Özgecan Yasasına Çağrı, Kadına Şiddete Hayır Diyorum

Sosyal medyada Özgecan Yasası için çağrı... Bunu Buradan Bizde Yapabiliriz... Ben Bir Erkeğim Kadına Şiddete Hayır Diyorum...

Change.org sitesinde Özgecan için bir kampanya başlatmış ve 1 milyonun üzerinde imza toplanmıştı. Aynı kampanya, 'Özgecan Yasası' için 4 parti liderini de kapsayan bir açık çağrıya dönüştü.

Aralarında ünlü isimler in de bulunduğu birçok kişi kampanyaya destek veriyor.

Özgecan Yasası' için devam eden kampanyayı Janset, Berrak Tüzünataç, Ceyda Düvenci gibi ünlü isimler de destekliyor. Çağrı metni şu şekilde:

"Özgecan’ın tecavüz edilip, vahşice öldürülmesinden sonra başlattığımız kampanyamızda dönüm noktasına geldik. Kadına karşı işlenen suçlarda erkeklere verilen iyi hal, ceza ve tahrik indirimlerinin tarih olması için çok önemli bir dönemdeyiz.

Sosyal medyada Özgecan Yasası için çağrı ... Bunu Buradan Bizde Yapabiliriz ... Ben Bir Erkeğim Kadına Şiddete Hayır Diyorum ....

Bugün, Türkiye’de bu talebe katılan 1 milyon 70 binden fazla kişi var. Ancak, siyasilerimiz hala suskun.

Bu sebeple, aşağıdaki mektupla Türkiye'yi yönetmeye aday 4 partinin liderlerine sesleniyoruz: #ÖzgecanYasası çıksın, yasalar kadınları korusun! Sen de imzanı ekle, bu isteğe katıl.

"Bizler, Özgecan Aslan cinayetinden sonra kadına karşı işlenmiş suçlarda keyfi uygulanan ceza ve tahrik indiriminin kalkması için imza vermiş 1 milyon 70 binden fazla kişiyiz. Siz bu ülkeyi yönetmeye aday 4 büyük partinin liderlerisiniz. Bugün eşini öldüren bir erkek sadece duruşmada kravat taktığı için indirim alıyor. Aynı şey bir kadın için geçerli değil. Bir kadına tecavüz eden erkek kadın mini etek giydiği için tahrik indirimi alıyor.

Biz bunun yanlış ve adaletsiz bir uygulama olduğunu size anlatmak istiyoruz.

Sayın Ahmet Davutoğlu,
Sayın Devlet Bahçeli,
Sayın Figen Yüksekdağ / Selahattin Demirtaş,
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,

Sizden isteğimiz, ülkemizin bu kanayan yarasını görmeniz ve bu haksız uygulamayı sona erdireceğinize söz vermeniz. Gelin bu adaletsizliği yok edelim ve bunun adına da 'Özgecan Yasası' diyelim.

Seçim yasakları başlamadan hemen önce verdiğiniz yanıtı kamuoyuna açıklayacağız.

Tüm kalbimizle bir sonraki duyurumuzda her birinizin adının yanında söz vermedi değil, 'söz verdi' yazmasını diliyoruz.

Özgecan Yasası için imza vermiş 1 milyon 70 binden fazla kişi."


0|0
13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • hdp kimmiş ki sen onalrı Türk Milletine muahttap alıyorsun? Hdp önce gitsin dağa kaçırdıkları çocukların hesabını versinler. Ayrıca burada ne yaparsan yap özgecandan sonra bile en az 9 kadın feci şekilde öldürüldü. Bitmez böyle olaylar çünkü Allah korkusu kalmamış devlette koyvermiş çekmiş elini sanki. Basın olmasa ne münevver karabulut ne özgecan hepsi unutulurdu

  1|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

 • Özgecan olayları ile kışkırtmayın milleti!
  Bir bakın kaç şehit verdik.
  Birde bakın kaç kişi ayaklandı?

  0|0
  0|0
 • Koyum hdp ye

  0|1
  0|0
Yükleniyor...