Kürt Irkçılığına Hayır!

Tüm Ks halkına sevgi ve selamlarımı iletiyorum Toplumsal olarak eğitimimiz çok parlak sayılmaz ayrıca yetiştirilmesi tarzımızda bunun kötü bir sonucu olarak gençlerimizi içten içe toplumda ayrıma, ırkçılığa sürükleyen fikirlerle beyinleri yıkanıyor.

Bilindiği gibi Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerimiz her zaman ötekileştirildi. Burada yaşayan halk hep sömürülen, hor görülen oldu tek suçu KÜRT olmaktı.Yanlış anlamadınız sadece KÜRT olduğu için,isminden sonra kimliği sorulur, ne oldu da insanlar ırkı ile muamele görür oldu?

Oysa omuz omuza savaşmıştı tüm cephelerde atalarımız, birlikte kazanılmıştı bu vatan bunlar ne çabuk unutuldu?

Ben kürdüm! Ama asla PKK yandaşı olmadım. Ama siz ırkçı ve kör zihniyetli insanlar heppimizi bir tuttunuz tutmaya devam ediyorsunuz. Bizler din kardeşiyiz, peygamberin en yakın dostu olmadı mı Bilali Habeş? Siz biz Kürtleri sevmeyen insan güruhu hiç tanımak istediniz mi bizi? Hiç Doğu Anadolu yu gezdiniz mi? Misafirimiz oldunuzda mı böyle önyargılı yaşıyorsunuz?

Birçoğunuz sadece duyduğu safsata yalan yanlış haber kanallarının bizleri ve bölgemizi kötülemesi üzerine bizleri yargılıyorsunuz, dışlıyorsunuz bunun neresi düşünce ve mantıktır?

Kürt Irkçılığına Hayır!

Hiçbir zaman dinlenmedik birkaç faşist partizan yüzünden bütün Kürtleri aynı kefeye koydunuz. Empati kurun, tanışın, kaynağın. Bizleri tanımadan verdiğiniz kararlar sadece ülke bütünlüğünü bozuyor ve bozacaktır.

Heppimiz et ve kemiğiz ırkımız bizi birbirimizden farklı kılamaz bizi farklı kılan fikirlerimizdir. Duyduğu ile hareket eden insan hiçbir sonuç elde edemez!

Elele vermek zorundayız birbirimize saygı göstermek zorundayız. Hiçbir yabancı ülke bizlere yardım etmez bizleri parçalamak için can atıyor bugün ülke bölünse ilk saldıran ABD olacak Ermenistan olacak. Sadece televizyon başından,gazetelerden duyduğunuzla kalmayın!

Bugünden itibaren bizlerinde insan olduğunu unutmayın! Vatan haini değiliz yüzyıllardır bu topraklarda yaşıyoruz bizleri PKK ile karıştırmayın! Bizleri tanımaya çaba gösterin, sevgi olmasa bile saygı göstermeyi bilin. İçinizdeki KÜRT nefretinin boş olduğunu anlayacaksınız sadece yapmanız gereken

Vesselâm...


1|3
410

En İyi Kız Görüşü

 • Universiteye baslayana kadar kurt nedir bilmezdim herkes bana bu ulkenin evladi gibi gelirdi ne zaman ki unive basladim hep genel olarak tarih ogrencileri tarafindan Turk oldugum icin dislandim ve surekli polemik yasadim surekli sahsima ve Atama karsi hakaret isittim ne yazik ki ilerde tarih ogretmeni olacak bu gencler. Ben kurt nedir bilmem ben ayrim bilmezdim ta ki onlarla karsilasana kadar biz her turlu hizmeti doguya verdik ogretmen gonderdik olduruldu yol iscileri gonderdik olduruldu doktor gonderdik olduruldu vergi vs vs onlardan muaf edildi yaranilmadi. Hep bir kurdistan diye turturdular bide icerde bagimsiz disarda ozerklik istediler neymis efendim biz sizin askerlerinizin agzina s*calim ilerde baska ulkeler bizim agzimiz s*carsa sizin askerleriniz bizi korusun bizle savasa gitsin oldu canim..
  Ben ayrimci degildim ta ki cogu seyi gorene kadar cozum sureci adi altinda bir cok insanin canina kiyilana kadar meclise aldiktan sonra apo bizim baskanimiz diyeni gordukten sonra okadar bebegin katili olan adami basustu edip Atami yerden yere vuranlara kadar her b*ku gorduk.
  Simdi mi ben artik kurtleri sevmiyorum evet kurt arkadaslarim var ama mesafemi koyuyorum.
  Ayrica bu ulke herzaman Turkiye olarak kalacaktir tek bir parcasi dahi degismeyecektir

