Spor Salonlarındaki Değişmez Tipler!

Merhaba arkadaşlar... Türkiye'de spora daha fazla değer verilmeye başlandı, insanlar artık spor yapmanın kıymetini anladı ve pek çok insan spor salonu ekosistemini oluşturan bir parça olarak karşımıza çıkar hale geldi. Bu gerçekten mutluluk verici, ancak olumsuzlukları da yok değil.

Özellikle yaklaşan yaz aylarında artan salon nüfusu spor salonu ekosisteminde bazı bozukluklara neden olabiliyor.

Şimdi hemen hemen her spor salonunda bulunan insan tiplerine bir göz atacağız. Sorunun kaynağının hangi insan tipinden kaynaklandığını, dilerseniz bence sonunda belirtebilirsiniz.

1) Salondaki tuhaf tipler

Genellikle spor salonunda göğüs ve kol çalışan kişilerin yakınlarında gözlemleyebilmek mümkündür. Bazen gaza gelip kendileri de sporda başrol oynayabilmektedir. En yaygın görülen davranışları genellikle tanımadıkları kişilere form öğretmek ya da spor yapan kişileri bir köşede izleyip yorumlamaktır. Kalabalık gruplar halinde gezebildikleri gibi, yalnız bulunanları da vardır.

En çok kullandıkları sözler; ''Kaç set kaldı birader'', ''Bak o hareket öyle değil'', ''Birader senin kadar çalışsam podyumdaydım, senin genetik kötü herhalde'', ''Banyo yapmıyorum, sporda atılan terin kokusu bile mübarektir, kutsaldır.''

2) Çok konuşan insanlar

Spor salonlarında yaz kış gözlemlenebilen, göç etmeyen, her türlü ortama kolayca adapte olabilen kişilerdir. Son derece fazla konuşurlar, bazen iyi olsa da, genellikle spor salonunu amaç dışı kullanırlar. Bazen spor aletlerini gereksiz kullansalar da genellikle salonda sevilirler. Fakat spor salonları sosyalleşme alanı sayılmaz arkadaşlar, çok konuşmak spor veriminizi düşürür.

Not: Spor salonunda popülasyon yazın artar, sonbahar ve kışın sayıda düşüş gözlemlenir.

3) Yaşlı amcalarımız

Her spor salonunda görülürler. Amaçları kas geliştirmekten ziyade, genellikle yağ yakmak veya kuvvet artırmak, sağlıklı yaşamak veya yaşamaya çalışmaktır. İlerleyen yaşlarından dolayı salonun çok aktif üyesi olmasalar da, söyledikleri her söz altın değerindedir.

En çok kullandıkları sözler; ''Ben sizin zamanınızda var ya! Neler yapardım, vay be, mazi güzeldi'', ''Emekli olduk, spora başladık amma güçten de kesilmişiz'.'

4) Dövüş sporcuları

Her spor salonunda gözlemleyebilmek mümkündür. Fakat pek çoğu, vücut geliştirme salonlarında kamufule olmuşlardır. Dövüş sporcularını, normal insanlardan ayırmak zordur. Yalnızca bir kısmı aynada gölge boksu yaparak boksör olduğunu belli etmektedir. Bazı durumlarda çok tehlikeli olabilmekle beraber, genellikle salonda kavga çıkartmazlar.

5) Havalı takılan insanlar

Spor salonlarında zaten senelerdir mevcut olan türdür, sayıları son zamanlarda çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Zararlı değillerdir, hatta yaklaşmayı bilirseniz fayda bile sağlayabilirsiniz. Spor salonunda parfüm kokusu alırsanız, bu büyük ihtimalle bu kişilerin bir alt türü olan ''Popi'' türüne aittir. Cool takılanların parfümü öylesine pahalıdır ki başkalarının kokusunu alabileceği kadar çok sıkamazlar.

Cool takılanların bir alt türü olan popiler bazı özellikleriyle onlardan ayrılır. Popiler genelde facebook gibi sosyal mecralarda kendilerini gösterir, salonda ise elinde telefon tutan bir kişi görürseniz bu %80 ihtimalle popi türüne aittir. Başka türlü ayrım yapmanız mümkün değildir.

6) Salon azmanları

Spor salonlarında görülmekle birlikte, genellikle nereye ve ne zaman bakıldığı önemlidir. ''Salon azmanı'' ya da ''Anabolik canavar'' adını alan bu insanları her zaman görmek mümkün değildir. Spor salonunda bu azmanları görmek için en ideal vakit akşam saatleri olmakla beraber, genellikle göğüs-kol çalışmasının yapıldığı bölgede izine rastlanabilmektedir. Çok tehlikeli ve saldırgan olabilirler. Kanlarında Deca, Trenbolon, Testosteron, Danabol, Anapolon gibi ilaçlar dolaşır. Salondaki diğer insanlarla genelde zıt gitmekte ve salonu tehdit etmektedirler. Salon azmanlarından korunabilmenin en iyi yolu spor salonunda, terlik ile dolaşmaktır. Salon azmanı, terlik, kot pantolon veya güneş gözlüğü takan kişileri hedef almamaktadır.

NOT: Bir spor salonunda, salon azmanı sayısı çoğaldıkça ortam asabileşir.

Bu bencemizin sonuna geldik arkadaşlar... Yazılanlar mizah amaçlı olup kimseyi yargılama amacı gütmemektedir. Fakat bilgiler, doğrulanmış ve kesin bilgilerdir, anlatım şeklimizi mizahi yaptık. :)

Kendinize iyi bakın.

#Bakırköylüm


0|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...