Profesyonel Köpek Gezdirme Uygulaması DogGO’nun Kurucu Ortağı Cansu Tokuç ile Röportaj Yapıyoruz!

Merhabalar Kıymetli KScanlar,

Günlük yaşamda birçoğumuz annemize, babamıza, kardeşlerimize ve arkadaşlarımıza sahibiz. Bunların haricinde de bizlere bazı zamanlarda arkadaşlarımızın göstermediği saygı ve ilgiyi gösteren arkadaştan da öte canlılar var. Hayatın yükünün sırtımıza iyice binmeye başladığı vakitlerde onlarla neşelenip onlarla hüzünleniriz. Hatta kimimiz onlara o kadar bağlıyızdır ki çocuklarımız gibi görürüz. Tabii ki şehir hayatının bu yorucu ve bizi bazen de zamansız bıraktığı durumlarda patili dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamamız gerekir.

Biz işteyken ya tüm gün evde yalnız kalmak zorunda kalırlarsa? Ya da uzun süreli seyahate gitme durumlarımızda patili arkadaşımızı güvenilir ellere teslim etmek istersek ne yapacağız?

Çözümü basit; DogGO!

Profesyonel Köpek Gezdirme Uygulaması DogGO’nun Kurucu Ortağı Cansu Tokuç ile Röportaj Yapıyoruz!

İşte tam da bu konuyla ilgili olarak içimize su serpecek uygulamanın adı DogGO!

Ve biz de bu konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için DogGO Kurucu Ortağı Cansu Tokuç Hanımefendi ile irtibata geçtik. Sağ olsun bizi kırmayarak tüm sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Sizleri daha fazla bekletmeden Röportajımıza geçelim

Merhabalar Cansu Hanım, öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. İlk sorum şu; kendinizi biraz tanıtabilir misiniz acaba? DogGO nedir? DogGO nasıl ortaya çıktı ve bugünlere geldi?

Merhaba, öncelikle ben de röportaj talebiniz ve ilginiz için teşekkür ederim. :) Ben Cansu, 26 yaşındayım. DogGO’nun kurucu ortaklarından biriyim ve Pazarlama Departmanı’nı yönetiyorum. DogGO, lise ve üniversiteden birkaç arkadaş olarak kurduğumuz, mobil uygulama üzerinden güvenli köpek gezdirme hizmeti veren bir platformdur. Birebir gezdirme hizmeti verir. Yürüyüş sırasında, pet aileleri köpeklerini haritadan takip edebilir, yürüyüşten fotoğraf talep edebilir; tuvalet bildirimlerini alır. Yürüyüş sonundaysa Walker yorumlarını içeren bir yürüyüş raporu paylaşılır. Arkadaşlarım Ömercan Dede ve Mehmet Gürsoy’un kendi köpeklerinden de yola çıkarak saptadıkları bir ihtiyaç üzerine konuyu bize açmaları ve bizim de bu işe gönül vererek çalışmamız üzerine bugünlere geldik. Bireylerin, çocukları gibi gördükleri dostlarına, kendi yapamadıkları zamanlar onlar kadar güvenli ve özel hizmet verecek bir oluşuma ihtiyacı vardı. DogGO, uygulama tasarlanma sürecinde Kadıköy’de yaptığı ÇakBiPati kampanyasıyla başladı. Ocak 2019’da çıkan uygulamamız, 10 aydır 9 ilçede hizmet veriyor. En büyük hedefimiz, pet ailesi bireylere istedikleri hizmetleri güvenli bir şekilde vermek; bu sayede sahiplendirmeyi arttırmak ve İstanbul’dan başlayarak Türkiye’de köpek ve evcil hayvan kültürünü yayarak, geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktır.

Görüşme esnasında yetkili arkadaşlardan öğrendiğim kavramlardan biri de DogGO Walker idi. DogGO Walker nedir? DogGo ile nasıl DogGo Walker olabiliriz? DogGo Walker Hangi aşamalardan geçer? Kimler DogGoWalker olabilir? DogGo Walkerler neler yapar?

