Anneme Mektup "Anneler Günü Kutlu Olsun"

Canım annem,
Sen koşarken de ağlarken de gülerken de kısacası her anımda yanımdaydın. Biliyorum sana sevgimi hissettiremiyorum. Ama bu hayatta kaybetmek istemeyeceğim bir sen bir de babam var. Bilirsin konuşarak ifade edemem kendimi ama yazarak ifade ederim. Doğduğum andan itibaren büyük çaban başlamıştı hala bitmedi devam ediyor.

Ben senin hala o küçük biricik kızın. Ben senin tek varlığınım. Beni sevdiğini söylemene gerek yok ben zaten biliyorum. Ben bişey demeden hemen anlayan derdim sıkıntım oldugunda gözlerimden anlayan yanımda olan beni düşünen tek kadın. Benim biricik fedakar annem.. Hediye bile düşünmeyen kendinden çok benim geleceğimi düşünen canım annem.. Canımın içi..

Beni kaybetmekten korkan gözünden sakınan insan.. Doğduğumda beni o kadar özledin ki adımı özlem koydun.. Kendini düşünmeden beni düşünen canım fedakar annem. Biliyorum ben seni şimdi anlayamıyorum. Anne olunca daha iyi anlayacağım. Senin hakkını hiçbir zaman ödeyemem annem.. Hala benim için çabalıyorsun.. Senin hakkın ödenir mi ki??

Bilirsin bebekliğimden beri çekilmez huylarım vardı ama sen bana sabrettin.sen dünyanın en sabırlı kadınısın annem.. Bilirsin sözünü dinlemem bile bile hataya yürürüm ve sonunda sana gelirim.. Sen en affedici kadınsın annem.. Ve nasıl bir şeysin ki her zaman haklı çıkarsın.. Biliyorum seni çok kızdırıp çok üzerim ama hepsi için pişmanım annem..

Telefonumu açmazsam merak edersin. bir kere öksürsem hemen tedaviye başlarsın. Sen benim en yakın dostumsun annem. Kimseye söylemediklerimi sana söylediğim için en iyi sırdaşımsın. Ve kendini hiçe sayıp oradan oraya koşturarak kendini bize adadın. Sen kanatları olmayan bir meleksin annem..

Ve evet annem küçükken seni üzdüğüm için, ilkokulda sınıfın konuşanı olup seni utandırdığım için, ergenlikte hep aksi atarlı siz ne anlarsınız tavırlarım için, lisede ben büyüdüm bana karışamazsınız laflarım için, odam hep dağınık ve kıyafetlerim hep bir yerlerde oldugu icin, yapmayı hep yap olarak algıladığım için ve üniversitede senden ayrılıp başka bir şehre taşınıp sizi hasret bıraktığım için beni affet annem..

Bana hep dersin ya değerimi kaybedince anlayacaksın diye.. Ben seni kaybetmekten korkuyorum.. Ve seni senin beni sevdiğin kadar sevemediğim için her zaman acizim karsında..

Ama bil bir anne en fazla ne kadar sevilebilirse seni o kadar çok seviyorum annecim..
Senin ve bütün annelerin anneler günü kutlu olsun..
Seni çok seviyorum annecim iyiki varsın iyiki benim annemsin..

Rabbime şükürler olsun senin gibi bir anne vermiş bana..

Tek varlıgın biricik kızın Özlemm..


0|0
61

En İyi Erkek Görüşü

  • Güzel paylaşım..

    0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

  • Çok güzel olmuş.

    0|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...