30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

Bundan aylar önce tesadüfen gördüğüm "Muğla'nın Ortaca Belediyesi, ilçenin tanıtımı için 30.000 TL maaşla profesyonel turist arıyor" haberini okuyup, sitede gündeme getirdikten aylar sonra, aranan kan bulundu ve binlerce kişi arasından seçilen entelektüel, boylu poslu, kültürlü, cesur bir gezgin adam Efe Tanay binlerce aday arasından seçildi. Türkiye bu olayı çok konuştu. Pek çok gazetede haber oldu. Televizyon kanalı Röportaj yaptı. Biliyorsunuz bu röportajlardan ilkini de KizlarSoruyor adına ben yapmış ve duyurmuştum. Buradan okuyabilirsiniz. Malum, zor hayat koşullarında bir ay boyunca ülkenin en güzel köşelerinden biri olan Ortaca ilçesinin tüm güzelliklerini tanıtacak, aynı zamanda orada bu güzellikleri doyasıya yaşayacak, bir nevi tatil yapacak, masraflarını belediye karşılayacak, bu da yetmeyip üstüne 30.000 TL para alacak. Haliyle çok konuşulması da kaçınılmaz oldu.

30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

"Yapamaz" diyenler oldu. "Bu iş için birine ne gerek vardı." diyenler oldu. Çeşitli sebeplerden dolayı her şey denildi. Velhasıl kelam bu olay çok konuşuldu. Kısa bir zaman önce, seçildiği haberinin ertesi günü Efe Tanay ile yaptığım söyleşiden sonra da sevgili KizlarSoruyor üyeleri çok şey söyledi. İşte bugün, Ortaca'daki proje görevine geçtiğimiz hafta itibariyle fırtına gibi bir başlangıç yapan, ilçenin en güzel yerlerinde adım atmadık, yüzülmedik yer, kaya altı bırakmayan sevgili Efe Bey sizin yorumlarınıza cevap verdi.
30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

O, sıradan bir gezgin değil. Kendisi avukat olup Ankara, İstanbul ve Roma'da avukatlık yapmış, Hacettepe'de Bilişim Hukuku yüksek lisans yaptıktan sonra Rusya'nın en önemli üniversitelerinden kabul edilen Moskova Devlet Üniversitesinde sosyoloji üzerine de doktoraya başlamış. Rusya'da yaşayan ve işlerini oradan yürüten Efe Tanay, görüldüğü üzere pek çok vasfı ile bu işe uygun görüldü. Yeniden başarılar diliyorum ve sözü kendisine bırakıyorum;

30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

Sevgili Efe bey ile sürekli iletişim halindeyiz. Kendisiyle yaptığım söyleşi ve diğer paylaşımları çok beğendiğini ve yorum yapan tüm üyelere teşekkürlerini iletti.

Efe TANAY;

Türkiye'nin en iyi işine atanan talihli kişi olarak neredeyse ilk haftamı doldurmuş bulunuyorum.
Yoğun ve fazlasıyla eğlenceli geçen günlerimin arasına Funda hanımı kırmayıp, memnuniyetle, KizlarSoruyor okuyucularının sorularını ve ilk röportajımıza gelen yorumlara açıklamalarımı sizlerle paylaşıyorum.
Binlerce kişi arasından seçilip, Dalyan'da hem heyecan dolu, eğlenceli bir tatil yapıp hem de 30.000 TL ödül alacak olmam projenin başından beri medyanın büyük ilgisini çekmiş durumda. İlk hafta biraz da olsa takip edebiliyordum ancak artık pek mümkün değil hangi kanalda ya da hangi gazetede tatilim hakkında haber yapıldığı. Önceki gün milliyet, Hürriyet ve Habertürk ve başka bazı gazeteler karetta karettalarla yüzüşümü haber olarak yayınlamıştı. Ayrıca bu bir hafta içerisinde birçok kanalla da röportaj yaptım ve yapmaya da devam edeceğiz. Özetle, ilgi artarak devam ediyor. Sizlere de çok yoğun geçen bu zaman diliminde, seve seve vakit ayırıyorum.

"KizlarSoruyor'da söyleşiden sonra yazılan tüm yorumları tek tek okudum."

30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

Efe TANAY; Ben önceki röportaja yazılan neredeyse her yorumu okudum. Aşağıda Funda Hanımın bana ilettiği ve benim seçtiğim bazı yorumlara açıklama getirmek istiyorum.