DogGO Walker, dostlarımıza gezdirme hizmeti veren kişileri ifade ediyor. DogGO’da DogGO Walker olabilmek için, sitemiz üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru yaptıktan sonra, ilçelerdeki ihtiyaç önceliklerimize göre telefonla geri dönüş sağlıyoruz ve adayları ofisimize çağırıyoruz. Hepsiyle yüz yüze tanıştıktan sonra, gerekli belgelerini de alarak (örneğin, adli sicil kaydı) onları eğitimimizin ilk aşamasına tabi tutuyoruz. Bu aşama, köpek eğitmenimiz Mustafa Karakoca ve ilk yardım ekibimizle (Kalamış Veteriner) hazırladığımız video müfredat ve quizden oluşuyor. Videoları izleyip, quizleri çözmek durumundalar. Bu aşamayı geçen arkadaşlarımız, Mustafa ile beraber yarım gün süren pratik bir oryantasyona katılıyorlar. Burada, farklı karakter ve kilodan dostlarımızla Mustafa önderliğinde yürüyüş yapıyorlar ve köpek gezdirmeye dair her durumu öğrenip, bir sınıflandırmaya ayrılıyorlar. Bu sınıflandırma, dostlarımıza güvenli Walker eşleştirmeleri sağlamak amacıyla yapılıyor. Deneme yürüyüşü yaptıktan sonraysa bizimle çalışmaya başlıyorlar. Walker olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak, akıllı telefon sahibi olmak ve köpekleri çok sevmek yeterlidir.

Köpek sahipleri hangi adımları izleyerek bu hizmetten faydalanabilir?

Profesyonel Köpek Gezdirme Uygulaması DogGO’nun Kurucu Ortağı Cansu Tokuç ile Röportaj Yapıyoruz!

Bu yürüyüş yapıldıktan sonra, gelen taleplere göre dostumuza en uygun Walker eşleştirmesini yapıyoruz. Detaylı profil aldığımız için Ücretsiz Tanışma Yürüyüşü yapılmadan da direkt olarak Anlık, Planlı veya Paket hizmetlerimizden birini de seçebilirler. Mutlaka uygun bir Walker arkadaşımızı yönlendiriyoruz.Operasyon Direktörümüz Cem veya Walker Koordinatörlerimizle isteyerek hizmet almadan önce Ücretsiz Tanışma Yürüyüşü Köpek aileleri, uygulamaya giriş esnasında dostlarının detaylı bir profilini kaydediyor. Bu profili kaydettikten sonra, dilerseler.

DogGO uygulaması şu an için hangi il ve ilçelere hizmet veriyor?

DogGO şu anda sadece İstanbul’da hizmet veriyor. Hizmet verdiğimiz ilçeler: Kadıköy, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu, Ataşehir, Üsküdar, Maltepe, Sarıyer, Bakırköy. Bu ay içerisinde Ümraniye ve Kağıthane de aktif olacak. Çok hızlı bir şekilde yayılarak, sene sonuna kadar büyük ilçelerin hepsinde hizmet vermeye başlayacağız. Ayrıca sene sonunda güvenli evde bakım hizmetimiz de devreye girecek.

Geçen hafta ben de merkezinize gelip DogGo Walker görüşmesine katılmıştım, henüz DogGo Walker olamadım tabii ki ☺ DogGo Walker olan arkadaşların yorum ve deneyimlerinden bize bahsedebilir misiniz acaba?

Profesyonel Köpek Gezdirme Uygulaması DogGO’nun Kurucu Ortağı Cansu Tokuç ile Röportaj Yapıyoruz!

Walker arkadaşlarımız, köpekleri çok seven ve %90’dan fazlası üniversitelerde okuyan genç bireylerden oluşuyor. Hepsi, yaptıkları işten çok memnun ve köpeklerle iç içe olmak onlar için çok güzel. Kendileri de spor yaptıklarından, bunu farklı farklı dostlar tanıyarak, 45 dakikasını onlara ortak ederek yapmanın ne kadar güzel olduğundan bahsediyorlar. Kurdukları arkadaşlıklardan, özellikle gezdirdikleri dostlarıyla olan dostluklardan çok mutlu oluyorlar. Hem kendi jenerasyonlarından arkadaşlarla tanışma imkanı buluyorlar, hem de başka iş imkanlarından çok daha eğlenceli ve bütçesi yüksek bir ek iş elde etmiş oluyorlar.

İnsanlar neden DogGO demeli sizce?

