeyen kızsal egolarınıza üstün gelemezken biz erkekler sizi elde etmek için peşinizden koşturup ardından da sizi memnun etmek için 40 takla atıyor oluyoruz.

  Siz kadınlar ev hanımı olduğunuzda çalışıp, evin yükünü taşıyıp para kazanmak erkeğin üstüne düşüyor. Siz kadınların, canınız istemediğinde çalışmayıp ev hanımı olma lüksü var, peki biz erkeklerin canımız istemediğinde ev beyi olma lüksümüz var mı? Cevap ver?

  Peki o zaman söyle bakayım; sanayide, inşaatlarda ve madenlerde az para karşılığında, ölüm riski altında ağır işçilik yapmak kolay mı ?

  Vatan için çok zorlu şartlarda askerlik yapıp ölümle burun buruna gelen genellikle erkeklerdir. Erkek olmak o kadar kolaysa al eline ağır silahları ve ağır çantaları, çık karlı eksi bilmem kaç derecelik dağlara, ölüm tehlikeleri yaşa, yaralan, ardından tereddüte düşmeden, cesurca teröristeri ve düşman askerlerini öldür. Sen çatışmalarda veya savaşlarda yaralanıp hatta herhangi bir işte çalışamayacak kadar sakat kalmak nasıl birşey anlayabiliyor musun?

  Erkek olmanın en az kadın olmak kadar zor birşey olduğunu, sizin cinsinizden sadece zeki ve olgun olan kadınlar anlayabilir. Sana son sözüm; hadi git işine, defol git.

  1|1
  3|0
 • Erkek çok ama adam yok diyosun ya
  Kadın çok ama kız yok bunu bilmiyosun Anüüü hoba :)

  1|7
  5|0
 • Kendini okumamış düşün doğudaki aileleri düşün madendeki işçileri düşün bunlar adam değil mi? O madene giren işçi eşi evdeyken ekmek götürmek için çabalıyor. Kundaktaki bebeği doysun diye çabalıyor. Evladı mahçup olmasın diye çabalıyor. Doğudaki asker senin gece gotun usumesin diye çabalıyor. Uyurken uyandığında burnunun ucunda başka bir devletin askerinin namlusu bitmesin diye çabalıyor. Sen şırnakta askerlik yap, sen madene gir, sen evine ekmek getir, sen gerekirse hamallık yap, sen gerekirse aileni kanatlarının altına al biz çekeriz o sancıları. Kendiniz fransız erkeklerine azınızın suyu akarak bakın yorumlar yağdırın ama biz rus deyince kıyamet kopsun rus bizim neyimize öyle değil mi? En güzeli siz fransaya gidin ruslarda bu ülkeye gelsin ne güzel mübadele değil mi?
  Regl sancısı çektin doğum sancısı çektin diye acınası haldesin öyle mi? Toplu taşıma da kendilerini dayattıranlar ne olacak? İftira atan kızlar ne olacak? İki arkadaşı birbirine düşürenler ne olacak? Namusuyla para kazanan erkekler ne olacak?
  Pardon, bir senin gibiler acınabilir erkekler kahpedir, erkekler haindir. İlerde çocuğunuda tek başına yap, yatağa da tek gir. Ama unutma havva bile ademin kaburgasından yaratılmış olup ademe muhtaçken allahın doğasına karşı gelemezsin.
  Çoluk çocuk işler..

  0|1
  2|0
  • @_Deliknli_ Kardeş, bunları söyleyen kızların zeka seviyeleri senin bu dediklerini anlamayacak kadar küçüktür. Kızların çoğunun erkeklere karşı empati yapma yeteneği oldukça zayıftır.

  • @KızılErik2 Öyle gözüküyor kardeşim belli.

