Kadın mı seçer erkek mi?

İlişkiyi başlatan kadın mıdır erkek midir..genel anlamda bir ilişkide secen ve secilen hangisidir?..Kadın mı daha cok secer erkek mi?

Yoksa statüsü yüksek olan her zaman secen kişi mi olur?

Toplumda secen tarafın genelde kadın oldugu düşünülse de ,erkek gittigi teklifle aslında onu coktan secmiş midir?

Kadının yaptıgı secim aslında sınırlı bir secim midir? Kadın, kendini secen erkekler arasından mı secim yapar?

• Kadın
    A seç
  • Erkek
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
yorumlarınız icin cok teşekkürler arkadaşlar..

0|0
2046

En İyi Erkek Görüşü

• Değişken bir durumdur. Statüye bağlı olarak değişebilir...

1|1
    0|3
    • statüsü yüksek olan secer diyosun yani:)

• "CarpeDiemC" olarak lakap seçecek düşünüşteki (sözde) yazar üye.

Ben 16 yıldır bayanları gözlemlerim. Üzerlerine çalışırım, ilişkilerini incelerim. Merak ediyorsan Freud'a kadar da indim. Bu konuda birikimim ganidir. İlişkilerin tartışıldığı sitelerde adminlik yapmışlığım da vardır uzun yıllar.

O değil de, sen hangi birikimine güveniyorsun onu desene bir hele? 10 yıldır ilişkilerle ilgili kitap yazıyorum diye sıkıyorsundur inşallah. Hayır gerçekse kocaman bir "yazık" diyeceğim.

• Ha "aşk filmi" konusuna gelince. En son ne zaman izlediğim bile hatırlamıyorum. Sen eğer ciddi ciddi yazıyorsan, kitaplarını o filmleri izleyerek mi yazdın? O filmlerde "statü" çok kullanılır da. Onlardan mı etkilendin acaba. Çünkü film sektörü zengin kız/fakir oğlan hikayeleri üzerine oturur desek yanlış olmaz sanırım. Eğer esin kaynağın onlar ise 10 yılını boşa heba etmişsin derim.

Benim inançlarımın arkasında "gözlem ve deneyler" var. Cesaretim, adımı kullanabilmem de ondan. :)

Hadi bakalım.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 45

• Valla kardeş, kim Erkek seçer statü falan diyorsa palavradır. İnanma.

Doğada seçimi her zaman dişi yapar.

İnsanlar arasında da bu böyledir.

Bir Erkeğin statüsü istediği kadar yukarıda olsun. Bayan "hayır" dedikten sonra olay biter. Erkek ısrar etse de bir yere kadar. Zaten fazla ısrar ederse toplum "kızı rahatsız etme" gibi bir olayın içine giriyor... Cinsel gücünü kullansan tecavüzcü olursun...

Tersini düşünelim. Kız erkeği gözüne kestirmiş olsun. Erkek hayır dese de allem eder kullem eder, baştan çıkarır, elde eder... En kötü ihtimal cinsel gücünü kullanır. Erkeklerin çoğu hayır diyemez zaten buna... Hiç bu bayan ırzıma geçti diyebilen erkek var mı?

Yani erkeğin yaptığı sınırlı bir seçimdir.

Ama bayanlarımız rahatlarına düşkün olduğu için "gelenlerden seçme" gibi bir yönteme girişiyorlar. "Ayağıma gelsin" gibi bir beklentileri var. Her zaman işe yaramıyor tabi. Hani güzel olanlarını anlarım. Erkekler etraflarında dolanır. Onlar böyle beklentinin içine girebilir de... Bir al benisi olmayan Türk kızlarının da böyle bir beklenti içine girmesi düşündürücü...

Özetle: Erkeği dişi seçer, erkek dişiyi değil. Bu yüzden ilişkide kötü bir durum var ise ve bu durum erkeğin kötü olması sebebi ile tezahür etmiş gibi görünüyorsa; suçlu doğru dürüst adam seçmeyi bilemeyen dişidir...

1|0
    0|0
    • statü derken güclü tarafı kastetmiştik..gücten kastımız ise kendine guven ,maddi ve manevi güc..seninde dedigin gibi kadınlar ayagına gelmesni bekler genelde o yuzden yine secen erkek olur yani giderse secmiş olur gitmezse secmemiş olur..bu yuzden yukardaki statü secimi guzel cevap secilmiştir:) evet bu sefer secen ben oldum ama cevap veren arkadaşta benim soruma yanıt vermeyi sectigi icin aslında o beni secmiş oldu:) bak gördün mü sadece ikili ilişkiler icin gecerli değilmiş:)

• tadını kacırdın ama yeter..cevap yazmıcam artık..