Bireyler, hayat temposu içerisinde dostlarına ayıramadıkları herhangi bir vakit olduğunda ferahlıkla DogGO diyebilirler. Ayrıca, çekiştirme sorunu olan, yürüyüşlerde bir tık zorlayan dostlarımız için de, pet aileleri DogGO’yu tercih edebilir. Düzenli yürüyen dostlarımızın yürüyüş alışkanlıklarında pozitif değişimler gözlemledik. Ekip olarak en büyük isteğimiz, bu güvenli hizmetin varlığının, pet ailesi olmak isteyen kişileri cesaretlendirip, sahiplenmeye teşvik etmesidir.

Profesyonel Köpek Gezdirme Uygulaması DogGO’nun Kurucu Ortağı Cansu Tokuç ile Röportaj Yapıyoruz!

Dog Walkerler ne tür eğitimler alıyorlar? Köpek sahiplerinin içi bu konuda ferah olmalı mı?

DogGO Walkerlar, dostlarımızın tarihinden başlayıp, ırklarına, davranışlarına, yürüyüşte dikkat edilmesi gereken tüm maddelere kadar anlatılan bir video müfredat izliyorlar. Bu izledikleri müfredatın quizlerini çözmek durumundalar. Quizlerden çıkan arkadaşlarımız, farklı karakter ve kilodan köpeklerle eğitmenimiz eşliğinde bire bir geziyorlar ve gezdirmede dikkat edilecek her durumu öğreniyorlar: Tasma nasıl takılmalı? Yürüyüş sırasında nereye bakmalı? Sokak köpekleri olduğunda ne yapmalı? Kedilere karşı ne yapmalı? gibi… Pet ailelerinin içinin bu anlamda rahat olması bizim için çok önemli, biz de kendi köpeklerimizden yola çıkarak bu uygulamayı hazırladık. :)

Kısa ya da uzun vadede farklı il ve ilçelerde de faaliyet göstermeyi düşünüyor musunuz?

Profesyonel Köpek Gezdirme Uygulaması DogGO’nun Kurucu Ortağı Cansu Tokuç ile Röportaj Yapıyoruz!

Uzun vadede diğer illere açılma planımız olsa da, şu anda İstanbul’da yayılma hedefindeyiz. Hizmet verdiğimiz 9 ilçe dışında, yakında gelecek Ümraniye ve Kağıthane; sonrasındaysa Kartal, Tuzla, Beylikdüzü, Başakşehir, Beykoz açılımlarımız olacak.

Peki gelecekte farklı türde evcil hayvanlara da bu tür bir gezdirme ya da bakım faaliyeti sağlama fikriniz var mı Cansu Hanım?

Profesyonel Köpek Gezdirme Uygulaması DogGO’nun Kurucu Ortağı Cansu Tokuç ile Röportaj Yapıyoruz!

2020 başında evcil hayvan ailelerine evde bakım hizmeti vermeye başlıyoruz. Günlük kreş hizmeti ve yürüyüş çeşitlendirmelerimiz de yakında gelecek. Ayrıca bir sahiplendirme sitemiz açılacak. Kısa zaman içerisinde tüm evcil hayvan ailelerine (kedi, kuş vb.) ihtiyaç duydukları tüm güvenli hizmetleri vermeye başlayacağız.

Bildiğim kadarıyla DogGO, yürüyüş gelirinin bir miktarını da Sosyal Sorumluluk Projelerine ayırarak çok örnek bir davranış sergiliyor. Hangi sosyal sorumluluk projeleri bunlar Cansu Hanım?

DogGO, yürüyüşlerinden gelen gelirin bir bölümünü sokaklarda ve barınaklardaki dostlarımız için ayırıyor. Kadıköy Belediyesi Barınağı’ndaki dostlarımız için yaptığımız bir Köpek Aktivite Alanı mevcut. Çok yakında bir sahiplendirme sitemiz devreye girecek ve Amerika’daki randevu sisteminin kullanılacağı, sahiplendirmenin bir sistem içerisinde gerçekleşeceği bir site olacak. PatiBirliği projesini devralarak sokaktaki canlarımızın GPS ile takip edilebilir ve sahip çıkılabilir bir hale gelmesine yardım edeceğiz. İleride aklımızda olan çok daha geniş çapta projeleri gerçekleştirebileceğiz.

Sizi buradan dinleyen KScanlara (site üyelerine) neler söylemek istersiniz ?

