Herkese merhabalar,

''KADIN'' denilince aklımıza ne geliyor ?

Benim aklıma ; Çocuklarının eğitimini ile ilgilenen, onların daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayan, çalışıp tıpkı kocası gibi eve ekmek getiren, para kazanıp güzel bir yaşam kaliteli sunmak isteyen, koşuşturan, hertürlü zorluğu sırtına yükleyen, bazen kendini düşünmeyip sırf başkası için çabalayan, duygusal bir cinsiyet geliyor.

Bunu sizler daha farklı yorumlayabilirsiniz.Kadın Dayanışması

Hemen sizler için konuya giriş yapacağım ancak şunu belirtmek istiyorum :

Ulu Önder ''Mustafa Kemal Atatürk'' Der ki ;

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Paylaşımı yapmadan önce yukarıda ki o sözü aklıma geldi. Kadınlarımıza ne kadar değer verdiğini görüyoruz. Biliyorsunuz ki, ülkemizde ''Mustafa Kemal Atatürk'' Cumhuriyet tarihimizde önemli bir adım atmıştır. Kadınlara bazı haklar ve yasalar tanınmıştır. Bundan dolayı fazlasıyla gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü, bilmelisiniz ki daha halen dünyada birçok ülke kadınları ezilen bir kimlik olarak görüyor.

Şimdi o ufak bir hatırlatmayı yaparak asıl mevzuya giriş yapacağım.

Peki, Kadın Dayanışması Denince Aklınıza Ne Geliyor ?

Yıllar boyunca kadınlara karşı hep bir önyargıyla baktılar. Güç ''Erkeğin'' elinde denildi. Evet doğru ancak özellikle şu dönemde, kadınlar birçok erkeğin yaptığı işi fazlasıyla yapıyor zaten. Yani anlayacağınız artık sadece ERKEKLER söz sahibi değil.

Hiç dikkat ettiniz mi ? bilmiyorum ama bir ortamda eğer ki ''Erkek ve Kadın'' tartışıyorsa özellikle programlarda çok iyi izleyin denk gelirseniz mutlaka bayan konuklar hemen erkeğin üstüne yürüyor bu yürüme tabi ki bilek olarak değil konuşma yoluyla :)

Önce bir bayan atılıyor, ardından bir bayan, bir bayan daha, o da ne bir bayan daha katıldı... bayağı kalabalık oldular :D

Tabi böyle durumlarda güçlü sesiyle baskın olan erkek , bir anda haps oluyor. Çünkü karşı taraf bayağı kalabalıklaştı. Her kafadan bir ses ve tepki. Bakın ; Adam haklı olsa bile :D işte buna kadın dayanışması derler.

Beyler, kadınlar harbi çok güçlüler. Öyle hafife almayın gerçekten güçlüler. Siz o an kafanızda birşey düşünürken, kadın onu düşünüp çoktan halletmiş yeni şeyleri yorumluyordur bile. O sebeple kadınları hafife almayın. Gerçekten çok güçlüler.

Aslında bu dayanışma onlar açısından çok önemli sebepleri ;

 • Tecavüze uğrama
 • Bastırılma
 • Şiddet

Gibi birçok sebeplerin etkisi günümüze kadar yansıdı. Ben bu dayanışmayı fazlasıyla göz önünde bulundurup hatta fazlasıyla bazen destekliyorum.

NOT : Tabi ki haklı olduğunuz konularda. Yoksa bir erkeğin boş yere eleştirilmesini istemem. Bu bir erkek olarak bana da hakarettir.

Bir bilgi vereyim ;

Türkiye'de bir vakıf var. Evet gerçekten var nedir bu vakıf peki ?

''KADIN DAYANIŞMASI VAKFI'' isimli gerçekten bir vakıf. Genelde bazı kadınlar bu vakıflara üyeler. Tüm sorunlarını bu vakıflarda hallediyorlar. Sanırım devlet destekli bir vakıf.

