KScanlar Her Gün Pürüzsüz Bir Cildin Sırrını Çözdü!
Kapat

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Selamlar herkese,

Sizi bilmem ama benim için uzun sayılabilecek bir aranın ardından yine canım sitem KizlarSoruyor'da naçizane bir şeyler yazıyor olmak heyecan verici. Özlemle bir şeyler yazmaya koyulmuşken, her zaman farklılıkları yakalamaya çalışan bir Editör olarak yine farklı olanı size aktarmak istedim. Hiç uzatmadan hemen başlayalım.

Çünkü konumuz biraz fantastik, biraz gerçeklik, çokça da gizem, ha birde okuduktan sonra "Ama nasıl olur?" sorusunu barındırıyor.

Hiçbir şey tesadüfen gerçekleşmez

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Bugün size akıl tutulması yaşatacak, çok enteresan tesadüflerden bahsedeceğim. Hani tabiri yerindeyse milyonda bir bile değil, milyarda bir görülebilecek olaylar bu dünya üzerinde yaşanmış. Olayın mistik tarafı ağır bassa da derinlere girersek çıkamamak düşüncesiyle görselde de belirtildiği gibi 'Hiçbir şey tesadüfen gerçekleşmez.' diyerek bir girizgah yapmak istiyorum.

İmkansız denilen olasılıkların içinde filizlenen hayatta kimi zaman açıklanamaz bazı tesadüfler. İşte o açıklanamaz tesadüflerin peşindeyiz bugün.

14. Lanetli taksi

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Eski model klasik görünümlü bu taksi inanması güç bir olayın baş kahramanı. 1975 senesinin temmuz ayında Erskine Lawrence Ebbin isimli motosiklet kullanan adama bu taksi çarpıyor ve ölümüne sebep oluyor. Normal görülebilecek bir olay değil mi? Garip olan şu ki;

Aynı taksi bu ölümlü kazadan tam 1 yıl önce, yani 1974'te üstelik yine temmuz ayında, aynı sokakta, yine motosikletli olan bir başka adamın ölümüne sebep olmuştu. Üstelik ölen adam Erskine Lawrence Ebbin'in erkek kardeşiydi ve son şok edici olay ise takside yine aynı yolcu vardı. Sustum.:(

13. Titanic

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Batmaz denilen devasa gemi Titanik'in batmasından 14 yıl önce Morgan Robertson adlı bir yazar yazdığı romanında Titan adlı bir devasa gemiden bahsediyor, onun buz dağına çarparak batacağını söylüyordu. Dediği gibi tam 14 yıl sonra Titanic isimli gemi bir buz dağına çarparak battı ve 1513 kişi öldü. Yazıldığı dönemde vasat olarak görülen bu roman Titanik'in batmasından sonra defalarca basılarak yayınlanmaya devam etti.

12. Mesut Özil - Enzo Ferrari

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Biraz da günümüze dönecek olursak akla gelen en enteresan tesadüflerden biri de Mesut Özil ve Enzo Ferrari arasındaki müthiş bağlantı ve benzerlik. Buna reenkarnasyon demek de mümkün elbette. Çünkü veriler onu gösteriyor. Türk asıllı ünlü futbol yıldızımız Mesut Özil ve ünlü otomobil markası Ferrari'nin kurucusu Enzo Ferrari'nin inanılmaz bir benzerlikleri var. Lütfen daha dikkatli bakın ve farkı daha iyi görün. Akıllarda en çok yer eden konu ise ikisinin doğum ve ölüm tarihleri.

Çünkü; Enzo Ferrari ölüm tarihi: 1988. / Mesut Özil doğum tarihi: 1988.

Reenkarnasyon gerçek olabilir mi?

11. Yer: Konya

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Tesadüfün böylesi diyeceğimiz şimdiki olay ise yakın tarihte ülkemizin güzide şehri Konya'da yaşanıyor. Yolda yürürken asayiş görevi yapan polisler fotoğraftaki adamın yürümesinden şüphelenip karakola götürüyorlar. GBT'sinde bolca hırsızlık olan adamı röntgene sokuyorlar ve gerçek ortaya çıkıyor. Çünkü bu hırsız makatında çaldığı altınları saklıyormuş. Bu altınlar neler mi?