Bir köpekle yaşamak, insanın hayata bakış açısını dahi değiştiren, kendini tanımasını ve koşulsuz sevgiyi hissetmesini sağlayan paha biçilemez bir deneyimdir. DogGO, verdiği hizmetle tüm bireylerin hayatını kolaylaştırarak dostlarımızla yaşamı da kolaylaştırıyor. Bu yüzden tüm site üyelerine, en azından bir köpek sahiplenme konusunda cesaret göstermelerini söylemek isterim. Bu güzelliği yaşarken ihtiyaç duydukları her an DogGO onların yanında!

Bugün DogGO Kurucu Ortağı Cansu Tokuç Hanımefendi ile oldukça bilgilendirici bir röportaj gerçekleştirdik ve patili dostlarımızın hayatını bu uygulama ile nasıl kolaylaştırabileceğimiz üzerine konuştuk. Umarım sizlerinde beğenerek okuduğu ve bilgilendiği bir yazı olmuştur.

Cansu Hanıma ve yetkili tüm DogGO ailesine teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın ;)

Profesyonel Köpek Gezdirme Uygulaması DogGO’nun Kurucu Ortağı Cansu Tokuç ile Röportaj Yapıyoruz!
16
22
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • O kadar güzel bir hizmet ki bayıldım umarım Türkiye'nin her yerine yayılır. Ben köpeklerden korkuyorum mesela ben bir walker olamam ama olacak arkadaşlara da başarılar diliyorum harika bir hizmet ve böyle bir şeyi türk arkadaşların düşünmesi daha da hoş.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Güzel ve içten düşünceleriniz için teşekkürler 😊

 • Gizli Üye
  İşte pistlerde görmek istediğimiz hareketler. Tebrik ederim hanımefendiyi.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • nazımizmir
  hayvanları sevmek onlara değer vermek güzel birşey🤗 çok güzel bir röportaj olmuş teşekkür ederiz
  Görüş hala geçerli mi?
 • CanBilge
  Hayvanları sevmeliyiz onlara bu kış soğuklarda yardım etmeliyiz
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1420
 • recalar
  Girişimci bir kişlik. Tebrikler. Çok faydalı işler.
 • yerinde bir hizmet kesinlikle ihtiyaç olan bir hizmet
 • Bizim millet köpek gezdirdbildigini sanıyor.. halbuki kopek önden gidiyor aslında kopek onları gezdiriyor.. ama haberleri yok tabi 😏
 • mrs_kaif
  Bir şey söylemek isterdim ama neyse.. Başarılar.
 • Çok iyi olmuş. Elinize sağlık.
 • gececini69
  insanların abartılı bir şekilde hayvan severliliğini bir türlü anlayamıyorum.
 • helenaa45
  Güzelmiş ama bilin bakalım ne eksik 😂🤨
 • Bluishmoon
  Umarım istediğiniz başarıyı elde edersiniz.
 • Çok efsane bir şey bu😍
 • IamGoddess
  avrupa ülkelerinde yoğun ilgi görür
 • Keser__
  Paylaşım için teşekkür ederim.. :)
 • joannaaaa
  Tebrikler başarılarının devamı gelir umarım
 • Yapboz79
  Çok iyimiş valla
 • ahuhanım35
  Cok güzel bir uygulama
 • fark_var
  Başarılar.
 • Güzel bir sohbet olmuş eline sağlık.
 • Zafer100
  Hayvan sahipleri için önemli. Ellerinize sağlıkm
 • Wiilmaaa
  Keyifli bir sohbet olmuş 👍Emeğinize sağlık
 • Ready_Rookie
  Güzel olmuş ellerine sağlık
 • Güzel uygulama
 • 000bnen
  güzel olmuş
 • Tavsiye27
  Guzel bir soylesi ve faydali bir bilgi olmus
 • güzel bence olmuş
 • Xyxy19
  Bununda profesyonellerimi varmış
 • Köpeğim yok ama iyi bir şeymiş bu uygulama
 • Ortodoksrt
  Boş yapmış bu kadar insan ölürken
 • Golden anlıcam bitane şart oldu
 • Pempom
  Fena degilmis fikir
 • iyibasariyisokar
  Yok artık ya
 • Nostalji6
  Bakiyorsan ilgileneceksin yani
 • Gizli Üye
  Çok keyifli bir sohbet olmuş
 • Gizli Üye
  Güzel bir uygulama emeğinize sağlık
 • Gizli Üye
  Çok keyifli bir sohbet olmuş :)
 • Gizli Üye
  Vermiş olduğu röportaj, çok iyi olmuş.
YÜKLENİYOR...