İnsanı İnsan Yapan Özellikler

İnsanı insan yapan değerler vardır. Bu değerler olmadan görüntüden ibaret kalırız. Bu özelliklerin bir kısmı doğuştan, bir kısmı yaşadıkça tecrübe ile gelir..

Düşünmek

İnsanı insan yapan özellikler

Herkes kendince birşeyler kurar kafasın da..Hayaller , aşk , iş ,sağlık vb... Sonu gelmeyecek konular içinde kaybolup gidiyoruz.Düşünmeyen insan var mı ? (Bazıları hariç :P) Bu arada ekşiden güzel bir yorum..

düşünmek bir süreçtir, bitmez. uzar da uzar... eyleme geçemeyen insanlar için bir kaçış yoludur bazen.

Sevmek

Sevmek derken sadece insanların ''aşk'' diye tanımladığı sevgi türü değil..Anne,baba veya kardeş sevgisi gibi. Sevginin en güzel yanı bu değil mi ? İnsan herşeyi sevebilir. Ağacın yanın da açmış bir çiçeği veya o çiçeği yiyen hınzır keçiyi :) Sevgi karşılıksızdır, sevmek güzeldir ve seven insan güzeldir..

Augustinus:
"Sevgi ruhun güzelliğidir."

Kardeşlik

Bir insanı kendinize yakın hissetmek , ona herşeyinizle güvenmek ,sarıldığınız da kardeşiniz olduğunu bilmek için aynı anneden doğmak gerekmez değil mi ? Bu tür insanlar zor bulunur. Eğer sizin varsa onu kaybetmemeye özen gösterin..

Düştüğünüzde yanınızda olanlara iyi bakın ki kalkınca kimle yürüyeceğinizi iyi bilesiniz...

Hoşgörü

Bence çok önemli birşey..İnsanların hatalarını görmezden gelmek .Onların hatalarını yüzüne vurmadan hoşgörü ile yaklaşmak..Her insan hata yapar..Halbu ki birbirimize hoşgörülü olsak ne kadar kolay olur değil mi hatalarımızı atlatmamız ? Hoşgörü ile yaklaştığınız herkes size daha çok yaklaşıcaktır..

Hoşgörü, uygarlığın biricik sınavıdır.

Daha çooook şey var. Fakat sizleri çok sıkmak istemedim, ilk bencem pek sıkıcı olsun istemiyorum umarım beğenmişsinizdir =)


1|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Güzel bir paylaşım..

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • doğru, pek kalmadı böyle insanlar.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...