2 altın yüzük, 4 altın küpe ve 2 altın kolye .

Altınları bir naylon içerisine koyduktan sonra çakmak ateşiyle vakumlayarak (özür dileyerek söylüyorum) makatına yerleştirdiği belirlenmiş. Durun daha bitmedi. Peki bu çaldığı altınlar kimin çıktı dersiniz? Hırsızın röntgen filmini çeken görevlinin. Tamamen tesadüf. :)

10. 'İstesen yapamazsın' dedirten kaza

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Amerika'da çok uzun yıllar önce, 1895'te meydana gelen kazadan bahsetmeden olmazdı.

1895 yılında ABD’nin Ohio eyaletinde iki araba çarpıştı. Ancak işin ilginç yönü o tarihte Ohio’da iki arabanın bulunması ve bu iki arabanın birbirine denk gelerek Ohio tarihinin ilk kazasını yapmasıydı.

9. Bruce Lee, oğlu ve 'Ölüm Oyunu'

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Bir döneme damga vuran karate filmlerinin yıldızı Bruce Lee'nin yaşadığı olay ise tam anlamıyla travmatik. Kocaman bir 'acı tesadüf'. Ünlü oyuncu Bruce Lee son filmi olan 'Ölüm Oyunu'nda filmde kullanılan bir silahın içine konan gerçek kurşunla ölen bir aktörü canlandırmıştı. Travmatik olan ise Lee'nin oğlu Brandon, "The Crow" filminin çekimleri sırasında, içinde gerçek kurşun bulunan bir film silahıyla vurularak ölmesiydi.

Daha da tuhaf olan ise, "Dragon: The Bruce Lee Story" isimli biyografi filminde, Lee'yi öldüren bir iblisin Brandon'ı öldürmek için hazırlandığının söylenmesiydi ve bu film çekildiğinde Brandon henüz ölmemişti.

8. Zehir zemberek

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Asiye Erdal isimli fotoğraftaki hanımefendi asma yaprağında sarma yapıp akşam yemeğini hazırlıyor. Afiyetle yiyen aile bireyleri bir süre sonra mide bulantısı, kusma şikayetiyle hastaneye koştuklarında zehirlendikleri anlaşılıyor. Ölümden dönen aile iyi olduktan sonra 'şükür' yemeği veriyor. Ne oluyor dersiniz? O 'şükür' yemeğinden de gelen konu komşu zehirleniyor. 25 kişi tedavi altına alınıyor.

7. 72 yıl sonra...

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Bundan tam 72 yıl önce Çanakkale'de birlikte askerlik yapan, üstelik aynı koğuşta kalan iki asker arkadaşıydı onlar. Fotoğraftaki bu iki tatlı amcamız 91 yaşında. Ne tesadüf ki tam 72 yıl sonra aynı hastanede, aynı odada yan yana yataklarda yatıyorlar. Ali Sert ve Tahir Tanış'ın Karaman'da bir devlet hastanesinde bir araya gelmesi, üstelik eski günlerdeki gibi aynı koğuşta / odada. Ne büyük tesadüf.

6. Beni en çok şaşırtan tesadüf... 'Ben şok!' demeye hazır mısın?

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Okuduğumda çok şaşırmıştım. Yazarken de aynı heyecanla yazıyorum. Bebekken evlatlık verilen ikiz kardeşlerden James Edward Lewis, Linda adında bir kadınla evliyken anlaşamayıp ayrılıyor. Daha sonra Betty isminde bir kadınla evleniyor. Doğan çocuğuna James Alan adını veriyor.