• Hani demiyeyim demiyeyim diyorum ama...

Tadın baştan beri yoktu ki zaten. İyi geceler.

• Kadının toplumdaki yeri gereği birçok şeyi serbest yapamamaktadır. Örneğin, hoşlandığı bir erkeğe gidip teklifte bulunmak gibi..Kültürün geride olduğu bir toplumda bu yaklaşım yanlış anlaşılabilir.

Bu durumda bir kadının tercih yapıp karşı tarafa kararını ilettiğine çok nadir şahit olmuşuzdur. Haliyle seçimi yapan hep erkekmiş gibi gelmesi normaldir. Kadının seçimi muallakta bir konu olduğu için reel olarak görünen erkeğin hep seçtiğidir..

1|0
    0|0
    • buda dogru bir yaklaşım..kadın yüz vermezse erkek o cesareti bulup yaklaşamaz o yuzden kadın secmiş olur aslında ama görünürde erkek gitmiştir kadına..

• kesinlikle evet..bazen de kadınlar seçer erkekler de kabul etmez bu da nadiren de olsa gerçekleşiyor

• Genelde İlişkiyi başlatan kadındır. Eğer erkek başlatıyorsa orda ki kadın ezik biri olmalı.. Hiç raslamadım

Seçim konusunda sanırım karşılkıklı sen onu seçerken oda seni seçmiş olabiliyor mesela bakmaz bana dediğinde ondan sana bir bakış geliyor

Yüksek statü buna zengin diyelim istemedim kendime olan güvenimi azaltacağını düşündüm

Kadınlar kendini seçen erkekler arasından seçim yapar

1|0
    0|0
    • yani secen her zaman erkek midir diyorsun?

• yok yav sen bakarsın o bakar o bakar sen bakarsın sonra sorarsın o evet derse olur veya kadın gelir seni tanımak ister hayır diyemezsin geçmişte dedim ama beğenmediğim hoşuma gitmeyenlere dedim seçim konusunda kadınlara genelde hayır denmiyor bu yüzden sen değilde kadın seçmiş gibi oluyor

• :)) tamam anladım kadın secer:)

• İlişkiyi kadın seçer ve başlatır bence. Erkek beğendiğini söyler ama kız kabul eder ya da etmez. İlişkiyi de bu başlatır. Diğeri platoniktir yani .

2|0
    0|0
    • peki erkek begendigini söyleyince kadını secmiş olmuyor mu?

• muhasebeci misin yoksa:)

• yok alakam yok :)

• erkek seçiyorum sanar ama seçen hep kadındır!

2|0
    0|0
    • teklif eden erkek bir secim yapmış olmuyor mu peki?

• sevdim muhabbetini... bastım 5 yıldızı :D

• teşekkürler:)

• kişiye göre değişir ama genelde erkek seçer kadın onaylar

0|0
    0|0
  • Valla bayanlar bana göre yanlış anlamışlar.

Kadın mı seçer erkek mi? Benim bildiğim genelde erkek gider beğenir ve tanışır veya teklif eder.

Çok az da olsa istisna olabilir ama ben kadınların %90 ının gidip bir erkekle tanışmak için yanına gidip tanıştığını veya çıkma teklif ettiğini sanmıyorum.

Soruda gidip teklif edenin erkek olduğu, kadınların yaptığı seçimin sınırlı bir teklif olduğu zaten yazıyor. Kadın burada sadece kendisine gelen teklife evet veya hayır diyor. Yani seçimi sınırlı.

Zaten kadının seçimi sadece kendisini seçen erkekler arasından yaptığını yazıyor ve biliyoruz.

Çok nadiren bir kadın gidip bir erkeği seçmiştir bence...

0|0
    0|0
    • dogru diyorsun ama maddi ve manevi yönden güclü olan kendine guvenen bir kadın da erkek gibi secme hakkına sahip olabilir yani değişken olabiliyor...soruda yazılan genel bir görüştür sizn görüşünüzü almak istemiştim ben..

