Düğünüm var 2 gün sonra, ama canım yanıyor...

yakında evleniyorum. Hatta 2 gün sonra... ama her şey o kadar berbat ki nerden tutsam dokuluyor.

Aileme destek olmak için çabalıyorm hala, annem zorluk çekmesin diye dip bucak temizlik yaptım hatta bu esnada alyansımı kaybettim. Misafir gelen akrabalarla beni çekiştiriyordu annem. Evimin düzenini bozdu vesaire diye. Halbuki sadece temizlik yaptım, silip süpürdüm kendimi parçalarcasına yemek yemeden.

Gelinliğime laf etmeler yok açıkmış, ayakkabıma bile karıştılar. Pembe aldım sonra da giyeyim diye, illa beyaz mı olcak ölür müyüm beyaz olmazsa?

Nikah şahidimi bile seçtiler! Ben ses çıkartınca ergenlik modu gibi bastırmaya çalışmalr falan. Ev dağınık ve çok pis el atmasam, annem hiç iş yapmaz. Hep böyleydi, koltukları mobilyaları düzgün hale getirdim çeke çeke onun bile lafını ettiler.

Salonda sıkış tepiş dizip daraltıyordu, eve gelenler çok beğendi o beğenmedi.

Badanayı bile nişanımdan önce tek başıma yaptım temizliğime kadar. Tuttuğum evi bile tek başımatemizledim. Ona da tek gittin diye laf ettiler, kaç kere beni bırakmayın biri benle gelsin demiştim oysa...

Ne yapmalıyım şu noktada, hep ağlıyorum sinirlerim bozuldu... İki gün sonra düğün var ve kendimi çok yalnız hissediyorum. Aileme verdiğim desteği ailem bana vermiyor.

0|0
810

En İyi Erkek Görüşü

• Takmayınız bunları kafanıza ; 2 gün sonrasında mutlusunuz . Ailkenizin size edindirdiği bu deneyimlerle siz çocuğunuzla daha iyi ve düzgün ilgilenerek onu şanslı kılabilirsiniz . Geçmiş geçmişte kalmıştır . Bazen anne babalarda bu durumlar olabiliyor ama bunu çoğu kasıtlı yapmıyor; sadece yaptıklarının farkında olmuyorlar . Bu noktada siz sadece düğününüze eşinize evlililğize yuvanıza odaklanın anne babanızada bunları kasıtlı yapmıyorlarsa saygıda kusur etmeyin . Her size haksızlık edildiğini düşündüğünüzde de kendinizi savunmayı sonraya bırakmak ya da içinize atmak yerine hemen o olayın akabinde savunmanızı hak aramanızı yapın . Böyle daha mutlu olacak ve yaşanan olumsuz tutumlardan daha az etkilenmiş olursunuz .

3|0
    0|0
    • Tebrikler...Yıkıcı değil yapıcı olduğunuz için!

Çünkü esasında buna ihtiyacı var.

Ayakkabı Modası

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• 2 Gün sonra kurtulacaksın işte neyin tribindesin? Takma kafana.

0|0
    0|0
    • düğünüm iğrenç geçecek diyorum, onun tribindeyim. başkalarına yansıtıcam diyorum onun derdindeyim.

• Boşver gülümse he de geç. Sen her eşti kafaya takarsan erken yaşlanırsın. Annen seni seviyor olsa gideceğin için üzülürdü arkandan seni çekiştirip laf etmezdi. Evlenen sen misin onlar mı belli değil. Boşver takma.

• İşte evliliğin iç yüzü. Sen kendin için değil, ailen için evlenirsin. Ve kocan da aslında seninle değil ailenle evlenir.

Asıl sorun evlendikten sonra başlayacak. Kocana ve içişlerinize müdahale etmeye başlayacaklar. Bu durumda yapılacak en mantıklı iş, başka bir şehre taşınıp "BİRLİKTE" yeni bir hayata başlamak. Aksi takdirde hayat çok zor olacak.

0|0
    0|0
    • zaten başka şehirdeyim. başka şehre gidince arayıp sormazlar bile, yalnız bırakırlar sorun o. evlatlık gibiydim hep bu evde..

• Canına minnet. Sormasınlar. Kocanla birlikte rahat edersiniz. Herşeyinize karışmalarındansa sormamalrı yeğdir.

• bizi çağır.ks halkı yanında.

1|0
    0|0
  • Evlenip kurtuluyosun işte neyine üzülüyosun sevinmen lazım.

0|0
    0|0
  • senin düğününde nikah şahidini hangi akla hizmet şeçiyorlar anlamadım bana öyle dayatma olsa o kişileri çağirmam bile nikaha nikaha kadar bekle onlar masaya oturunca siz benim şahidim değilsiniz kalkar mısınız dersin onlara :) mecbur kalkıcaklar kendi şahitlerini çağir sonra

0|0
    0|0
  • Dûğün yaklaştıkça olur böyle şeyler ama şurada iki günün kalmış rahata çıkarsın inşl.

1|0
    0|0
  • sonu güzel olsun inş :)

0|0
    0|0
  • Kurtulmana bisey kalmamis

0|0
    0|0
  • Molotoflayak anneni gizli. Yaparım şu anda o derece.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• düğün yaklaştıkça böyle duygusallaşmalar ve gerilmeler normaldir..Ama kimsenin senin hayatını kontrol etmesine izin verme..Ailenden destek alamadığın zamanlarda bile ayakta dimdik durmasını öğrenmelisin..Hayat bu, maalesef kolay değil..

0|0
    0|0
  • Canım benim senin gergin olman gerekirken bir de ailenle uğraşmak zorunda kalmışsın. Takmamaya çalış. Kendi yuvanı kurduğunda umarım kıymetini anlarlar yokluğunda.

0|0
    0|0
  • Sen en doğrusnu yapmışsın canım, evlenen kadar gözunu görmesın kulakalrında duymasın

hayırlısıyla evlen yuvanı kur konuşan konuşsun sen mutluluğunla en buuk cevabıı ver onlara hiç skıntı sırtresede sokma kendını senın en özel en mutlu olman gereken dönemler.

0|0
    0|0
  • üzülme... evlenıp yuvanı kurmana az kalmıs ya sabır de ya sabır de...

0|0
    0|0
  • 2 sonra bitiyor bu işkence.Kafana takma.Muhtemelen düğün hazırlığının vermiş olduğu yorgunluk etkiliyor psikolojini.Üzülme düğününü güzel geçirmeye bak ömür boyu hatırlıycaksın sonuçta.

0|0
    0|0
  • umarım eşten yana yüzün güler :/

0|0
    0|0
  • sabtek çare tanrıdan sabır dilemek.

0|0
    0|0
  • sabrın sonu selamet diye hep derim

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;