KS'de Beğenilen Bencelerin Genel Özellikleri

Tekrardan merhaba sevgili KS halkı!

Bu Bence'mde gözlemlerim sonucu Kızlarsoruyor'da beğenilen Bencelerin genel özelliklerini ele almak istedim.

Bu fikir,dilini ve konusunu en beğendiğim Bence'min rağbet görmemesi üzerine doğdu.Kendi eski Bencelerim de dahil,fazla ve takdir edici yorum almış Benceleri incelediğimde,nedenini anladım.

Bu sonuçları sizinle paylaşmamın sebebi ise,KS'ye daha takdir edilmiş Benceler bırakmanız.Eğer iyi bir diliniz ve yaratıcı fikirleriniz yoksa,yazdıklarımdan pek fazla şey ummamalısınız fakat çoğu Süper Bence'nin de bazı özellik kuralları içerisinde olduğu da bir gerçek.

KS'de Beğenilen Bencelerin Genel Özellikleri

Fazla zor bir dil kullanılmamıştır.

Beğenilen Bencelerin çoğunda fazla zor bir dil kullanılmamıştır.Böylece kitap okuyan az bir kitleye değil,yazılanların rahatça anlaşılabileceği için büyük bir kitleye hitap edilebilecektir.Fakat dili fazlasıyla basit olan Bence yazarlarının,dili iyi kullanamadıklarından mı bize o şekilde sundukları,işin muamma kısmı.

KS'de Beğenilen Bencelerin Genel Özellikleri

Bencenin konusu,geniş bir kitleye göre belirlenmiştir.

Bana göre,Bence ya da herhangi bir yazının en önemli unsuru;dili,samimiyeti ve inandırıcılığı kadar da hitap edeceği kitlenin genişliğidir.Eğer Bencenizin konusu,hitap etmek istediğiniz kitlenin çoğunluğun ilgilendiği,araştırdığı ya da ilgisinin çekileceği bir konu ise,Benceniz beğenilir.

Örneğin,popüler kültür ve klasik müziğin başlangıcı hakkında yazılan iki Bence'den,hepimizin tahmin edebileceği gibi popüler kültür hakkında olan Bence daha fazla yorum alır ve takdir edilir.Oysa ki diğer Bence yazarı klasik müziği ve sanatçılarını en ince ayrıntısına kadar araştırmış,Benceyi hazırlarken de kendi düşünceleriyle desteklemeye çalışmış,sonuç olarak çok daha fazla emek harcamıştır.Bu da zalim dünyanın adaletsizliklerinden birisi işte!

En çok beğenilen Benceler,yardıma yöneliktir.

Bütün Benceler olmasa da,beğenilenlerin çoğunluk kısmı yardım amaçlıdır.Aklınıza örnek gelmiyorsa,bu Benceyi ele alın.Üyelerin daha iyi Benceler yazmasına yardım etmeye çalışıyorum.Ya da makyaj hataları hakkında bir Bence düşünün,doğru makyaj yapılmasına yardım edilmeye çalışılıyor.Erkeklerin,kadınlarda ilk hangi unsurlara dikkat ettiği hakkında bir Bence,kadınların;erkeklerin ilgisini çekmek istiyorlarsa hangi noktalara dikkat etmeleri gerektiğini öğretiyor.

Bence yazarken ideolojiniz bu şekilde olursa,daha başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bence,resimlerle desteklenmiştir.

Bu belki de Bence hazırlarken en çok dikkat edilmesi gereken kısımdır.Resimler,Bencenizi çok daha renkli ve anlaşılır kılar.Dikkat edilmesi gereken bir nokta da,bahsedilen konu ile resimlerin bağlantılı olmasıdır.Aynı zamanda Benceniz öğretici özellikteyse,hem görsel hem de okuyarak öğrendiklerimizin akılda %40 oranında daha fazla kaldığı da bilimsel bir bilgi.

Bencenin arasına ince espriler katılmıştır.

Konu fazla ciddi olmadığı müddetçe,bana göre başarılı ve yetenekli bir yazar,yazdıklarının arasına nadir de olsa espri katmalıdır.Eğer bunu yerinde yapabileceğinizi düşünüyorsanız,Benceniz bu şekilde çok daha renklendirebilirsiniz.İnsanlar,her zaman düşündürdüğü kadar da gülümseten yazıları tercih eder.


Bir Bencemin daha sonuna geldik.Umarım beğenmişsinizdir.

↻Her zamanki gibi Bence benim,yorumlar köşesi sizin.Hunharca kullanabilirsiniz!

Bir sonraki sefere görüşmek üzere!☯

#Dizell


0|1
02

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Son benceni okumak gerçekten çok üzücü. :/

  0|0
  0|0
 • Başkası yorum yapmadan görüş yazayım. İlk olmak güzeldir. Şimdi okumaya başlayayım. Güzel bir bence olduğuna eminim.

  0|0
  0|0
  • Tekrardan merhaba sevgili Dizell.
   Yazdıklarına katılıyorum.
   Ek olarak takipçi sayısı ve hayran kitleside bencenin beğenilmesinde önemli bir etkendir.
   Bazıları da mesaj atıp veya konu açıp reklam yapıyor bence için ama hoş birşey değil bu.
   Bencelerini okurken imreniyorum. Fikir ve bilgi birikimini yazıya dökmek ayrı bir yetenek.
   Umduğun gibi benceni beğendim. Sonraki bencenin merakla bekliyorum.

  • Ayrıca tüm görüşlere + vermek üyelerin yorum yapmasında ki sebeplerden birisi. Bunu görenler xper için yorum yapabilir. Bundan dolayı yorum yapanlarında yorumları ne kadar değerli olur tartışılır. Yaptıkları etik bir davranış değil.

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...