Bir ilişkide Kadın ve Erkeklerin Masrafları

Bildiğiniz üzere diğer iki bence abartılı olmuş bende daha mantıklısını yazmak istedim.

KADINLARDAN BAŞLAYALIM

1) Dışarıda elini ceplerine atmazlar atsalar bile nadir bu yüzden burada masrafları yok.

2) Kozmetik ürünlerine değinelim her ay kozmetik ürünü bitmez bir insanın alırsın 5-6 ay rahat kullanırsın hadi aylık ortalama hesabını yaparsak 20 - 30 TL'dir bu meblağ en fazla. Her gün banyo yapmama rağmen benim şampuanım 250 ml olmasına rağmen 4-5 ay gidiyor. Ruj vs. de hemen bitecek bir kozmetik ürünü değildir kullanmadım ama bende de dudak nemlendirmek için krem var günde 2 kez kullanıyorum ama aylarca gidiyor 14 liralık krem.

3) Kuaför masrafı denmiş ki bu çok saçma orta halli bir insanın kuaföre gitmesi gereksiz bir lükstür zengin olursan o ayrı tabi fakat bu site orta halli insanları kapsadığı için evde hazırlanmayı hesaba katalım. Fön makinesi, saç maşasıfilan çalışır ayda 8-12 kez buluşsa bu çift yakacağı elektrik masrafını da abartılı söyleyelim 5 TL olsun hadi banyo filan de gidecek su ona da abartalım o da 5 TL olsun ki zaten bu parayı kız değil ailesi ödüyor yani hazırlanmada masraf 0 TL'dir. Zaten bir sürü kız gördüm düğün vb. özel günler haricinde pek kuaföre gittikleri yok.

4) Elbise olayına gelelim burada gene abartı yorumlar yapılmış bir insan her hafta veya her ay elbise mi alır ? İhtiyacın olduğunda alırsın sadece. Hadi ayda 1 elbise aldı diyelim. 50-100 TL arası meblağ tutsun. Gerçi bu parayı ailesi veriyor kızın sonuçta. Ama vermemiş olarak varsayalım.

5) Bence kızların en zahmetli işi bu masrafta. Telefonuna kontör attırmak. Ayda 10-20-30 TL civarı kontör attırıyorlar. Tabi ara sıra bu masrafı erkek çekiyor.

Gördüğünüz üzere ben tarafsız baktım ve abartmadım da kızların bir ilişkide öyle abartılacak bir masrafı yok. Hadi ben şu masrafı kendimce abartayım aylık kozmetik 50 TL de, 100 TL giysi vs. , Kontöre de 20 TL de ayda 170 TL gibi bir masraf çıkar hadi yuvarla bunu 200 TL ki aslında çoğu kızın harcaması bile 200 TL'den düşüktür. Fakat ben 200 TL demicem sadece 20 TL kontör ve sevgilisinin yanına giderken ve dönerken yol masrafını katılcam 50 TL abartı yuvarlak hesap olsun. Tabi ben bunları saymıyorum.

SIRA ERKEKLERDE

1) Dışarıda eline cebine atar. Bizim buraya göre konuşayım yol masrafları erkeğe aittir. Yemek yemek, eğlenmek, nadirende olsa alışveriş yapmak (kıza giysi, ayakkabı vs. almak), sinema vs. rahat uzayıp gider. Yemek yeme kısmında 1 öğün yemek yesinler en düşüğünden hesaplayalım 10 TL yemek tutsun. 10 kez yemek yerse bu çift ayda 100 TL eder. Yol masrafları da 10 TL yuvarla. Aylık yol masrafı 100 TL. Eğlenme, Alışveriş bunlar pek sık olmadığı için ama ayda 1 olduğunu var sayarsak eğlenme 50 TL de, alışverişe 100 TL civarı dersek 150 TL eder. Her hafta sinemaya gidilse 20 liradan ayda 80 lira yapar.

şu an sadece 300 TL var fakat hadi eğlenme ve alışverişi silelim 150 TL olsun. 230 etsin sinema ile birlikte.