• geçici ilişki bağlamında "kadın" seçer... çünkü kısa süreli ilişkiye açık kadın az... erkek çoktur...

diğer taraftan erkek çoğu zaman toplumsal sosyolojik ve fiziksel gücüyle daha güvende hisseder kendini... kadın ise daha güvensiz... dolayısıyla "kadın" seçer...

fakat konu uzun süreli ilişki ya da evlilik olduğunda "erkek" seçiyor..

kendisi az olduğu için, "kısa süreli ilişkiye açık bir ton erkeğin" arasından istediğini seçen kadın, konu uzun süreli ilişki ve evlilik olduğunda "erkek tarafından reddediliyor" ya da "kadına duymak istediği şeyler" söyleniyor erkek tarafından, kandırılıp "uzun metrajlı bir kısa süreli ilişki" objesi olarak kullanılıyor...

fakat hak etmiyor mu? bence coğu zaman hak ediyor kandırılmayı... çünkü kısa sürelide "özgürce,bencilce çoğa zaman kalpsizce seçerken" hak ediyor zamana yenilmeyi... soğuk yenen intikamı... :)

1|0
    0|0
    • canın yanmış belli ki..cok sert bir eleştiri olmus..

• evet istisnalar kaideyi bozmaz...

ya zaten burada bahsettiğimiz kadın modeli toplumun az bir kesimini oluşturuyor... kendi ayakları üzerinde duran şehirli çalışan kadın modeli...

erkekler içinse daha geniş bir toplumsal tabanı olan bir model tabi...

• ilişki tek taraflı başlamaz.teklif eden seçimini yapmıştır evet fakat seçilende seçim yapanı seçme özgürlüğünün bilincindedir ve seçimlerine uygun düşmeyen birini sadece seçilmiş oldugu için seçmez.

1|0
    0|0
    • ama illaki biri secmiş digeri de secilmiş oluyor..tabi ki tek taraflı olmaz, bu sadece kadın-erkek ilişkisinde değil iş arkadaşlık vs. ilişkilerinde de böyledir.

• tamam teşekkürler yorum icin ..

• Kadın seçer, erkek garibim seçtiğini zanneden seçilendir.

0|0
    0|0
  • Genellikle ilişkileri başlatan erkektir . İlk adım ve ilk teklif hep erkekten beklenir . Genelde kadınlar daha seçicidir erkeklerde fazla seçicilik yoktur .

0|0
    0|0
  • Özgüveni yüksek olan 'seçer'.

1|0
    0|0
    • güzel cevap olmus o yuzden sana bir soru daha sorucam..secen teklif eden midir yoksa karar veren midir?

• pazardan iyi karpuz seçerim

1|0
    0|0
  • Seçen Her Zaman Erkekdir her nekadar seçilen rolüde oynansa bu gerçektir.

sadece seçiciliğini kamuflaj edebilme yeteneğine sahibiz.Bakın şimdi ben kız ile tanışmak istiyorum çirkinim bana bakmaz ama onu seçtim sizce bir kızı kandırmanın kaç yolu var ben milyon tane sayabilirim lakin sonuca baktığımızda seçilen sen görünürssün sebep mi çünkü biz öyle olmasını isteriz... :)

0|1
    1|0
    • yine statü olayına geliyor konu..senin dediginin tam terside olabilir aynı şeyi kadın da erkek icin uygulayabilir..erkekleri kandırmanında milyon tane yolu vardır..kısaca statğ olarak güclü olan yani maddi manevi gucu olan secen kişi olur..

• mütabık olabildiğimize sevindim kısa tartışma ve soru için teşekkürler... :)

• ben teşekkür ederim:)

• Zorla değilse kesinlikle kadın.

0|0
    0|0
  • kadın seçer tabiki erkek nefes alsın yeter kavramıyla yola çıktığı için kadın beğendiği erkeğe yakınlık gösteriyo sora erkek bakıyo aa tamam canlı kanlı kolu bacağı hemen teklif edim dio edio budur yani olay

0|0
    0|0
  • erkek kendini alteernatif olarak sunar kadın tercih yapar

1|0
    0|0
  • erkek karar verir kadın tercihen seçer. bir kadın teklifte bulunsa da bulunmada da seçen kadındır.

1|0
    0|0
  • Ben erkek başlatır sanıyordum meğer biz yanlış yapıyormuşuz

0|0
    0|0
  • Kadın seçer.. Sonra her mevzuda "ama sen erkeksin" "ama sen erkeksin" "ama sen erkeksin" diye otomatiğe bağlar..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 20

• Kadın önündeki 'seçenekler'den seçer.

