29 gü

Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf Noktaları

IAmarPresterAen

Lider kelimesinin anlamını kendimize sorduğumuz zaman şu cevabı alırız. Bizim yol göstericimiz, bizi kurtaran, bizim geleceğimizi şekillendiren, her zaman iyiliğimizi ve sağlımızı düşünen, yaptıkları ile yaşlısından çocuğuna kadar takdir toplayan, beğenilen ve tüm insanların ve hatta evrenin düzenini değiştirecek yetiye sahip kişi ve kişilerin tanımlaması olarak yapabiliriz. Bu cevabı alınca karşımıza çıkan şey böyle liderlerin sayısının az olduğudur. Çünkü liderlerin özellikleri oldukça fazladır ve şimdi bu özellikleri sağ baştan sayarak göreceğiz. Bu liderler ne yer, ne içer, ne giyer, nasıl düşünür, hangi duyguları kullanırlar? Hemen cevaplarını yazalım.

Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf Noktaları

Karakter gökdeleni

Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf Noktaları

Karakter gökdeleni kavramını kullanmak istedim. Çünkü tek katlı bir karaktere sahip değillerdir. Çok fazla karakteristik özelliklere zaman içinde yaşadıkları deneyim ve gördükleri eğitim ile birlikte anın onlara sunmuş olduğu kaos veya düzen içinde yükselişlerini izleriz ve bu şekilde kazanmışlardır. Her katta farklı bir karakter özellikleri vardır. Nitelikleri milyonlarca insanlara bedel olan bu insanların karakterleri de sağlam olmalıdır. Sevgi, saygı, sakinlik, baskınlık, üslup, hitap, yönlendirme, düşünce bulutu oluşturup herkesten fikir alıp fırtına harekatı yapmak, ikna kabiliyetleri, algı ve propagandaları, zeki oluşları onların sürekli yükselen bir yapıda en son gökdelenin tepesinde özgürlük diye bağırırken görürsünüz ve arkasında milyonlarca insan…

Elf gözleri ile ileri görüşlülük

Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf Noktaları

Lider insanların ortak özelliği bir sonraki adımı görmeleridir. Satranç oynayanlar bilir ki bir adım değil ne kadar çok adım ileriyi düşünebilir isen rakibini yenebilirsin. Daha ileri görüşlü liderler halkının geleceğini kurtarmak için gerekli reformları yaparlar. Gerekli teknolojik gelişmeler, ar-ge çalışmaları, toplumsal nüfus planlamasından, kamu yatırımları, sanayi yatırımlarına ve toprağa değer veren doğaya değer katan eylemlerde bulunmaya başlarlar ve her zaman ulusunu üst seviyelerde bir yaşam kalitesi ile ödüllendirir. Tabii ki bunu ileri görüşlülüğü ile yapar. Lider eğer şimdiyi düşünürse gelecekte lider kalamaz…

Zamanı yönetirler

Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf Noktaları

Zaman yönetimi insan için hayat kurtarıcıdır ve huzur vericidir. Akrep ve yelkovan birbirilerinin peşinden aşıklar gibi koştururken liderler zamanın peşinden koşmaz. Ne zaman zamana yenik düşersen o zaman kaybedersin. Zamanı kontrol altında tutmayı başarırsan her saat, her dakika ve her saniye büyük bir kazanç sağlar. Kelebek etkisi oluşturma ihtimalini oldukça yükseltir. Tek bir zamanı hükmetmek her şeyi ama her şeyi değiştirebilir. İşte liderler bunu savaşlarda göstermişlerdir. Zamanında alınan mevziler, konumlar, köprüden geçişler, kaleyi zamanında kuşatmak hepsi büyük etkiye sahiptir. Saati kolunda taşıyan lider zamana hükmeder.

Strateji uzmanları

Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf Noktaları

Onlar amaca ulaşmak için her türlü stratejik plan yaparlar ve bu konuda oldukça iyidirler. Yaptıkları planlar ve programlar ile ülkelerini, ailelerini ya da bir grubu büyük zaferlere ve çılgın mutluluklara şevk ve zevk ile götürürler ve zirveye ulaştırırlar. Zaferin çığlıklarını yaptıkları stratejiler ile belirleyen bu liderler her milletin başında olması gereken yegane lütuftur. Düşünün bir liderin strateji oyunu oynadığını ne güzel olur değil mi oyun severler? En iyi oyunu liderler oynar. Onlar kukla oynatıcıları diyebiliriz.