2) Her erkek bakımlı değildir fakat ben bakımlı biriyim. Kozmetik ürünlerinde kendime göre hesap yaparsam, dudak kremi, yüz nemlendirici, kil maskesi, parfüm, tırnak bakım kremi, şampuan, duş jeli vb. bakım ürünlerini hesapladığımda 500 TL gibi bir masraf ediyor 1 er tane alırsam eğer bunlardan fakat ben hiç bir şeyi abartı kullanmam bolacana da etmem her gün düzenli kullanıyorum. Ortalama 3 ay diye var sayayım 170 lerde bir meblağ düşüyor fakat ben burada bakımı masrafa katmıyorum sebebi şu bir erkek sevgilisi olsun olmasın bakımlı olmalıdır. Ben kendime bakmayı severim haliyle bakımı kız için değil kendim için yaparım ! (kızlarda böyle yapıyordur umarım ki bende düşündüğüm gibi onların bakımını masrafsız sayayım yukarda her ne kadar yazmış olsamda).

3) Her erkek kuaföre gitmez ya yataktan kalktığı gibi banyo yapıp hazırlanır maksimum 5-10 dakika sürüyor. Evde fön çekenler ya da hiç çekmeyenler vardır. Kimisi yaklaşık 1 saat hazırlanır dışarı çıkmak için benim gibi. Kuaföre fön çektirenlerde vardır ben ara sıra çektiriyorum.

4) Kızlarda dediğimin aynısı erkekte de geçerli.

5) Erkekler kendilerien kontör attırırlar ve arada da sevgilisinede attırır kontör haliyle 20 TL kendisinin olsa ayda. 1 senede ise 5 kez attırsın hadi 100 TL etsin senede kıza attırdığı kontör.

Neyse erkekler açısından yuvarlak hesap yaparsak bir ilişkide aktif ve eğlenen bir çift olacaksa eğer 100-250 TL lik aylık masrafa hazır olsunlar.

Fakat her 2 taraf içinde söylüyorum kozmetik ürün kesinlikle masraf olarak sayılmaz sevgilim olursa şu kadar harcarım niyetinde olarak. Giysiler vs. de dahildir buna. Bunlar kişisel harcamalardır bu sevgiliye bağlı bir durum değildir eğer öyle düşünüyorsan sen aslında bakımsız birisin sadece sevgilin varken bakım yapıyorsun demektir bu. Kontörlerde bence öyle sonuçta sen tek sevgilinle konuşmuyorsun ailenle, arkadaşların, akrabanların vs. de görüşüyorsun telefondan. Buda kişisel harcamadır sevgiliye bağlı değildir.

Sevgili olunca kız ve erkeklerin harcamaları

1) Doğum günü hediyeleri (erkek + kız)

2) Yıl dönümü hediyeleri (erkek + kız)

3) Yol masrafları (erkek + kız fakat buluşma esnasında erkek diğer yol masraflarını çektiğinden erkeklerin masrafı daha fazla oluyor)

4) Yemek, eğlenme, sinema, alışveriş (ağırlıklı olarak erkeğe aittir)

5) Nadirende olsa erkeğin kıza kontör alması

6) Arasıra hediye almak sürpriz yapmak (erkek + kız)

Bir ilişkide kadın ve erkeklerin masrafları

Yani baktığımızda erkeklerin bir ilişkide masrafı daha yüksektir. Fakat bu durumdan şikayetçiysen o zaman senin kız aramaya ya da kızla çıkmaya hakkın yok. Kızlar içinde geçerli bu durum. Fakat erkeklerin daha fazla harcadığı bir gerçektir. Neyse siz masrafa takılmak yerine eğlenmenize bakın kısaca :)


1|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Eline sağlık fakat matematiğin pek iyi değil, onu geçtim erkeklerin masrafını bir hayli abartmışsın, kadınların masrafı ise sana göre düşük... Adaletsizce ve bence yanlış... Ayrıca öğrenci olan kişiler daima az harcar ve bağımlıdır aileye buna erkekde dahil :) ama öğrenci değil ve çalışıyorsa iki tarafta paylaşır zaten, aksi insanca ve gururluca değil, kişiyi kullanmaya girer...

