Dindarlık İle Turistlik Arasında

Bilim, Ateistlerin dinidir! Başlıklı bir yazı yazmış ve Ateizmi eleştirmiştim.
Aynı şekilde Müslümanlığı konu edeceğimi yazmış köşeye çekilmiştim.
Vakti nedense şimdi geldi.

O gün beni dindar diye etiketleyenler, yobaz olarak etiketleyenler olduğu gibi bugün de bu yazıdan sonra dinsiz ve Ateist olarak etiketleyenler olacaktır.

Allah bir Kitap ve Peygamber indirerek dinini hem temel hem de uygulama olarak insanlara gösterdi ve ekledi “Dininizi tamama erdirdim.”

Din 1400 yıl önce ne ise bugünde o dur. Ülkemizde 4 hak mezhep denilen Ehli Sünnet çatısı altında birleşen mezhepler gerçekten hak mı ve ehlisünnet mi?

Dindarlık ile turistlik arasında...

Öncelikle Kuran’da ve hiçbir zayıf hadiste bile 4 hak mezhep diye bir şey yoktur bu tamamen insanların “alim” dedikleri kişilerce kabul edilen bir iddiadır. Kuran’da ve Peygamber uygulamalarında yeri olmamasına rağmen bugün İslam aleminde Kuran kadar güçlü bir yerde durmakta, insanlar başka mezhepleri hak ya da değil diye tasnif etmektedir.

Oysa Allah bu işi insanlara bırakmadı…
Dedi ki ;

“Dinlerini parça parça edip guruplara ayrılanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. Sonra Allah onlara yaptıklarını bildirecektir. EN’AM Suresi – 159. Ayet.”

Allah’ın işleri bana kalmıştır dediği bir konuda şu mezhep haktır bu değildir diye ahkam kesmen aslında Allah’a karşı çıkıp

“Hayır Allah’ım! Alimlerimizde hak mezhep olarak belirleyebilir!”

demektir.

Hangi mezhebin hak olup olmadığını ve kaç tane hak mezhep olacağını insanlar belirleyemez ve ben şu mezheptenim benim mezhebim haktır diyemez, tabi ki Allah ve Kurana imanı varsa.

Bugün İslam dünyasında mezhepleri hak olarak belirleyen çoğunluğa ve artık bunun tartışmasını bile yapmadıklarına bakarak “Müslümanım” diyenlerin Allaha nasıl kafa tuttuklarını görebilirsin.

Bir diğer konuya gelecek olursak yine büyük bir iddia ile karşı karşıya kalacağız demektir. Biz Peygamberimizin sünnetini izliyoruz iddiası.

Peygamber zamanında kendisi hakkında bir suçlama olduğunda dokunulmazlığı yoktu ve yargılanıyordu. Ben Allah’ın Resulüyüm! Ben Devlet başkanıyım! Ben Allah’ın alemlere rahmet olarak gönderdiği kişiyim! Demiyordu ve yargılanıyordu.

Bugün Türkiye ve diğer Müslüman çoğunluğu olan devletlere bakalım mı?
Krallar, Başbakanlar, Halifeler, Falanlar filanlar dokunulmazdır, yargılanamazlar.
Devletin gücü ve ihtişamını göstermek için Saraylar, Altından arabalar, Lüks harcamalar hepimizin bildiği şeyler ancak bir insan Peygamberin sünnetini takip ediyor yani ben Sünni’yim diyorsa Peygamberin herkes gibi kerpiçten evde oturduğunu bilmeli. Ben İslam devletinin lideriyim, Allah’ın gönderdiği Peygamberim bu nedenle

“Devletin ve İslam’ın şanı için gücümüzü, ihtişamımızı gösterelim”

dememiştir.

Liderlerini yaptığı devlette aç insan gördüğünde kendi yemeğinden verip, üstünden gömleğini çıkartıp vermiştir.

Bugün yine bakarsak Türkiye ve diğer Müslüman çoğunluğu olan devletlere ne derecede Peygamberin sünnetini takip ettiğimiz yani Sünni olduğumuz sanırım ortada olacaktır.

Bugün Türkiye ve diğer Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu ülkeler kendi vatandaşlarından “faiz” almaktadır.

Ülkemizde bile 15 yıldır tek başına iktidar olan bir parti Müslüman hassasiyette ve Sünni olarak görülmekte ancak faizi sadece oylamada “parmak kaldırarak” kaldırabilecek çoğunlukta olmalarına rağmen kaldırmamakta.

Gerekçeleri ekonomik ve siyasidir mantıklı düşündüğünde haklı olabilirler. Mi? Diye noktadan sonra bir soru kılıfına sokayım cümleyi.