@SonMuhterem adlı kullanıcı "Teşekkürler Funda, Efe'yi tanıyorum önceden. Moğolistan seyahatinden tanıyorum. İsabetli bir seçim olmuş. Güzel bir iş çıkacağına inanıyorum." diye bir yorum yazmış.

"Dalyan'daki bu tatil ve gezi projesi için seçildikten sonra çok fazla takdir ve tebrik mesajı aldım ama en manalı olanları eski takipçilerimden aldıklarımdı. Her ne kadar çok fazla sıra dışı ve ilgi çekici hikayem ve seyahatim olmuş olsa da, bu camiada öyle çok da bilinen biri olduğumu söyleyemem. Pek popülerleşmek de istememiştim aslında. @SonMuhterem'e teşekkür ederim. Onun mesajı bir başka takipçimin mesajını hatırlattı. Şu tip bir şey yazmıştı geçenlerde "Efe, biz seni bin takipçin varken biliyorduk, millet seni daha yeni keşfetti."


@tostmodern adlı kullanıcı "Etkileyici bir karakter. Kişisel birikimin ne denli önemli olduğunu bize hatırlatan, örnek alınması gereken bir hayat hikayesi. Okuduğumuz kitapların, yaşadığımız anıların ve bunların sonucunda kendimize yarattığımız kişiliğin bankadaki sıfırlardan daha önemli olduğunu unutmamamız gerektiğini yüzümüze çarpan bir olay. Tebrik ediyorum." demiş.

Onore oldum. Kendisine teşekkür ediyorum. Bir yerlerde birilerine motivasyon kaynağı olabiliyorsam ne mutlu bana. Best Job in Turkey projesi boyunca böyle güzel şekilde moral vermeye devam edeceğim.30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

@DefneNil adlı kullanıcı şu yorumu yazmış. "Başarılı biri belli ama fotoğraflarda bu kadar vücudunu ön plana çıkartması bilemiyorum bence hoş değil"

Sitede yayınlanan röportajım için genelde üstsüz fotoğraflarımı kullanmışlardı, muhtemelen o sebeple bu yorumu yazmış kendisi ama yine de bu tarz yorumlar alıyorum arada bir. Ben profesyonel olarak birçok spor yapmış biriyim. Vücudumu süs olsun diye yapmadım o kasları kullanıyorum ama üstümü çıkartınca hava atmak istediğim algısı oluşuyor. Acaba bodur, hımbıl, kel, kıllı, göbekli olsam ama şimdikinden 3 kat fazla üstsüz fotoğrafım olsa yine yazarlar mıydı? "Vücudunu ön plana çıkartıyor" diye?

Funda hanım yorumları gönderirken defnenil'in yorumunun altına gelen yorumu da göndermiş. 'amakafamıznassıgüzel' adlı kullanıcı defnenil'e şöyle cevap vermiş; "Ne yapsın ayak parmaklarını mı çıkartsın?"

(Görüş yorumunu yazan @Amakafamıznassıgüzel )

Sanırım Türkiye'de bu vücut sorularının sonu hiç gelmeyecek ama son 5 yıldır Rusya'da yaşıyorum ve orada tişörtsüz fotoğraf fazlasıyla normal.30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

@mimariçem adlı kullanıcı şu yorumu yazmış. "Ne çok enerjisi varmış. :) Ben kalkıp şuradan şuraya gitmeye üşenirken o gencecik yaşında neler yapmış ne güzel."

Kendisine teşekkür ederim. Az uyuyup, çok okumayı, güne maksimum derecede iş sıkıştırmayı önemsiyorum. Herkesin bir günde 24 saati var, o zamanla ne yapacağınız size kalmış. Ben yabancı dil öğrenirken kağıtlara not alıp metrolarda okurum, zamandan tasarruf olsun diye ya da koşu yaparken müzik yerine yabancı dilde belgesel açıp dinlerim. Manyak olduğum için değil ama manyak derecesinde kendimi geliştirmeye önem verdiğim için.

