Aklımızda Tutmamız Gereken En Önemli Dersler ve Prensipler!

Hayat adil değil

Adalet
Adalet

Hayatı bir kumar oyunu gibi düşünürsek bazılarına çok güzel kartlar gelirken bazıları o kadar şanslı değildir. Zengin bir ailede ve bilinçli anne babaların çocukları olarak dünyaya gelen şanslı azınlık ile fakir bir ailede kötü alışkanlıklara sahip bir adamın çocuğu olarak doğumda annesi ölen bir çocuk hayatın ne kadar adaletsiz olduğunu apaçık ortaya koyar. Bebeklik ve çocukluktan bir şekilde hayatta kalarak kurtulduktan sonra hayatımıza yön verebilecek olgunluğa gelene kadar bu adaletsizlik devam edecektir.

Mutluluk bir seçimdir

Mutluluk
Mutluluk

Anne babamızı ve nasıl bir maddi ortama doğacağımızı seçemiyor olabiliriz fakat bu mutluluğu seçemeyeceğimiz anlamı taşımıyor. Pozitif olup her şeyde bir güzellik ararsak eninde sonunda mutluluk gelip bizi bulacaktır, fiziksel zevk peşinde koşarak kendimizi tüketmek yerine bizi gerçekten mutlu edecek şeylere yönelmeliyiz. Mutluluğumuzu başkalarına bağlamak yerine kendi kendimizi mutlu ederek çevremize mutluluk saçmalıyız. Kızların yaptığı en büyük hata evlenip mutlu bir yuva kurma düşüncesidir buda çok büyük oranda hayal kırıklığına yol açar. Mutluluk kişinin sorumluluğundadır örneğin yağmurlu bir havada bazıları mutluluktan havalara uçarken bazıları hava durumuna söver. Bardağın boş tarafını değil dolu kısmını görmek her zaman daha iyidir.

Her şey geçicidir

Buda geçer
Buda geçer

İyi ve kötü zamanlar geçicidir. Hayat bazen zorlu yollardan geçerek devam etmemizi ister böyle durumlarda sakin kalıp zorlukların üstesinden gelebilmeliyiz. Unutmamak gerekir ki dünya hayatı geçicidir ve en güzel günler bile bir gün mutlaka bitecektir, iyisiyle kötüsüyle her şey geçecek ve bitecektir. Kararlı kalıp iyiye güzele odaklanıp hayata devam etmemiz gerekir.

Anı yaşamayı bilmek

Anı yaşa
Anı yaşa

Geçmişi düşün, gelecekle ilgili hayaller kur ama bugünü yaşa ya da hayat sana gülmüyorsa sen gıdıkla. Geçmişte takılı kalmak veya gelecekle ilgili planlarda boğulmak anın tadını kaçırmaya yeterde artar. Gelecekte yaşamak istediğimiz hayatı kazanmak için şimdi mutlu olacağımız işlere imza atmak zorundayız. Eski güzel günleri hatırlayıp o günlerde takılı kalmakta o günleri geri getirmez. Unutmayın her günü dolu dolu yaşamanın anahtarı bir amaca sahip olmaktır. Amacı olmayanlar geçmiş ve gelecek arasında düşüncesizce hareket eden bir gezgin olup kalır, dümeni olmayan gemi misali rüzgar nereye isterse oraya gider.

Tutkularını takip et

Hobiler
Hobiler

Tutkulu olduğumuz konularda derinleşmek hem kendimizi mutlu hissetmemize sebep olur hem de daha verimli bir çalışma hayatımız olur. Sevdiği işi yapan insanlar sürekli tatilde gibi hisseder ve etrafındaki kişilere pozitif enerji verir, pazartesi sendromunun sebebi işini sevmeyen çalışanlardır.

Hayatta risk almak

Risk al
Risk al

Risk almak için yeteri kadar cesur olmayan kimse, hayatta hiç bir şeyi başaramayacaktır. Risk olmadan hayatın tadını çıkarmak çok zor olur, risk demek çıldırmak demek değildir ve makul riskler alınmalıdır. #Kawasaki_Ninja sözlerine son verirken en büyük risk hiç risk almamaktır der ve tüm KS ailesinin ramazan bayramını kutlar mutluluklar dilerim =))

Aklımızda Tutmamız Gereken En Önemli Dersler ve Prensipler!
Cevapla