İnsanlar Neden Susar?

Susmak, insanoğlunun çok sık gösterdiği bir davranış sayılmaz bence. Genelde konuşmayı severiz. Ve susmayı sanki bir yenilgi ve sessiz bir kabulleniş gibi görürüz toplum olarak. Yanılıyor muyum?

İnsanlar Neden Susar ?

İnsanlar neden susar tabi hemen yargılamayın susmuyoruz diye; Susmaktan kastım çevrenizde yaşanan olaylara sessiz kalmayı tercih etmek, duyarsızlaşmak ve mecbur hissetmek anlamınada gelebilir.

İnsanların çoğunluğun fikrine katılmadıklarında kendilerine inanılmayacağını ya da kendi fikirlerinin önemsenmeyeceğini düşünüp isteksiz davrandıklarını söyler

Sessizliğin bir başka nedeni de “ etliye, sütlüye karışmayan” çalışanlar olabilir. Konfor alanına çekilmiş ya da ölü bölgede olan ve adeta “salla başını, al maaşını misali” işe gidip gelenlerden oluşan bir ekip; yeni ya da karşıt fikir üretmeyi gereksiz buluyor olabilir.

Unutmayın; Kurumunuza ve çevrenize en çok değer katanlar, duygusal bağlılığı yüksek, görüş ve önerilerini dile getirerek sizi ve çevrenizi ileriye taşımaya yönelen çalışanlarınızdır.Aksi halde yaşanan tam olarak " Körler, Sağırlar, Birbirini ağırlar" anlamına geliyor.

#hawkenn


0|1
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

  • Vucutlarının %90 ı su olduğu için susarlar ve konuşmazlar

    0|0
    0|0
Yükleniyor...