Usain Bolt ile tanışma mevzusu

30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

Ve... Usain Bolt! O konu hakkında gelen sorular çoktu ve Funda hanım @Serkan_yyk 'in mesajını göndermiş; "... Usain'le fotosu... Bence o paraya değil de (Efe) gezi seyahat için biçilmiş kaftan"

Öncelikle teşekkürler Serkan. Usain Bolt ile Jamaika'da kendi antrenman sahasında tanıştım ve baya da muhabbet etme fırsatım oldu. Oldukça samimi yaklaştı ve sonra antrenmanını da izledim. Miranda Kerr ile tanıştığımda da fotoğraf çekilmiştim ama Leonardo Di Caprio ile New York'ta muhabbet etmeme rağmen fotoğraf çekilmeyi düşünmedim. Bazı anıları, özel anları fotoğraflamasak da olur. Hayat sosyal medyadan ibaret değil.30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

@meltemgündoğan1 'in yorumunu yazmayayım ama sadece teşekkür edeyim . :) Onun gibi çok pozitif birçok yorum vardı gördüğüm. Funda Hanım Meltem'inkini göndermiş, ama bu vesileyle güzel mesajları için herkese topluca teşekkür edeyim.

Ben meraklı insanım biliyorsunuz. Efe Bey'in burada yazamadığı @meltemgündoğan1'in yorumunu merak ettim ve buldum. Şöyle der Meltem."Maşallah Efe Tanay yakışıklı ve seksi yani."

İlahi Meltem. :)

KizlarSoruyor'a özel video


Çok şey yazıldı, çok şey çizildi. Sevgili Efe Tanay kendini ve tüm söylenenleri, iyi ve kötü her şeyi çok güzel göğüsledi. Sadece bestjobinturkey'in proje çalışması kapsamındaki işine odaklandı. Ve başta da belirttiğim gibi fırtına gibi başladı ve aynı hızla, aynı keyifle devam ediyor.. Ülkemizin turizmde daha atak olması, gelişmesi ve ufacık yeşil alanları, küçük gölleri bile çok iyi pazarlayan dış dünya ile rekabet edebilmesi için daha büyük projelerle, tanıtımla cennet ülkemizin şahane yerlerini geniş kapsamlı tanıtması şart.

İşte tam da bu noktada sevgili Efe Tanay'ın şevkle, bitmeyen enerji ve coşkuyla yarattığı sinerji, aynı zamanda bilgi birimi, elbetteki çalışkan kişiliği bizi kendimize getirdi.

Evet, ilgi çeken para oldu. Nasıl oluyor da bir ay için 30.000 TL alırdı. Amaç konuşulmak mıydı? KONUŞULDU. Hemde bir hayli fazla. Konu kapanmıştır.

Çünkü bu bir tanıtım ve pazarlama başarısıdır.

Bu şahane fikrin yaratıcıları olan Ortaca Belediyesine

http://www.ortaca.bel.tr/

Bestjobinturkey'e

İnstagram

Ve sevgili Efe Tanay'a çok teşekkür ediyorum.

İnstagram

Ayrıca her gün Efe'nin hikayesini www.bestjobinturkey.com sayfasından takip edebilirsiniz..

30 Bin TL'lik İş Resmen Başladı: Türkiye'nin En İyi İşinin Sahibi Efe Tanay KizlarSoruyor Üyelerinin Yorumlarına Cevap Veriyor

5|9
83167
Funda_a KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Sohbeti merak edip baştan sona kadar okudum. Sürükleyici olmasa okumazdım. Daha doğrusu okuyamazdım. Sen bu röportaj konusun da ayşe armana rakip olacaksın bu gidişle funda. Ben her zaman sadeliği severim , samimiyeti ve doğallığı. Efe bey Leonardo di capriodan bahsetmiş. Onun meşhur bir titanik filmi var. Titanik gemisine kumardan kazandığı bilet ile giriyor. O filmi ne zaman izlesem çok hoşuma gider. Gerçekte tabii ki hayat film ya da dizi değildir ama çoğunlukla gerçeklerdir. Yarın kaygılı yaşamayıp , anı yaşamak sanırım en güzeli olsa gerek.

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşleri

 • Keşke ben de gidebilsem onunla, para falan da istemezdim; zaten bir sürü yer görmek, değişik kültürler tanımak, farklı yemekler tatmak harika olurdu 😔

  1|0
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 165

 • Iki kez teşekkürü ederim. Böyle bir bencede adımın geçmiş olmasına , ve buna vesile olan Funda'niñ ilgi ve alakasına. Çünkü her detaya gereği kadar ayrıntıli bakma görmek için severek yapmak gerek. Basit bir bence değil bu. Belki bir önceki sıradan bir haberi reklamlamaktı. Ama onun icinden anektodlari şahsın bizatihi yine kendisiyle röportaj gibi tekrarlamasi.. O benceyi de Bu benceyi de hak ettigi değere kavuşturdu. Ve bize de yer vermesi şahsım adına yer almiş olmam onore etti..

