Dünyanın en romantik 7 şehri açıklandı. Türkiye'nin aşk şehri neresidir?

EvreninEvrimsizAdamı
Dünyanın en romantik 7 şehri açıklandı. Sizce bu liste doğruluğu yansıtıyor mu?

1 – Paris
Aşkları filmlere ve romanlara konu olan, aşk dendiğinde ilk akla gelen sanat ve hayat şehri Paris… Sevdiğiniz kişiyle birkaç günlük bir kaçamak planlıyorsanız kuşkusuz dünyanın en romantik şehri Paris sizin için uygun olacaktır. Burada sevgilinizle gün batımının tadını çıkarabilir, Seine Nehri’nin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler altında tekne gezintisine çıkabilirsiniz.

2 – Roma
Aşk şehri denince akla gelen bir diğer şehir de Roma. İtalya’nın yedi tepeli aşk şehri… Eğer sevgilinizle beraber bir Roma seyahati planlıyorsanız buraya gelmek için en uygun mevsimin bahar mevsimi olduğunu bilmeniz gerekir.

3 – Viyana
Bir aşk dansı olan Vals’in doğduğu yer Viyana, hem tarihi dokusuyla hem de kendine hayran bırakacak güzellikteki kafeleriyle sizi bekliyor. Romantik bir tatil için harika bir seçenek olan Viyana, Orta Avrupa turlarına katılmayı planlayanlar için Prag ve Budapeşte ile beraber görülebilecek yerlerden.

4 – Prag
Orta Avrupa’nın en romantik şehirlerinden olan Prag, dar sokakları ve Arnavut kaldırımlarıyla size ve sevgilinize nostalji yaşatabilir.

5 – İstanbul
Dünyanın en romantik şehirlerini sayarken İstanbul’u atlamak mümkün mü? Onca yaşanmışlığı içinde barındıran, tarihi dokusuyla insanı büyüleyen İstanbul…

6 – Amsterdam
Hem romantik hem de eğlenceli ve hareketli bir tatil planlıyorsanız ilk tercihiniz Amsterdam olmalı. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da sevgilinizle beraber hem gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz hem de tarihi yerleri gezebilirsiniz.

7 – Brugge
Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan Brugge, Belçika’nın en güzel şehirlerinden biri. Müthiş bir atmosfere ve eşsiz bir mimariye sahip olan şehrin çikolataları da harika.
Dünyanın en romantik 7 şehri açıklandı. Türkiye'nin aşk şehri neresidir?
Güncellemeler
+1 yıl
Aşk insanın olduğu yerdir, kendisidir.
Bunun şehirle ya da ülkeyle alakası yok...
Dünyanın en romantik 7 şehri açıklandı. Türkiye'nin aşk şehri neresidir?
112 Cevap