Ve bu adam 30'lu yaşlarının sonunda çok merak ettiği ve kendisi gibi evlatlık verilen ikiz kardeşini buluyor. Gelin görün ki şok edici nokta. İkiz kardeş James Arthur Springer'da tıpkı ikizi gibi ilk önce Linda adında biriyle evleniyor. Ayrıldıktan sonra Betty adlı kadınla evlilik yapıyor ve bu evlilikten olan tıpkı ikizi gibi James Alan isminde bir oğlu oluyor. Çok ilginç değil mi? :)

5. Ülkü Kurt :)

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Bir kadın ve bir erkek aynı seminere katılacaklar. Birbirlerini tanımıyorlar. Önceden rezervasyon yapılmış. Kadının adı Ülkü Kurt. Oda anahtarını istediğinde yanlışlıkla aynı oteldeki aynı isim ve soy isimdeki beyefendinin odasına gidiyor. Bu yanlışlık önce büyük şaşkınlık, sonra komedi ve ardından evliliği getiriyor. Çünkü bir kadın bir erkek, aynı şehir, aynı seminer, aynı isim ve aynı soy isimle olunca 'Nasıl yani?' demek kaçınılmaz oluyor. Biz buna KISMET diyoruz. 2 adet Ülkü Kurt. Mutluluklar dileriz. :)

4. Paratoner gibi kadın

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Avustralya'lı Julia Monaco adlı kadın farklı tarihlerde farklı şehirlerde 3 büyük IŞİD saldırısına maruz kalıp hepsinden sağ kurtuluyor.

-- Barcelona: La Rambla Caddesi'nde yayaların üzerine sürüldüğü sırada bir arkadaşıyla beraber yakındaki bir alışveriş merkezindeydi.

-- Londra: Turistik Borough Market ve London Bridge bölgelerinde düzenlenen bıçaklı saldırılar sırasında arkadaşlarıyla birlikte bölgedeydi ve o gece bir süre metroda mahsur kalmıştı.

-- Paris: Notre Dame Katedrali'ni gezdiği sırada, binanın hemen dışında düzenlenen saldırıda bir polis bıçaklanmıştı.

3. Nasıl olur?

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Son başkanlık seçimlerinde kimsenin beklemediği Trump zaferini çok önceden öngören The Simpsons adlı çizgi film bununla kalmamış seçim kampanyasının tüm detaylarını daha çok önceden gözler önüne sermişti. Gerçekten 'Nasıl olur?'

2. Buda mı tesadüf?

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Amerika'nın kendi kendine çalışabilme kabiliyetine sahip en büyük barajlarından olan Hoover Barajı’nın yapımı sırasında ölen ilk kişi George Tierney. Ölen son kişi de Patrick Tierney

Onların baba - oğul olması tesadüfle açıklanamayacak kadar trajikti.

1. Son şaşılası tesadüf vakası Türkiye'den

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı

Yıllarca birbirlerini tanımadan aynı mahallede oturmuşlar. Aynı ilkokul, aynı lise. Tanımadan ama aynı yerlerde geçen yıllar sonunda üniversitede tanışıp evlenme kararı aldıklarında fark ediliyor o şok edici detay. Meğerse 1987 yılında aynı mahallede tesadüfen aynı fotoğraf karesindelermiş. Süper değil mi? :)

Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir. Hiçbir hissediş, düşünüş, bakış, algılayış, seziş de öyle. Hatta bunların tersi de tesadüf değil. Alışveriş yaptığımız market, yemek yediğimiz lokanta, su içtiğimiz çeşme, yürüdüğümüz kaldırım ve orada yanlarından birer yabancı olarak geçip gittiğimiz insanlar. Tesadüf gibi görünen karşılaşmalar, yolu sorduğumuz herhangi biri, hafifçe çarptığımız insan.

Konu derin, mistik, ilahi ve gerçek. Allah herkese güzel tesadüfler yaşatsın dileklerimle.

Sevgiyle...

Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı
Akıl Tutulması Yaşatan 14 Olağanüstü Rastlantı
37
27
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Hillssmoonn
  Gerçekten keyifle okudum yine çok güzel ve farklı bence olmuş. Şu reankarnasyon olayı dikkatimi çekti. Bu tip konular her zaman ilgimi çeker aslında ama bazı şeylerin cevabını çözümleyemiyoruz.
  Trump konusunda the simpson çizgi filminin ön görüsü ise uzun vadeli bir planın sekteye uğramadan işleyişinin kanıtı bence. Ellerine sağlık yine harikasın ❤💐
  Görüş hala geçerli mi?
 • Greenwich-london472
  The Simpsons da islenen olay benim en cok ilgimi çeken. En elle tutulur ve sonucunu bildigimiz o çünkü..😯😯
  Gerçekten tesadüf diye birşey yok sanirim.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • aSeS_06
  İlginç, ürkütücü, güzel tesadüfler ben en sondaki "Son şaşılası tesadüf vakası Türkiye'den" tesadüfü sevdim 😊

  Eline sağlık👍
  Görüş hala geçerli mi?
  • Güzel yorumun için teşekkürler. :) bu arada ben de ikizlere çok şaşırdım. Çok hemde.

  • aSeS_06

   Rica ederim😊

   Haklısın oda baya bir ilginç şaşılası bir durum.

 • ErisCagtemur
  Uzun zamandan beri okuduğum en güzel yazı olmuş.
  Yazanın ismine bakmadan okumuştum. Ama @Funda_a‘yı görünce hiç şaşırmadım 👍.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Bunları duymak ne güzel. Çok çok teşekkür ediyorum. :)

  • ErisCagtemur

   Yazmak azim işidir, yazma azmin hep daim olsun

  • 🙏💜🌹

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2535
 • Kızılsoprano
  Öncelikle emeğine sağlık ama daha fantastik gizemli konular seçeymişsin harika olacakmış. bruce lee ve titanik haric gerisi basit bir akıl yürütmeyle aman aman şeyler değil. heleki yıllar önce aynı mahalle olayı o nedir ya zaten o kadar sene önce nüfus bir avuç elinde bir foto makinesi gören herkes ne oluyor diye koşar çok da ilahi değil. dediğim gibi iki konu hariç gerisi tırt
 • rookie121
  3, simpsons kehaneti doğru değil. İşte kanıt https://www.youtube.com/watch?v=w_KNrC4as4k
 • Bebettoo
  Ilginç ve dikkat cekici benzerlikler. Tesadüf kelimesi hafif kalır. Eskiler biraz da ilahi anlam katarak tevafuk demişler.
 • Esmaulhusna99
  Evrende hiçbir şey tesadüf değildir. Her olay birbirine bağlıdır lakin reenkarnasyon diye bir şey yoktur.
 • izmirli-yakisikli
  Hepsini okudum çok şaşırtıcı nasıl oluyor diyorum bazıları da ünlü kişi nerden buluyorsun bunları böyle De şaşıyorum RABBİM eline zeval vermesin
 • sonromeo023
  Benim başıma milyonda 1 gerçekleşecek bir tesadüf denk gelmişti. O gün bugün dür. Benim için imkansız diye bişey olmadı
 • SametinKuzusu
  The Simpsons çizgi filmin tesadüf olduğuna inanmıyorum o çizgi filminde bir tuhaflık var, eline sağlık
 • bebeto13
  bana en çok komik gelen röntgen çekilirken bile rahat durmuyor hırsız hem de polis merkezinde :D
 • sadıkaşk
  Ellerinize sağlık. Hayatın tesaduflerden ibaret olmadığını güzel anlatmışsiniz.
 • _PembeEjderha_
  En fenası makatına çaldığı altınları sokan adam. Nasıl soktuğunu düşünmek bile istemiyorum.
 • Krakozya
  Yine çok güzel bir yazı olmuş eline sağlık :) ürpermemek elde değil.
 • biradetmehmet
  Mukadderat ilahi adalet insan akli ile izahı zor seyler
 • _Judge_
  Gerçekten ilginç ve şaşırtıcı şeyler bunlar. Eline emeğine sağlık güzel olmuş.🌺⚜
 • I_Run_Each_Team_2
  TheSimpsons yayınlamasından 15 yıl sonra nasıl olur da Amerikan başkanı seçilir?
  Şok oldum...
 • Nickbulamadımki1
  O kadar doğru ki , hiçbir şey tesadüf değil cidden.
 • furlee
  Bruce lee vurulmadi. Beyin ödeminden öldü.. Ama film cekimleri sirasinda öldugu dogru
 • Me_Se-38
  Elinize sağlık.
 • ϲäɾɑʍíօ
  Muhteşem ötesi bir bence olmuş iki kez okudum 👏
  • Çok teşekkürler.🙏❤😊