  0|0
  0|0
  • Hayır tam aksine kızların bir ilişkide pek masrafı yok. Matematiğim gayet iyidir.

   Kişisel bakım ürünleri, konrtör vs. bunlar kişisel harcamadır sevgili olsun olmasın kişi bunları alır.

   Bir ilişkide kız özel günlerde ve ara sıra hediye bide sevgilisinin yanına giderken yol parası dışında ne para ödüyor :) ?
   Ben burada kızları ezmiyorum zaten fakat gerçek budur. Bir mekana vs. girildiğinde hesabı erkek öder. Gezerken, sinema vs. masraflar hep erkeğe ait olur.
   Peki bana kızın sevgilisinin yanına gelirken ve ayrılırken bide bunun dışında hediyeler haricinde ne masrafı var sayar mısın?

  • Herkesin yaşantısı farklı, benim saydıklarımile örtüşmeyebilir ama kadınların sadece ağda masrafı ayda 100 TL, neden mi böyle? Çünkü kuaförde halletmiyorsa bir kadın ağda ile evde de halletse ufak ufak batıkların, tahrişin , düzensiz alımın insan fiziğinin boyutu düşünüldüğünde muhtemel. Ayrıca kontör olayı başlı başına saçmalık, hangi kız sevgilisine -bana kontör al der ki? ya da sevgilisi alır ilişki sürecinse bu bana göre gurursuzluk, kontörü sayarsak 30 lira, yol parası ayrı saçmalık kim yol parası verir Allah aşkına, sevgilisine bunu isteyen kız mı var? Bunları bir kız istiyorsa ya ailesi düşkündür ya kız kullanılıyordur, Ben eskişehirliyim bilet paramı ayda 4 kez buluşsak 20 lira, etti 150 lira, saç konusuna katılıyorum, elbiseye de, kozmetiğede ama kozmetik konusunda erkek ve kadınların eşyası bir değil, fondaten, rimel, parfüm, ruj (2) çeşit, dudak koruyucu, bakım kremleri, far, göz kalemi, fırça, allık bunların hepsinin en ucuz ve orta halli fiyatı 200 lira, Allah aşkına gidip kozmetikçileri gezip fiyat

  • bakın, milyoncudan 10 liraya ruj alıp yapış yapış ve dağılmış renkte dudaklarla mı gezeceğiz? Etti 350 lira ki makyaj malzemesini zaten senede 1 kez aldık... Buna ek fondaten, parfüm, allık senede 2'ye çıkar. Yemek, sinema, eğlence v. b yine benim kitabımda ortak ödenir ya da ilk hafta erkek sonra kız gibi değişim olur, bunları da ele alırsak aylık kadının masrafı 230 olsun kozmetik senelik dedik çıkardım. Bunlarla kozmetiği bir tutarsak 430 lira ki seneye sadece ağdayı aylık vurursak bir baba yani benim kisi ağdaya 2400 lira veriyor buna sigarayı eklersem 2520 eder birde buna yol, kozmetik, eğlence harçlığımı eklersem buda senede cüzi miktarda 2000 lira eder. toplam tutar senede kızın masrafı 6900 ediyor bunu aya bölersek aylık 575 lira ediyor ben böyleyim ki eğitim masrafını katmadık en cüzi hesapladık, herkes okuyor ben gibi ağdaya gitmeyen varsa o açık da aylık haftada 5 gün yol parası ve kantin vs parası +evde ağda için bakıma verdiği alışveriş parasıyla sayıyı eşitlemeye yaklaşır

 • Ellerine saglikkk🙏🏼

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Erkeğin masrafı kızdan tabikide yüksektir. Çoğu kızds bu yüzsüzlük var fakat abartmamak gerek sanki hep erkeğin cebine bağlıymış gibi. Kişiden kişiye değişir

  Sevgilin olması cebinde fena para yakmaktır bu bir gerçek. Para önemli değil deselerde ilgi paradan geçiyor ya da bana denk gelen kızlar böyle dingillerdi

  Güzel bir bence. Eline emeğine sağlık

  0|0
  0|0
Yükleniyor...