''Feminizm '' denilmesini ben hiç sevmem. O kelimeden de tiksinirim. Ancak bu kadın dayanışmasını bazen öyle bir hale getiren kadınlar var ki hiç susmuyorlar. Konu bitmiştir. Olay kapanmış ve sorun çözülmüştür. Uzatır, uzatır ve yine uzatır. Çünkü, FEMİNİST ismini hücresine taşımıştır. Bu gibilerin kadın dayanışmasıyla bir alakası yok onu belirteyim. Bu arada her tepki göstereni beyler feminist sanmayın yok öyle birşey.

Eğer bir ortamda kalabalıklarsa mutlaka uzaklaşın beyler. Çok güçlüler. Ben ortaokuldayken hatırlıyorum, Nevzat isimli bir arkadaşım bir kızla tartışıyordu o sırada ne olduysa birden arka sırada ki Eda, Yeşim, Ayşe bir anda bu üçlü çocuğa yüklendi. Olayın sonrasında öğrendik ki, Nevzat bizim Eda'yı kızdırmış ve oturduğu kırık koltuğu değiştirmiş. Evet bu kadar basit bir boş tartışmada bile kadın dayanışmasını görüyoruz. Emin olun eğer olay büyüseydi o an sınıfta diğer kızlarda yüklenecekti. Biz erkeklerde sınıfça garibim oturmuşuz onları izliyoruz. Kimimiz de gülüyoruz tabi :D hiç unutmuyorum o olayı.

Hani bizlerin kullandığı bir tabi ve bir Atasözü var ; BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR. Bence, bu Atasözü kadınlardan çıkmış abi :D Başka bir anlam veremem. Çünkü bir araya geldikleri zaman vayy o erkeğin haline :D

Aslında haklılar. Sen kadını her ortamda dışlarsan onlarda psikolojikmen sana baskı uygularlar kalabalıklaşarak.

Mesela şöyle yorumlayalım sizlere ;

Biz erkekleri bir kavgası ve sorunu olursa buna benzer herhangi bir sıkıntıları genelde yalnız halletmeye ya da en fazla 1-2 arkadaşımızla konuşup destek alarak hallederiz. Kadınlar da ise bir ''milli ittifak'' vardır :D düşünce ne olursa olsun, fikirler ne olursa olsun birçok kadın sırf ezilmişlik ve yaşadığı travmadan dolayı eğer kavga eden kadın haksızda olsa, erkeğe karşı onu destekler. İşte bu bir psikolojik destektir. Ancak olayın özetinde yanlış yapılıyor. Tabi bu yanlış her zaman olacak diye birşey yok kimi kadınlar gerçekten dayanışma yapmalı. Çevrede o kadar sapık, hırsız, dolandırıcı var ki bu dayanışmayı çoğu zaman bende destekliyorum.

Birde bilmelisiniz ki ; 8 Mart Kadınlar Günü vardır. Mesela hiç Erkekler Günü felan yok :D bakın burada bile baskı altındayız :D

Düşünceler ne olursa olsun. Eğer ki bir kadın çoksa bulunduğunuz ortamda beyler mutlaka susun :D Bende diyorum ki Erkeğe şiddete hayır ! :D


Teşekkürler,

Emeğe Saygı #SarısınaKırmızı


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

 • Milyonlarca kadın yanılıyor olamaz, Erkeğin en lezzetli yeri başının eti... 😄

  0|0
  0|0
  • O cumlede facebook sayfalarinda var bu kadar özenti kelimeler kullanmala :D

  • Hepsini Göster
  • Yok kendi cümlenmis gibi dedin sanki "Erkegin en lezzetli yeri basinin eti " :D eger bu cumleye denk gelmeseydim gulumserdim ama o bile olmadi be mizahcim :D bu aralar yoksun :))

  • Zaten kendime ait demedim ki 😂 çelişkiye bak sen 😕 .. Paketten giriyorum nete oda azalınca kısmaya başladım ks'den 😄

Yükleniyor... ;