 • Zamansızzzayarsızz
  Harika bir bence hiç bir şey tesadüf değildir 👍
 • Ansur
  Simpson çok incelenmesi gereken bir yayın.
 • YağızLabella
  mükemmel bir bence keyifle okudum
 • Alcatraz345
  ilginçmiş güzel ama
 • xonder
  İlginç şeyler oluyor 🤔
 • saskinomayra
  ilginç olmuş. ailecek keyifle okuduk. eline sağlık
 • kralkobrax21
  Tesadüflere inanmıyorum.
 • Çok iyi ya!
 • kırgülü_
  Elline emegine saglik güzel olmus
 • ks-delisi-oglan
  Bıkmadan okudum çok eğlenceliydi teşekkürler...
 • яkafamkarışık
  İlginçti funda hanım
 • svenbomwollen
  bunlar baralel erven yeğenim bu oyunlara gelme :D
 • Dramqıuila
  Mükemmel hazırlamışsın özellikle sondaki çok iyi
 • endmuhh
  sonuncusunu yasamak cidden güzel bir his olmalıo
 • Yapboz79
  nasip kısmet diyelim ne diyelim
 • sadecekim
  Onedioda daha once okumustum yine okudum nbvnvbn
 • dygcomeback
  ellerine sağlık çok güzel olmuş hepsini okudum ❤
 • FundaKoc1
  aman allahım akıl tutulması yaşadım
 • Coffein
  Haahha harika yaziydi 👌👌👌🏆
 • Çok değişik entresan, şaşırdım açıkçası
 • provel_vodki
  İlk gördüğümde gerçekten bende çok şaşırdım
 • CatKing
  Bizim türklerinki. en güzeli.
 • Caacaa1
  Vay be eline sağlık çok güzel olmuş
 • SelimmS
  Bayağı bir ilginç
 • Ceylan_gözlüm
  Vay be gerçekten etkileyici
 • fangoria
  Gerçekten çok ilginç olaylar
 • egzantirikbiri
  Ohaa nasıl benziyor
 • Drakula3584
  Şu zehirlenme olayını okumuştum çok ilginç.
 • elbasantava
  Bayılırım böyle şeylere 😂
 • mrtcelikk
  Vay be
 • fatmaakara
  Cok guzeldii
 • Atanamayanöğretmen
  Vaybee
 • SiyahGiyenBirAdam
  Baya ilginç şeyler. 😊
 • MagRipOgLu
  O altınları makatına nasıl yerleştirmiş 😂😂😂
 • karsiyakaliali
  İlginç bir paylaşım olmuş.
 • BURAKBERKHAN
  Güzel bir paylaşım olmuş ellerine sağlık
 • ___kusursuz__
  Gerçekten çok güzel bir bence
 • Fatal11
  Harbi çok garip hele mesut tirstim resmen
 • nsyh4891
  accayip
 • Gizli Üye
  Aynen benim kafadansın, hayatta hiç bir şey tesadüf değildir. Bunların neredeyse tamamını daha önce okumuştum ama tekrar toparlayıp hatırlatman güzel oldu teşekkürler :)
 • Gizli Üye
  BA-YIL-DIM...
  Muhteşem olmuş eline ve emeğine sağlım çol büyük bir keyifle okudum, gerçekten çok ilginç tesadüfler
 • Gizli Üye
  Vay canına çok güzel
YÜKLENİYOR...