Ev Temizliğine Güç Katan Küçük Ama Etkili Gereçler

_anneloji_

Herkese selam :)

Ev temizliğinde kullandığımız çoğu malzeme bizim elimiz, ayağımız oluyor. Özellikle her gün silinen yerler için mikrofiber bez gibi çok amaçlı temizliğe imkan sağlayan malzemeleri asla elimizden düşürmüyoruz. Ben de bu malzemelere ek olarak hem temizlik rutininize pratiklik katacak hem de uygun fiyatlı oluşuyla ulaşması kolay olacak küçük ama etkili temizlik malzemelerini sizlere sunmak istiyorum. Hadi başlayalım! ;)

Ev Temizliğine Güç Katan Küçük Ama Etkili Gereçler

Sihirli Sünger

Sihirli Sünger

Şüphesiz ki son yılların en ulaşılabilir ve boyutuna göre en etkili temizliği sağlayan temizlik gereçlerinden birisi sihirli sünger. Zor lekelerden duvardaki parmak izlerine kadar her alanda kullanmaya uygun ve fiyatı da çok ucuz, haliyle her markette bulmak ve almak son derece kolay, o yüzden listemin ilk sırasında gururla yerini aldı ;)

Portatif Toz Temizleyici

Portatif Toz Temizleyici

Bu tarz şekilden şekle giren temizleyiciler aslında temizliğin gizli kahramanları. En basitinden; buzdolabını çekemiyorsunuz, bu temizleyiciyle buzdolabının altını çekmeden temizleyebilirsiniz, diğer beyaz eşyalar ve koltuk takımı gibi ağır eşyaların altlarını temizlemek için gayet pratik ;)

Toz-Tüy Toplama Fırçası

Toz-Tüy Toplama Fırçası

Evinde evcil hayvanı olanların yapışkan ruloları çok sır tercih ettiği biline bir gerçek fakat yapışkan rulolardan çok daha üstün, pratik bir temizleme gereci varsa o da bu tarz fırçalar... Özellikle kıyafet, koltuk gibi kumaş yüzeylerdeki tozları, tüyleri bir çırpıda alıp kendi kabında temizleniyor ve tekrar kullanılıyor, rulolardaki gibi koparıp atma derdi yok ;)

Tüy ve Tiftik Toplama Temizleme Cihazı

Tüy ve Tiftik Toplama Temizleme Cihazı

Toz ve tüylerden bahsetmişken bu cihazı göstermesem eksik kalırdı, çünkü neredeyse her evde olan ve ulaşması çok kolay bir temizlik cihazı. Genelde kışlık kazak, kaban gibi kullandıkça tiftiklenen kumaşlardaki fazla tüylenmeyi almaya yarayan bu cihazı başka kumaş türlerinde de kullanmak mümkün olduğu için listeme girmeye hak kazandı :)

Dikey El Gırgırı

Dikey El Gırgırı

Temizlik yapmaya vaktiniz yok, sadece geceleri ev temizleyebiliyorsunuz ama süpürge açamıyorsunuz, o zaman size ses çıkartmayan temizleyiciler lazım, o da gırgır :) Uygun fiyatlı olsa da klasik gırgırlar iş görür ama bu tarz gırgırlar hem halı hem de parke gibi çıkıntısız yüzeylerdeki tozları, tüyleri, kırıntıları rahatça alıyor, öneririm ;)

Cam Temizleme Makinası

Cam Temizleme Makinası

Bahsettiklerim arasından en maliyetlisi ama cam temizlemekte zorlananlar için en etkili temizliği sağlayan pratik cihazlardan birisi. Muadilleri çok ama markası iyiyse güvenebilirsiniz, ayrıca aparatları ile hem silme, hem kurulama hem de parlatma yapabiliyorsunuz ;)

Ev Temizliğine Güç Katan Küçük Ama Etkili Gereçler
64 Cevap