  7|12
  4|4
  • Yine aynı ayrımı yapıyorsunuz siz biz kürtlerle PKK’yı bir tutuyorsunuz. O kadar yazıyı okuyup hala irdeleyememişseniz benim daha fazla izah etmeme gerek yok ne yazık ki

  • Hepsini Göster
  • ağzına sağlık. ateş olmayan yerden duman çıkmıyor kimse masuma yatmasın

  • Tek tek indiricen işte onu yapanları !

En İyi Erkek Görüşü

 • Ya arkadaş şu kürtlerin mazlum edebiyatına bitiyorum. Bu topraklarda bir acı siz mi çektiniz bak ırakta daha yeni 10 senede 1 milyon insan öldü. Ve bunun da çoğu abdnin elindeki ileri teknolojiye rağmen sivil. Bu ülke 35 senedir pkk ile savaşıyor bana hadi çıkıp desene 1 milyon kürt öldü çoğuda sivil. Bu devlet bir sizi mi ezdi bir size mi işkence yaptı bu ülkede sağcılar ölmedi mi? solcular ölmedi mi? Hepsi kürt müydü bunların. Diyorsun ki hep bizi ötekileştirdiler. Ya arkadaş siz vatanınızı milletinizi sevdiniz de bu ülke mi sizi ötekileştirdi. Elektrik çalan orası kaçakçılık orada vergisini vermez nerede pislik varsa oradan geliyor (bak bunlar pkk ile ilgili değil) sonra bizi ötekileştirdiler. Madem bu ülkede ırkçılık var sorun bakalım neden lazları ötekileştirmediler. Onlara neden kötü gözle bakılmıyor. Çünkü vatanı için canını verir. Dürüstlerdir milletini soymaya çalışmazlar.

  Bu ülkede bizi ötekileştirdi diyecek tek etknik köken vardır Çingeneler dışlanmamı istiyorsun git gör. Kimse onlala evlenmez kimse onların pişirdiğini yemek istemez işe almazlar hırsız ve pis derler. İnsanlar şu an kürdüm diyor rahat rahat onlar ise gizlerler utanırlar.

  Ben çerkesim ve çok rahat diyorum ki bu ülkede senin dediğin gibi bu ülkede ırkçılık yok. Vatanını seven sevmeyen ayrımı var.

  1|1
  1|1

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • Kürt değilim, Türk de sayılmam. Zaten bir toprağa vatan diye kan ile bağlanmazsın. Doğduğun, yaşadığın, avuçlarına alıp kokusunu içine çektiğin toprak vatandır. Kısacası ne olduğun ya da ne olduğunuz beni hiç ilgilendirmiyor. 'Ben Kürdüm' 'Ben Türküm' diye bağırmak yerine 'insanım' demedikçe sen ötekileşirsin, ötekileştirirsin. Boş verin körükle gitmeyi. Doğu insanı içtendir, samimi ve misafirperverdir. Bulunduğum yer ve tanıdığım kişilerden biliyorum. İyisi de var kötüsü de illa ki. Nerenin yok ki?

  3|5
  1|1
  • Aynen öyle

  • bak koç vatan kan ile vatan olur sana bu vatan için kan dökmedin s. ktir ol git diyen de yok ama sakın ha sakın toprağını sıksan şüheda fışkıracak bu topraklarda şühedanın KANINI DEĞERSİZLEŞTİRMEye kalkma,
   ki zaten tüm o şehidanın kanı kürt ya da türk kanı olduğu , için bu topraklar vatan da değil vatan olmuşsa eğer bu kanlarla bu VATAN; ŞEHİDANIN KANI BU TOPRAKLARA BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE AKTIĞINDAN VATANDIR...

