Yalnızlık Paylaşılmaz, Paylaşılsa Yalnızlık Olmaz

Hepimiz hayatının belli dönemlerinde yalnız kalmıştır. Belki de çevremizde sorunlarımızı anlatacak kimseyi bulamamışızdır belki de anlayacak kimse yoktu çevremizde.

Yalnız insanın yalnızlığını paylaşabileceği kimsesi yoktur. Nasıl paylaşabilir ki yalnızlığını? Kime duyurabilir ki sesini? O zaman insan farklı şeylere yönelir. Kimi zaman iyiye olurken bu yönelişler kimi zaman kötü yöne olur.

Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz.

Yalnızlık insanı kendisi ile yalnız başına bırakır ve kendisini sorgulamaya başlar insan acaba neden? Kimi zaman cevap verir kimi zaman veremez. Ama verelebilecek en doğru cevabın bu Dünya'nın imtihan dünyası olduğunu bilmek ve sabretmek olduğunu bilmeli.

Belki sizi bir yere çağıran olmaz, belki kimi zaman yalnız başınıza yürürsünüz en azından hayatta olduğunuz için bir şeyleri başardığınız ve başarabileceğiniz için şükredersiniz.

Belki de bir yerlerde hata yapmışızdır? Belki de bize hatalar yapıldı. Fakat ileriye bakmalı ve yalnız da olsak yapacak işlerimizin olduğunun farkına varmalıyız.

Bazen de kalabalıkların içerisinde yalnız hisseder insan. Çevremizde bir sürü insan olsa da yalnız hissetmemek elde değildir bazen. Sadece işleri düşünce arayan insanlar, dertlerimizle uğraşmaktan muzdarip insanlar bulunur etrafımızda bazen.

Ama şunu da unutmamak gerekir ki etrafımızda bize zarar veren insanlarla birlikte olmaktansa hiç olmamak daha iyidir. Üzüm üzüme baka baka kararır belki de böylesi daha iyidir.

Bazen yalnız kalmak iyi gelebilir insana. Yalnız kalmayı istemek yalnız olmayı istemek anlamına gelmemeli. Kendinizi daha iyi farkedebilirsiniz belki de.

Yalnızlığın en güzel yanlarından birisi de sizi asla terketmemesidir. :) Herkes gitse bile yalnızlık her daim sizinledir. Onun sizi terketmek gibi bir lüksü yoktur.

Özdemir Asaf: Yalnızlık, müziğin bile seni dinlemesidir.

Belki de önyargıların kurbanı olmuşsundur. Daha tanımadan insanlar kendilerince yargılamışlardır seni. Olsun bu sen olduğun gerçeğini değiştirmez.

İnsanların ön yargılarını yıkmak her zaman zordur. Buna sarfetceğimiz enerjiyi kendimiz için kullanabiliriz. Çevrende hakkında peşin hüküm veren insanların olmaması daha iyidir.

Kendin için bir iyilik yap ve sen de sana gelen insanlara önyargı ile yaklaşma. Anlaşamıyorsan yolunu ayırabilirsin.

Okuduğunuz için teşekkürler, umarım beğenirsiniz.


1|0
23

En İyi Kız Görüşü

 • Emegine saglik...

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Galiba haklısın. Ebedi yalnız kalmaktan korkuyorum :/ Emeğine sağlıkk ^^

  0|1
  0|0
  • Yok ya kalmazsın Allah'ın izni ile :) Teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;