Perma dalgasının dereceleri var mı?

pekkomik s
Perma yaptırmayı istiyorum ama '80'lerin o korkunç görüntüsünü edinmekten korkuyorum. benim hayalimde şöyle bir şey var:

link

ya da şöyle:

link

perma ilk yapıldığında, hayal edilenden daha sıkı görünüyor bukleler biliyorum ama, çevremde pek çok insanınki açıldıkça bukleli değil ince dalgalı hale geliyor sadece. perma ile buklelere sahip olmak bir hayal midir peki, hiç bulaşmayayım mı ya da nasıl yöntemleri vardır bu işin?
Perma dalgasının dereceleri var mı?