Seyehate Çıkmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Seyahat etmek güzeldir, ah şu yorgunluk da olmasa

Yaza doğru yaklaştığımız şu günlerde herkes seyahat planları yapıyor. Belki benim gibi çoktan seyahatlere başladı bile. Kimi şehrin kalabalığından kimi işin gücün yoruculuğundan kimi ise vakit bolluğundan seyahate çıkmak istiyor. Ancak bazı şeylere dikkat edilmezse seyahatler korkunç hale gelebiliyor. Bu bence de size bunlardan birkaçını anlatmaya çalışacağım.

1-Kendinizi tanıyın

Seyahat planlamadan önce kendinizi tanımanız gerek. Sormanız gereken ilk soru

Hiçbir sorumluluğum olmasa neyi yaparken keyif alırdım ?

Sonuçta işiniz gücünüz ya da herhangi bir sorumluluğunuz olmayacak. Bulunduğunuz dünyadan yılda 10 gün bile olsa soyutlanacaksınız.

2-Seyahat planınızı esnek ama mantıklı şeylerle hazırlayın

Seyahat planınızı hazırlarken olağanüstü durumlar için esnek hazırlayın ancak planınızı sağlam yapın ki tatilde evin yolunu bulabilesiniz.

Mesela gitmeden önce otel ve benzeri konaklanacak yerleri ayarlayın gezilip görülecek yerlerin bir listesini çıkartıp günlere bölün mümkünse gezi yazılarından gitmeyi düşündüğünüz yerleri inceleyin ki gittiğinize pişman olacağınız bir yeri seçmiş olmayasınız.

3-Eşyalarınızı tam alın, mümkünse tekrar tekrar kontrol edin

Tatile çıkarken tüm kıyafetlerini elbise kılıfına koyup elbise kılıfınıda garajda yan arabanın üstünde unutan bir insan olarak :D Asla 2 kere kontrol etmeden yola çıkmayın :)

4-Şahsi arabanız yoksa toplu taşımaları kaçırmayın.

Bu işin en önemli kısmı çünkü tatil planınızın vazgeçilmezi tatilinizin başlangıç günüdür eğer uçağı otobüsü kaçıracak olursanız ilk seferden gümleyen planınız aksamalar zincirine maruz kalacaktır.

5-Beraber gideceğiniz insanı iyi seçin

Yukarıda dedik ya yılda 10 günde olsa bu dünyadan soyutlanacaksınız diye, işte bu değerli 10 günü somurtkan eğlenmeyi bilmeyen tabuları olan ya da sizi kıskanan içten pazarlıklı birisiyle geçirmek tatilinizi bitse de gitsek moduna sokacaktır. :) Onun için tatile çıkmadan önce kafa dengi arkadaşlarınızla planınızı yapın ve onlarla beraber tatile çıkın.

#Bıyıklı

#TatilBaşlasın

#Seyahat


2|2
22
AğaçKakanWoody KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

  • Seyehatlerim hep kısa sürüyor ama yazını dikkate alacağım 🙃

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...