Beyaz Ayakkabı Nasıl İlk Günkü Beyazlığına Kavuşur?

Bahtıgüzel00

Beyaz ayakkabı, converse, sneajer, stiletto kullanmayı çok sevenlerden ancak temizlemesi kara kara düşündürenlerdenseniz işte o yöntemlerden bazılarını sunmak istiyoruz.

Beyaz Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Ilık sabunlu su

Ilık sabunlu su
Ilık sabunlu su

Malzeme farletmeksizin her türlü kumaş/deri ayakkabı için uygun bu yöntemde, bir bardak ılık suya yaklaşık bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin ve karıştırılır. Temizlik bezi ya da diş fırçası kullanarak ayakkabıyı temizleyene kadar nazikçe övün. Daha sonra kurumaya bırakın.


Kabartma tozu ve beyaz sirke

Kabartma tozu
Kabartma tozu

Kanvas ayakkabı türleri için daha uygun bir seçenek sunarvancak bu diğer ayakkabı türlerinde kullanılmayacağı anlamına gelmiyor elbette! Bir çorba kaşığı sıcak suyu bir çorba kaşığı beyaz sirke ve bir çorba kaşığı kabartma tozu ile macun kıvamına gelene dek bir kasede karıştırın. Bir fırça/diş fırçası yardımıyla ayakkabılara yuvarlak hareketlerle ovabilirsiniz. Sonra kurumuş macunu suya tutarak yine fırça eşliğinde durulayın.

Seyreltilme oranı yüksek ağartıcı

Ağartıcı
Ağartıcı

Özellikle bez ve kumaş ayakkabıları temizlerken kullanılacak en etkili yollardan biridir. Bir fincan ağartıcı ve beş fincan sudan oluşan bir temizleme solüsyonu hazırlayın ve bunu bir diş fırçası kullanarak dairesel hareketlerle ayakkabıları silin. Bittiğinde, bu kimyasal çözeltiyi çıkarmak için nemli bir bez kullanın ve yaklaşık bir gün kurumaya bırakın.


Diş macunu

Diş macunu
Diş macunu

Burada püf noktası beyaz olan klasik diş macunu kullanmanız. Çıkması zor lekelere ekstra dikkat ederek dairesel hareketlerle ayakkabının tamamına macunu sürün. Nemli bir havluyla silmeyi deneyin. Az bekleyin 15 dakika kadar, hala leke varsa işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Yüzey temizleyici mendil ve limon

Yüzey temizleyici mendil
Yüzey temizleyici mendil

Önce yarım limonla ayakkabıyı güzelce ovun bu işlem her ayakkabı için 5'er dakika sürsün. Ardından yüzey temizleyici memdillerle ayakkabıyı silmeyi demeyin. Eğer yüzey mendili çok deterjanlıysa, ayakkabıyı durulayıcı suyla 2 defa silebilirsiniz.

Peki senin yöntemin hangisi KScan?

#HijyenTemizlik

Beyaz Ayakkabı Nasıl İlk Günkü Beyazlığına Kavuşur?
19 Görüş