Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

ƘƛƦƬƛԼ

Merhabalarrr :D Toplumdaki bireylerle aramız bazı durumlarda zaman zaman bozuk olabiliyor. Bu tür durumlarda da bazen farklı tepkiler verebiliyoruz. Ben bugün sizlere nasıl toplumdaki insanları anlamamız gerektiğini ve olası durumlarda ne yapmamız gerektiğini sizlere anlatmaya çalışacağım keyifli okumalar.

Dinleyin ve ondan sonra konuşun

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Bir sorun olduğunda en çok düştüğümüz hata sanırsam bu olmalı çünkü bir topluluk ortamında bir tartışma konusu oluştuğu zaman çoğu durumlarda dinlemeden konuşabiliyoruz, dinlemeden karşımızdaki bireylere karşı hemen tepkili olabiliyoruz. Misal eğer ortada bir sıkıntı/sorun sual teşkil ediyorsa o durumu ilk başta güzelce dinlemeli ondan sonrasında yapacaklarımızı, söyleyeceklerimizi söylemeliyiz. Sorunun ne olduğunu anlamadan kendimizi savunma moduna almak sıkıntı çıkarabilir.

Sorumluluk almaktan çekinmeyin

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Evet toplum bizden çoğu zaman için sorumluluk ister. Hayatımızda ailemizde genel olarak her zaman için bizim bir şeyler yapmamızı söyleyen ve bizim o işleri ertelediğimizi düşünenen ve bunu sürekli başımıza ittiren insanlar vardır. Bu tür insanlara karşı yapmamız gereken ilk şey sadece onları dinlemek ve verdikleri tavsiyelere uymak. İnsanın çevremizdeki insanların %99'u bizim kötülüğümüzü istemez. Ama o %1'lik kısımdaki insanlar hayatımızın her yerindedir ve onları görmek her zaman için imkansıza yakındır.

Mutlu etmeyin, mutlu olun

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Çoğu zaman için kafamızda yanlış bir algı var. Toplumsal ilişkilerimizde hiç bir zaman için karşımızdaki kişiyi mutlu etme zorunluluğumuz yok ama insanın kendini mutlu etme gibi bir zorunluluğunun bulunduğu aşikar. Eğer kendimizi mutlu edemezsek karşımızdaki insanı asla mutlu edemeyiz bu sebepten dolayı asla yılmamalı yıkılmamalı ve kendimizi mutlu etmeye bakmalıyız. İnsan evrene ne kadar çok pozitif enerji yayarsa o kadar dünyamız güzelleşir çevremizdeki insanaların da yüzlerini bu şekilde güldürmeye başlayabiliriz. Sakın ola başkalarının mutsuzluğunun sizin mutluluğunuza gölge etmesine izin vermeyin siz her zaman için mutlu olmaya bakın :)

Kendiniz olmaya bakın

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Biliyorum hepimiz aslında kendi karakterlerimizi/yaşantılarımızı yaşayan insanlarız ancak bazen kendimiz olmaktan çıkıp bazen sahte yüzler ile karşımızdaki insana odaklanabiliyoruz bunun asıl sebeplerinden bir tanesi ise bizim insanlara güvenmememiz oluyor. Güvenmiyoruz çünkü insanlar bizi her zaman için arkamızdan bıçaklıyor. Güvenmiyoruz çünkü insanlar bizim onlara yapmış olduğumuz iyi niyetlerin hepsini kötü niyetle kullanmaya başlıyor. E bir süre sonra diyoruz ki 'hani insanlar iyiydi?'. İnsanlar zaten iyi fakat onlarla fazla muhattap olmak bazen işin foyasını ortaya çıkarabiliyor. Hepimiz kötülük yapabiliriz aslında ama yapmıyoruz. Neden? Çünkü biz iyi insanlar. Hepimizin yapması gereken ortak şey; aramızdaki iyi insanları bulmak ve onlarla iletişim halinde olmaktır.

Menfaat peşinde koşmayın

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

İnsanları çıkarlarımızı kullanabileceğimiz bir araç olarak görmek yerine onların içindeki asıl duyguyu görmeye ve onların nasıl karakterde insanlar olduklarına odaklanmaya çalışın. Genel olarak dış görünüşe aldırmak yerine onların gerçek hayatlarına gerçek yüzlerine odaklanın ve demiş olduğum üzere başlıkta insanları çıkarlarınız için kullanmak yerine onlarla güzel dostluklar ya da arkadaşlıklar geçirmeye çalışın.

Unutmayın, özgürlüğünüz başkasının özgürlüğünü kısıtlayana kadar!

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Özgürüz fakat özgürlüğümüz başkalarının haklarını özgürlüklerini kısıtladığı zaman biter. Bu demiş olduğum şeyi hiç bir zaman için unutmayın çünkü haklarımız/istediklerimizin hepsi özgürlüklerimiz çerçevesinde korunan haklardır. Ancak insanlar bu özgürlük haklarını bazen başkalarının da özgürlük haklarını bitirerek gerçekleştirebiliyor bu durumda insanlar tarafından yargılanıp dışlanabiliyor..