Neden bu kılıfı giydirdiğimi açıklayacağım.

Allah diyor ki;

“Yok, eğer faizi terk etmezseniz bilin ki, Allah’a ve Resulüne karşı savaş açmışsınız. Eğer faiz almaktan tövbe ederseniz anaparanız sizindir ve böylece ne zalim olursunuz, ne de zulme uğramış bulunursunuz. Bakara Suresi – 279. Ayet.”

Yani demem o ki Faiz alan devletler, hükümetler, Kişilerin bırakın İslami hassasiyeti ya da Sünniliğini, Bizzat Allah ve Peygamber düşmanı oldukları ayet ile sabittir.

Eğer Allaha inanıyorum diyen bir insansak, Allaha güvenip emrini yerine getirip faizi kaldırmak gerekir hem de ekonomik ve siyasi götürülerini bir an bile düşünmeden zira Allah ve Peygamberi ile savaşmak mı? Siyasi ve Ekonomik zarar mı? Diye düşündüğümüzde vereceğimiz karar bizim Allaha olan güvenimiz ve inancımızı belirler.

Dindar olduğunu söyleyip dininden bir haber olan insanların dimağına selam olsun.
İman ediyorum dediğiniz dininizi bir bilseniz şirk ve Allah düşmanlığı içinde olduğunuzu göreceksiniz.
Yazdıklarım genel makamdandır kişilere indirgemeyin ve gereksiz yere alınganlık göstermeyin.

Allah ve Resulüne karşı savaşan bir toplum, devlet, kişi ile Allah’ın sadece ben bilirim dediği mezheplerin hak olup olmadığı konusunda “Yok öyle şey Alimlerde bilir” diye kafa tutan İslam alemi neden dünyanın son sırasında ve neden Allah Müslümanları helak etmeyeceğim dediği halde helak durumda?

Ya Allah haşa yalan söyledi ya bizim Müslümanlığımız yalan.
Yüzlerce ayeti “Düşünmeyecek misin?” “Aklını kullanmayacak mısın?” “Düşünenler için” diye başlayan Kurana iman edip “fazla düşünme dinden çıkarsın” diyerek Allaha Kafa tutanlara selam olsun.

Ağır gelebilir o nedenle ağır eleştirilerinize açığım. Ben de biliyorum sizi alkışlatacak, sevginizi kazanacak konuları yazmayı ancak bu yazdıklarımın temelde yapıcı olduğunu idrak edebilirsen ne ala.

Kamu ve oyu yazdıklarıma inanma, git araştır ve inandım dediğin Kurandan kontrol et. Kuran Ayeti okuyup sonrasında “ama” diyerek yol arayanlardan olma.

Her daim yazıyorum

"Ateist ne kadar Ateizm düşüncesini temsil etmiyorsa aynı şekilde dindara bakıp dini eleştirmek o kadar gereksizdir."


0|0
33

En İyi Kız Görüşü

 • Katılıyorum.. Kuran'la alakası olmayan bir İslamiyet 'kültürü' çıktı. Kaynağı yok ama kültürü var. Dallarında, kıyafetinde, ıvır zıvırında boğulanlar var, kafasını kaldırıp, yahu bunun kaynağı, aslı astarı nedir, şu kutsal kitabı anlayarak okuyayım diye düşünen yok.

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Buyrun ;

  www.ihvanlar.net/.../

  Bu size bi' eleştiri değildir, belki bilgi sahibi olmadığınız bir şeyler yakalarsınız.

  0|0
  0|0
  • Teşekkür ederim bu açıklamaları burada yazanın ötesinde biliyorum.
   Bilmediğim bir konuda yazmam zaten doğru olmaz.

   Burada ve benzeri yerlerde anlatılanlar Mezhepsizliği sapıklık olarak açık açık yazacak kadar mezhep kayığına binenlerdir.

   Ben Allah kelamını delil gösteriyorum bu ve benzerleri Alimlerin yorumlamalarını delil gösteriyor.
   Herkes istediği delili ciddiye almakta özgürdür.

   Kaldı ki Peygamber örnek gösterilmiştir Kuran'da ve Peygamberin bir mezhebi yoktur.
   Mezhep kabulünü ve savunmalarını bilmeden tahmin edeceğin gibi bu yazı yazılamazdı.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • katılıyorum..

  0|0
  0|0
 • Güzel paylaşım

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 2

 • Of of. Allah hidayet versin...

  0|0
  0|0
 • Çok doğru yazmışsın çok takdir ettim

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;