Toplum ile iç içe ve sosyallik

Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf Noktaları

Lider ruhlu insanlar her zaman toplumun nabzına göre şerbet dökerler. Şerbetçiliği iyi olan her lider kendi makam koltuğunu uzun süre taşıyabilir. Özellikle toplumun belli bölümünü tamamen kendisine bağlı yapıp ağ bağlantısı kurduğu zaman, geriye örümcek gibi başka ağlar kurup tuzağına diğer grupları da çekip tamamen gücü ele geçirme potansiyeline sahiptirler. Toplumu dinlerler, ne istediklerini bilirler ve ona göre hareket ederler ilk başta ama sonra güç ellerine geçince kafalarının dikine gitmeyi severler. Sosyal devlet, sosyal kişilik unvanı ile de toplum nazarında nazar değmesin diye nazar duası okunarak makam koltuğuna kadar halk tarafından götürülür. Bir sürü açılışta onları görürsünüz her zaman açılışları kaçırmazlar ve ben açtım gördünüz mü demek için gözünüze güzelce bir giriş yaparlar. Gönül tamam, göz tamam bir de aklın içine girdik mi artık o lideri destekleyen bir insan için o kişi ilahi bir varlığa doğru evrilmeye başlayacaktır. Bu liderler toplumun sesidir. Halkın sesidir. Koca bir ailenin, bir şirketin sesidir. Ceo olmak kolay mı canlar :D

Bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Okuduğunuz için kolunuza liderlik aşısı vurulsun. Peki siz lider ruhlu musunuz?

Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf Noktaları
9
14
Görüşünü yaz
9Kız Görüşü
14Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

914
 • aimPediatrician
  Basiret sahibi olması en önemli etken.
 • Ms26Ms
  Evet lider ruhluyum ve çevrem lider ruhlu insanlarla dolu bu çekişme içerisinde en güzel liderliğin idare etmek ve sabır göstermek olduğunu anladım. Ön görlerimi ortaya atıp sorumluluktan kaçmam ile bütün yükü onlara bırakıyorum.
  Emeğine sağlık.👒
  • Evet sende liderlik vasfı oldukça yüksek thenk yui 😊

 • Sosyetic_SheqiiL
  Sadece bu Görseli koysan, anlardık Lider Ruhlu Bir İnsan Olmanın Püf NoktalarıLiderlik ne demek..
  Emeğe sağlık ✌️
 • ѵαℓεɳƭเɳσ
  Emeğine sağlık hocam. Akşam tekrar okuyacağım. Atatürk girişli görsel olması şahane. ☺️
 • Kendinemeftun
  Eline sağlık, yine emek verilerek yazılmış bir yazı.😊
 • machiva
  Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını okuyabiliriz bu konuda eğitilmek istiyorsak
 • -_öcüüüü_-
  Eline sağlık
 • persordinary
  Eline sağlık brother
 • Cherryblossom_22
  Emeğine sağlık🙏🤗🤗
 • sevimliihatun
  Yaya burcuyum ben zaten liderim 😂
 • superpsikolog
  Ellerine sağlık, mükemmel olmuş.
 • fangoria
  lider olunmaz lider doğulur reis
 • miesss
  Tirnagi olsam yeter dedim Ata`mı gorunce.
 • kagan__altınışık
  lider ruhluyuz
 • ozgur00000
  Genelde öyle ama değişiyor. 🙂
 • GelPcPcc
  Teşekkürler.
 • GezegenAdam
  Mantıklı aslında
 • flexman5
  Atatürk ölmedi, kalbimizde yaşıyor.
 • Umrumdışı453
  Teşekkürler
 • Gizli Üye
  Vatanı milleti sevmek
 • Gizli Üye
  lider olunmaz lider doğunur
 • Gizli Üye
  Ellerinize sağlık çok güzel 🙂
 • Gizli Üye
  Ellerinize sağlık çok faydalı olmuş
YÜKLENİYOR...