  Ben yazmayı severdim. Sayende burada okumaya meylettim😊
  Yine farkını gösterdin.
  Yine Ç. S. B. olmuş. .

  4|2
  0|0
 • Iyi bir editör olduğun su götürmez bir gercekte.. bu herifle söyleşi Nedense ilgimi çekmedi... Bahsettiğine göre zaten durumu iyi birine benziyor... Bize çok gelen 30000 tl onun için normal paradır... eee bu durumda haberlik bir yanı yok bu herifin bence...

  30000 tl ye gercekten ihtiyacı olan ve bu işi yapabilecek birini cok rahat bulabilitlerdi

  2|0
  0|0
  • Aslına sen çöl zeki ve ileri görüşlü bir gençsin. Bu bir proje ve burada konu para değil. Bu yüksek rakam sayesinde projenin konuşulması. Buda tanıtımım bir parçası Düşünsene herhangi birine ayda 5000 TL karşılığı Ortaca yı tanıtacak dense kimsenin umrunda olmazdı. Hatta ben keşke 50 bin şıra olsaydı diyorum. Daha çok ilgi çekerfi. Projedeki bir strateji hamlesidir bu.. Birde böyle düşün

 • tamam yine güzel bir bence olmuş funda hn :D

  @DefneNil in yorumun altındaki satırlarda yazan yazı bizim gibi yurt dışında yaşayan insanları afaroz etmeye yönelik yaklaşımlardan olduğunu bilmesi gerekirdi. alışkın olması lazımdı, açıkcası buna cevap yazması bile adamın düşünce yapısının anlaşılması açısından bir donedir. ben olsam cevap bile vermem. ve hala usain bolt kısmı hakkında efsana diye düşünüyorum, orada önemli olan benim açımdan usain bolt değil bu adamın o azme ve yeteneğe sahip olmasından kaynaklı. atrıca gösterecekkardeşim adam kaslarını, beğenmeyen bakmasın alla allaaa :D ne kadar metacı bir milletiz yahu, illa dönüp dolaşıp kadın erkek ayırmadan fiziksel özeliklere takılıp kalıyoruz, bırakın artık insanları götüyle başıyla değerlendirmeyi. yaptığı işe bakın yeteneğine bakın düşüce yapısına bakın vs vs. bunlara öncelik verin totolara değil.

  1|1
  0|0
  • ayrıca çocuk yakışıklı, kız olsam yürürdüm hatta koşardım kendisine :D

  • Hepsini Göster
  • Çok teşekkürler yine güzel yorumlarınız için🙏😊

 • https://i.hizliresim.com/qvAD83.jpg
  https://i.hizliresim.com/nlbDLg.jpg
  Efe, çekik gözlüler diyarındaki dünya tatlılariyla...

  https://i.hizliresim.com/vPaD5R.jpg
  Efe, Miranda Kerr ile...
  Yok yok kıskanmadim.
  Öyle şeyler yapmıyorum ben 😜😛

  Güzel gidiyor Efe'nin işi ve tatili.
  Kolaylıklar, başarılar ve bolca da güneş ve huzur dolu günler diliyorum kendisine. Depolasin burada güneşi. Moskova'da ihtiyacı olunca çıkarıp kullanır 😃😂

  Tekrar Teşekkürler Funda Sultân.
  Emeğine sağlık, klavyene kuvvet...

  3|0
  0|0
  • Harikasın gerçekten. Bak bilseydim. Bunları da koyardım. Efe tanınası bir insan. Öyle değil mi? 😊

  • Hepsini Göster
  • Hepsini okuduğunu düşünüyorum. Muhtemelen bunuda keyifle belki duygulanarak okuyordur😊

  • seyyarkalem.blogspot.com/.../...yan-turk-obas.html
   seyyarkalem.blogspot.com/.../...ldugunuz-aile.html
   Bunlar da bahsettigim yazıları.
   Akıcı, dokunaklı ve de mesaj yüklü bir kalemi var Efe'nin, her seyyah gibi. Okumak istersen ya da okumak isteyen olursa...