 • Sana göre Türkiye'de ki 40 milyon erkek tecavüzcü tacizci, babalık yapmıyor, şiddet görmüyor ama 40 milyon kadının hepsi tecavüze uğramış taciz ve şiddet görmüş. 2-3 ruh hastasının yaptığı olayları bütün erkeklere mal etmekte kusura bakma ama gerizekalılık ve sığ düşünmenin birleşimidir. Peki illa karşılaştırma yapacaksak başlayalım
  - Askerlik gibi bir derdiniz yok, anneniz babanız arkanızdan ağlamayacak sizin için endişelenmeyecek, şehit haberi geldiğinde televizyonu kapatmayacak
  - Günde 12 saat eşek gibi ki çoğu asgari ücrete çalışıyor erkeklerin.
  - Hukuk karşısında kadınlara uygulanan pozitif ayrımcılık erkeklere uygulanmayacak (boşanma, iftira vb.)
  - Yanınızda ki dişiyi korumak için 4-5 kişinin arasına atılıp bıçaklanma riskiniz olmayacak en azından :))
  - Namus temizlemek için kadını vuruyorlarda kadının namusuna giren erkeği sağ mı bırakıyorlar? Töreden bir habersin zaten yazmaya gerek yok bu böyle uzar gider.
  Kadın veya Erkek olmak zor değil bu ülkede bir birey olarak yaşamak zor.
  Babam küçükken öldü, ben ilkokulda okulun ilk günleri hiç okula gitmezdim çünkü öpretmenler ailemizle ilgili sorular sorardı bende söyleyemezdim, başım belaya girdiğinde çağıracak kimsem yoktu vb. bir çok durum yaşadım, hayatımı benim bilmiyosun zaten seni de ilgilendirmez neler çektiğimi ben bilirim. Yani ben bir erkek olarak bir kadından daha az çile çekmişim, hiçbir şeye değmeyen ideali olmayan her kızın namusuna geçen bir erkeğim. Genellemelerinizden bıktım usandım ne istiyonuz bizden anlamıyorum ki. 2-3 pisliğin yaptığını bütün erkeklere yıkmak nedir ya? Adolf Hitler milyonları katletti diye bütün Almanlar mı yargılandı? neyse konu uzadıkça saçma bir hal alıyor şu an gerizekalılığına gülmekten başka bir şey yapmıyorum.

  0|2
  0|0
 • Kadınlar kendilerini acındırmak konusunda son derece başarılıdır. Hatta erkekler olarak gidip kadına şiddete hayır eylemlerinde bile bulunuyoruz. Tabi ki doğru bir şey yapıyoruz ama kadınların çıkıp da bunları görmeyip kötü erkekleri öne çıkarması incitici oluyor. Bana göre kadınlar üstün tutulmalıdır ama kıymet bilen kadınlar!

  0|1
  0|0
 • Erkek olmak cehennemin ortasında kaçacak bir delik aramaktır...
  Zordur toplumda senin bir suçun olmadığı halde insanlarca yanlış lanse edilirsin.
  Bazı kesimler sırf cinsiyetin yüzünden seni dışlar odasına bile almaz. Karşısına alıp konuşmaz.
  Zordur erkek olmak...
  Bir sürü sıkıntı vardır hayatında...

  0|1
  0|0
 • bir kaç psikopatın suçunu tüm erkeklere yıkmak erkeklere psikolojik baskı yapmak aynı suçları işleyen içinde kötülük olan kadınlar da olmasına rağmen onların hiç bir zaman konuşulmaması kadın erkek eşitliğini kadınların daha üstün olduğu şeklinde vurgulayarak savunmak. bence cinsiyetçilik yapmamak gerekir. bu hayatta sıkıntı çeken kadınlar da var erkekler de. işin popülaritesine dalmamak gerekir ve unutmayın ki ey kadınlar siz bu çileleri kötü adamları seçtiğiniz için çekiyorsunuz. iyi adamlara da rastgelirseniz onlar sizin için dağları deler , çölleri geçer.

  0|0
  0|0
 • Kusura bakma gerçi bakarsan bak da; yazdıkların tamamen saçma. Hiçbir mantığı yok, kadın olmak nasıl zorsa erkek olmakta o kadar zor emin ol. Tamamen ayrımcılık yapmışsın erkekler yaratık kadınlar melek gibi anlatmışsın. Senin babanda namussuz bir erkek o zaman, yazdıklarından bunu çıkardım. Ve sadece siz değil, biz namussuz (!) erkeklerde siz namuslu (!) bayanlar tarafından tacıze uğruyoruz.

  0|1
  1|0
 • koçum çok sen şu ezik psikolojisinden kurtulmadığın sürece kadınlar ezilmeye devam edecektir. Hayatın boyunca da ezileceksindir.

  1|1
  0|0
 • Erkek olmasaydı sen o mağarada hala ateş yakmaya çalışıyor olurdun. Takılma bunlara, yaşa kadınlığını, hayatın tadını çıkar.

  1|2
  2|0
 • dediklerin nesnel ve doğru yargı olmaktan çok öfkeyle yazılmış.. Bütün erkekleri bir tutmuşsun.. Dar kafalılığın feminizmi de aşmış.. Açık konuşayım

  0|2
  0|0
 • Feminist birinin başka bir martavalı işte.