Kimseyi kaybetmekten korkmayın

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Kimi kaybetmekten korktuysak her biri teker teker gitmedi mi? Bu yüzden insanları sevin kucaklayın onlarla güzel bir iletişim güzel bir diyalog halinde olun hallerini hatırlarını sorun değer verin ancak hiç bir zaman için onu olmazsa olmaz konumuna hayatınızda koymayın. Hayatınızda olmazsa olmaz dediğiniz tek şey kendi hayatlarınızda yaşamış olduğunuz o güzel dünyalar o güzel hayatlardır.

Hobilerinizi insanlarla paylaşmaktan çekinmeyin

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Eğer güzel resim çiziyorsanız ya da güzel bir sesiniz varsa bu yeteneklerinizi insanlarla paylaşın. Onları da kendi hobilerine yönlendirmeye çalışın. Kendi sevmiş olduğunuz aktiviteleri yapacak insanları çevrenize toplayın. Çevrenizde kendi gibi insanların bulunması sizi her zaman için mutlu edecektir.

Herkesle samimi olmaktan vazgeçin

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Her insana karşı takındığınız samimi tavır bazen insanlar tarafından garipsenir ve insanlar tarafından 'bu herkese karşı samimi baksana cıvık bir insan bayağı' gibi bir ön yargı ile karşılaşmanız an meselesi haline gelebilir. Bu yüzden ilk tanışmaya başladığınız insanalara karşı her zaman için mesafeli olun ve onlarla hemen samimi olmak yerine zaman geçtikçe onlara güvenin zaman geçtikçe sırlarınızı, duygularınızı paylaşın.

#ƘƛƦƬƛԼ
#ƘƛƦƬƛԼ

Bencemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Ben #ƛƬMƛƇƛ Esen kalın :)

Toplumsal İlişkilerimizde Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?
7
14
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

714
 • abi bir sorum olacakti ben sacla ilgili malum 4 soru soran 250 xper kazanacak ben de sordum amma hastagi unutdum soradan guncelleme yerine koydum acaba kayitlara gecmismidir bu soru yoksa yokmu? bir uardimci olsan.
  Saçlarınızı hangi şampuanla yıkıyorsunuz?
  abi soru bu...
  • geçmiştir :D

  • abi soruma baktinmi?

  • baktım

  • Hepsini Göster
 • Kişi topluma uyum sağlamak istiyorsa öncelikle kendine karşı "saygı, sevgi ve güven" barındırmalı daha sonrasında bunların önderliğinde kendini yansıtmalıdır. Her bireyin belirli derecede farklılıkları var; aslolan farkındalıkların bilincini kavramaktır. Empati yoksunluğuna sebebiyet vermeden toplumun tamamen kabuk değiştirebileceğini hayatımızın kendi sınırlarımız dahilinin çok ötesinde olduğunun idrakını sağlamalıyız. Maddelerin büyük çoğunluğu hatta hepsi günümüzde ön yargıya sebebiyet veriyor. Ben kimsenin kimseyi anladığını veya anlamaya çalıştığını düşünmüyorum. Herkes kendince hapishaneler yaratmış zihninde tüm insanlar suçlu sadece o gardiyanmış gibi davranılıyor. Yargısız infazlar insanlığın yegane eğlencesi haline gelmiş lunaparktaki dönme dolaptan daha hızlı dönen kişilikler belirmiş. Toplumun iç yapısında aksaklığa mahal veren hastalıklı düşünceler olduğu sürece ilişkilerin dahiline sağlıklılık hali pek uğramayacak gibi. Bilindik ve uygulanması sorumluluk isteyen paylaşım olmuş parmaklarına sağlık.
 • Sydno
  Güzel paylaşım iki gözüm gençlere yönelik bir bence şu aşk sıkıntısı yaşayanlar için😉
 • Sessizbukalemun
  Bence empati kurmaya dikkat etmeliyiz. Bizler genel olarak olaylar karşısında bencil yaklaşıyoruz ve bu da iletişimi zedeliyor.
 • Emeğinize sağlık.. Güzel bir bence hazırlamışsınız..
 • hojiblanca
  okudum okudum, kendimi örnek insan sandım :D şahane miyim ne :D
 • asihatuun_
  Çok doğru Harika tavsiyeler bunlar Özellikle de kendimiz olmaktan vazgeçmemeliyiz
 • AnkaKuşupınar
  Ellerine sağlık güzel bence olmuş vede çok doğru
 • Saygıyı ve anlaşıyı eksik etmemek gerek.
 • superpsikolog
  Muhteşem bir müzeyi gezmiş gibi oldum.
 • piekļauties
  tesekkürler güzel bir bence olmş
 • Dj_Parrot
  Çok güzel bir bence olmuş kanka ellerine sağlık
 • nextlevel
  Saygı yok
 • alevin_kızılı
  herkexle ıyı gecınmek
 • merakligenc042
  Teşekkürler
 • metinzu654
  Konuşurken karşımızdaki kişinin sözünü kesmemek
 • 1982yearDead
  Herkese samimi olmamak
 • en önemli şey dinleyin!
 • Gizli Üye
  tesekkürler. emegine saglık :)
 • Gizli Üye
  Ediyorm zaten
 • Gizli Üye
  Toplumla ilişki içinde değilim maalesef, ilişki yaşamayı sevmiyorum
YÜKLENİYOR...