Sevgililer Günü (14 Şubat) Neden Bu Kadar Önemseniyor?

Herkese en derin sevgi ve saygılarımla güzel bir günden merhabalar. Bugün sizinle son günlerin popüler konusu Sevgililer Günü hakkında sohbet tadında bir yazı paylaşmak istiyorum. Umarım sıkılmadan keyifle okursunuz.

Ona kırmızı güller almayı ihmal etmeyin.💕
Ona kırmızı güller almayı ihmal etmeyin.💕

Sevgililer günü ne zamandan beri kutlanıyor?

Aziz Valentine isimli papaz antik Roma döneminde askerlerin evlenmesinin yasak olduğu M.S. 400'lü yıllarda yaşamış, genellikle kilisedeki sert anlayışın karşıtı yumuşak huylu bir insan olduğu için sevenlerin unvan, rütbe, sınıf gibi ayrımlara tabi olmaksızın kavuşmasını savunmuştur. Sevgililere arabulucuk yaptığı girişimleri ve aykırı muhalif tutumları Aziz Valentini idama mahkum ettirmiştir. Bunun üzerine Papa Gelasius tarafından 14 Şubat 496 günü sevenlere ithaf edilen modern tabiriyle Sevgililer Günü ortaya çıkmıştır.

Saint (Aziz) Valentine 🧙‍♂️
Saint (Aziz) Valentine 🧙‍♂️

Sevgililer Günü'nü özel kılan nedir?

Aslına bakarsanız diğer özel sayılan günler gibi Sevgililer Gününü de özel kılan temelde hatırlanmak ve mutlu edilme isteğidir. Sevgili ne demektir? Sevgini verdiğin, yani senin sevginle dolu, seninle birlikte sevgiyi yaşayan kişidir. Erkek veya kadın olarak bu özel ve güzel günü doyasıya mutlu yaşamak gerekmez mi? İster uzak ister yakın olsun elimizden geleni yapmak o kadar da zor değil sevgili dostlar.

Mutlu edilmesi gereken en narin şey Kalp
Mutlu edilmesi gereken en narin şey "Kalp"

Sevgililer Günü'nü nasıl ve ne şekilde kutlayalım?

Bütün kutlamalara sevinçlere temel olan düşünebilmektir. Sevgilinizi böyle güzel bir günde nasıl mutlu ederim diye düşünebilmek. Kimse bizlerden gökkuşağının renklerini değiştirmemizi, pembe bulutlar göstermemizi ve kırmızı kar yağdırmamızı beklemiyor. En azından gerçekten sevenler beklemiyor diyelim. Gücünüz zamanınız neye yetiyorsa onu yapın. Örneğin gün boyu uzun saatler çalışan birisiniz veya nöbetiniz var. Bir saat, yarım saat ayırarak önceki günlerde aldığınız hediyeyi sevgilinize vermek zor değil. Veya uzak mesafede olan aşkınıza içten gelen güzel bir mesaj, telefonla güzel ve onun içini ısıtacak cümleler kullanarak " Canım sevgilim, bir tanem, sevgililer günümüz kutlu olsun, seni her geçen gün daha fazla seviyorum" demek parayla pulla değil ya, gerçekten seviyorsanız bunu da esirgemeyin lütfen. Hani derler ya "Yarım elma, maksat gönül alma" öyle düşünün.

Restoran, cafe, avm, sinema, birlikte aynı evde film sohbet v.s. ya da bir bungalova giderek geceyi orada geçirmek, discoya, bara gitmek gibi bir sürü alternatif şekillerde herkes kendi bütçesine göre değerlendirebilir. Önemli olan sevgilimizi diğer günlerden farklı olarak kendisine olan sevgimizi daha yakından hissettirmek, mutluluğu zirvelerde yaşatmaktır.

Sevgililer Günü (14  Şubat) Neden Bu Kadar Önemseniyor?

Aklımdan geçen bu düşünceleri siz sevgili arkadaşlarımla, kıymetli KS canlarla buluşturmak o kadar keyifliydi ki anlatamam. Hepinizi çok seviyorum, Sevgililer Günü'nüz kutlu olsun!

Sevgililer Günü (14 Şubat) Neden Bu Kadar Önemseniyor?
Cevapla