2|0
    0|0
  • kadın seçer.. adamın yaklaşmasına olanak verr.. adam başlangıç yapar.. kadın da durumu rayına otrtur

2|0
    0|0
  • Kadın başlatır erkek bitirir :)

2|0
    0|0
  • ikiside birbirini beğeniyorsa ilişkiyi erkek başlatmalı.cesaret erkeğe yakışıyor.erkek cesaret edip kadına teklif sunarsa kadın onu seçme ve seçmeme kararını verir.ama kadın sevdiği biri var ve erkek teklifte bulunmuyorsa beklemesi gerekir.nasıl evlenme teklifini erkek yapıyorsa ilişkiyide erkek başlatmalı.

0|0
    0|0
    • guzel bir yorum olmuş ama ilişkiyi başlatanın kim oldugu değildi soru:) kadın mı erkegi secer yoksa erkek mi kadını secer bir ilişkide..

• erkek seçer kadın karar verir

• aslında statü değil mantığın seçmiyorsa ortada seçimden çok bahsedilemez mesela nişanlıma ilk teklifi ben götürdüm direk yüzüne söyledim tercih ya da seçim değildi daha farklı bir duygu zaten o şekilde bir his olmasaydı bir ilişkiye başlamazdım pek açıklayıcı olmadı sanırım ama ..

1|0
    1|0
    • yani karşılıklı hisler olursa secme secilme diye bişey olmaz demek istedin sanırım.

• bir kız olarak söylüyorum bunu, erkek seçer. kadın hoşlansa da doğası gereği erkek kadını tavlamak/avlamak ister. bir kız erkeğe açıldığında genelde o iş yürümez. istisnalar olabilir tabi ama zaten bir kadın ne kadar istese de erkek istemezse olmaz o iş. ayrıca işin bayanda bittiğini düşünen erkeklere sesleniyorum, olay görüntü sosyal statü falan değil. kendine güven. biraz cool olun yeter.

1|0
    0|0
    • kendine guven ,manevi ve maddi gücün tamamına statü dedik zaten..olay aslında statü yani güc zeka olayı..üstün olan secen kişi oluyor..

• Erkek seçer kadın başlatır.

1|0
    0|0
  • Her iliskide arzulayan ve razi olan vardir. Hangisinin hangisi olduğu ise degisken. Secmek diye bisi yok bnce iliskilerde..

0|0
    0|0
  • Bazıları secer bazıları secilir

1|0
    0|0
  • aslında eskiden erkekler seçermiş zaman değişiyor zaman geçtikçe kızlar seçmeye başlıyor. neler görüyoruz :))

0|0
    0|0
  • ben kendi adıma konuşayım.eğer aşık olursam gidip kendim teklif edebilirim bunu söyleyebilirim.bunlar herkese göre değişiyor.ama bence ilişkide seçen ve seçilen diye bir kavram olamaz.

0|0
    0|0
  • Erkek seçtiğini zanneder ama kadın seçer:)

2|0
    0|1
    • erkek teklif edicegi kızı secmez mi:)

• erkek seni secip teklifle gelmezse kabul edicegin bir secimin olur mu:)

• Akıllı bir kadın bir erkeğe onu beğendiğini hareketleriyle çok kolay anlatabilir ve erkeği kendisine çekebilir, özür ama bizler insanız ve hayvanlar aleminde bile dişi dişiliğini gösterir:)

Sert bir kadına kmse yaklaşmaya cesaret edemez, yani beğenilmek kadının elindedir.

• Kadın seçer bence

0|0
    0|0
  • kadın seçtirir.

1|0
    0|0
  • erkek beğenir kadın seçimini yapar, genel olarak gördüğüm.

1|0
    0|0
  • ortası dıyorum ve yarısmadan cekiliyorum.

1|0
    0|0
  • erkeler teklıfde bulunur kadına kalır secıp secmemem

0|0
    0|0
  • kadın tabisi.

0|0
    0|0
  • Kadın seçer .

0|0
    0|0
  • Kadın seçiyor hangi erkeği istediğni sonra bir başlangıç yapıyor. Erkekde eğer o kadını seçerse teklif ediyor.

Yani karşılıklı olduğunu düşünüyorum ikiside birbirini seçiyor ama ilk adımı kadınlar atıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;