 • Eline sağlık.. Yine harika yazmışsın ve çok güzel olmuş. Keyifle okudum. :)

  1|1
  0|0
 • Röportajların piri yine döktürmüş emeğine sağlık Funda başarılarının devamını dilerim :)

  1|1
  1|0
 • Yine söyleşi yine Funda harikasın gerçekten, emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Güzel bir proje için iyi bir yüz olmuş bence. 10 parmağında 10 marifet türünden bir adam, seviyorum böyle insanları ya, hele ki benim milletimden oldukları zaman daha çok seviyorum. Yolu açık olsun.

  1|0
  0|0
 • Yine harika ve keyifli bir röportaj.. Ellerine saglik.. :)))

  1|0
  0|1
 • Vay sitede ciddi bir şeyler yapanlar da varmış tebrik ederim.

  1|0
  0|0
 • Bence yanlış kisiye verilmiş efe cok gezmiş olabilir cok kültür görmüş cok ortamda bulunmus lakin işinde usta belgeselcilerin yarısı kadar bilgi sahibi değildir bir işi peofesyonel yapmak istiyorsan o işi bilene verilmeli misal efe bey avukat bu alanda sadece Türkiye değil yurt dışında da işini yapmayi başarmış ayrica bu kadar iyi bir avukatin böyle bir iş yerine emsal olabilecek davaları kazanip göz önünde olmasini yeglerim ne yazik ki ülkemiz de parasi olan adalet karşısında güçlü oluyor böyle değerli ve bilgili birinin Kendi işini yapmamasi mağdurlar açısından çok büyük kayıp yine de yeni işinde başarılar senin de eline sağlık

  1|0
  0|0
 • Dünyanın tüm sorunlarına bir turistik saçmalık sayesinde son verdik, artık her konuda esenlikle dolu olacağımızı, tüm işitebilen kulaklara bildirmek isterim. Biliyorum, nefesler tutuldu, sabırlar en yüksek ölçülerde kendini sınadı, tarihin en önemli konusuydu turizmin ihtişamlı görüntüsünü ortaya koymak, bir turistik böcek sayesinde bunu başardık.
  Enflasyonun ayakları altında ezilen bir toplum olmamız kimin umurunda, zevkler ve sefalar bizimle olmalı her şeyden önce, diğer türlüsü aklın yüceliğini ister bizden, bugünün insanı için en büyük korku duyulası konu aklı kullanmaktır. Akıl varsa toplum yok, insan yok, orada sıradanlık ve bayağılık vardır, her şeyden önce bulunan.

  0|1
  0|0
 • Helal sana Adana'lı Celal deyip başarılar diliyorum.

  1|0
  0|0
 • Aslında ben iyi tanıtırdım aylık albil versinler babamın tarlası gibi sahip çıkardım oraya😇😁

  1|0
  0|0
 • Maaşı iyi ama yorucu iş. Başarılar dilerim abimize.

  1|0
  0|0
 • Darısı başımıza. En zevkli işlerden biri diye düşünüyorum.

  1|0
  0|0
 • turizim işinde iyi para var. Biraz yabancı dil olsun sezonda 10 15 bin arası değişiyor.

  1|0
  0|0
 • bize gelmez zaten 30 binlirasini geç tatil. yapsam yeterdi mk

  1|0
  0|0
 • Okuma üşengeçliği var bende editörlerin en uzun yazanı. 😀

  1|0
  0|0
 • Sezonluk ıs 35 bın dedıgın 5 bın € filan yapıyor. Yurt dışında normal ortalama maas

  1|0
  0|0
 • her şey yetenekle olmaz bu hayatta bazen şansta gerekir bu arkadaşın şansı iyi gitmiş iyi şekilde kullansın ne diyelim

  0|0
  0|0
 • Emek yoksa ekmek yoktur.. emek olmadan eğer ekmek varsa İşte O Haramdır.

  1|0
  0|0
 • Biri yorucu demiş anlamadım. Neresi yorucu bu işin la?

  1|0
  0|0
 • Bize ekmek almak için 5 lira verseler , para ustu nerde diye sorarlar , 😀

  1|0
  0|0
 • Neden 40 değil 30 ya da neden 20 değil kim belirliyor bu maaşı diye sormak geldi içimden

  1|0
  0|0
 • Torpil var mı acaba? Türkiye de torpilin varsa işi de kapansın genelde.

  0|1
  0|0
 • Yanına rusça bilen lazımsa haberi olsun. Buralardayım :)

  0|0
  0|0
 • Amma buyuk bir fikirmiş be waooow uzay gemisi yaptınız sanki!

