Kadın Melek Değil, Erkek Şeytan Değil

Son zamanlarda kadına yönelik saldırılar,kadın hakları kabulünün dünya da geç gerçekleşmesi, kadının toplumdan dışlandığı ve çeşitli zorluklar altında yaşadığı iddia edilmekte. Hepsi doğrudur. Ancak her basma kalıp söz gibi yarı doğruyu ifade etmektedir.

Tarihe baktığımızda erkeklerin hayatınında kadınlardan farklı olduğunu iddia etmek güçtür. Savaşlarda ve kan davalarında ölen erkek nüfusu kadın nüfusunu 52'ye katlamakta. Erkeklerin taciz ve tecavüze uğrama olasılığı düşüktür ancak çeşitli cinsel saldırı suçuna maruz kalan erkeklerde vardır.

Tahmini hesaplamalar erkeklerin maruz kaldığı suçları 100/2 oranında açıkladığını kadınlarda 100/68 oranında açıkladığını göstermektedir.Aile içi şiddette çoğunlukla erkekler sorumlu tutulurken yapılan sosyal araştırmalarda kadınlarında bundan yarı yarıya sorumlu olduğu tespit edilmiştir.Sonuçta suçu işleyen kadar buna zemin hazırlayanda suçludur.

Doğum günü,yıl dönümü,kadınlar günü,anneler günü gibi önemli olduğu iddia edilen günleri hatırlama oranı erkeklerde kadınlara 8 kat daha fazladır.Üstelik biyolojik olarak kadınların hafızasının erkeklerden daha güçlü olmasına rağmen.Beylere sorun kaçının dünya erkekler günü kutlanmıştır.Hatta bu senenin dünya erkekler gününün kutlandığı bir erkek var mı?Ben söyleyeyim yok çünkü bir çok kişi böyle bir gün olduğunu bile bilmezken, facebook, ks, twitter... gibi dandik siteleri bırakın televizyonda ucuz bir reklam bile yapılmadığı için.

Bu sene bu konuya değinildiğinde Özgecan Aslan'ın ölümü üzerine bu gün bildirilmemiştir.Bu sevindirici.Kutlanmasında önemli değil.Ha! Değinmişken Özgecan Aslan'ın ölümü üzerine halkın verdiği tepkide milletimizin ne kadar bilinçlendiğini göstermekte.Bu sevindirici ancak bir çok yönetimden sorumlu insanların

"Erkekliğimizden utandık."

Söz sanatı dillerden düşmedi.İşi gücü olmayan insanlar bu dili 20'nin üstünde dile çevirdi. Bir ara korktum böyle bir kitap yazılacak diye. Ne kötü dünya dışı pardon, evren dışı bir varlık çıktı ve insanların canını yaktı. Bu suç tüm erkekler tarihinin üstüne yıkıldı. Bir çok erkekte zihniyetsiz kesimin davranışlarına bağlı olarak bu suçu erkek olmaya bağlı aşşağılanmakla ödedi. Arkadaşlar bir birimizi ezmeyi bırakalım bence! "Özgencan" bunu istemezdi.

Kadın melek değil, erkek şeytan değil!

Erkek vardır gece gündüz çalışan, bir işçi maaşına 9 çucuk yetiştiren, topluma şehit düşen,gazi kalan, annesini sırtında hastahaneye taşıyan, karısına çiçek alan... Ve erkek yoktur! Bu nedenle dedim. Birbirimizi ezmeyelim. İki gözünüz açık baktığınızda erkeğin şeytan olmadığını, kadınında melek olmadığını görürsünüz. Aramızda iyiler de var kötüler de!

Palavralar;

Kadına şiddetin artığı sık sık basın mensuplarının değindiği bir durumdur lakin Türk İstatistik Kurumu böyle söylemiyor. Bu suçlarda toplumun tahsil düzeyinin artışına, insan değer yargılarının yükselmesine bağlı olarak ciddi bir düşüş vardır. Basın ve diğer haber kolları bunun böyle olduğunu iddia etmektedir. Türkiyede 81 ilde ayda 2 şer olay yaşansa ve basın mensupları sırf feministleri ülkeyi ayaklandırmak ve daha fazla haber arayışına itmek için kolaylıkla böyle yalanlar ve doğruluğu asılsız iddialar söyleyebilir.

Kadına şiddetin arttığı evrene atılmış en büyük palavradır. Tecavüz oranlarında artış olduğu söylenmekte. Külliyen yalandır. Bir çok istatistik kurumu insanların birlikteliğinde özgürlük kısıtlaması olmadığı için,evlilikte başlık parası, aile izni, zorlama olmaması gibi çeşitli nedenlerden dolayı insanların bir birini tanımasının kolaylaştığı, kadın erkek karma hayatın toplumlarda daha sık rastlanması durumu cinsel açlık oranını azaltması nedeniyle ciddi oranda düştüğü ve çok hızla azaldığı bilinmekte.

Ancak basın mensupları yöneticilerimizi kötü göstermek adına,toplumda var olmayan veya daha az rastlanan sorunları büyütmekten haber kaynağı elde etmektedir. Toplumu bilinçsiz eleştirici haline getirdiği gibi korkutur hale getirmekte bu durum.

Lütfen araştırmadan resmi verileri okumadan hiç bir basın mensubumuza itima etmeyin. Çünkü bir çok basın mensubumuz olayı kendi şahsi yorumlarına ve vicdanına göre değerlendirmektedir. Bazen basın mensublarının söylediği yasalarımızla ve bilimsel mantığımızla uyuşmadığı durumlar görülmekte. Tabi bu tüm basın mensuplarımız için geçerli değil!

Kısaca toplum kötü değil, kadın melek değil, erkek şeytan değil!

Aramızda iyiler ve kötüler var!


0|0
42

En İyi Kız Görüşü

 • kadınlar seytan

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Güzel bence olmuş, teşekkürler

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • Güzel paylaşım olmuş.

  0|1
  0|0
 • Baslikta %100 dogru bir cumle kullanmissnz...

  0|1
  0|0
 • Cinsiyete bağlı değil. Aramızda tabii ki her türden insan var.

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • harika olmuş

  0|1
  0|0
Yükleniyor...