BÜTÇE DOSTU, GÜVENİLİR TEMİZLİK

Deniyor 1 ay

Pandemiyle Beraber Değişen Temizlik Alışkanlıklarımız!

Sinakaplan

Selam pıtırcıklar 🎈

Pandemiyle beraber bir çok alışkanlığımız kısa sürede değişiverdi. Kimileri bu durumdan mutlu olmasa da çoğumuz için oldukça yorucu ve stresli geçti diyebiliriz. Çoğu zaman stresten uzaklaşmak ve eğlenmek için bir çok aktivite ile uğraşırız fakat bu temizlik kadar etki etmez. Temizlik yapmak gün içerisindeki stresimizi azaltırken evimizin her daim güzel görünmesi sağlar ve mutlu eder. O kadar temizlik dedik peki bu alışkanlıkların pandemi ile değişeceğini nereden bilebilirdik ki...

O halde pandemiyle beraber değişen alışkanlıklarımıza bir göz atalım bakalım.

Temizlik yapmak
Temizlik yapmak

Pandemiyle Beraber Değişen Temizlik Alışkanlıklarımız

1- Çamaşır Suyu Kullanımının Artış Göstermesi

Çamaşır suları evimizin mutlaka bir köşesinde durur. Önceden aşırı lekelenmiş, kirli ve çıkmayan bir çok lekeyi kısa sürede imha ederken, pandemiyle beraber çoğu temizlikte kullanır olduk. Her şeyin fazlası ne kadar zararsa çamaşır suyu kullanmanın aşırısı da insan sağlığını oldukça fazla etkiliyor. Cilt tahrişine, göz yanmasına ve nefes alırken zorlanmaya da yol açabilir.

Temizlik
Temizlik

2- 3 Günde Bir Yerine Her Gün Temizlik Yapılması

Gelelim en önemli ve esas konuya. Eskiden 2-3 günde bir yaptığımız temizlikler şimdi ortadan kısa sürede kalkmış oldu ve artık her gün temizlik yapar hale geldik. Evden dışarı kim çıktıysa gezdiği bütün yerler ve odası kıyı köşe temizlenir ve içimize siner. Bu temizliği hem titiz hanımefendiler ve beyefendiler yaparken üşengeçlerde korkup artık her gün temizlik yapmaya başladı.

Temizlik yaparken üşenenler
Temizlik yaparken üşenenler

3- Buharlı Temizlik Makinelerinin Hayatlarımıza Girmesi

Buharlı temizlik makineleri önceden de kullandığımız hatta ocaklarımızı dip köşe temizlediğimiz favori makinelerden birisi. Pandemiyle beraber bu makinelerinin oldukça fazla artış gösterdiğini ve birçok yerde kullanıldığını gözlemledim. Koltuklar, halılar, perdeler dolaplar buharla birlikte kısa sürede temizlenip mis gibi oluyor bazıları bu makinelerin içerisine dezenfektan bile koyuyor.

Buharlı temizleyiciler
Buharlı temizleyiciler

4- Dezenfektan ve Yüzey Spreylerinin Sıkça Kullanılması

Dezenfektan ve yüzey spreyleri hayatımızın adeta bir parçası oldu . Virüsün duyulmasıyla beraber kolonyalar sık sık tüketilmeye başladı fiyatları da oldukça artış gösterdi daha sonra hayatımıza dezenfektanlar girdi.

Bu dezenfektanları çoğu zaman temizlik yaparken ve sprey olarak odamıza sıkarken bazen de çantamızda bulundurup dokunduğumuz çoğu yere kullandık. Dezenfektandan sonra hayatımızı kolaylaştıran ve gün boyu yanımızada taşıyabileceğimiz yüzey spreyleri çıktı. Dokunduğumuz ve temas ettiğimiz bir çok noktaya kısa sürede etki ettiği de kesin. Kapı kolları, ayakkabılar pencereler, kumandalar ve kargolara birebir çözüm.

5- Temizlik Malzemeleri Seçme Konusunda Usta Olmamız

Gelelim son maddemize, önceden temizlik yapanlar bu konuda oldukça ustalaşmış olsalar da bilmedikleri bir çok pratik ve temizlik yöntemlerini kısa sürede öğrendi. Temizlik yapmayı bilmeyenler ise pandemiyle beraber araştırmalar yapmaya başlayıp evini temizledi. Bu araştırmalar sonucunda da birçok temizlik malzemesini deneme fırsatı yakaladı.

Temizlikte ustalaşmak
Temizlikte ustalaşmak

Gelelim benim favori temizlik malzemelerime. Pandemiden öncede sonrada kullandığım vazgeçilmez temizlik ürünlerim Vim Temizlik Ürünleriyle gerçekleşti. Vim ürünleri ile her daim içim çok rahat, lekeleri ve kirleri çok çabuk çıkarırken evimin her daim temiz ve güzel olmasını Vime borçluyum. <3

Vim
Vim
 • Zararlı kimyasallar ve zehirli kokular olmadan her yer pırıl pırıl olur.
 • Etkili temizlik sağlar.
 • Güzel kokar, evi temizlik kokusu sarar.
 • 1904'ten beri olan köklü bir markadır.
 • Uygun fiyatlıdır, bütçe dostudur.
 • Vim Sirkeli Kireç Çözücü, kezzap içermeyen sirkeli formülüyle güvenle her yerde kullanılabilir, zorlanmadan kireci söker.
 • Vim Beyaz Sabun ve Vim Arap Sabunu çok amaçlı temizleyici spreyler mobilyalarda, banyo fayanslarında, toz alırken, koltuk silerken... Bir çok yüzeyde kullanılabilir.
 • Vim Silikonlu Temizleyici sprey silikonlu formülüyle iz bırakmadan metallerde, camda, ahşapta, aynada... Mükemmel bir temizlik sağlar ve tozlanmayı, kirlenmeyi geciktirir.
 • Paraben, fosfat, klor, boya içermez.

Vim Temizlik Seti Link

O halde ne diyoruz #VimleGitsin <3

Pandemiyle Beraber Değişen Temizlik Alışkanlıklarımız!
4
9
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

49
 • Damdakikucukkedi
  Cok ama cok haklisiniz
 • Çok haklısınız. Çoğumuz temizlik hastası olduk. Emeğinize sağlık.
 • Gizli Üye
  Aslında hemen hemen aynı titizliği zaten gösteriyordum.
 • Gizli Üye
  Çok haklı
 • Greyfurtjice
  La ellerimi yıkamaktan kurudular hiçbir ilaç geçirmiyor artık
 • İbrahimdemir26
  Temizlik herzman şart
 • ManyakBaron31
  Fazladan dezenfektan, kolonya ve maske oldu
 • Peugeot90
  Toplumca pandemi-atak olduk. Zaten toplumsal olarak iyi değildik tam kafayı yedik
 • Hahahh :D eline sağlık güzel içerik
 • Bi_vatandaş
  Sirkeden başkası yalan hocam
 • Valla gadası şimdi herkes temizlik işini bıraktı. Çünkü herkes pandemi durumuna çok alıştı.
 • Pandemiden dolayı temizlik alışkanlıklarımız arttı daha sık temizlik işlemi yapar olduk. Bu süreç daha ne kadar sürer bilemiyorum ama umarım sağ salim mümkün olan en kısa zamanda üstesinden geliriz. Emeğinize sağlık güzel bir bence hazırlamışsınız.
 • Managermann
  Emeğine sağlık.
YÜKLENİYOR...