Bir Kızın Hayatı Boyunca Yapması Gerekenler

Merhabalar, herkese iyi günler.

Bu bencemde dikkat çekmek istediğim konu kızlar ve aslında ne kadar değerli oldukları. Biraz sert olabilir ama bazı kızlara unuttukları şeyleri hatırlatmak için bunun gerekli olduğunu düşünüyorum.Hadi başlayalım :)

Karakteriniz bukalemun olmasın

Bir kız hayatı boyunca her zaman kendini insanlara beğendirmek zorundadır. Yeri gelir ailesine, yeri gelir komşularına,yeri gelir sevdiğine. Herşey önce sizde başlar. Karakteriniz sağlam olmalı.

Şunu unutmayın. Kimseye kendinizi beğendirmek zorunda değilsiniz. Bir şeyi bilmiyorsanız bilmiyorum deyin. Utanmayın. Sınırlarınız olsun. Herşeye evet demeyin. İnsanları kırmaktan çekinmeyin. Yeter ki bunu söylemenin uygun bir yolunu bulun. Bırakın insanlar sizi olduğunuz gibi sevsin.

Özgüvenli olun ve Gülümseyin

Bir kızın hayatı boyunca yapması gerekenler

Yapabileceğiniz en basit şey gülümsemektir. Üstelik gülümsemek bulaşıcıdır. Hangi yaşta olursanız olun, hepimizin yüzündeki gülümseme size bir çok kapıyı açar.

Özgüvenli olun. Yetersiz hissettiğiniz yerde sürekli kendinize kusur bulmak yerine bu özelliğinizi nasıl düzelteceğinizi düşünün. Kendinizi geliştirin. Kitap okuyun ve başınız her zaman dik olsun. Yanlız bu dünyayı ben yarattım havalarına aman ki girmeyin. Kimseyi küçük görmeyin. Eleştirmeyin. Bırakın onlar sizin arkanızdan konuşsun. Sizi tanıyanlar ve sizi olduğunuz gibi kabul edenler oldukça sırtınız yere gelmeyecek.

Bakımlı Olun

Önemli olan güzel olmak değil,kendini öyle hissetmektir. Her kız illaki yakışıklı birinin yanında yakıştırmadığı bir kız görmüştür. Çoğu da bunu farklı yorumlamıştır. Aslında gerçek bu olmayabilir. Bir kız kendini yeterince değerli görüyorsa ve içinde kötülük yoksa ayrıca biraz da kendine dikkat ediyorsa bu iş tamamdır.

İyi giyinmekte bunun anahtarlarından biridir.Bunun için illaki açık giyinmenize gerek yok. İşte size bir kaç stil önerisi:

Erkeklerin Size Bir Hanımefendi Gibi Davranmasını Sağlayın

Bu o kadar kolay bir şey ki. Erkeklerin çoğu kızına göre davranır. Siz kibar ve nerede ne yapacağınızı bildiğiniz sürece kimse size hanzo gibi davranamaz. Özellikle dikkat etmenizi istiyorum kızlar. Kendinizi kullandırtmayın! Kendimi sevdireyim derken, karşımdakini mutlu edeyim derken bir bakmışsınız herşey tersine dönmüş.

Ne istiyorsan onu yap. Kimseye boyun eğmek ya da açıklama yapmak zorunda değilsin. Burada önemli olan kişi SENSİN! Neslin devamını sağlayan mükemmel bir fizyolojin var. Bu erkekleri yetiştiren de ana. O terbiyeyi veren, vatanı düşmandan kurtaran yiğidi yetiştiren de sensin ve olacaksın. Bunun farkında ol.

Bu arada bir erkek arkadaşımın söylediği cümleyi paylaşmak istiyorum. Durumun ne kadar içler acısı olduğunun farkında olun lütfen.

Kızlara insan gibi muammele edilmediğini görüyorum. Kızlar susuyor, kabulleniyor hatta peşinden gidiyor böylelerinin. Yazık çok yazık.

Daha söylenecek çok şey var ama burada kesmek istiyorum. Lütfen kızlar kendinizi sevin ve akıllı olun. İyi günler herkese :)


0|0
21

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 2

  • Güzel bir bence eline sağlık :)

    0|0
    0|0
  • Güzel öneriler. Haklısın.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...