  0|0
  0|0
 • insan istedikten sonra yapamayacağı hiç bir şey yok emeğinize sağlık.

  0|0
  0|0
 • Şanş lazım

  1|0
  0|0
 • Erkeklerden görüşlere devam
  135

Kızlar Ne Diyor 81

 • Çok keyifli bir yazı kendisine başarılar dilerim 👏

  1|0
  0|0
 • Ben efe tanay a maşallah yakışıklı derken iyi niyetle yazdım kötü anlamda demedim @Funda_a

  1|0
  0|0
  • Canım kötü anlaşılmadı zaten..😊

  • Hepsini Göster
  • Evet dürüstçe yakışıklı ve seksi dedim yani Funda_a

  • İyi demişsin. Doğru zaten :)

 • Samimiyetiniz ve içtenliğiniz bizi etkiledi Efe Bey, dolu dolu geçen güzel tatilinizin keyfini çıkarmanız dileğiyle:)

  1|0
  0|0
 • İlk defa gördüm ama çok hoşuma gitti. Başarıları daim olsun

  1|0
  1|0
 • Yaptığın işin şans işi olduğunu düşünmüyorum. Gerekli alt yapın ve eğitimin vardı ki o kadar insan arasından seçildin başarılarının devamını diliyorum.

  1|0
  0|0
 • İnstagramı olmayanlar gezdiği yerleri nerden takip edecek? Eskiden "Gezelim Görelim" programı vardı hiç kaçırmazdım. Böyle bişeyse izlemek çok hoşuma gider.

  1|0
  0|0
 • Güzel işler çıkaran insanlara müthiş saygı duyuyorum 😊

  1|1
  0|0
 • Yanıtladığı yorumlardan biri de benimki olmuş 😊 Bunları da okur mu bilmiyorum ama yine de kendisine buradan teşekkür ediyorum yanıtı için. Yaşam felsefesi, kendisini her alanda bu denli geliştirmeye çalışması çok çok güzel birşey. Bazı insanlar var okuyup öğreniyor fakat vücut sağlığına itana göstermemiş, hayatın birebir içerisinde bulunmamış. Bazıları var vücut yapmış fakat o da beyin ve ruhunu beslemeyi ihmal etmiş... Bunlara çok fazla örnek eklenebilir tabi fakat Efe beyin bunların hepsini önemsemiş olması, ruhunu, beynini, vücudunu geliştirirken aynı zamanda içinda bulunduğumuz globalleşen dünyanın her bölgesine adapte olabilecek gelişimi önemsemesi gerçekten taktire şayan... Yolu açık olsun.😊

  0|1
  0|0
 • Bu meslek değil oturmak bence olsun tebrikler yinede 😃

  1|0
  0|0
 • Emegine saglik.. uzun ve okumasi zevkli bir bence olmus.😇

  1|0
  0|0
 • Bu ülkede torpil olmadan hiçbir yere gelemezsin
  Eğer kendi başarısıyla gelmişse tebrikler

  0|1
  0|0
 • Böyle azimli ve hayatı dolu dolu yaşayan insanlara hayranim her zaman

  1|0
  0|0
 • Gördüğüm en keyifli yazı kızlar soruyordaki

  1|0
  0|0
 • Kütür kütür erik gibi masallah

  1|0
  0|0
 • Mesleğe bak kıskandımmmmm

  1|0
  0|0
 • Sevgili Efe Tanay vatandaş kardeşim bizden senden

  1|0
  0|0
 • eline saglık

  1|0
  0|0
 • yetenek değil şans olmuş

  1|0
  0|0
 • Harika

  1|0
  0|0
 • Güzel iş keşke benim olsa😀

  1|0
  0|0
 • Bu tatil mi is mi 🙊

  1|0
  0|0
 • Ben pek anlamadım ama hayırlısı

  1|0
  0|0
 • 👍👍👍

  1|0
  0|0
 • Emegine saglik

  1|0
  0|0
 • Ne güzel

  1|0
  0|0
 • Uzun hikâye

  1|0
  0|0
 • Basariki bir calisma olmus. emegine saglik..

  1|0
  0|0
 • bunun yapılmışı vardı zaten. ayhan sicimoğlu.

  0|0
  0|0
 • Çok iyi be

  1|0
  0|0
 • her ay 30 bin tl mi yoksa sadece 30 bin tl mı?

  1|0
  0|0
 • Kızlardan görüşlere devam
  51
Yükleniyor...