  0|1
  1|0
 • Penceren dar

  1|2
  0|0
 • erkek olmak okadar kolay olsaydı kadinlarin işi bukadar zor olmazdi.. demekki erkek olmak adam olmak zor bir işki kadinlar kadin olmayi başarmış ama erkekler adam olmayi başaramamiş bir adama rast gelmiş bir kadinin kadin olmasi asla zor diildir.. saygilar..(adam bulum madam diil)

  0|1
  1|0
 • ben gidiyom balkondan atlicam.

  1|2
  0|0
 • Kadın olmak istemiyorsan git cinsiyetini değiştir. Erkekler doğurmak ve regl dışında saydıklarının hepsini artı dahasını da yaşıyorlar. Regl ve doğurmayı bile çok buluyorsan sen gerçek kadın olmayı bile hak etmiyorsun.

  0|0
  0|0
 • Bir babanın çaresizliğini görmemişsin bencilsin.

  0|1
  0|0
 • Bu tarz şeyler yazar konuşursunuz sonra davarın birine gider verirsiniz oysa onun iki adım ötesinde cillop gibi çocuk vardır.

  0|1
  0|0
 • Her iki grubunda karşılaştığı zorluklar var herkesin imtihanı farklı, tam manasıyla ne kadınlar erkekleri anlayabilir ne de erkekler kadınları

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  12

Kızlar Ne Diyor 12

 • Ellerine sağlık. Tüm kadinların sesi oldun. Böyle yüzlerine vurmak lazim erkeklerin yaptigi pislikleri.

  1|0
  0|0
 • Evet haklısın ama şu da var. "Adamlarda" ev geçindirme zorunluluğu var, bir babanın ay sonunda çocuğunun eline harçlık veremediğindeki acı, bizim her ay çektiğimiz regl sancısından daha ağır.

  0|1
  0|0
 • Kadınlarımız her geçen yıl dha da modernleşmeye gözlerini açmaya başladılar ne kadar büyük olaylar olursa olsun erkeklerimiz ise kadınların özgürleşmesinden rahatsız yemin ediyorum erkeklerin en has orospularıyla birlikte yaşıyoruz böyle hayvan erkekler görmedim ben öteki ülkelerde mesela şu sözde master olmuş @mMaxcoderRİMm buna bir örnek söylemesen olmucaktı evet kızlar ilişkiyede giriyorlar özgürleşiyorlarda senin o bir zar parçasını bu kadar abartan beynini * ben sendede herkese * vere vere adamlık kalmamış seni yetiştiren anayı merak ediyorum ben :D

  0|0
  0|1
 • Emeğine sağlık :)

  0|0
  0|0
 • Erkek olmak kolay pardon ama penisiniz bile erkek olmanıza yetiyor, fakat önemli olan adam olmaktır...

  0|0
  0|0
 • Erkek ve timsah çok hoş olmuş

  0|0
  0|0
 • Sana katılıyorum canım ;)

  0|0
  0|2
 • Emeğine Sağlıkkk

  1|0
  0|0
 • Katiliyorum.
  Namus temizlemek kavrami sadece ezik insanlarin egolarini tatmin etmekten ibarettir

  0|0
  0|0
 • sen askere bir gitsene sora tornacıda sanayii de felan çalış gör bakalım erkek olmak ne kadar zor kimseninde senin namusuna laf attığı yok artık devir değişti kimse kimsenin namusuna laf atmıyor bırak bu işleri

  0|5
  2|0
  • Sen git bu kafayla bu körlükle dağda falan yaşa git az haber izle senide namus niyetine öldürsünler sokakta senide namus niyetine her yerinden bıçaklasınlar bide üstüne boğarak öldürsünler de göriyim sanayide çalışmakmış gerizekalı

  • Hepsini Göster
  • Bence diyen, bizde zaten kürtlerde ve Araplarda olan olumsuz özellikleri Türk milletine mal edebilecek kadar cahil olan kızlara bayılıyorduk. Türk ırkından olan ailelerde 2 ya da 3 tane, bilemedin en fazla 4 tane istisna olarak namus cinayeti çıkar, daha da fazla çıkmaz.

  • Son 100 yılda kürtlerde ve Araplarda olan töre ve namus cinayeti sayısı ise binlerle hatta onbinlerle ifade ediliyor, aradaki farkı iyi analiz et.

 • Ahaha çok iyi yazdın

  0|0
  0|3
 • Kesinlikle çok doğru düşüncelere sahipsin aslında erkek olmak kolaydır "Adam" olabilmek zordur.
  Emeğine, yüreğine sağlık.

  0|0
  0|1
Yükleniyor...