Bilardodan anlayan arkadaşlara sorumdur? (Soru işareti de adet yerini bulsun diye)?

Dün arkadaşla bilardo oynarken şöyle bir durumun içinde kaldık. Amerikan oynuyorduk, ben son topu soktum, siyah topu sokacaktım sokamadım, sıra arkadaş geçti, onun siyahtan önce bir topu vardı, topa vurdu topu soktu, seken beyaz top gitti siyahı da soktu. Benim bildiğim kural siyah top sona kalacak, yani siyah top için ayrı bir atış yapılacak, yani yanlışlıkla sokmuş oldu topu ve ben kazanmış olacağım. Arkadaş ise şunu söylüyor, maksat siyah topu en son sokman, kendi son topunu soktuktan sonra seken beyaz top gidip sona kalan siyah topu sokabilir. Söylediği teoride mantıklı geliyor ama benim bildiğim kural siyah top için ayrı bir atış yapılacağı. Bilen var mı?

Güncellemeler:
Ya hepiniz mi kadın programı izleyen kitlesiniz...

0|0
211

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Arkadaşın doğru söylüyor. Delik seçmezseniz böyle durumlar olabiliyo.

0|0
    0|0
    • yanlış anlaşıldı sanırım... arkadaşım tek atışta önce kendi topunu soktu, arkasından beyaz top sekip siyah topu deliğe soktu... aynı atış içinde oldu bu, siyah topun sona kalması gerekmiyor mu?

• Çok ayıp bende duruyolar işte seni beni mi var :):)

• 10 dk da bir bencilleşiyosun.. Deniyosun ama olmuyo.. Sana bir ev aldım.. hayırlarda kullan rahatla biraz

• Kural olarak siyah topu hangi delige sokacagini soylemesi gerekir farkli delige sokarsa kaybeder , burada rakibin delik belirtmeden sokuyo bu nedenle el senin

0|0
    0|0
    • ama delik belirtme aşamasına bile gelmiyor oyun... rakibim kendi son topuna vuruyor, oradan seken beyaz top siyahı da sokuyor... durum bu... bu durumda da geçerli mi?

• Delik belirtmesi kesin kural buna uygunsuzluk varsa el karsi tarafin olur her ne sekilde gerceklesirse gerceklessin

• bir bilardocu kadar netsin :)) delik belirtilmedi, böyle de bir durum çıktı ortaya...

Erkekler Ne Diyor 10

• Siyah topun gireceği deliği bildirmesi gerekiyor bildiğim. Bence bırakın böyle saçma oyunu siz 3 bant oynayın daha keyifli

0|0
    0|0
    • keyfine şüphem yok amerikan istedi amerikan oynadık, problem bu değil... arkadaşım tek atışta önce kendi topunu soktu, beyaz top sekip siyah topu soktu... faul değil mi bu?

• Anladım, teşekkürler...

• Faul olmadığı kesin, oyun kesin olarak bitmiş. Kimin kazandığını tam bilemedim

• Bayağı karışık bir durum ama arkadaşın dediği bana mantıklı geldi..

0|0
    0|0
    • ama yaptığında faul yok mu? aynı atış içinde önce kendi topunu soktu, sonra beyaz top sekip siyahı soktu. siyah için yapılan atış değildi bu, kurallar bunun faul olduğunu söylüyor.

• Hocam bu sadece siyah top için mi geçer li? Çünkü diğer toplarda meyaz top çarpıp iki veya 3-4 top sokabilir. Siyahta neden böyle?

• Evet siyah top için... Siyah top ortak ve son toptur ayrıca atış yapılmasını gerektirir...

• Siyah top tek başına sokulmalı diye biliyorum sen kazanmış oluyorsun..

0|0
    0|0
    • ben de onu iddia ettim, çünkü yapılan atış faul olmuş oluyor. ama başka pencereden bakınca o da haklı oluyor...

• Kural kuraldır, pencere bakış açısı filan yok yoruma açık değil.

• arkadaşın eli aldı

0|0
    0|0
  • Son topu ilk girdiyse ve sonra siyah girdiyse kazanir

0|0
    0|0
  • delik serbestse (asagıdaki yorumlardan anladıgım kadarıyla) o zaman arkadasın kazanmıs olur :)

0|0
    0|0
    • delik serbestti ama arkadaşın önce kendi son topunu sonra çarpıp siyah topu sokması durumu değiştirmez mi?

• adamın atıyorum 3 numara ile 8 numara topu var. 3 numarayı sokmus ve beyaz top 8 ide içeri sokmuş doğru mu? ben böyle bir durumda -delik serbestse- arkadasın kazanır. adam önce 8 i sokup 3 u soksaydı sira sendeydi ama bunda bişey yokki extra bir hakkın olmaz. (delik serbest cünkü) en azından bizim için kurallar öyle

• Sen haklısın, frame sende kalır. Öyle dönen top soktu diye bir şey yok.

0|0
    0|0
  • arkadaşın kaybetmiş oyunu siyah topu kendi hamlenle vurucaksın

0|0
    0|0
  • Dostum sen Haklısın bu konuda siyah top için ayrı bir Atış yapması gerek.

0|0
    0|0
  • senın dedıgın doğru siyah top için atılacak delik seçimi yapılmasada ayrı atış yapılır yanı arkadasının atışı gecersızdir ve kuralara göre sihay topu istemedende olsa delıge atmışsa atış hakı sana geciyor

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;