Stres Atmanın ve Mutlu Olmanın Yolları

Günümüzde okul , iş hayatı , aile problemleri , sevgili sorunları , arkadaş tartışmaları vb. bir çok sebep yüzünden stres ve mutsuzlukla boğuşuyoruz. Bu bencemde size kolay yoldan stres atmak ve mutlu olmak için bir kaç öneride bulunacağım. Umarım beğenirsiniz. :)

Stres Atmanın ve Mutlu Olmanın Yolları

Koşun.

Sanki arkanızdan atlı kovalıyomus , zombi istilasında hayatta kalan son insanmış gibi koşun. Bir amacınızın olmasına gerek yok. Yorulacaksınız belki ama bütün günün stresini atmış , rahatlamış olacaksınız.

Uykusuz kalmayın.

Uykulu bir halde nasıl eğlenebilir ki insan ? Önce uyku sonra eğlence. Güzel bir güne hazırlanmanın ilk adımı güzel bir uykudur.

Bağıra bağıra şarkı söyleyin.

Şarkıcı olmadığınız sürece sesinizin güzel olmasına bile gerek yok. Komşularınız evde olmasa yeter. Aksi taktirde mırıldanmakla da yetinebilirsiniz :D

Resim yapmayı alışkanlık haline getirin.

Kimse sizden mükemmel portreler , üç boyutlu çizimler beklemiyor. Sadece aklınızdakileri kağıda dökün. Moralinizi bozan her neyse çizin ki çiziminiz bitince buruşturup atabilesiniz.

Bebeklerle zaman geçirin.

En iyi stres atma yöntemidir belki de bu. Bir bebek sıkıca parmağınızı tuttuğu veya size hafifçe gülümsediği anda başka bir şey düşünebilmek , mutsuz kalabilmek çok zordur. Bu sebeple mümkünse her ay bir bebekle zaman geçirin.

Arkadaşlarınızla eğlenmeyi unutmayın.

Arkadaşlarla vakit geçirmek eğlenmenin en kolay yoludur. Beraber izlenecek bir film mesela...Sevmediğiniz bir film türünü izlerken bile eğlenmenizi sağlayabilir.

Hayal kurmaktan vageçmeyin.

İnsan hayal kurmaktan vazgeçtiği zaman yaşlıdır. Mutlu olmanın en kolay yoludur hayaller. Gözlerinizi kapatın ve en çok istediklerinizin hayalini kurun. Gerçekleşmesi imkansız olsa da fark etmez. Hayallerinizde her şey mümkündür.

Alışveriş stres attırır.

Para harcamasanız da olur. Alışveriş yapmaya gidin beğendiğiniz kıyafetleri giyin deneyin. Mağazadaki en pahalı kıyafeti deneyin mesela , veya arkadaşlarınızla bir gelinlik dükkanına girip gelinlik deneyin.

Gülümseyin.

Dünyanın en çirkin gülümsemesine bile sahip olsanız , gülünce gözleriniz kırışsa bile gülümsemekten vazgeçmeyin.

Mutluluğunuzu ölümsüzleştirin.

En mutlu olduğunuz zamanları ölümsüzleştirin. Kısa videolar , fotoğraflar çekin. Böylece canınız sıkıldığında , mutsuz olduğunuzda açıp o günü hatırlayıo gülümseyebilirsiniz.


0|0
22
toutlemonde KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Sadece , Mutluyum diğerlerını yapamıyom.

  0|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Bağırmaya bayılırım

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • Video çekme kısmı hoşuma gitti denemeyi düşünüyorum yararlı bir yazı olmuş

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;