 • Bir hadis-i şerifte, “Arab’ın Arap olmayana üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir. İnsanın cennete girmesine sebep olan en büyük şey, kulun takvasıdır” buyurulur.

  3|1
  0|0
 • Çok doğru

  0|1
  0|1

Erkekler Ne Diyor 9

 • Haketmediği davanın peşinden koşup Devlet'e ve halka zarar veren her kim , grup , toplum , örgüt olursa olsun. Ve bunları destekliyen her kim , grup , toplum , örgüt olursa olsun. Bende ne saygısını nede sevgisini bulabilir. Saygıyı ve sevgiyi benden zoraki almaya çalışırsa da belasını bulur. Ülkeyi beraber kazandık , beraber savaştık ayaklarını bırakalım ve elde edebileceğimiz bir takım savaş kayıtlarına bakalım. Nereden kimler gelmiş. :) Birlikte mi savaştık yoksa bizler savaşırken arkamızdan isyanlar mı çıkarıldı? Bu da farklı bir olay. Söylemek istiyorum ki ben ırkçı değilim. Benim laz, kürt, pomak, farklı uyruklara sahip dostlarım var. Gerçekten çok iyi insanlar tanıyorum. Ama nekadar iyi olursan ol ; vatan hainliğini destekliyorsan , haketmediğin birşeyi zorla almaya kalkıyorsan melek gibi bir insan olsan ne değişir. Milyonların hakkına giriyorsun. Türk milletine ırkçılık yapıyor diyenlere ise çok gülüyorum. Biz her kim olursa olsun elimizi açtık ve açmayada devam ediyoruz. Ama neden bir takım ırkların grupları tarafından sırtımızdan bıçaklanıyoruz. Bak sen şu işe buna karşı olup gerek cephede gerek sokakta fiziksel olarak veya sözlü olarak çarpışıncada ırkçı oluyoruz.

  0|1
  0|0
  • Ben devletime ve ülkeme zarar veren hiçbir örgüt, STK veya gruba destek vermiyorum vermem de. Ben toprak bütünlüğü düşünürüm ama birçok insan sadece duyduğu safsata yalan yanlış haberlerle bizleri bir kefeye koyuyor. Evet PKK üyesi birçok kürt var ama bu bizleri de PKK lı yapmaz lanet olsun onlara ki bizleri böyle tanımlayan bu it sürüsüne. Sizlerden tek isteğimiz herkese bizlerin tamamının hatta büyük çoğunluğun böyle pis ayrımcı ve faşist düşüncede olmadığımızdır

  • Söylemek istediğim gibi hiçbir ırıkçılık ayrımım yoktur. Türk insanında söz konusu mesele daima vatan oldu hali vaktiyle kurulan bir grubun Kürtler adına hareket etmesi insanların aklını çelebilir. Sonuçta herkes gördüğüne inanır altında yatana pek bakmaz. Marketten su aldığımızda nasıl içindekiler kısmını okumuyorsak öyle birşey bu su sudur. PKK'nın siyasi kolunuda bir hayli destekliyen insan olunca ve o siyasi kolun amacı çok açık ve net. Ve bu isteğini bu ülke toprakları içerisinde dile getirebiliyor olması çoğu insanı çıldırtıyordur. Demek istediğim şu ki emin ol ki çoğu insanın kürtlerle herhangi bir sorunu yok. Sorunum var diyenlerin bile yok eğer bir toplumla diğer toplum arasında bir sorun olsaydı bu sorunum var veya yok demeye kalmazdı. Gel görelim ki hepimiz müslümanız ırk gözetmeksizin konuşuyorum ki vatan hainliği haramdır. Kürtleri dışlıyor olarak görmenin sebebi insanların dikkatsiz konuşmaları , insanlar lafı uzatma gereğı duymadığı için direk kürtler diebiliyor bazen.

  • Aynen öyle bu itler yüzünden bizler de arada kaynıyoruz. Benim kızdığım nokta hep hakaret edip hiç okuyup, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlara. Bak o kadar gereksiz benceyi okur yorum yaparlar, kıçını başını açana yorum yaparlar dünden beri hiçbir Allahın kulu bu yazıyı okumamış kısaca.
   Mesele bağ yemek değil bağcıyı dövmek.
   Tm ırkçı ve faşistlere Allah lanet etsin

 • Zaten amaç budur. Cehaletin büyüğü ancak eğitimle olur. Birileri bu soeyal medyadan Türk, Kürt diye ağız dolusu küfür eden aptal vatandaşlarımız sadece bizden başkalarına hizmet ederek kuzeyimizde ve güneyimizdeki savaş çıkaranlara hizmetkarlık etmekte. Pkk ile Kürt vatandaşlarımızı aynıymış gibi Kürt vatandaşlarımızın yanındaymış gibi gözüken sömürgecilerin köleleri olan medya leşkergelerini saymıyorum. Yazınızı çok beyendim umarım başka ortamlardada paylaşırsınız ne kadar kavgacı okurda kendine gelirse o kadar iyi yazınız için teşekkür ederim.

  1|0
  0|0
 • pkk içinde Türk de var, siter Türk ister kürt ol, önce ADAM olmak zorunda insan. Sen eğer SEN isen, sorun yok:))) amma da sen geçti yaa yuhh:)

  0|2
  0|0
 • Kurt irkciligini su yasima kadar hic gormedim. Yemin ediyorum hic gormedim ve umrumda degil hatta kurtlerle daha iyi anlasiyordum. Ama son zamanlarda pkk olaylarindan sonra ve bazi yeni tanistigim kurtlerin twitterdan pkk lehine tweetler atmasindan sonra mhpli oldum. boyle giderse kurtler o kadar dislancak ki pkk yerine insanlar kurtlere patlayacak mhp oylari artacak ve kin baslayacak.

  0|1
  0|0
 • Erzurumluyum. Ve memleket topraklarımız Atatürk' ü ağırlamış, Atatürkte bu hizmetten dolayı Erzurumdan milletvekili olmuştur. Bende ırkçı değildim lakin Atsız okuyarak Türk töresini öğrenerek ırkçı oldum. Erzurumdan memleketimden uzak bir kürt şehrinde yaşadım. Ve herkesin destek vermesinden tiksindim ve ırkçı olmaya başladım. Her geçen gün nefretim bir damla daha artıyordu. Şimdi ise bilgili Türk tarihini bilen bir Türk genciyim

  0|0
  0|0
 • Güzel yazmışsın hak veriyorum sana. Ama bugün hemen hemen bütün kürtlerde (tanıdıklarım arasında diyeyim) bir pkk sempatizanlığı görüyorum ya da apoyu mandela gibi görmeler falan buna ne diyeceksin?

  0|1
  0|0
  • Kardeşim onlara beyni yıkanan düşünme yetisi olmayan cahiller. Ben doğunun göbeğindeyim Bitlis/Tatvan gel gör bizi ortamımızı ağzın açık kalır sinek küçüktür fakat mide bulandırır bunlarda öyle birkaç it yüzünden bizler bu haldeyiz

  • Doğrudur buna sebep olanlara lanet olsun

  • Binlerce defa lanet olsun.
   Onlar yüzünden doğulu insan okulsuz, evsiz, işsiz bırakıldı bu pislikler yüzünden halkımız hep hor görüldü ama Allah her zaman bizlere yardım ediyor edecek ve biz bu pis faşist ve dinsiz insan topluluğundan kurtulacağız

 • Yazını uzuun uzun okumadım yalnızca başlığa cevap vericem.

  Kimsenin Kürt Irkçılığı falan yaptığı yok. Özellikle de DEVLETİN.
  Pkk ve KÜRT kardeşlerimizi Aynı kefeye Koyacak olsak, Koymuş olsak Haritada Doğu diye gösterilen kesimi DÜMDÜK edecek güce ve kudrete sahip DEVLETİMİZ.
  Mesele PKK' ve DESTEKCİLERİ iledir. Bu yeterince Açık ve NET'tir.

  * İstisnalar Kaideyi bozmaz.

  0|0
  0|0
 • "Kürt Irkçılığına Hayır" başlığı açıp Türk ırkçılığını eleştirmişsin.

  0|1
  1|1
 • daima ırkçıyım size

  1|0
  2|1
Yükleniyor...